Africa: Caf Champions League - Qualification

FT Nkana 2 - 1 Simba
FT Orlando Pirates 0 - 0 African Stars
FT Saoura 2 - 0 IR Tanger
FT Stade Malien 0 - 1 ASEC Mimosas
FT Wydad 2 - 0 Jaraaf

Africa: Caf Confederations Cup - Qualification

FT Kariobangi Sharks 0 - 0 Asante Kotoko
FT Al Ahly Tripoli 1 - 1 New Star
FT Green Eagles 0 - 0 Hussein Dey
FT Kampala City 3 - 0 Mtibwa Sugar
FT Etoile Sahel 3 - 0 Stade d Abidjan
FT Al Masry 0 - 2 Salitas
FT Motema Pembe 1 - 1 San Pedro
FT Bel Abbes 0 - 0 Enugu
FT Berkane 3 - 0 Al Ittihad
FT Hilal El Obied 0 - 0 Mukura Victory Sports
FT Sfaxien 4 - 1 Green Buffaloes FC
FT Zamalek 7 - 0 CotonTchad
FT Kaizer Chiefs 3 - 0 Elgeco Plus

Albania: Super League

FT Laci 2 - 1 Tirana
FT Flamurtari 1 - 0 Kamza

Andorra: Primera Divisió

FT UE Santa Coloma 1 - 3 Sant Julia

Asia: Aff Suzuki Cup - Play Offs

FT Vietnam 1 - 0 Malaysia

Australia: A-League

FT Wellington 2 - 0 Central Coast
FT WS Wanderers 1 - 3 Sydney

Australia: National Youth League

FT Central Coast (U21) 0 - 2 WS Wanderers (U21)
FT Melbourne City (U21) 1 - 3 Brisbane (U21)

Australia: W-League

FT Perth W 2 - 2 Newcastle W

Austria: Tipico Bundesliga

FT LASK Linz 2 - 1 Mattersburg
FT Sturm Graz 3 - 0 Admira
FT Innsbruck 0 - 0 AC Wolfsberger

Azerbaijan: Azerbaijan Cup

FT Zira 1 - 0 Sabail
FT Neftci Baku 0 - 2 SumQayit

Bahrain: Premier League

PP Al-Hala - Manama Club

Belgium: Jupiler League

FT Kortrijk 0 - 0 Club Brugge KV
FT Eupen 1 - 0 Mouscron
FT Lokeren 2 - 0 St. Truiden
FT Antwerp 0 - 2 Waasland Beveren

Belgium: Proximus League

FT Lommel SK 0 - 1 KSV Roeselare
FT Tubize 0 - 0 Westerlo

Belgium: First Amateur Division

FT Dessel 3 - 2 RFC Liege
FT Oudenaarde 0 - 0 ASV Geel
FT Deinze 2 - 2 Dender
FT Knokke 2 - 1 Seraing
FT Lierse K. 0 - 2 Virton
FT RWDM 47 1 - 2 Chatelet

Belgium: Second Amateur Division Group Acff

FT Couvin-Mariembourg 2 - 2 Vise
FT Entente Durbuy 0 - 4 La Louviere
FT Meux 3 - 1 Wallonne Ciney
FT RAAL La Louviere 1 - 0 OC Charleroi

Belgium: Second Amateur Division Group Vfv A

FT Olsa Brakel 1 - 1 Wijgmaal
FT KRC Gent 3 - 2 Mandel United
FT Overijse 0 - 2 Petegem

Belgium: Second Amateur Division Group Vfv B

FT K. FC Turnhout 2 - 0 City Pirates
FT Heur Tongeren 0 - 5 Sint Niklaas
FT Hoogstraten 0 - 1 Duffel
FT Temse 1 - 1 Hades

Belgium: Super League Women

FT Heist W 0 - 7 Genk W

Belgium: 1st National Women

FT Genk (II) W 3 - 4 St. Liege 2 W
FT Massenhoven W 2 - 0 Tongeren W
FT SG-Tertre Hautrage W 2 - 4 Club Brugge W
FT Femina Woluwe W 0 - 0 Aalst W
FT Moldavo W 5 - 2 Melsele W
FT Famkes Merkem W 3 - 1 GBA Kontich W
FT Gent (II) W 3 - 0 Zulte Waregem W

Benin: Championnat National

FT ASOS 1 - 0 Bembereke
FT Dynamo Abomey 1 - 1 Pantheres
FT Police 0 - 3 Buffles du Borgou
FT USS Krake 0 - 0 FC Esae

Bulgaria: Parva Liga

FT Bistritsa 1 - 1 Cherno More
FT Lokomotiv Plovdiv 4 - 0 Botev Vratsa
FT Beroe 2 - 1 Levski

Cyprus: First Division

FT Doxa 3 - 4 AEL Limassol
FT Ermis 2 - 4 Alki Oroklini
FT Anorthosis 2 - 2 Paphos

Cyprus: Division 2

FT Ethnikos 2 - 1 Ayia Napa
FT Anagennisi Deryneia 5 - 1 Chloraka
FT Aris 2 - 0 Thoi Lakatamias
FT ASIL Lysi 2 - 2 Olympiakos
FT Omonia Aradippou 2 - 4 Paeek
FT Zakakiou 3 - 3 Sotiras

Czech Republic: 1. Liga

FT Bohemians 1905 0 - 0 Liberec
FT Opava 2 - 1 Mlada Boleslav
FT Slovacko 1 - 0 Dukla Prague
FT Teplice 2 - 1 Zlin
FT Pribram 1 - 1 Sparta Prague

Denmark: Superliga

FT Randers 2 - 0 Vejle

Ecuador: Serie A - Copa Sudamericana - Play Offs

FT Aucas 2 - 2 Mushuc Runa

England: Premier League

FT Manchester City 3 - 1 Everton
FT Crystal Palace 1 - 0 Leicester
FT Huddersfield 0 - 1 Newcastle
FT Tottenham 1 - 0 Burnley
FT Watford 3 - 2 Cardiff
FT Wolves 2 - 0 Bournemouth
FT Fulham 0 - 2 West Ham

England: Championship

FT Aston Villa 2 - 2 Stoke
FT Blackburn 2 - 2 Birmingham
FT Bolton 0 - 1 Leeds
FT Hull City 2 - 0 Brentford
FT Ipswich 1 - 0 Wigan
FT Preston 3 - 2 Millwall
FT QPR 2 - 1 Middlesbrough
FT Rotherham 1 - 1 Reading
FT Swansea 2 - 1 Sheffield Wednesday
FT Bristol City 2 - 2 Norwich

England: League One

FT Doncaster 3 - 0 Scunthorpe
FT Barnsley 1 - 1 Portsmouth
FT Bradford 4 - 0 Walsall
FT Charlton 2 - 0 Wimbledon
FT Coventry 1 - 2 Luton
FT Fleetwood 1 - 0 Burton
FT Gillingham 2 - 2 Wycombe
FT Oxford United 2 - 0 Blackpool
FT Rochdale 1 - 2 Plymouth
FT Shrewsbury 2 - 2 Peterborough
FT Southend 3 - 0 Accrington
FT Sunderland 2 - 1 Bristol Rovers

England: League Two

FT Cambridge UTD 0 - 0 Yeovil
FT Carlisle 4 - 0 Colchester
FT Exeter 1 - 0 Crewe
SP Forest Green - Mansfield
FT Grimsby 2 - 1 Swindon
FT Lincoln 3 - 1 Morecambe
FT Macclesfield 2 - 0 Crawley
PP Newport Co - MK Dons
FT Northampton 1 - 1 Stevenage
FT Notts Co 3 - 2 Tranmere
FT Oldham 4 - 2 Bury
FT Port Vale 2 - 2 Cheltenham

England: National League North

FT Chorley 3 - 2 Darlington

England: National League South

FT Hampton & Richmond 2 - 1 Welling

England: Npl Premier Division

PP Bamber Bridge - Lancaster
FT Gainsborough 1 - 2 Buxton
FT Hyde 1 - 2 Nantwich
FT Marine 2 - 3 Witton
FT Mickleover 1 - 3 Grantham
FT South Shields 3 - 2 Stalybridge
FT Stafford 4 - 1 Hednesford
FT Whitby 1 - 3 Matlock
PP Workington - Warrington

England: Southern League Central Division

FT Banbury 4 - 1 Kettering
FT Bedworth 2 - 2 Leiston
FT Hitchin 5 - 1 Halesowen
FT King?s Lynn 3 - 0 Rushall
FT Lowestoft 1 - 2 Alvechurch
FT Redditch 1 - 2 Royston
FT Stourbridge 4 - 2 Coalville

England: Southern League South Division

FT Frome 2 - 0 Staines
FT Harrow 3 - 0 Merthyr T
FT Hartley Wintney 3 - 1 Taunton
FT Kings Langley 5 - 1 Farnborough
PP Poole - Chesham
FT Swindon S 5 - 2 Basingstoke
PP Tiverton - Gosport
FT Walton Casuals 5 - 1 Hendon
PP Wimborne - Met. Police

England: Isthmian League Premier Division

FT Brightlingsea 4 - 3 Corinthian-Casuals
FT Folkestone 2 - 0 Bishop's Stortford
FT Harlow 2 - 2 Leatherhead
FT Kingstonian 4 - 1 Bognor Regis
SP Lewes - Margate
FT Potters Bar 0 - 1 Merstham
FT Worthing 0 - 2 Haringey

England: Fa Trophy

FT AFC Fylde 5 - 1 Stratford
FT AFC Telford 4 - 3 Farsley
FT Aldershot 3 - 3 Bedford
FT Altrincham 0 - 1 Stockport
FT Barnet 3 - 2 Bath
FT Barrow 1 - 2 FC Halifax
FT Biggleswade Town 2 - 1 Wealdstone
ET Boreham Wood 3 - 1 Torquay
FT Brackley 4 - 2 Hayes & Yeading
FT Bromley 2 - 1 Sutton
FT Carshalton 1 - 0 Dorking
FT Chesterfield 5 - 1 Basford
FT Dover 2 - 2 Havant & Waterlooville
FT Eastbourne Boro 0 - 4 Dorchester
FT Ebbsfleet 0 - 1 Dag & Red
FT Harrogate 2 - 1 York
FT Hemel Hempstead 2 - 1 Eastleigh
FT Hereford 2 - 1 Billericay
FT Lancaster 0 - 3 Blyth
FT Leamington 0 - 1 Hartlepool
FT Leyton Orient 4 - 0 Beaconsfield
FT Southport 0 - 1 Solihull Moors
FT Spennymoor 4 - 0 Barwell
FT Truro 4 - 0 Weston-super-Mare
FT Wingate & Finchley 2 - 0 Dulwich Hamlet
FT Woking 1 - 1 Maidstone
FT Workington 0 - 0 Ramsbottom
FT Wrexham 3 - 0 Boston Utd

England: Premier League 2

FT West Ham (U23) 2 - 4 Brighton (U23)
FT Manchester City (U23) 1 - 2 Tottenham (U23)

England: Premier League U18

FT West Ham (U18) 2 - 2 Brighton (U18)

France: Ligue 1

PP Dijon - Paris SG
PP Amiens - Angers
PP Nantes - Montpellier
FT Reims 2 - 1 Strasbourg

France: Ligue 2

FT Clermont 0 - 0 Lens

France: National 2 - Group A

FT Jura Sud 1 - 0 Toulon
FT Annecy 3 - 1 Lyon (II)
FT Hyeres 1 - 0 Saint Priest
FT Marseille (II) 3 - 2 Martigues
FT Monaco (II) 0 - 1 Athletico M.
FT Monts 1 - 0 Frejus Saint Raphael
PP Pontarlier - Marseille Endoume
FT Nice (II) 1 - 1 Grasse

France: National 2 - Group B

FT Andrezieux 3 - 0 Colomiers
PP Le Puy - Bordeaux (II)
FT Blois 1 - 4 St Etienne (II)
FT Moulins-Yzeure 1 - 1 Saint-Pryve
FT Nimes (II) 2 - 0 Les Herbiers
FT Stade Bordelais 0 - 1 Romorantin
FT Trelissac 2 - 2 Sete
FT Stade Montois 0 - 2 Bergerac

France: National 2 - Group C

FT Oissel 2 - 1 Nantes (II)
PP Paris SG (II) - Le Havre (II)
FT Vitre 1 - 0 Furiani Agliani
FT Bastia-Borgo 2 - 4 Stade Briochin
FT Granville 1 - 0 Poissy
FT Mantes 2 - 2 Vannes
FT Boulogne 2 - 4 Chartres
FT Lorient (II) 2 - 1 Saint-Malo

France: National 2 - Group D

FT Reims (II) 2 - 0 Haguenau
FT Schiltigheim 0 - 0 Sedan
PP Arras - Lille (II)
FT Bobigny 1 - 1 Lusitanos
FT Creteil 2 - 0 Feignies-Aulnoye
PP Epinal - Lens (II)
FT IC Croix 3 - 2 Fleury-Merogis
FT Sainte-Genevieve 1 - 0 ASM Belfort

France: Coupe De France

ET Bastia 3 - 1 Saint-Omer

France: Division 1 Women

FT Fleury 91 W 4 - 1 Lille W
FT Guingamp W 0 - 1 Bordeaux W
FT Rodez W 1 - 0 Paris FC W
FT Soyaux W 4 - 2 Dijon W

Georgia: Erovnuli Liga - Relegation

FT Sioni Bolnisi 3 - 0 Gagra
FT WIT Georgia 4 - 0 Samtredia

Germany: Bundesliga

FT Augsburg 1 - 1 Schalke 04
FT Dusseldorf 2 - 0 Freiburg
FT Hannover 0 - 4 Bayern Munich
FT Hoffenheim 0 - 0 Monchengladbach
FT Stuttgart 2 - 1 Hertha Berlin
FT Dortmund 2 - 1 Werder Bremen

Germany: Bundesliga II

FT Paderborn 3 - 0 SG Dynamo Dresden
FT St. Pauli 2 - 0 Greuther Furth
FT Union Berlin 2 - 0 Bochum

Germany: Bundesliga III

FT Cottbus 0 - 1 Braunschweig
FT Hallescher 0 - 3 Karlsruher
FT Hansa Rostock 1 - 1 Aalen
FT Meppen 0 - 1 Kaiserslautern
FT Preussen Munster 0 - 2 Zwickau
FT Unterhaching 1 - 1 Osnabruck

Germany: Regionalliga West

PP Bonner - TV Herkenrath
FT Dusseldorf (II) 2 - 2 B. Monchengladbach (II)
PP Kaan-Marienborn - Lippstadt
FT Koln (A) 1 - 0 RW Essen
FT Rodinghausen 6 - 0 Straelen
FT Wattenscheid 3 - 0 Viktoria Koln
PP Wiedenbruck - Aachen
FT Wuppertaler 1 - 2 Verl
FT Oberhausen 1 - 1 Dortmund (II)

Germany: Oberliga Westfalen

FT Schalke (II) 3 - 1 Westfalia Herne
PP Hammer SpVgg. - Ahlen

Germany: Oberliga Mittelrhein

FT Duren 0 - 0 Freialdenhoven

Germany: Oberliga Niederrhein

FT SSVg Velbert 3 - 1 Hilden
FT SW Essen 0 - 2 Union Nettetal
FT Kleve 3 - 1 TuRU Dusseldorf
FT Baumberg 2 - 1 Homberg
FT Jahn Hiesfeld 2 - 3 FC Monheim
FT FSV Duisburg 2 - 5 Bocholt
FT Meerbusch 4 - 0 Schonnebeck

Germany: Junioren Bundesliga West

FT RW Essen (U19) 1 - 3 Koln (U19)

Germany: Dfb Junioren Pokal

FT St. Pauli (U19) 0 - 2 RB Leipzig (U19)
FT Freiburg (U19) 3 - 1 Wolfsburg (U19)

Gibraltar: Premier Division

FT Mons Calpe 3 - 0 Boca Gibraltar
FT Europa FC 1 - 0 Glacis United

Greece: Super League

FT Giannina 3 - 1 Panionios
FT Aris 1 - 2 Panetolikos
FT Asteras Tripolis 2 - 1 OFI Crete

Greece: Football League

FT Aiginiakos 1 - 0 Ergotelis
FT Dramas 2 - 0 Iraklis
FT Irodotos 0 - 2 Volos NFC
FT Kerkyra 1 - 1 AO Trikala

Greece: Division C

FT Pellana 0 - 0 Katastari
FT AS Giannitsa 0 - 0 PO Triglia
FT Aspida Xanthi 0 - 1 Apollon Paralimniou
FT Ierapetra 2 - 0 Ampelakiakos Salamis
FT Palliniakos 0 - 1 Diagoras Rodou

Guatemala: Liga Nacional - Apertura - Play Offs

FT Guastatoya 1 - 1 Comunicaciones

Hungary: Otp Bank Liga

FT Haladas 0 - 2 Debrecen
FT Kisvarda 1 - 0 MTK Budapest
FT Paks 1 - 2 Diosgyor
FT Puskas Academy 2 - 0 Mezokovesd Zsory
FT Honved 2 - 2 Ujpest

India: Isl

FT Chennaiyin 1 - 3 Delhi Dynamos

India: I-League

FT NEROCA 2 - 1 Churchill Brothers
FT Gokulam 1 - 1 Real Kashmir

Iran: Persian Gulf Pro League

FT Esteghlal Khuzestan 1 - 1 Sepahan

Iran: Division 1

FT Baderan Tehran 1 - 1 Mes Kerman
FT Fajr Sepasi 0 - 0 Shahrdari Mahshahr
FT Gol Gohar 1 - 0 Oxin Alborz
FT Malavan 2 - 0 Navad Urmia
FT Shahrdari Tabriz 1 - 0 Qashqai Shiraz
FT Sorkhpooshan Pakdasht 3 - 0 Aluminium Arak
FT Arvand Khorramshahr 0 - 1 Khooneh Be Khooneh

Israel: Ligat Ha'Al

FT Hapoel Tel Aviv 1 - 1 Hapoel Hadera
FT Hapoel Raanana 2 - 1 Bnei Sakhnin
FT Maccabi Netanya 1 - 2 Hapoel Haifa
FT Hapoel Beer Sheva 2 - 1 Hapoel Shmona

Italy: Serie A

FT Inter 1 - 0 Udinese
FT Torino 0 - 1 Juventus

Italy: Serie B

FT Ascoli 1 - 1 Cittadella
FT Palermo 1 - 1 Livorno
FT Perugia 1 - 1 Spezia

Italy: Serie C - Group B

FT Pordenone 1 - 0 Gubbio
FT Triestina 2 - 0 Feralpisalo
FT Virtus Verona 1 - 0 Fano
FT Imolese 0 - 0 Fermana
FT Sambenedettese 1 - 0 Rimini
FT Monza 1 - 1 Albinoleffe
FT Vis Pesaro 0 - 0 Teramo
FT L.R. Vicenza 1 - 2 Ravenna

Italy: Serie D - Group G

FT Budoni 0 - 1 Lanusei Calcio

Italy: Serie D - Group H

FT Ercolanese 1 - 2 Savoia

Italy: Primavera 1

FT Atalanta (U19) 3 - 3 Torino (U19)
FT Inter (U19) 1 - 0 Chievo (U19)
FT Fiorentina (U19) 2 - 1 Genoa (U19)
FT Sampdoria (U19) 1 - 0 Palermo (U19)
FT Sassuolo (U19) 1 - 1 Napoli (U19)
FT Juventus (U19) 5 - 0 Udinese (U19)

Italy: Serie A Women

FT AC Milan W 0 - 0 Atalanta W
FT ASD Verona W 9 - 3 Chievo Verona W
FT Bari W 0 - 1 AS Roma W
FT Sassuolo W 0 - 1 Florentia W
FT Fiorentina W 6 - 0 Orobica W

Kenya: Premier League

FT Nzoia Sugar 0 - 3 Mathare Utd.
FT Chemelil 1 - 1 Vihiga United
FT Kakamega Homeboyz 3 - 0 Leopards

Lebanon: Premier League

FT Al Ghazieh 1 - 1 Nejmeh SC
FT Racing 1 - 1 Safa
FT Al Ahed 2 - 1 Tadamon
FT Salam Zgharta 2 - 1 Tripoli

Malawi: Super League

FT Karonga United 2 - 1 Blue Eagles
FT Masters Security 1 - 0 Dwangwa United
FT Mighty Wanderers 7 - 2 Moyale Barracks
FT Red Lions 0 - 3 Big Bullets

Malta: Premier League

FT Mosta 2 - 0 Qormi
FT Pieta Hotspurs 0 - 3 Sliema

Malta: Division 1

FT Swieqi 2 - 2 Santa Lucia
FT Marsa FC 0 - 3 Zejtun Corinthians

Mauritania: Super D1

FT Kedia 1 - 0 Tevragh-Zeina
FT Nouadhibou 1 - 1 Garde Nationale
FT Tidjikja 2 - 1 Kaedi
FT Nouakchott King's 1 - 1 Armee

Morocco: Botola Pro

FT Hoceima 1 - 4 Moghreb Tetouan

Morocco: Elite 2

FT Benguerir 1 - 0 Sale
FT Dcheira 1 - 1 Kasba Tadla
FT Ittihad Khemisset 0 - 1 Khemis Zemamra
FT Raja Beni Mellal 1 - 0 Jeunesse Massira
FT Salmi 1 - 1 Chabab Atlas Khenifra
FT Widad Temara 3 - 4 Maghreb Fes
FT Wydad Fes 2 - 1 RAC Casablanca

Netherlands: Eredivisie

FT Zwolle 0 - 0 Breda
FT AZ Alkmaar 2 - 1 Excelsior
FT Heracles 0 - 4 PSV
FT Vitesse 2 - 1 Venlo

Netherlands: Tweede Divisie

FT AFC 0 - 0 Katwijk
FT HFC 4 - 0 GVVV
FT Excelsior Maassluis 5 - 2 Lienden
FT Scheveningen 1 - 1 Jong Sparta Rotterdam
FT IJsselmeervogels 4 - 1 Rijnsburgse Boys
FT Jong Almere City 2 - 1 Kozakken Boys
FT HHC 0 - 3 Jong Vitesse
FT VVSB 1 - 3 Barendrecht
FT De Treffers 1 - 4 Spakenburg

Netherlands: Derde Divisie

FT Ajax (A) 1 - 0 Jong Groningen
FT Harkemase Boys 2 - 2 DVS '33 Ermelo
FT Noordwijk 4 - 1 De Dijk
FT Stedoco 3 - 1 ONS Sneek
FT VV DOVO 0 - 3 Lisse
FT VVOG 0 - 1 Hoek
FT ASWH 1 - 3 ODIN '59
FT Quick Boys 2 - 0 SJC Noordwijk
FT Achilles 29 1 - 3 Eemdijk
FT Blauw Geel 1 - 1 OSS '20

New Zealand: National League Women - Play Offs

ET Northern Football W 2 - 3 Canterbury United W

Northern Ireland: Nifl Premiership

PP Newry City - Linfield
FT Ards 1 - 3 Cliftonville
PP Ballymena - Institute
FT Crusaders 1 - 0 Dungannon
PP Glentoran - Warrenpoint

Northern Ireland: Nifl Championship

FT Loughgall 1 - 1 Carrick Rangers
PP PSNI - H&W Welders
FT Ballinamallard 2 - 0 Larne
PP Ballyclare - Portadown
PP Dundela - Knockbreda
FT Limavady 1 - 2 Dergview

Pakistan: Premier League

FT National Bank of Pakistan 2 - 0 SNGPL

Peru: Segunda Division - Promotion Group

FT Cienciano 3 - 2 Santos FC
FT Carlos Manucci 2 - 2 Alianza Huanuco

Poland: Ekstraklasa

FT Cracovia 2 - 1 Pogon Szczecin
FT Gornik Zabrze 1 - 1 Arka
FT Legia Warszawa 2 - 0 Piast

Portugal: Primeira Liga

FT Boavista 2 - 0 Tondela
FT Chaves 1 - 2 Moreirense
FT Aves 1 - 1 Guimaraes
FT Santa Clara 1 - 2 Porto

Portugal: Segunda Liga

FT Ferreira 0 - 1 FC Porto B
FT Mafra 1 - 0 Leixoes
FT Varzim 3 - 4 Penafiel
FT Benfica B 3 - 0 Oliveirense

Portugal: Liga Revelacao U23

FT Braga (U23) 1 - 1 CD Cova da Piedade (U23)
FT Feirense (U23) 0 - 2 Benfica (U23)
FT Maritimo (U23) 3 - 0 Rio Ave (U23)
FT Setubal (U23) 1 - 1 Guimaraes (U23)

Portugal: Campeonato De Portugal

FT Casa Pia 2 - 1 1º Dezembro
FT Felgueiras 0 - 1 CDC Montalegre
FT SC Angrense 0 - 2 SC Praiense

Portugal: Liga Bpi Women

FT Maritimo W 2 - 2 Ouriense W
FT CF Benfica W 0 - 1 Albergaria/Durit W
FT Estoril Praia W 7 - 0 Boavista W
FT Ovarense W 1 - 2 Valadares Gaia W
FT Braga W 7 - 0 Vilaverdense W

Réunion: Regionale 1

FT Saint-Louisienne 1 - 2 Sainte-Marienne

Romania: Liga 1

FT Voluntari 1 - 1 Astra
FT Gaz Metan Medias 0 - 2 FC Hermannstadt
FT Dinamo Bucharest 3 - 0 U Craiova 1948 CS

Saudi Arabia: Saudi Professional League

FT Al Hilal 1 - 2 Al-Hazem
FT Al Ahli SC 0 - 1 Al Shabab

Scotland: Premiership

FT Kilmarnock 3 - 1 Dundee
FT St. Johnstone 1 - 2 Motherwell
FT St. Mirren 1 - 2 Aberdeen

Scotland: Championship

FT Ayr United 3 - 3 Ross County
FT Falkirk 0 - 0 Morton
FT Inverness 1 - 1 Dundee United
FT Partick 2 - 2 Alloa
FT Queen of South 0 - 0 Dunfermline

Scotland: League One

FT Airdrieonians 0 - 1 Arbroath
FT Forfar 2 - 1 Montrose
FT Raith 4 - 2 Dumbarton
FT Stenhousemuir 0 - 2 East Fife
PP Stranraer - Brechin

Scotland: League Two

PP Berwick - Queen's Park
FT Clyde 1 - 0 Annan
FT Edinburgh City 4 - 1 Elgin City
PP Peterhead - Cowdenbeath
PP Stirling - Albion Rovers

Scotland: Lowland League

PP Civil Service Stroll - Kelty Hearts
PP Vale Of Leithen - East Stirlingshire
FT BSC Glasgow 6 - 1 Stirling University
PP Dalbeattie Star - Spartans
FT East Kilbride 3 - 1 Whitehill Welfare
FT Edusport Academy 1 - 5 Gretna 2008
FT Gala Fairydean 1 - 1 Edinburgh University

Scotland: Highland League

PP Clachnacuddin - Brora Rangers
PP Cove Rangers - Rothes
FT Formartine Utd 3 - 0 Deveronvale
FT Forres Mechanics 4 - 1 Lossiemouth
FT Fort William 1 - 6 Huntly
SP Fraserburgh - Keith
FT Inverurie Loco Works 7 - 0 Turriff Utd
PP Strathspey Thistle - Buckie Thistle
PP Wick Academy - Nairn County

Senegal: Ligue 1

PP Generation F. - Niary Tally
FT Teungueth 1 - 0 Sonacos
FT Dakar SC 1 - 0 Mbour

Serbia: Super Liga

FT Radnik 3 - 2 Backa

Serbia: Prva Liga

PP Becej - FK Indjija
PP Buducnost Dobanovci - Bezanija
PP Sindjelic Beograd - Novi Pazar
PP Zlatibor Cajetina - Radnicki

South Africa: Premier League

FT Black Leopards 3 - 1 Amazulu
FT Supersport United 1 - 0 Maritzburg United

South Africa: First Division

FT Mbombela 6 - 2 Maccabi
FT Pretoria United 1 - 2 Richards Bay
FT Stellenbosch 0 - 0 Cape Umoya United
FT TS Sporting 0 - 1 TS Galaxy
FT Uthongathi 1 - 0 Jomo Cosmos
FT Witbank 0 - 4 Royal Eagles

Spain: Laliga

FT Getafe 1 - 0 Real Sociedad
FT Valladolid 2 - 3 Atletico Madrid
FT Real Madrid 1 - 0 Rayo Vallecano
FT Eibar 1 - 1 Valencia

Spain: Laliga2

FT Granada 1 - 0 Real Oviedo
FT Numancia 1 - 2 Albacete
FT Reus Deportiu 1 - 1 Cordoba
FT Sporting Gijon 1 - 0 Mallorca

Spain: Segunda Division B - Group 1

FT Ponferradina 2 - 2 Celta Vigo B

Spain: Segunda Division B - Group 2

FT Leioa 0 - 0 Durango
FT Amorebieta 2 - 0 Barakaldo
FT Ath Bilbao B 3 - 2 Calahorra

Spain: Segunda Division B - Group 3

FT Peralada 2 - 1 Castellon
FT Villarreal (B) 1 - 0 Levante B
FT Barcelona (B) 2 - 1 Lleida

Spain: Tercera Division - Group 1

FT UD Ourense 2 - 2 Arenteiro

Spain: Tercera Division - Group 3

FT Guarnizo 0 - 1 Ribamontan al Mar
FT Torina 2 - 1 Textil Escudo
FT UD Samano 1 - 3 Tropezon
FT Union Montanesa Escobedo 1 - 0 Solares
FT Bezana 4 - 2 Vimenor
FT Laredo 2 - 0 Naval Reinosa
FT Rinconeda Polanco 1 - 1 Barreda Balompie
FT Revilla 1 - 1 Atletico Albericia

Spain: Tercera Division - Group 4

FT Beasain 3 - 3 San Ignacio
FT Lagun Onak 2 - 1 Pasaia
FT Zamudio 2 - 1 Sodupe
FT SD Deusto 2 - 2 Ordizia
FT Balmaseda 1 - 0 Bermeo
FT Real Sociedad C 3 - 3 Amurrio Club
FT Somorrostro 3 - 0 Santuxu

Spain: Tercera Division - Group 5

FT Asco 1 - 3 Terrassa
FT Santfeliuenc 3 - 2 San Cristobal CP
FT L'Hospitalet 4 - 0 Santboia

Spain: Tercera Division - Group 6

FT Atzeneta 1 - 0 Orihuela
FT Saguntino 2 - 0 Jove
FT Vilamarxant 0 - 1 Silla CF
FT Roda 2 - 1 Acero

Spain: Tercera Division - Group 7

FT San Fernando 1 - 0 Pozuelo de Alarcon

Spain: Tercera Division - Group 8

FT Briviesca 0 - 1 La Virgen
FT Sporting Uxama 0 - 2 Burgos Promesas
FT La Granja 1 - 3 Atl. Astorga
FT Leonesa 2 3 - 0 Santa Marta Tormes

Spain: Tercera Division - Group 9

FT El Palo 3 - 1 CD Alhaurino
FT Mancha 1 - 0 Huetor Tajar

Spain: Tercera Division - Group 10

FT Cabecense 2 - 1 Sevilla FC C
FT Ceuta 4 - 3 San Roque

Spain: Tercera Division - Group 11

FT Constancia 0 - 0 San Rafael
FT Santanyi 0 - 2 Poblense
FT Felanitx 4 - 0 Murense
FT Ferriolense 0 - 1 Binissalem
FT Manacor 0 - 2 Santa Catalina Atletico

Spain: Tercera Division - Group 12

FT Las Palmas C 1 - 2 Panaderia Pulido San Mateo
FT Club Atletico Tacoronte 0 - 1 Union Viera

Spain: Tercera Division - Group 13

FT Yeclano 2 - 0 La Union

Spain: Tercera Division - Group 14

FT Aceuchal 0 - 0 RCP Valverdeno

Spain: Tercera Division - Group 15

FT Alesves 1 - 2 Valle Egues
FT Beti Kozkor 0 - 0 Txantrea
FT Cortes 2 - 4 Pena
FT Ezcabarte 3 - 1 CD Corellano
FT Pamplona 1 - 1 CD Ardoi
FT Beti Onak 1 - 0 Cirbonero
FT CD Baztan 2 - 2 AD San Juan
FT Huarte 0 - 1 Subiza
FT Mutilvera 2 - 0 CD Cantolagua
FT Burlades 1 - 0 Osasuna B

Spain: Tercera Division - Group 16

FT CF Rapid 1 - 1 Oyonesa

Spain: Tercera Division - Group 18

FT Puertollano C.F. 3 - 0 Tarancon

Spain: Primera Division Women

FT Levante W 2 - 0 Athletic Bilbao W
FT Rayo Vallecano W 1 - 1 Valencia W
FT Barcelona W 2 - 0 EDF Logrono W

Sri Lanka: Champions League

FT New Young's SC 1 - 2 Blue Star
FT Solid 0 - 4 Colombo
FT Sri Lanka Army 1 - 0 Renown

Sudan: Premier League

FT Amal Atbara 0 - 2 Al-Merreikh
FT Hay al-Arab 2 - 1 Al Hilal Kadougli

Switzerland: Super League

FT Sion 1 - 2 Basel
FT Thun 1 - 0 Grasshoppers

Switzerland: Challenge League

FT Kriens 1 - 2 Aarau

Turkey: Super Lig

FT Rizespor 1 - 1 Alanyaspor
FT Sivasspor 4 - 0 Ankaragucu
FT Konyaspor 3 - 2 Kasimpasa
FT Basaksehir 1 - 1 Galatasaray

Turkey: 1. Lig

FT Afjet Afyonspor 0 - 4 Elazigspor
FT Genclerbirligi 2 - 1 Gaziantep
FT Balikesirspor 2 - 1 Adana Demirspor
FT Kardemir Karabuk 2 - 3 Denizli Belediyespor

Turkey: 2. Lig Red Group

FT Darica Genclerbirligi 1 - 0 Tarsus
FT Tuzlaspor 1 - 2 Sanliurfaspor

Turkey: 2. Lig White Group

FT Ankara Demirspor 1 - 3 Inegolspor
FT Eyupspor 2 - 0 Gaziantepspor
FT Manisaspor 0 - 4 Keciorengucu
FT Sancaktepe 1 - 1 Bodrumspor

Wales: Premier League

FT Newtown 3 - 1 Llandudno

Wales: Division 1

PP Ammanford - Afan Lido
PP Goytre AFC - Briton Ferry
PP Goytre United - Cwmamman United
FT Penybont 1 - 0 Llantwit Major
FT Port Talbot 4 - 2 Cwmbran Celtic
PP Undy - Taffs Well
FT Pontypridd 1 - 5 Haverfordwest

Wales: Cymru Alliance

FT Conwy Borough 1 - 2 Gresford
FT Flint 1 - 0 Airbus
PP Holyhead - Ruthin
FT Llanrhaedr 0 - 2 Porthmadog
FT Penrhyncoch 0 - 1 Buckley
FT Prestatyn 4 - 0 Guilsfield

World: Fifa Club World Cup

FT Kashima Antlers 3 - 2 Chivas
FT Esperance Tunis 0 - 3 Al Ain

World: Friendly International

FT Bosnia & Herzegovina (U18) 2 - 0 Montenegro (U18)
FT Croatia (U18) 0 - 0 Turkey (U18)