Algeria: Algeria Cup

PT Adrar 1 - 2 Mlila

Angola: Girabola

PP CRD Libolo - Sporting de Cabinda
FT Onze Bravos 2 - 1 Desportivo Huila
FT Interclube 2 - 0 Sagrada Esperanca
FT Petro de Luanda 0 - 0 Wiliet

Asia: Afc Championship U23 - Play Offs

FT Saudi Arabia (U23) 1 - 0 Thailand (U23)
ET Australia (U23) 1 - 0 Syria (U23)

Australia: A-League

FT Brisbane 1 - 0 Wellington
FT Melbourne City 2 - 0 Newcastle

Australia: Y-League

FT Canberra United (U23) 3 - 5 Newcastle Jets (U23)
FT WS Wanderers (U23) 1 - 1 Sydney FC (U23)

Australia: W-League

FT Melbourne City W 2 - 0 Newcastle W
FT Adelaide W 0 - 3 Melbourne Victory W

Belgium: Jupiler League

FT Eupen 1 - 1 Charleroi
FT Oostende 0 - 1 Waasland Beveren
FT St. Truiden 2 - 0 Kortrijk
FT Gent 3 - 1 Mouscron

Belgium: Proximus League

FT KSV Roeselare 0 - 2 Virton
FT Beerschot VA 1 - 1 St. Gilloise

Belgium: First Amateur Division

FT Dender 1 - 3 Deinze
FT Lierse K. 1 - 3 Seraing
FT OC Charleroi 3 - 0 Tubize
FT Patro Eisden 1 - 0 Thes Sport
FT RWDM 47 3 - 1 Saint Eloois

Belgium: Second Amateur Division Group Acff

FT Meux 4 - 2 Stockay-Warfusee
FT Namur 1 - 2 Tilleur
FT RAAL La Louviere 1 - 0 Onhaye

Belgium: Second Amateur Division Group Vfv A

FT Oudenaarde 1 - 1 Temse
FT Sint Niklaas 2 - 3 Ronse

Belgium: Second Amateur Division Group Vfv B

FT Bocholter 1 - 0 Hades
FT Cappellen 2 - 1 Hoogstraten

Belgium: 1st National Women

FT Aalst W 4 - 1 Zulte Waregem W
FT Moldavo W 3 - 0 Genk (II) W
FT GBA Kontich W 2 - 1 Femina Woluwe W
FT Leuven (II) W 0 - 2 Gent (II) W
FT Zwevezele W 0 - 2 SG-Tertre Hautrage W
FT Famkes Merkem W 2 - 0 Massenhoven W
FT Mechelen W 3 - 2 Tienen W

Benin: Ligue 1

FT ASPAC 2 - 2 JAC
FT Ayema 1 - 1 Energie Sports
FT Pantheres 1 - 1 Dynamo Parakou
FT Tonnerre 1 - 1 JS Pob

Brazil: Campeonato Carioca - Relegation Group

FT Americano FC 0 - 0 Nova Iguacu
FT Friburguense 2 - 2 America

Brazil: Campeonato Carioca - Taca Guanabara

FT Serra Macaense 0 - 0 Flamengo
FT Madureira 1 - 0 Portuguesa RJ
FT Resende 0 - 0 Boavista
FT Volta Redonda 1 - 0 Botafogo

Brazil: Campeonato Cearense - First Stage

FT Floresta EC 1 - 1 Pacajus
FT Atletico-CE 1 - 2 Guarany

Brazil: Campeonato Paraense

FT Independente 2 - 3 Castanhal

Brazil: Campeonato Paranaense

FT Uniao PR 1 - 3 Athletico-PR

Brazil: Campeonato Pernambucano

FT Santa Cruz 3 - 0 Petrolina
FT Central SC 0 - 2 Retro

Brazil: Campeonato Piauiense

FT Picos 2 - 1 River-PI
FT Piaui 1 - 1 Julho Esporte

Brazil: Campeonato Sergipano - First Stage

FT Lagarto 1 - 0 America EC
FT Frei Paulistano 0 - 1 Confianca

Brazil: Copa Sao Paulo De Juniores - Play Offs

FT Corinthians (U20) 1 - 0 Athletico-PR (U20)
PT Vasco (U20) 1 - 2 Gremio (U20)
FT Oeste (U20) 2 - 1 Sao Paulo (U20)

Burundi: Primus League

FT Ngozi City 2 - 1 Atletico Olympic

Cameroon: Elite Two

PP AS Fap - Fauve Azur Elite
PP AS Matelots - Leopard de Douala
PP Bafang - Stade de Bertoua
PP Foncha - Dynamo Douala
PP Les Astres - OFTA
PP Renaissance Ngoumou - Bafoussam

Chile: Chilean Cup

PT Universidad Catolica 1 - 2 Colo Colo
AW Universidad de Chile - Union Espanola

Cyprus: First Division

PP AEK - AEL Limassol
PP Doxa - Apoel

Cyprus: Division 2

12:30 Anagennisi Deryneia - Othellos Athienou
12:30 Ayia Napa - Aris
PP Karmiotissa - Ypsonas
PP Omonia Aradippou - Omonoia Psevda
12:30 Xylotympou - Sotiras
PP Zakakiou - Ermis

Czech Republic: Tipsport Liga

FT Bohemians 1905 4 - 0 Pribram
FT Mlada Boleslav 3 - 1 Varnsdorf
FT Prostejov 2 - 3 Karvina
FT Dukla Prague 2 - 3 Jablonec
FT Dunajska Streda 0 - 5 Zbrojovka Brno
FT Banik Ostrava 4 - 1 Pohronie

Egypt: Premier League

FT Enppi 2 - 1 Masr
FT El Entag El Harby 1 - 0 Haras El Hodood
FT Smouha 1 - 1 Ismaily

El Salvador: Primera Division - Clausura

FT Santa Tecla 2 - 2 Jocoro
FT Chalatenango 0 - 0 Aguila
FT Sonsonate 0 - 2 El Vencedor

England: Premier League

FT Watford 0 - 0 Tottenham
FT Arsenal 1 - 1 Sheffield Utd
FT Brighton 1 - 1 Aston Villa
FT Manchester City 2 - 2 Crystal Palace
FT Norwich 1 - 0 Bournemouth
FT Southampton 2 - 3 Wolves
FT West Ham 1 - 1 Everton
FT Newcastle 1 - 0 Chelsea

England: Championship

FT QPR 1 - 0 Leeds
FT Birmingham 1 - 1 Cardiff
FT Bristol City 1 - 0 Barnsley
FT Derby 1 - 0 Hull City
FT Huddersfield 0 - 0 Brentford
FT Millwall 2 - 0 Reading
FT Preston 2 - 1 Charlton
FT Sheffield Wednesday 0 - 5 Blackburn
FT Swansea 2 - 1 Wigan

England: League One

FT Accrington 1 - 2 Southend
FT Wimbledon 1 - 0 Peterborough
FT Bolton 0 - 1 Portsmouth
FT Doncaster 0 - 1 Coventry
FT Fleetwood 2 - 2 Shrewsbury
FT Gillingham 1 - 1 Oxford United
FT Lincoln 1 - 0 Blackpool
FT MK Dons 0 - 1 Sunderland
FT Rotherham 3 - 0 Bristol Rovers
FT Tranmere 1 - 2 Ipswich
FT Wycombe 2 - 1 Rochdale

England: League Two

FT Bradford 2 - 2 Scunthorpe
FT Cambridge UTD 0 - 4 Stevenage
FT Colchester 2 - 1 Macclesfield
FT Crewe 1 - 0 Cheltenham
FT Forest Green 1 - 2 Salford
FT Grimsby 0 - 1 Exeter
FT Newport Co 2 - 0 Swindon
FT Northampton 4 - 1 Morecambe
FT Oldham 1 - 1 Carlisle
FT Plymouth 3 - 1 Mansfield
FT Port Vale 1 - 0 Leyton Orient
FT Walsall 2 - 1 Crawley

England: National League

FT AFC Fylde 2 - 3 Torquay
FT Aldershot 3 - 3 Chorley
PP Barnet - Dag & Red
FT Eastleigh 0 - 2 Chesterfield
FT Ebbsfleet 0 - 2 Harrogate
FT FC Halifax 5 - 2 Maidenhead
FT Notts Co 0 - 0 Dover
FT Solihull Moors 0 - 2 Boreham Wood
FT Stockport 0 - 0 Sutton
FT Wrexham 3 - 0 Woking
FT Yeovil 2 - 1 Hartlepool
FT Barrow 2 - 0 Bromley

England: National League North

PP AFC Telford - Blyth
FT Bradford PA 1 - 2 Brackley Town
FT Curzon Ashton 4 - 0 Farsley
FT Darlington 3 - 0 Alfreton
FT Gateshead 2 - 0 Altrincham
FT Guiseley 2 - 1 Gloucester
PP Kettering - Hereford
FT Kidderminster 1 - 1 Spennymoor
FT King?s Lynn 1 - 0 York
FT Leamington 0 - 0 Chester
FT Southport 1 - 3 Boston Utd

England: National League South

FT Bath 2 - 0 Hemel Hempstead
FT Chelmsford 1 - 1 Eastbourne Boro
FT Concord 1 - 2 Weymouth
FT Dorking 4 - 4 Billericay
FT Dulwich Hamlet 1 - 1 Chippenham
FT Havant & Waterlooville 2 - 4 Wealdstone
FT Oxford City 1 - 4 Braintree
FT Slough 1 - 0 Dartford
FT St. Albans 1 - 0 Maidstone
PP Tonbridge - Hampton & Richmond
FT Welling 3 - 2 Hungerford

England: Npl Premier Division

FT Bamber Bridge 2 - 1 Buxton
FT Lancaster 1 - 2 South Shields
FT Mickleover 4 - 1 Grantham
FT Morpeth 1 - 4 Ashton Utd
FT Nantwich 4 - 0 Hyde
FT Radcliffe 0 - 2 Gainsborough
FT Scarborough 2 - 1 Matlock
FT Stafford 2 - 2 Warrington
FT Stalybridge 2 - 3 Basford
FT Whitby 1 - 2 FC United
FT Witton 2 - 1 Atherton

England: Southern League Central Division

FT AFC Rushden & Diamonds 4 - 2 Stratford
FT Alvechurch 0 - 1 Hednesford
FT Banbury 0 - 2 Peterborough Sports
PP Biggleswade Town - Barwell
FT Coalville 1 - 4 Royston
FT Kings Langley 3 - 1 Bromsgrove
FT Lowestoft 6 - 0 Redditch
FT Needham Market 1 - 3 Nuneaton
FT Rushall 4 - 2 Hitchin
FT Stourbridge 3 - 1 St. Ives
FT Tamworth 1 - 2 Leiston

England: Southern League South Division

PP Beaconsfield Town - Tiverton
FT Blackfield 2 - 0 Harrow
PP Hartley Wintney - Met. Police
FT Hayes & Yeading 5 - 0 Dorchester
FT Hendon 2 - 1 Gosport
FT Merthyr Town 2 - 0 Farnborough
PP Poole - Weston-super-Mare
FT Salisbury 0 - 2 Swindon S
FT Taunton 3 - 0 Wimborne
FT Truro 0 - 1 Chesham
FT Walton Casuals 1 - 1 Yate Town

England: Isthmian League Premier Division

FT Bishop's Stortford 2 - 2 Margate
FT Bognor Regis 4 - 3 Folkestone
FT Brightlingsea 0 - 3 Worthing
FT Carshalton 3 - 2 Wingate & Finchley
FT Cheshunt 2 - 3 Enfield Town
FT Corinthian-Casuals 0 - 1 Bowers & Pitsea
FT Cray 2 - 1 Lewes
FT East Thurrock 3 - 3 Kingstonian
FT Haringey 3 - 2 Potters Bar
FT Hornchurch 1 - 1 Leatherhead
FT Merstham 1 - 0 Horsham FC

England: Premier League Cup

FT Swansea (U23) 2 - 4 Charlton (U23)

England: Premier League U18

FT Brighton (U18) 1 - 1 Norwich (U18)
FT Everton (U18) 1 - 1 Manchester City (U18)
FT Newcastle Utd (U18) 0 - 0 West Brom (U18)
FT Tottenham (U18) 3 - 0 Swansea (U18)
FT West Ham (U18) 1 - 1 Reading (U18)
FT Southampton (U18) 0 - 2 Arsenal (U18)
FT Aston Villa (U18) 3 - 2 Chelsea (U18)
FT Middlesbrough (U18) 0 - 2 Derby (U18)

France: Ligue 2

FT Guingamp 1 - 1 Lens

France: National 2 - Group A

FT Bastia 1 - 0 St Quentin
FT Lens (II) 2 - 1 Lusitanos
FT JA Drancy 0 - 1 Bobigny

France: National 2 - Group B

FT Oissel 1 - 5 Guingamp (II)
FT Saint-Malo 1 - 2 Sannois

France: National 2 - Group C

FT Stade Bordelais 1 - 0 Romorantin
FT Chamalieres 1 - 1 Colomiers
FT Trelissac 0 - 0 Bergerac

France: National 2 - Group D

FT Annecy 2 - 1 Louhans Cuiseaux

France: Coupe De France

ET Epinal 1 - 0 Saint-Pierroise
FT Nice 2 - 1 Red Star
FT Prix les Mezieres 0 - 1 Limonest
FT ASM Belfort 3 - 1 Nancy
FT Gonfreville 0 - 2 Lille
FT Angouleme CFC 1 - 5 Strasbourg
FT Paris FC 2 - 3 St Etienne
FT Nantes 3 - 4 Lyon

France: Division 1 Women

FT Dijon W 1 - 4 Soyaux W
FT Fleury 91 W 0 - 2 Guingamp W
FT Montpellier W 1 - 2 Paris FC W
FT Reims W 1 - 0 Metz W
FT Paris SG W 11 - 0 Marseille W

Germany: Bundesliga

FT Augsburg 3 - 5 Dortmund
FT Dusseldorf 0 - 1 Werder Bremen
FT FC Koln 3 - 1 Wolfsburg
FT Hoffenheim 1 - 2 Eintracht Frankfurt
FT Mainz 1 - 2 Freiburg
FT Leipzig 3 - 1 Union Berlin

Gibraltar: National League - Championship Group

FT St Josephs 3 - 1 Magpies
FT Lincoln Red Imps 5 - 0 Lynx

Greece: Super League

FT Panionios 1 - 2 OFI Crete
FT Panetolikos 1 - 1 Lamia

Greece: Football League

FT Ialisos 1 - 0 PAE Egaleo
FT Ierapetra 0 - 0 Ionikos
FT Kavala 0 - 0 Aspropirgos

Greece: Gamma Ethniki - Group 1

FT Aris Avatou 1 - 0 Doxa Theologos

Guatemala: Liga Nacional - Clausura

FT Siquinala 1 - 0 Sanarate
FT Comunicaciones 1 - 0 Xelaju

Hong Kong: Premier League

FT Guangzhou R&F 5 - 0 Hong Kong Rangers
FT Tai Po 2 - 4 Southern District
FT Eastern AA 2 - 1 Lee Man Warriors

Iceland: Reykjavik Cup

FT Valur 3 - 0 Vikingur Reykjavik
FT Fram 2 - 3 Leiknir

Iceland: Fotbolti.Net Cup

FT Akranes 2 - 0 Grindavik
FT Breidablik 2 - 0 ═BV

India: Isl

FT ATK 2 - 0 Goa

India: Santosh Trophy

PP Kerala FC - Jharkhand
PP Meghalaya - Services

Iran: Division 1

FT Sepidrood Rasht 1 - 1 Niroye Zamini

Israel: Ligat Ha'Al

FT Ashdod 1 - 0 Hapoel Shmona
FT Maccabi Haifa 4 - 0 Sektzia Nes Tziona
FT Hapoel Hadera 0 - 3 Maccabi Tel Aviv

Israel: Liga Alef North

FT Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara 0 - 1 Hapoel Bnei Zalfa

Israel: Liga Alef South

FT M. Ironi Ashdod 1 - 1 Hapoel Azor

Italy: Serie A

FT Lazio 5 - 1 Sampdoria
FT Sassuolo 2 - 1 Torino
FT Napoli 0 - 2 Fiorentina

Italy: Serie B

FT Cremonese 0 - 0 Venezia
FT Juve Stabia 1 - 0 Empoli
FT Livorno 4 - 4 Entella
FT Trapani 3 - 1 Ascoli
FT Chievo 2 - 0 Perugia

Italy: Serie C - Group A

FT Albinoleffe 2 - 0 Pro Vercelli
FT Gozzano 1 - 1 Pistoiese
FT Pianese 1 - 2 Giana Erminio
FT Renate 1 - 0 Alessandria

Italy: Serie C - Group B

FT Cesena 3 - 3 Virtus Verona
FT Imolese 1 - 2 Reggio Audace
FT Sambenedettese 0 - 1 Vis Pesaro
FT Feralpisalo 1 - 0 Fermana

Italy: Serie C - Group C

FT Picerno 0 - 1 Viterbese

Italy: Serie D - Group F

FT Chieti 0 - 5 Porto Sant'Elpidio

Italy: Primavera 1

FT Sampdoria (U19) 5 - 4 AS Roma (U19)
FT Cagliari (U19) 1 - 1 Inter (U19)
FT Empoli (U19) 3 - 2 Chievo (U19)
FT Juventus (U19) 2 - 1 Fiorentina (U19)

Italy: Primavera 2

FT Cosenza (U19) 3 - 4 Pisa (U19)
FT Livorno (U19) 2 - 0 Salernitana (U19)
FT Lecce (U19) 0 - 1 Ascoli (U19)
FT Frosinone (U19) 2 - 0 Trapani (U19)
FT Udinese (U19) 5 - 2 Parma (U19)
FT Cremonese (U19) 2 - 2 Spezia (U19)
FT Crotone (U19) 2 - 2 Juve Stabia (U19)
FT Entella (U19) 7 - 2 Brescia (U19)
FT Spal (U19) 2 - 0 Verona (U19)
FT Venezia (U19) 3 - 1 Cittadella (U19)
FT AC Milan (U19) 6 - 0 Pordenone (U19)
FT Perugia (U19) 4 - 1 Benevento (U19)

Italy: Serie A Women

FT Verona W 0 - 3 Inter W
FT Sassuolo W 2 - 0 Bari W
FT Tavagnacco W 1 - 0 Orobica W

Kuwait: Premier League

FT Al Arabi 1 - 0 Al Salmiya
FT Al Tadamon 1 - 3 Al Qadisiya

Lebanon: Premier League

PP Nejmeh SC - Bourj FC

Malta: Premier League

FT Gudja 1 - 1 Hamrun
FT Tarxien 0 - 4 Hibernians
FT Balzan 1 - 3 Floriana
FT Birkirkara 1 - 1 Senglea Athletics

Malta: Division 1

FT Zebbug 0 - 1 Fgura
PP Qormi - Vittoriosa

Mexico: Liga Mx - Clausura

FT Atl. San Luis 2 - 1 Cruz Azul
FT Atlas 0 - 1 Puebla
FT Monterrey 2 - 2 Monarcas Morelia

Mexico: Liga Premier Serie A

FT Tecos FC 1 - 3 UA Zacatecas
FT Alacranes de Durango 4 - 1 Mineros de Fresnillo
FT Nayarit 0 - 0 Murcielagos
FT Cimarrones de Sonora 2 4 - 3 Leones Negros 2
FT Tlaxcala 2 - 0 Yalmakan
FT Cruz Azul Hidalgo 3 - 0 Reboceros de La Piedad
FT Pioneros 1 - 2 Irapuato
FT UA Chihuahua 2 - 0 Gavilanes de Matamoros
FT Cafetaleros de Chiapas 2 1 - 0 U.N.A.M.- Pumas 2
FT Inter Playa Del Carmen 2 - 3 Cafessa
ET Correcaminos 2 0 - 2 Saltillo

Mexico: Liga Premier Serie B

FT Calor De San Pedro 3 - 0 Dorados de Sinaloa 2
PT Zacatecas 2 3 - 2 San Francisco
FT Chapulineros 0 - 1 Uruapan
FT Dongu 2 - 1 Chimalhuacan
FT Zitacuaro 2 - 1 Tlayacapan

Mexico: Liga Mx Women - Clausura

FT U.N.A.M.- Pumas W 2 - 2 Monterrey W

Morocco: Botola Pro

FT Youssoufia Berrechid 1 - 1 FUS Rabat
FT FAR Rabat 1 - 0 Raja Beni Mellal
FT Mouloudia Oujda 1 - 0 Moghreb Tetouan

Myanmar: National League

FT Hantharwady Utd 2 - 1 Shan Utd
FT Southern Myanmar 0 - 1 Rakhine United
FT Yadanarbon 1 - 1 Sagaing

Namibia: Mtc Premiership

PP Julinho Sporting - Eleven Arrows
PP Mighty Gunners - Blue Waters
PP Okahandja - Life Fighters
PP Young Brazilians - Black Africa

Netherlands: Eredivisie

FT Fortuna Sittard 1 - 3 Vitesse
FT Feyenoord 3 - 1 Heerenveen
FT Twente 0 - 0 Groningen
FT AZ Alkmaar 1 - 3 Willem ll

Netherlands: Tweede Divisie

FT Excelsior Maassluis 3 - 2 Jong Volendam
FT Spakenburg 1 - 0 ASWH
FT HHC 3 - 0 HFC
FT Jong Sparta Rotterdam 2 - 3 IJsselmeervogels
FT Katwijk 3 - 2 Scheveningen
FT Noordwijk 3 - 3 Rijnsburgse Boys
FT De Treffers 1 - 3 Quick Boys
FT TEC 0 - 2 Kozakken Boys

Netherlands: Derde Divisie

FT Barendrecht 2 - 1 Sparta Nijkerk
FT GOES 1 - 0 VV DOVO
FT Lisse 1 - 1 Hoek
FT Odin'59 8 - 0 Ter Leede
FT SteDoCo 1 - 0 DVS '33 Ermelo
FT VVOG 1 - 3 Harkemase Boys
FT ONS Sneek 2 - 3 Jong Almere City
FT VVSB 3 - 1 Excelsior'31
FT UNA 4 - 1 Blauw Geel

Netherlands: Eredivisie U19 - Championship Group

FT Feyenoord (U19) 5 - 1 Twente (U19)
FT Heerenveen (U19) 1 - 2 Utrecht (U19)
FT AZ Alkmaar (U19) 3 - 0 PSV (U19)
FT Groningen (U19) 4 - 3 Ajax (U19)

Netherlands: Eredivisie U19 - Relegation Group

FT Sparta Rotterdam (U19) 4 - 1 Alphense Boys (U19)
FT Breda (U19) 2 - 0 Zwolle (U19)
FT FC Emmen (U19) 1 - 3 Willem (II) (U19)
FT NEC/Oss (U19) 2 - 0 Almere City (U19)

Netherlands: Knvb Beker Women

FT Eindhoven FC W 3 - 1 RVVH W

New Zealand: Football Championship

FT Tasman United 5 - 0 Southern United

Northern Ireland: Nifl Premiership

FT Ballymena 0 - 3 Glenavon
FT Carrick Rangers 1 - 0 Cliftonville
FT Crusaders 3 - 0 Larne
FT Institute 0 - 2 Glentoran
FT Linfield 0 - 0 Dungannon
FT Warrenpoint 0 - 4 Coleraine

Northern Ireland: Nifl Championship

FT Knockbreda 2 - 6 H&W Welders
FT Queens Univ. 0 - 1 Newry City
FT Ballyclare 2 - 0 Dergview
FT Dundela 1 - 1 Loughgall
FT Portadown 3 - 3 Ballinamallard

Paraguay: Primera Division - Apertura

FT River Plate 3 - 0 Sol de America
FT Nacional Asuncion 3 - 0 Guairena FC
FT Cerro Porteno 2 - 1 Sportivo Luqueno

Portugal: Primeira Liga

FT Aves 3 - 0 Portimonense
FT Guimaraes 1 - 0 Santa Clara
FT Tondela 1 - 1 Moreirense
FT Belenenses 0 - 1 Setubal

Portugal: Ligapro

FT Estoril 1 - 0 Academica
FT Oliveirense 1 - 1 Feirense
FT FC Porto B 2 - 1 Benfica B
FT Leixoes 0 - 2 Mafra

Portugal: Campeonato De Portugal

FT Berco 0 - 0 Merelinense
FT Chaves B 1 - 1 Braga B
FT Uniao Madeira 5 - 1 Camara de Lobos
FT Agueda 1 - 1 Santarem
FT Beira Mar 1 - 0 Leiria

Portugal: Liga Revelacao U23

FT Aves (U23) 1 - 0 Estoril (U23)
FT Famalicao (U23) 1 - 2 Belenenses (U23)
FT Portimonense (U23) 1 - 3 Rio Ave (U23)
FT Sporting (U23) 1 - 2 Benfica (U23)
FT Leixoes (U23) 0 - 0 Guimaraes (U23)
FT Maritimo (U23) 2 - 1 Feirense (U23)
FT Setubal (U23) 3 - 2 Academica (U23)

San Marino: Campionato Sammarinese - Second Stage

FT Cailungo 0 - 1 Libertas
FT Folgore 0 - 0 Tre Penne
FT Murata 1 - 2 Tre Fiori
FT Virtus 0 - 0 La Fiorita

Saudi Arabia: King Cup

PT Abha 2 - 1 Al-Fateh
FT Al Wehda 1 - 2 Al Ahli SC

Scotland: League Two

PP Albion Rovers - Edinburgh City
FT Annan 2 - 3 Stirling
PP Brechin - Queen's Park
FT Cove Rangers 3 - 1 Cowdenbeath
FT Elgin City 2 - 3 Stenhousemuir

Scotland: Lowland League

FT Gala Fairydean 1 - 2 Kelty Hearts
FT Gretna 2008 1 - 1 Berwick
FT Stirling University 6 - 0 Spartans

Scotland: Highland League

FT Buckie Thistle 5 - 2 Deveronvale
FT Formartine Utd 5 - 0 Turriff Utd
FT Fraserburgh 6 - 0 Lossiemouth
PP Huntly - Strathspey Thistle
FT Nairn County 2 - 1 Keith
FT Rothes 0 - 1 Brora Rangers
FT Wick Academy 0 - 2 Forres Mechanics

Scotland: Scottish Cup

FT Aberdeen 1 - 0 Dumbarton
FT Alloa 2 - 3 Inverness
FT Arbroath 0 - 0 Falkirk
FT Ayr United 1 - 0 Ross County
FT Bonnyrigg Rose 0 - 1 Clyde
FT East Kilbride 1 - 3 BSC Glasgow
FT Hamilton 5 - 0 Edinburgh City
FT Hearts 5 - 0 Airdrieonians
FT Kilmarnock 6 - 0 Queen's Park
FT Livingston 3 - 1 Raith
FT St. Johnstone 3 - 0 Morton
FT St. Mirren 3 - 0 Broxburn Athletic
FT Partick 1 - 2 Celtic
FT Dundee 0 - 3 Motherwell

Senegal: Ligue 1

FT Generation F. 0 - 1 Excellence
FT Diambars 1 - 2 Teungueth
FT Jaraaf 1 - 3 Mbour

Seychelles: First Division League

12:00 Victoria City - St Michel United

Sierra Leone: Premier League

FT Mighty Blackpool 0 - 0 RSLAF

South Africa: Premier League

FT Black Leopards 1 - 1 Kaizer Chiefs
FT Orlando Pirates 3 - 1 Highlands
FT Cape Town City 2 - 0 Wits University

South Africa: Gladafrica Championship

FT JDR Stars 2 - 1 TS Galaxy
FT Pretoria United 1 - 1 Free State Stars
FT Real Kings 1 - 2 Steenberg United
FT Swallows 1 - 0 Jomo Cosmos

South Africa: Multichoice Diski

FT Baroka (U21) 0 - 0 Stellenbosch (U21)
FT Bidvest Wits (U21) 1 - 0 Polokwane (U21)
FT Chippa Utd. (U21) 3 - 1 Mamelodi Sundowns (U21)
FT Maritzburg Utd (U21) 1 - 4 Golden Arrows (U21)
FT Highlands (U21) 1 - 0 Bloem Celtic (U21)

South America: Olympic Games - Qualification

FT Ecuador (U23) 0 - 3 Chile (U23)

Spain: Laliga

FT Levante 0 - 1 Alaves
FT Real Madrid 2 - 1 Sevilla
FT Osasuna 0 - 0 Valladolid
FT Eibar 2 - 0 Atletico Madrid

Spain: Laliga2

FT Numancia 2 - 0 Sporting Gijon
FT Lugo 1 - 0 Albacete
FT Ponferradina 1 - 1 Rayo Vallecano
PP Mirandes - Zaragoza

Spain: Segunda Division B - Group 2

FT Leioa 3 - 1 Izarra
FT R. Sociedad B 0 - 0 Unionistas

Spain: Segunda Division B - Group 3

FT Villarreal (B) 1 - 0 Hercules

Spain: Tercera Division - Group 1

FT Dep. Fabril 1 - 0 CD Choco

Spain: Tercera Division - Group 3

FT UC Cartes 2 - 2 CD Barquereno
FT Solares 2 - 4 UD Samano
FT Atletico Albericia 1 - 0 Racing Santander B
FT Bezana 0 - 0 Ribamontan al Mar
FT Laredo 4 - 1 Textil Escudo

Spain: Tercera Division - Group 4

FT Pasaia 0 - 2 CD Vitoria
FT Beasain 2 - 1 Portugalete
FT Durango 2 - 0 Lagun Onak
FT Balmaseda 1 - 3 Somorrostro
FT Urduliz 0 - 1 Sodupe

Spain: Tercera Division - Group 5

FT Igualada 1 - 0 Santfeliuenc

Spain: Tercera Division - Group 6

FT Elche CF Ilicitano B 0 - 1 Roda
FT Jove 2 - 0 Acero
FT Beniganim 2 - 0 Saguntino

Spain: Tercera Division - Group 10

FT Conil 2 - 2 Puente Genil
FT Ceuta 0 - 2 San Roque

Spain: Tercera Division - Group 11

FT Santanyi 2 - 0 Collerense
FT Esporles 1 - 1 Poblense
FT Santa Catalina Atletico 1 - 0 San Rafael
FT Andratx 3 - 1 Soller

Spain: Tercera Division - Group 12

FT Union Viera 3 - 2 Santa Ursula
FT Panaderia 2 - 1 La Cuadra
FT Vera 3 - 0 Tamaraceite
FT Las Palmas C 0 - 1 CD Buzanada
FT Union Guimar 1 - 0 Ibarra

Spain: Tercera Division - Group 13

FT Lorca FC 2 - 2 EDMF Churra
FT Cartagena 1 - 2 Cartagena B

Spain: Tercera Division - Group 15

FT Cortes 2 - 2 Pena
FT Mutilvera 1 - 3 Cirbonero
FT CD Baztan 1 - 4 Subiza
FT Valle Egues 0 - 1 Pamplona
FT Beti Onak 1 - 1 Beti Kozkor
FT Burlades 2 - 2 Txantrea
FT CD Ardoi 1 - 2 Lourdes

Spain: Tercera Division - Group 16

FT Comillas 0 - 3 Calahorra B

Spain: Primera Division Women

FT Valencia W 1 - 1 Espanyol W
FT Barcelona W 3 - 1 Rayo Vallecano W
FT Levante W 3 - 0 Real Sociedad W

Trinidad And Tobago: Pro League

FT Port Of Spain 0 - 4 W Connection
19:30 Cunupia - Central FC

Turkey: Super Lig

FT Alanyaspor 5 - 1 Kayserispor
FT Basaksehir 4 - 1 Yeni Malatyaspor
FT Gaziantep 0 - 2 Fenerbahce

Turkey: 1. Lig

FT Umraniyespor 1 - 0 Altay
FT Adanaspor 0 - 0 Akhisarspor
FT Altinordu 2 - 2 Hatayspor

Turkey: 2. Lig White Group

FT Afjet Afyonspor 1 - 0 H.Trabzon
FT Kirklarelispor 1 - 1 Sancaktepe
FT Pendikspor 0 - 2 Samsunspor

Turkey: 2. Lig Red Group

FT Bayburt 1 - 4 Tuzlaspor
FT FK Vanspor 4 - 0 Nigde Anadolu
FT Etimesgut 3 - 0 Kardemir Karabuk
FT Eyupspor 1 - 5 Bandirmaspor

United Arab Emirates: Division 1

FT Al Arabi 2 - 0 Al Thaid
FT Masafi 0 - 1 Al Hamriyah

Wales: Cymru Premier

FT Aberystwyth 1 - 0 Penybont
FT Bala Town 1 - 2 Druids
FT Barry 7 - 1 Carmarthen
FT Cardiff Metropolitan 2 - 0 Caernarfon
FT Newtown 0 - 0 Airbus
FT The New Saints 2 - 1 Connah's Quay

Wales: Cymru North

PP Corwen - Guilsfield
FT Gresford 2 - 1 Penrhyncoch
FT Rhyl 7 - 1 Llanfair United
FT Buckley 0 - 5 Prestatyn
FT Colwyn Bay 2 - 1 Ruthin
PP Conwy Borough - Llanrhaeadr
FT Porthmadog 0 - 1 Llandudno

Wales: Cymru South

FT Caerau Ely 0 - 2 Ammanford
PP Llantwit Major - Cwmamman United
FT Undy 0 - 2 Swansea University
FT Goytre United 0 - 1 Cwmbran Celtic
FT Haverfordwest 4 - 1 Cambrian & Clydach

Wales: Division 1

PP Aberbargoed - Ton Pentre
PP Abergavenny Town - Pontardawe
PP Bridgend Street - Croesyceiliog
FT Dinas Powys 3 - 6 Risca
FT Llwydcoed 0 - 2 Penydarren
FT Monmouth 0 - 1 Trefelin
FT Port Talbot 0 - 4 Garden Village

World: Club Friendly

PP Rochedale - Brisbane City
FT Modbury Jets 5 - 1 West Torrens
FT Playford Patriots 4 - 2 Salisbury United
FT Sturt Lions 2 - 1 Croydon Kings
SP Peninsula - Redlands
FT Hume City 4 - 1 Brisbane Strikers
FT Dong Thap 0 - 2 Can Tho
FT South Adelaide 2 - 0 Cumberland Utd.
FT Hanoi FC 0 - 3 Bangkok Utd
FT Kromeriz 4 - 1 Valasske Mezirici
FT Odense 3 - 0 Middelfart
FT Siofok 1 - 5 Osnabruck
09:00 UiTM - Hougang
FT Vasas 1 - 0 Soroksar
FT Gornik Zabrze 1 - 1 Diosgyor
FT Liberec 7 - 2 Mas Taborsko
FT Slovan Bratislava B 2 - 5 Lisen
FT Banik Sokolov 6 - 0 Ostrov
FT Vlasim 2 - 1 Admira Prague
FT Debrecen 5 - 1 Universitatea Cluj
FT Fremad Valby 1 - 8 Vanlose
FT Katowice 3 - 1 Gornik Z. 2
FT Hutnik Krakow 7 - 2 Wislanie Jaskowice
10:00 Naestved - AB Copenhagen
10:00 OKS Odense - Dalum IF
FT Piast 2 - 1 GKS Jastrzebie
FT Plzen 4 - 1 Usti nad Labem
FT Senica 0 - 0 Petrzalka
FT Skra 2 - 0 Brzeg
FT Sparta Prague 1 - 0 Ceske Budejovice
FT Sputnik 0 - 5 Desna
FT Teplice 2 - 2 Chrudim
FT Trencin 4 - 3 Opava
FT Sandecja 3 - 4 S. Rzeszow
FT Zlin 2 - 1 Sered
FT Bronshoj 2 - 0 Skovshoved
FT Eintracht Northeim 1 - 3 Nordhausen (II)
FT Elblag 1 - 2 Olimpia Grudziadz
FT Hannover (II) 0 - 0 Paderborn (II)
FT Hansa Rostock 0 - 1 Lubeck
FT HJK Helsinki 2 - 1 RFS
FT Koge 1 - 0 Holbaek
FT Puszcza 1 - 1 Resovia Rzeszow
FT Stezyca 6 - 1 Olsztyn
FT Suwalki 5 - 1 Zambrow
FT Termalica B-B. 4 - 2 Ostrowiec
FT Thisted 3 - 0 Saeby IF Skjold
FT Spartak Trnava 2 - 0 Sigma Olomouc
FT Wisla Krakow 1 - 0 Stal Mielec
FT Norrby 3 - 0 Assyriska IK
FT Innsbruck 7 - 0 Telfs
FT Zlate Moravce 5 - 0 Dubnica
FT KuPS 6 - 0 Zenit (U21)
FT Babelsberg 1 - 2 Blau Weiss Berlin
FT Backa Topola 1 - 1 Spartak Subotica
FT BFC Dynamo 8 - 1 Petershagen
FT Brondby 2 - 0 Avarta
FT Celje 3 - 0 Nafta
FT EPS 3 - 1 Ekenas
FT FC Kosice 3 - 0 Szolnoki MAV
FT Halberstadt 2 - 1 FC Merseburg
FT Halmstad 3 - 1 Lunds
FT Helsingor 2 - 2 F. Amager
FT Lichtenberg 2 - 0 Sparta Lichtenberg
FT Meppen 4 - 1 Szeged
FT Meuselwitz 5 - 1 Martinroda
FT Mezokovesd Zsory 3 - 0 Michalovce
FT Orebro 4 - 0 Linkoping City
FT Renova 2 - 0 KF Gostivar
FT Ruzomberok 2 - 1 Liptovsky Mikulas
FT Schweinfurt 4 - 1 Kiel
FT Sonderjyske 0 - 1 Kolding IF
FT Struga Trim & Lum 4 - 0 Korabi Peshkopi
FT TB Berlin 14 - 0 Fortuna Biesdorf
FT Ulm 1 - 3 Grossaspach
FT Wexford 1 - 3 Waterford
FT Wolfsburg (A) 4 - 0 Jong Den Haag
FT Young Boys 2 - 2 Schaffhausen
FT Zaglebie Sosnowiec 2 - 2 Radomiak Radom
FT Zizkov 2 - 0 Podbrezova
FT Borec 2 - 2 Rabotnicki
FT East Fife 1 - 0 Civil Service Strollers
FT Eilenburg 0 - 2 Auerbach
FT Cottbus 2 - 1 Chemnitzer
FT Flora Tallinn 1 - 0 Inter Turku
FT Ilves 2 - 0 Paide Linnameeskond
FT Korona 0 - 1 Sepsi Sf. Gheorghe
FT Politehnica Iasi 1 - 1 Sumqayit
FT Vitosha Bistritsa 4 - 0 Strumska Slava
FT Aalen 2 - 1 Illertissen
FT Academica Clinceni 2 - 2 Qarabag
FT Admira 8 - 0 Austria Klagenfurt
FT AIK Stockholm 2 - 1 Karlstad
FT Aachen 4 - 1 Viktoria Koln
FT Altach 0 - 1 Zurich
FT Aluminij 5 - 2 Rogaska
FT Austria Wien 7 - 2 Floridsdorfer AC
FT B. Monchengladbach (II) 4 - 1 Homburg
FT Bonner 2 - 2 Kaan-Marienborn
FT BW Linz 2 - 1 WSC Wels
FT Cukaricki 4 - 0 Rad Beograd
FT Dornbirn 1 - 2 Tirol
FT Fortuna Koln 2 - 0 FC Monheim
FT Furstenwalde 4 - 0 Mahlsdorf
FT Grasshoppers 1 - 0 Rapperswil
FT Gyirmot 0 - 0 Vorwarts Steyr
FT Hartberg 4 - 1 Gleisdorf
FT Heider SV 1 - 1 Niendorfer TSV
FT Homberg 5 - 4 Straelen
13:00 Kassel - Wuppertaler
FT Lotte 2 - 2 Oldenburg
FT Lugano 1 - 0 Kriens
FT Mannheim 5 - 2 Mainz (II)
FT Oberhausen 0 - 2 Steinbach Haiger
13:00 Offenbach - Erfurt
FT Olimpija Ljubljana 5 - 1 NK Krka
SP Paks - Ludogorets
FT Ried 4 - 0 SAK 1914
13:00 Velenje - Dob
FT Sligo 3 - 3 Galway
FT Tambov 3 - 0 Salyut-Belgorod
FT Ujpest 2 - 0 Ufa
FT Vejle 8 - 0 Ringkobing
FT Wiedenbruck 1 - 0 Dusseldorf (II)
FT Wiener Neustadt 1 - 4 Rapid Wien
FT Winterthur - Bruhl
FT Jaro 2 - 5 SJK
FT Ahlen 4 - 2 Haltern
FT FC Voluntari 3 - 1 Dinamo Tbilisi
FT MOL Fehervar 1 - 3 Stuttgart
FT Sion 1 - 1 Yverdon
FT Zalaegerszeg 2 - 1 Slaven Belupo
FT Balingen 0 - 2 Villingen
FT Botev Plovdiv 0 - 4 Oleksandria
FT Dinamo Zagreb 2 - 1 Slovacko
FT Botosani 1 - 2 Beroe
FT FCSB 1 - 0 Karlsruher
FT Heidenheim 5 - 2 Beijing Guoan
FT Kapfenberg 3 - 5 Wolfsberger AC
FT Maribor 18 - 0 Dravograd
FT Gazovik Orenburg 0 - 1 Slovan Bratislava
FT Banik Ostrava 0 - 2 Zilina
FT Salzburg 6 - 0 Al Arabi
FT Servette 1 - 1 Lausanne Ouchy
FT St. Pauli 3 - 4 Bielefeld
FT Thun 4 - 3 Xamax
FT U Craiova 1 - 3 Pogon Szczecin
FT Wels 1 - 5 LASK
FT Wurzburger Kickers 2 - 2 Regensburg
FT Lippstadt 5 - 0 Roland Beckum
FT Dinamo Bucharest 1 - 1 Bochum
FT SG Dynamo Dresden 3 - 0 Jeonbuk
FT Ginsheim 1 - 2 Alzenau
FT Duisburg 1 - 1 Rodinghausen
FT Narva 1 - 1 Tallinna Kalev
FT Gnistan 1 - 1 NJS
FT New York City 1 - 2 Palmeiras
FT Almirante Brown 3 - 2 Def. de Belgrano
FT Talleres Cordoba 5 - 1 Liverpool
FT Atletico Nacional 2 - 1 Corinthians
FT Everton 1 - 0 Union La Calera
FT Wanderers 1 - 2 Progreso

World: Bangabandhu Gold Cup

FT Burundi 3 - 1 Seychelles

World: Club Friendly Women

FT Frankfurt W 18 - 0 Schott Mainz W

Zambia: Super League

FT Forest Rangers 2 - 2 Nkwazi
FT Buildcon 2 - 0 Kabwe Youth Academy
FT Kabwe 0 - 1 Green Eagles
FT Lumwana Radiants 0 - 1 Lusaka Dynamos
FT Nakambala Leopards 1 - 2 Red Arrows
FT Power Dynamos 0 - 0 Kansanshi
FT NAPSA Stars 4 - 0 Mufulira
FT Green Buffaloes FC 2 - 2 Nkana