Africa: Caf Champions League - Qualification

13:00 Platinum - Big Bullets
13:00 ZESCO - Green Mamba
13:30 Township Rollers - Young Africans
16:00 Al-Merreikh - Kabylie
16:00 Primeiro de Agosto - KMKM
17:00 Mamelodi Sundowns - Otoho d'Oyo
18:00 Etoile Sahel - Hafia
18:00 Generation F. - LPRC Oiler
18:00 Zamalek - Dekedda
18:15 Orlando Pirates - Green Eagles
19:00 Raja Casablanca - Brikama U.

Africa: Caf Confederations Cup - Qualification

13:00 Malindi - Mogadishu City
13:00 Young Buffaloes - Buildcon
14:30 Masters Security - Proline
15:00 Ashanti - Akonangui
16:00 Al-Khartoum - AS Arta
16:00 Amarat United - Ben Guerdane
16:00 AS Maniema - Pelican
16:00 CotonTchad - Belouizdad
16:00 Etoile du Congo - Pyramids
16:00 FC Esae - SNIM
16:00 Kamsar - Paradou
16:00 Kinondoni MC - AS Kigali
16:00 Rukinzo - Triangle
16:00 Stade Renard - Motema Pembe
19:00 Azam - Fasil Ketema

Albania: Superliga

14:00 Vllaznia - Laci
17:00 Tirana - Luftetari Gjirokastra
17:00 Skenderbeu - Flamurtari
17:00 Teuta - Bylis

Algeria: Ligue 1

19:00 ASO Chlef - Hussein Dey
PP Mlila - Saoura
20:00 Bel Abbes - Cabba
20:00 ES Setif - Oran

Algeria: Ligue 2

19:00 Bejaia - Tlemcen
19:00 Khroub - MO Bejaia
19:00 Tadjenant - Annaba

Algeria: U21 League

08:00 ASO Chlef (U21) - Hussein Dey (U21)
08:00 Bel Abbes (U21) - Bordj Bou Arreridj (U21)
08:00 ES Setif (U21) - Oran (U21)
08:00 Mlila (U21) - Saoura (U21)

Angola: Girabola

14:00 Academica - Sporting de Cabinda
14:00 CRD Libolo - Wiliet
14:00 Interclube - Ferroviario do Huambo
14:00 Onze Bravos - Sagrada Esperanca

Argentina: Superliga

00:00 Arsenal - San Lorenzo
16:15 Gimnasia La Plata - Defensa y Justicia
18:30 Velez Sarsfield - Newell's Old Boys
20:45 Rosario Central - Patronato
23:00 Independiente - Colon

Argentina: Primera Nacional

16:05 Temperley - Nueva Chicago
18:30 Atlanta - CA Mitre
18:30 Barracas Central - Alvarado
18:30 Deportivo Moron - Guillermo Brown
20:00 San Martin San Juan - CA Estudiantes
20:40 Gimnasia Jujuy - Chacarita Juniors
23:05 Independiente Rivadavia - Ferro

Argentina: Primera B Metropolitana - Apertura

18:30 Colegiales - Comunicaciones
18:30 Flandria - Defensores Unidos
18:30 Sacachispas - Almirante Brown

Armenia: Premier League

13:00 Lori - Noah
15:30 Urartu - Gandzasar

Australia: Npl Nsw - Play Offs

06:00 Wollongong Wolves - Sydney Utd

Australia: Brisbane Premier League

07:00 Acacia Ridge - Grange Thistle
08:00 Albany Creek - Toowong
08:00 Bayside - The Gap
08:00 Caboolture - North Pine
08:00 Univ. of Queensland - Centenary Stormers

Australia: Npl Western Australia

07:00 Cockburn City - Perth SC
07:00 ECU Joondalup - Balcatta
07:00 Perth Glory (U21) - Bayswater
07:00 Rockingham City - Inglewood Utd
07:00 Sorrento - Armadale
07:00 Stirling Lions - Floreat Athena

Australia: Npl South Australian - Play Offs

05:30 Adelaide Comets - Campbelltown City
05:30 Adelaide Raiders - NE Metrostars
08:30 Adelaide Olympic - Blue Eagles

Australia: Npl Queensland

07:00 Peninsula - Gold Coast
07:00 Redlands - Queensland Lions
08:30 Eastern Suburbs - SWQ Thunder
09:00 Magpies Crusaders - Brisbane Strikers
09:00 Western Pride - Brisbane City

Australia: Npl Tasmania

04:30 Clarence Utd. - Launceston
04:30 Hobart Zebras - Glenorchy Knights
07:00 Olympia Warriors - Kingborough Lions

Austria: Tipico Bundesliga

15:00 AC Wolfsberger - Altach
15:00 Mattersburg - Polten
15:00 Rapid Wien - LASK Linz

Austria: 2. Liga

16:00 Dornbirn - Kapfenberg

Austria: Regionalliga East

15:30 Stripfing - Ebreichsdorf
17:00 Leobendorf - Wiener Linien

Austria: Regionalliga Central

15:00 Ried - ATSV Wolfsberger
15:00 Stadl Paura - Kalsdorf

Austria: Regionalliga West - Tyrol

14:00 SC Imst - SV Worgl
15:00 Hall - Innsbruck

Austria: Regionalliga West - Salzburg

14:00 Grodig - Austria Salzburg
15:00 Saalfelden - Kuchl
16:00 Seekirchen - SAK 1914
17:00 Wals-Grunau - Johann

Austria: Regionalliga West - Vorarlberg

15:00 Bregenz - Hohenems
15:00 FC Wolfurt - Altach (U21)

Austria: Bundesliga Women

12:00 Wacker Innsbruck W - Neulengbach W
12:30 Sturm Graz W - Landhaus W
13:00 Altenmarkt W - Horn W
13:00 St. Polten W - Sudburgenland W

Azerbaijan: Premier League

15:00 SumQayit - Sabail

Belarus: Vysshaya Liga

13:00 Vitebsk - Neman Grodno
17:45 Brest - Energetik-BGU

Belarus: Pershaya Liga

13:30 Lokomotiv Gomel - Volna Pinsk
14:00 Baranovici - Mikashevichi
14:00 Chimik Svetlogorsk - Smolevichi
14:00 FC Slonim - Naftan
14:00 Orsha - Rukh Brest
14:00 Smorgon - Belshina

Belgium: Jupiler League

PP Charleroi - Club Brugge KV
18:00 Cercle Brugge KSV - Waasland Beveren
18:00 St. Truiden - Waregem
18:30 Oostende - KV Mechelen

Belgium: Second Amateur Division Group Acff

18:00 Entente Durbuy - Hamoir
18:00 Namur - Acren

Belgium: Belgian Cup - Qualification

14:00 Beerschot VA - Dikkelvenne
15:00 Dessel - Virton
17:00 Seraing - KSV Roeselare
17:30 Onhaye - Aalst
18:00 La Louviere - Westerlo
18:00 Lommel SK - Temse
18:00 Mandel United - Gullegem

Belgium: Super League Women

12:00 Club Brugge W - RSC Anderlecht W

Belgium: 1st National Women

11:00 SG-Tertre Hautrage W - Zwevezele W
12:00 Tienen W - Mechelen W
12:30 Massenhoven W - Famkes Merkem W
13:00 Femina Woluwe W - GBA Kontich W
13:00 Genk (II) W - Moldavo W
13:00 Zulte Waregem W - Aalst W
13:30 Gent (II) W - Leuven (II) W
AW St. Liege 2 W 5 - 0 Tongeren W

Bolivia: Division Profesional - Clausura

19:00 Sport Boys - Royal Pari
21:15 San Jose - Real Potosi
23:30 Guabira - Destroyers

Bolivia: Nacional B

17:00 Chijipata - Deportivo Escara
19:30 Arauco Prado - Vinto
19:30 U. Sucre - Wils. Cooperativas

Bosnia And Herzegovina: Premier League

15:00 Celik Zenica - Tuzla City
15:00 Radnik Bijeljina - Mladost DK
16:00 Sarajevo - Velez Mostar
17:00 Sevojno - Zvijezda 09
18:00 Siroki Brijeg - Zeljeznicar
18:00 Zrinjski - Borac Banja Luka

Bosnia And Herzegovina: Fbih

15:00 Capljina - Bratstvo Gracanica
15:00 Gorazde - TOSK Tesanj
15:00 Zvijezda - Metalleghe
15:00 Igman K. - Olimpic Sarajevo
15:00 Jedinstvo Bihac - Banovici
15:00 Travnik - GOSK Gabela
15:00 Zivinice - HNK Orasje

Bosnia And Herzegovina: Rs

15:30 Krupa - Slavija
15:30 Podrinje Janja - Kozara
15:30 Rudar Prijedor - Modrica
15:30 Sloga Crnjelovo - Jedinstvo Brcko
15:30 Tekstilac - Zeljeznicar Banja Luka

Brazil: Serie A

14:00 Atletico Mineiro - Bahia
20:00 Gremio - Athletico-PR

Brazil: Serie B

00:30 Cuiaba Esporte - Botafogo SP
14:00 Parana - Criciuma
19:30 Londrina - Sao Bento
19:30 Oeste - Vila Nova FC
19:30 Vitoria - Operario
22:00 Figueirense - CRB
22:00 Ponte Preta - Sport Recife

Brazil: Serie C

20:00 Ferroviario - Confianca
20:00 Globo - ABC
20:00 Nautico - Santa Cruz
20:00 Sampaio Correa - Imperatriz
20:00 Treze PB - Botafogo PB

Brazil: Brasileiro Women - Play Offs

17:00 Flamengo W - Internacional W

Bulgaria: Parva Liga

15:00 Botev Plovdiv - Vitosha Bistritsa
17:30 Levski - Lokomotiv Plovdiv

Bulgaria: Vtora Liga

15:00 Pomorie - Ludogorets (II)
15:00 Septemvri Sofia - Kariana Erden
15:00 Strumska Slava - Hebar
16:00 Spartak - Lokomotiv Sofia
17:00 Montana - Botev Galabovo

Cambodia: C-League

08:30 Boeung Ket - Svay Rieng
08:30 Sports Academy - Visakha
11:00 Phnom Penh Crown - Soltilo Angkor

Canada: Canadian Premier League - Fall Season

22:00 Pacific FC - Valour

Canada: Csl

21:00 Ukraine United - Serbian White Eagles
22:00 Hamilton City - CSC Mississauga
23:00 Waterloo - Vorkuta
00:00 Brantford Galaxy - Kingsman

Canada: U Sports

23:30 Lethbridge - Alberta
00:30 UBC Okanagan - UNBC
01:00 Saskatchewan - MacEwan
02:00 UFV - UBC
02:00 Victoria - Trinity Western
19:00 Mount Royal - Calgary

Chile: Primera Division

23:30 Union Espanola - O'Higgins
16:30 Cobresal - Union La Calera
19:30 Palestino - Colo Colo
22:00 Everton - Coquimbo
00:30 Curico Unido - Audax Italiano

Chile: Primera B

19:00 Magallanes - Nublense
20:00 Melipilla - Santiago Morning
21:00 Deportivo Puerto Montt - Rangers
23:00 La Serena - Barnechea

China: Jia League

11:00 Shaanxi Changan - Beijing EG
11:30 Guangdong Tigers - Meizhou Hakka
11:30 Heilongjiang Lava - Xinjiang Tianshan
11:30 Liaoning - Shijiazhuang
11:30 Qingdao Huanghai - Sichuan Annapurna
11:30 Zhejiang Greentown - Guizhou Zhicheng
11:35 Nantong Zhiyun - Shanghai Shenxin

China: Yi League

07:30 Jiangsu Yancheng - Qingdao Jonoon
07:30 Qingdao Red Lions - Taizhou Yuanda
07:30 Yanbian Beiguo - Hebei Elite
08:00 Baoding Yingli Yitong - Jilin Baijia
08:00 Fujian Tianxin - Hunan Billows
08:00 Guangxi Baoyun - Lhasa Chengtou
08:00 Inner Mongolia - Zibo Cuju
08:00 Nanjing Shaye - Jiangxi Liansheng
08:00 Shanxi Xindu - Beijing Technology
08:00 Yunnan Kunlu - Shenzhen Pengcheng
11:00 Dalian Chanjoy - Ningxia
11:00 Hangzhou Wuyue - Sichuan Jiuniu
11:30 Chengdu Qianbao - Zhejiang Yiteng
11:30 Wuhan Three Towns - Kunshan

Colombia: Liga Aguila - Clausura

20:15 Deportivo Pasto - U. Magdalena
22:00 Junior - Once Caldas
22:30 Cucuta - La Equidad
00:45 Millonarios - Deportivo Cali

Colombia: Liga Aguila Women - Play Offs

00:30 Atl. Nacional W - America de Cali W
22:00 Millonarios W - Santa Fe W

Croatia: 1. Hnl

17:00 Slaven Belupo - Varazdin
19:00 Inter Zapresic - Lokomotiv Zagreb

Croatia: 2. Hnl

15:00 Orijent - NK Dinamo Zagreb 2
15:30 Cibalia - Dubrava
15:30 Dugopolje - Croatia Zmijavci

Cyprus: First Division

PP AEK - Apollon Limassol
PP Apoel - Olympiakos
16:00 Doxa - Omonia Nicosia

Czech Republic: 1. Liga

15:00 Pribram - Jablonec
15:00 Zlin - Karvina
17:30 Slavia Prague - Bohemians 1905

Czech Republic: Division 2

08:15 FK Pardubice - Banik Sokolov
08:15 Vysehrad - Dukla Prague
15:00 Prostejov - Trinec

Czech Republic: Cfl - Group A

08:15 Benesov - Sparta Prague (B)
08:15 Vltavin - Rakovnik
15:00 Domazlice - Slavia Prague B

Czech Republic: Cfl - Group B

15:00 Usti nad Orlici - Mlada Boleslav B
15:00 Velvary - Jablonec B

Czech Republic: Msfl

08:15 Odra Petrkovice - Frydek Mistek
14:30 Dolni Benesov - Blansko
14:30 Hlucin - Slovacko B
14:30 Rosice - Znojmo

Czech Republic: Division A

08:30 Horovicko - Jindrichuv Hradec
13:00 Marianske Lazne - Klatovy
15:00 Beroun - Prestice
15:00 Hvezda Cheb - Doubravka

Czech Republic: Division B

08:15 Kladno - Aritma Prague
08:15 Tatran Rakovnik - Brezova
13:00 Sous - Neratovice
15:00 Ceska Lipa - Chomutov
15:00 Cesky Brod - Steti
15:00 MFK Dobris - Brandys n. Labem
15:00 Ostrov - Slany

Czech Republic: Division C

08:15 Libis - Velke Hamry
15:00 Nachod - Horky nad Jizerou
15:00 Ostra - Trutnov
15:00 Vysoke Myto - Kutna Hora

Czech Republic: Division D

08:15 Jihlava B - Breclav
14:30 Start Brno - Bystrice n. Pern.

Czech Republic: Division E

12:00 HFK Olomouc - Strani
14:30 Bzenec - Vsechovice
14:30 Hranice - Vsetin

Czech Republic: Division F

14:30 Bohumin - Valasske Mezirici
14:30 Frydlant n. O. - Detmarovice

Czech Republic: Prazsky Prebor

08:15 Kolovraty - Ujezd nad Lesy
08:15 Podoli - Treboradice
08:30 Dukla JM - Zlicin
08:30 Hostivar - Ujezd Prague
15:00 Olympia Radotin - US Prague
15:00 Predni Kopanina - Motorlet Prague B

Czech Republic: Stredocesky Kp

08:15 Hrebec - Bohemia Podebrady
08:15 Klicany - Vlasim B
14:00 Nespeky - Velim
15:00 Dobrovice - Porici n. S.
15:00 Kosmonosy - Lysa n. L.
15:00 Kosor - Hvozdnice
15:00 Tuchlovice - FK Komarov

Czech Republic: Jihocesky Kp

13:00 Protivin - Sezimovo Usti
15:00 Cesky Krumlov - Olesnik

Czech Republic: Plzensky Kp

12:00 Vejprnice - Nyrsko
15:00 Horni Briza - Stankov
15:00 Nepomuk - Meclov
15:00 Rapid Plzen - Sokol Lhota
15:00 Stribro - Plzen-Cernice
15:00 Zruc - Domazlice B

Czech Republic: Karlovarsky Kp

08:15 Horni Slavkov - Frantiskovy Lazne
15:00 Lomnice - Zlutice
15:00 Nejdek - Chodov
15:00 Nova Role - FC Cheb

Czech Republic: Ustecky Kp

08:30 Horni Jiretin - Litomericko
15:00 Domousice - Krupka
15:00 FK Jilove - Srbice
15:00 Modlany - Oldrichov
15:00 Vilemov - Brna
15:00 Zatec - Modra/Hrobce

Czech Republic: Liberecky Kp

08:30 Frydlant - Visnova
15:00 Chrastava - Zelezny Brod
15:00 Doksy - Mseno
15:00 Novy Bor - Rovensko p. Tr.
15:00 Sedmihorky - Desna
15:00 Straz - Turnov

Czech Republic: Kralovehradecky Kp

08:15 Slavia Hradec - Rychnov n. Kneznou
12:00 Olympia HK - Kratonohy - Police nad Metuji
15:00 Kostelec n. O. - Vrchlabi
15:00 Libcany - Horice
15:00 Vysoka n. Labem - Jicin

Czech Republic: Pardubicky Kp

15:00 Holice - Ceska Trebova
15:00 Tremosnice - Chrudim B

Czech Republic: Vysocina Kp

14:30 Bedrichov - HFK Trebic
14:30 Okrisky - Sebkovice
14:30 Zirovnice - Pelhrimov

Czech Republic: Jihomoravsky Kp

08:15 Bohunice - Sparta Brno
08:30 Ivancice - Moravska Slavia
10:15 SK Krumvir - Svratka Brno
15:00 Bystrc - Lisen B
15:00 Mutenice - Kurim
15:00 Rousinov - Ratiskovice

Czech Republic: Olomoucky Kp

14:30 Jesenik - Cernovir
14:30 Kralice na Hane - SK Lipova
14:30 Sternberk - Velke Losiny
14:30 Zelatovice - Mohelnice

Czech Republic: Zlinsky Kp

08:15 Luhacovice - Stitna nad Vlari
14:30 Bystrice pod Hostynem - Kvasice
14:30 Morkovice - Velke Karlovice
14:30 Napajedla - Borsice
14:30 Provodov - Holesov

Czech Republic: Moravskoslezsky Kp

15:00 Bridlicna - Senov
15:00 Celadna - Haj ve Slezsku
15:00 Fulnek - Petrovice

Czech Republic: U19 League

08:30 Ceske Budejovice (U19) - Sigma Olomouc (U19)
09:00 Karvina (U19) - Slovacko (U19)

Czech Republic: First League Women

09:00 Plzen W - Liberec W
11:30 Slovacko W - Dukla Prague W
13:30 FK Pardubice W - Lok. Brno W
14:00 Sparta Prague W - Slavia Prague W

Denmark: 1st Division

11:15 Naestved - Vendsyssel

Denmark: Elitedivisionen Women

11:00 BSF W - Brondby W
11:00 Odense Q W - Farum BK W
11:00 VSK Aarhus W - Thisted FC W

Denmark: 2nd Division - Group 1

11:45 FA 2000 - Slagelse B&I
12:00 BK Frem - HIK
12:00 Helsingor - Vanlose
13:00 B93 - Avarta
13:00 Bronshoj - Hillerod
13:00 Skovshoved - Holbaek

Denmark: 2nd Division - Group 2

12:00 Aarhus Fremad - Sydvest
12:00 Brabrand - Thisted
12:00 Dalum IF - VSK Aarhus
12:00 Jammerbugt - Naesby
12:00 Middelfart - AB Copenhagen

Dominican Republic: Ldf - Clausura

20:00 Jarabacoa - Atletico Pantoja
20:00 San Cristobal - Vega Real

Ecuador: Liga Pro

00:15 Aucas - Olmedo
20:00 Delfin - Deportivo Cuenca
22:15 Tecnico U. - LDU Quito
00:30 Barcelona - America de Quito

Ecuador: Serie B

16:00 Orense - Clan Juvenil

El Salvador: Primera Division - Apertura

PP Santa Tecla - Aguila
21:00 11 Deportivo - El Vencedor
21:30 Jocoro - Independiente F.C.
00:30 Chalatenango - Metapan

England: Premier League

11:30 Norwich - Chelsea
14:00 Brighton - Southampton
14:00 Manchester UTD - Crystal Palace
14:00 Sheffield Utd - Leicester
14:00 Watford - West Ham
16:30 Liverpool - Arsenal

England: Championship

11:30 Derby - West Bromwich
14:00 Barnsley - Luton
14:00 Blackburn - Cardiff
14:00 Charlton - Brentford
14:00 Fulham - Nottingham
14:00 Huddersfield - Reading
14:00 Hull City - Bristol City
14:00 Middlesbrough - Millwall
14:00 Preston - Sheffield Wednesday
14:00 QPR - Wigan
14:00 Stoke - Leeds

England: League One

11:30 Doncaster - Lincoln
PP Portsmouth - Rotherham
14:00 Bolton - Ipswich
14:00 Bristol Rovers - Oxford United
14:00 Coventry - Gillingham
14:00 Fleetwood - Accrington
14:00 MK Dons - Peterborough
14:00 Rochdale - Blackpool
14:00 Shrewsbury - Burton
14:00 Sunderland - Wimbledon
PP Tranmere - Bury
14:00 Wycombe - Southend

England: League Two

14:00 Bradford - Forest Green
14:00 Cambridge UTD - Oldham
14:00 Carlisle - Salford
14:00 Cheltenham - Swindon
14:00 Colchester - Northampton
14:00 Grimsby - Port Vale
14:00 Leyton Orient - Crawley
14:00 Macclesfield - Scunthorpe
14:00 Mansfield - Stevenage
14:00 Morecambe - Exeter
14:00 Newport Co - Crewe
14:00 Plymouth - Walsall

England: National League

14:00 Bromley - Boreham Wood
14:00 Chesterfield - Barrow
14:00 Chorley - Hartlepool
14:00 Eastleigh - Dag & Red
14:00 Ebbsfleet - Notts Co
14:00 FC Halifax - AFC Fylde
14:00 Harrogate - Stockport
14:00 Sutton - Dover
14:00 Woking - Solihull Moors
14:00 Wrexham - Barnet
14:00 Yeovil - Maidenhead
16:20 Torquay - Aldershot

England: National League North

14:00 Altrincham - Darlington
14:00 Bradford PA - Blyth
14:00 Gateshead - Farsley
14:00 Gloucester - Boston Utd
14:00 Guiseley - Alfreton
14:00 Hereford - Brackley Town
14:00 Kidderminster - Chester
14:00 King’s Lynn - Curzon Ashton
14:00 Leamington - Kettering
14:00 Southport - AFC Telford
14:00 Spennymoor - York

England: National League South

14:00 Billericay - St. Albans
14:00 Chelmsford - Welling
14:00 Chippenham - Weymouth
14:00 Concord - Maidstone
14:00 Dartford - Braintree
14:00 Dorking - Hampton & Richmond
14:00 Eastbourne Boro - Dulwich Hamlet
14:00 Oxford City - Hemel Hempstead
14:00 Slough - Bath
14:00 Tonbridge - Havant & Waterlooville
14:00 Wealdstone - Hungerford

England: Npl Premier Division

PP Atherton - Grantham
14:00 Bamber Bridge - Ashton Utd
14:00 Basford - Lancaster
14:00 Buxton - Whitby
14:00 FC United - Scarborough
14:00 Gainsborough - Warrington
PP Morpeth - Mickleover
14:00 South Shields - Hyde
14:00 Stafford - Matlock

England: Southern League Central Division

14:00 Banbury - Kings Langley
14:00 Barwell - Biggleswade Town
14:00 Hednesford - Alvechurch
14:00 Hitchin - Rushall
14:00 Leiston - Tamworth
14:00 Nuneaton - Needham Market
14:00 Redditch - Lowestoft
14:00 Royston - Coalville
14:00 St. Ives - Stourbridge
14:00 Stratford - AFC Rushden & Diamonds

England: Southern League South Division

14:00 Chesham - Truro
14:00 Farnborough - Merthyr T
14:00 Gosport - Hendon
14:00 Met. Police - Hartley Wintney
14:00 Swindon S - Salisbury
14:00 Tiverton - Beaconsfield Town
14:00 Weston-super-Mare - Poole
14:00 Wimborne - Taunton

England: Isthmian League Premier Division

14:00 Corinthian-Casuals - Carshalton
14:00 Haringey - Brightlingsea
14:00 Hornchurch - Kingstonian
14:00 Leatherhead - Enfield Town
14:00 Margate - Lewes
14:00 Merstham - East Thurrock
14:00 Potters Bar - Folkestone

England: Premier League 2

13:00 Aston Villa (U23) - Norwich (U23)

England: Premier League U18

10:00 Brighton (U18) - Leicester (U18)
10:00 Fulham (U18) - Reading (U18)
10:00 Manchester Utd (U18) - Blackburn (U18)
10:00 Middlesbrough (U18) - Manchester City (U18)
10:00 Southampton (U18) - Chelsea (U18)
10:00 Sunderland (U18) - Stoke City (U18)
10:00 West Ham (U18) - Arsenal (U18)
10:30 Everton (U18) - West Brom (U18)
10:30 Tottenham (U18) - Norwich (U18)
12:00 Aston Villa (U18) - Swansea (U18)
12:00 Newcastle Utd (U18) - Derby (U18)
12:00 Wolverhampton (U18) - Liverpool (U18)

Estonia: Meistriliiga

13:00 Nomme Kalju - Levadia Tallinn
15:30 Narva - Flora Tallinn

Estonia: Estonian Cup

11:00 ReUnited - Molycorp Silmet

Europe: Premier League (Crimea)

14:00 Kafa - Inkomport
14:00 Kyzyltash - SKCHF Sevastopol

Finland: Veikkausliiga

10:00 Honka - HJK Helsinki
14:00 KuPS - VPS Vaasa

Finland: Ykkonen

14:00 AC Kajaani - Oulu
14:00 Ekenas - TPS Turku
14:00 Jaro - MyPa

Finland: Kakkonen Group A

14:00 Jippo - JaPS
14:00 Viikingit - NJS
15:30 Mikkelin - Lahden Reipas

Finland: Kakkonen Group C

14:00 SJK Akatemia - Hercules

Finland: Liiga Women

11:00 Ilves W - Aland Utd W
11:00 Jypk W - Honka W
11:00 KuPS W - TiPS W
11:00 Myran W - ONS Oulu W
11:00 TPS W - HJK W

France: Ligue 1

18:00 Amiens - Nantes
18:00 Angers - Metz
18:00 Brest - Reims
18:00 Dijon - Bordeaux

France: Ligue 2

13:00 Troyes - Lens

France: National 2 - Group A

13:00 Schiltigheim - Lens (II)
16:00 ASM Belfort - Haguenau
16:00 Bastia - Lille (II)
16:00 Bobigny - St Quentin
16:00 Epinal - IC Croix
16:00 Lusitanos - Reims (II)
16:00 Sainte-Genevieve - Mulhouse
16:00 Sedan - JA Drancy

France: National 2 - Group B

15:00 Sannois - Poissy
16:00 Granville - Angers (II)
16:00 Lorient (II) - Guingamp (II)
16:00 Mantes - Saint-Malo
16:00 Oissel - Chartres
16:00 Stade Briochin - Vitre
16:30 Gobelins - Fleury-Merogis
16:30 Vannes - Rouen

France: National 2 - Group C

16:00 Bergerac - Angouleme CFC
16:00 Bourges - Montpellier (II)
16:00 Chamalieres - Andrezieux
16:00 Colomiers - Trelissac
16:00 Nantes (II) - Stade Bordelais
16:00 Romorantin - Sete
16:00 Saint-Pryve - Les Herbiers
16:00 St Etienne (II) - Blois

France: National 2 - Group D

16:00 Frejus Saint Raphael - Martigues
16:00 Jura Sud - Louhans Cuiseaux
16:00 Marseille Endoume - Lyon (II)
16:00 Monaco (II) - Marseille (II)
16:00 Monts - Grasse
16:00 Moulins-Yzeure - Saint Priest
16:00 Nimes (II) - Hyeres
17:30 Annecy - Marignane

France: Division 1 Women

12:30 Bordeaux W - Fleury 91 W
12:30 Guingamp W - Metz W
12:30 Montpellier W - Reims W
12:30 Paris FC W - Dijon W
13:30 Lyon W - Marseille W

Georgia: Crystalbet Erovnuli Liga

13:00 Chikhura - Lokomotiv Tbilisi
16:00 Dila Gori - Torpedo

Germany: Bundesliga

13:30 Augsburg - Union Berlin
13:30 Dusseldorf - Leverkusen
13:30 Hoffenheim - Werder Bremen
13:30 Mainz - Monchengladbach
13:30 Paderborn - Freiburg
16:30 Schalke 04 - Bayern Munich

Germany: Bundesliga II

11:00 Bochum - Wehen
11:00 Hannover - Greuther Furth
11:00 Regensburg - Bielefeld

Germany: Bundesliga III

12:00 Bayern (II) - Chemnitzer
12:00 Braunschweig - Wurzburger Kickers
12:00 Grossaspach - Viktoria Koln
12:00 Magdeburg - Munich 1860
12:00 Meppen - Jena
12:00 Preussen Munster - Uerdingen

Germany: Regionalliga North

11:00 Wolfsburg (A) - Norderstedt
12:00 St. Pauli (II) - Hannover (II)

Germany: Regionalliga Nordost

11:30 Altglienicke - BFC Dynamo
11:30 Bischofswerdaer - Viktoria Berlin
11:30 Furstenwalde - Babelsberg
11:30 Lichtenberg - Nordhausen

Germany: Regionalliga West

12:00 Aachen - Homberg
12:00 Bergisch Gladbach - Oberhausen
12:00 B. Monchengladbach (II) - Lippstadt
12:00 Lotte - Rodinghausen
13:00 Dusseldorf (II) - Schalke (II)

Germany: Regionalliga Sudwest

12:00 Aalen - Pirmasens
12:00 Alzenau - Balingen
12:00 Bahlinger - Homburg
12:00 Giessen - FSV Frankfurt
12:00 Offenbach - Elversberg
12:00 Saarbrucken - Walldorf
12:00 Ulm - TuS RW Koblenz

Germany: Regionalliga Bayern

12:00 Aubstadt - Augsburg (II)
12:00 Burghausen - Memmingen
12:00 Eichstatt - Illertissen
12:00 Furth (II) - Buchbach
12:00 Schweinfurt - Aschaffenburg
12:00 Turkgucu Munchen - Nurnberg (A)
15:00 Rain/Lech - Garching

Germany: Oberliga Nofv-Nord

11:00 Blau Weiss Berlin - Neustrelitz
12:00 Brandenburger - CFC Hertha
12:00 Staaken - Seelow
12:00 Torgelower Greif - Pampow

Germany: Oberliga Nofv- Süd

11:00 Plauen - Hohenstein-Ernstthal
12:00 Grimma - Oberlausitz
12:00 Krieschow - FC Merseburg
13:00 Halle - Jena (II)

Germany: Oberliga Schleswig-Holstein

11:30 SC Weiche-08 (II) - Inter Turkspor Kiel
12:00 Eutin - Frisia Risum-Lindholm
12:00 Flensburg - Phonix Lubeck
12:00 Husumer - Eichede
13:00 Oldenburger - Lubeck (II)

Germany: Oberliga Hamburg

12:00 Meiendorfer SV - Sasel

Germany: Oberliga Bremen

11:00 Werder Bremen (II)I - Habenhauser
12:00 Brinkumer - Leher
13:00 Blumenthaler - Oberneuland
14:00 Geestemunde - BTS Neustadt

Germany: Oberliga Niedersachsen

14:00 Delmenhorst - Egestorf-Langreder
14:00 Gifhorn - Arminia Hannover

Germany: Oberliga Hessen

12:00 Stadtallendorf - SV Steinbach
13:00 Friedberg - Eddersheim
13:00 Hadamar - Viktoria Griesheim
13:00 Hanau - Baunatal
13:00 Hessen Dreieich - Kassel
13:00 Neuhof - Fulda-Lehnerz

Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

12:00 Kaiserslautern (A) - Worms
13:30 Engers - Gonsenheim
13:30 Karbach - Trier
13:30 Pfeddersheim - Rochling
13:30 Koblenz - Arminia Ludwigshafen

Germany: Oberliga Bayern Nord

12:00 Seligenporten - Grossbardorf
13:00 Vilzing - DJK Bamberg
13:00 Wurzburger FV - Abtswind
14:00 ATSV - Gebenbach
14:00 Kahl - Cham

Germany: Oberliga Bayern Süd

12:00 Dachau - Hankofen-Hailing
13:00 Donaustauf - Kirchanschoring
13:30 Turkspor Augsburg - Pullach
15:00 Nordlingen - Schwaben Augsburg

Germany: Oberliga Baden-Württemberg

12:00 Dorfmerkingen - Bissingen
12:00 Freiberg - Freiburger
12:00 Pforzheim - Goppinger SV
12:00 TSV Ilshofen - Linx
13:30 Nottingen - Ravensburg
13:30 Oberachern - Neckarsulmer
13:30 Rielasingen-Arlen - Reutlingen
16:00 Villingen - Stuttgart (A)

Germany: Oberliga Niederrhein

15:00 FC Monheim - TVD Velbert

Germany: Junioren Bundesliga North

11:00 Niendorfer TSV (U19) - Hamburger SV (U19)

Germany: Junioren Bundesliga South

09:00 Karlsruher (U19) - Offenbach (U19)
11:00 Heidenheim (U19) - Ulm (U19)
11:00 Mainz (U19) - Furth (U19)

Germany: Bundesliga Women

11:00 Hoffenheim W - Koln W

Gibraltar: National League

16:15 College 1975 FC - Mons Calpe
18:30 St Josephs - Manchester 62

Greece: Super League

16:00 Lamia - Panathinaikos
18:00 Aris - OFI Crete
18:30 Olympiacos Piraeus - Asteras Tripolis

Greece: Greek Cup

14:00 Tilikratis L. - Sellana

Guatemala: Liga Nacional - Apertura

17:00 Siquinala - Comunicaciones
21:00 Municipal - Deportivo Mixco

Haiti: Championnat National - Serie De Cloture

20:00 Mirebalais - Baltimore

Honduras: Liga Nacional - Apertura

21:30 Marathon - Real Espana
21:30 Real de Minas - Platense
22:00 Motagua - Vida

Hungary: Otp Bank Liga

16:00 Diosgyor - Mezokovesd Zsory
16:00 Honved - Debrecen
16:00 Kaposvari Rakoczi - Zalaegerszeg
16:00 Kisvarda - Ujpest
16:00 Paks - MOL Fehervar

Iceland: Pepsideild

16:00 Akranes - BV

Iceland: Inkasso-Deildin

16:00 Njardvik - Magni
16:00 Thor Akureyri - Leiknir

India: Durand Cup - Play Offs

12:30 Gokulam - Mohun Bagan

Indonesia: Liga 1

08:30 Persebaya - Jakarta
11:30 Madura United - PSIS Semarang
11:30 Pusamania Borneo - Semen Padang
13:30 Bali United - Arema FC

Indonesia: Liga 2

06:30 Persewar Waropen - Persatu Tuban
08:30 PSMS Medan - PSPS Riau
13:30 Persiraja Aceh - Persibat Batang

Iran: Persian Gulf Pro League

15:45 Shahin Bushehr - Sepahan

Ireland: Fai Cup

16:00 Glengad Utd - Waterford
19:00 Sligo - Limerick

Israel: Ligat Ha'Al

15:00 Maccabi Haifa - Hapoel Raanana
16:00 Hapoel Hadera - Ashdod
17:30 Sektzia Nes Tziona - Maccabi Tel Aviv

Italy: Serie A

16:00 Parma - Juventus
18:45 Fiorentina - Napoli

Italy: Serie B

16:00 Crotone - Cosenza
16:00 Salernitana - Pescara
19:00 Ascoli - Trapani
19:00 Cittadella - Spezia
19:00 Entella - Livorno
19:00 Venezia - Cremonese

Italy: Serie C - Group A

18:45 Pontedera - Carrarese

Italy: Serie C - Group B

18:45 Reggio Audace - Feralpisalo

Italy: Serie C - Group C

18:45 Rieti - Ternana

Ivory Coast: Ligue 1

15:30 ASEC Mimosas - Academie de FAD
15:30 Issia Wazi - SOL
15:30 San Pedro - Bouake

Japan: J-League

04:00 Sapporo - Tokyo
09:00 Nagoya - Yokohama Marinos
10:00 Hiroshima - Oita
10:00 Jubilo Iwata - Cerezo Osaka
10:00 Kawasaki Frontale - Shimizu
10:00 Sendai - Shonan

Japan: J2 League

09:00 JEF United - Kofu
09:00 Mito - Tokyo Verdy
09:00 Yokohama FC - Kagoshima Utd
10:00 Niigata - Kanazawa
10:00 Kyoto - Fukuoka
10:00 Yamagata - Tochigi
10:00 Renofa Yamaguchi - Nagasaki
10:00 Tokushima - Ryukyu

Kazakhstan: Premier League

13:00 Ordabasy - Shakhter Karagandy
13:00 Tobol - Atyrau

Kazakhstan: First Division

10:00 FC Astana 2 - Shakhtar Bulat
11:00 Baykonur Kyzylorda - Kaspij Aktau
11:00 Kyzylzhar - Zhetysu 2
11:30 Akademiya Ontustik - Altay
12:00 Aktobe Zhas - FK Kyran
12:00 Kairat Academy - Maqtaaral
14:00 FK Akzhayik - Ekibastuz

Kosovo: Superliga

15:00 Ferizaj - Gjilani
15:00 KF Ballkani - Feronikeli

Kyrgyzstan: Premier Liga

11:30 Alay Osh - Kant
11:30 Alga - Akademiy Futbola

Latvia: Optibet Virsliga

16:00 FK Liepaja - Ventspils

Latvia: 1. Liga

12:00 New Project - FK Smiltene
13:00 Balvu - Riga/Staicele
13:00 Rezekne - Auda
14:00 Alberts JDFS - Tukums 2000

Lithuania: A Lyga

SP Stumbras - Kauno Zalgiris

Lithuania: I Lyga

11:00 Hegelmann Litauen - Vilniaus Vytis
13:00 Zalgiris 2 - Banga Gargzdai

Luxembourg: National Division

16:30 Union Titus Petange - Rodange

Malaysia: Malaysia Cup

13:00 Melaka United - Felda Utd.
13:00 Pahang - Sabah
13:00 Penang - Perak

Malta: Premier League

16:30 Tarxien - Mosta
17:00 Gudja - Hibernians
18:30 Balzan - Sliema

Mexico: Liga Mx - Apertura

00:00 Veracruz - Atl. San Luis
02:00 Monarcas Morelia - Pumas
02:00 Santos Laguna - Monterrey
22:00 Queretaro - Club Leon
00:00 Cruz Azul - Puebla
00:00 Pachuca - Atlas

Mexico: Ascenso Mx - Apertura

23:00 Atlante - UAEM Potros
00:00 Zacatecas Mineros - Celaya
01:08 Correcaminos - Loros
22:00 Alebrijes Oaxaca - Cafetaleros de Chiapas

Mexico: Liga Premier Serie A

01:00 Murcielagos - Nayarit
01:00 Saltillo - Correcaminos 2
16:00 Leones Negros 2 - Cimarrones de Sonora 2
17:00 Tlaxcala - Reboceros de La Piedad
21:00 Albinegros Orizaba - Cafessa
21:00 Pioneros - Atl. San Luis 2
22:00 Cafetaleros de Chiapas 2 - Yalmakan
22:30 Gavilanes de Matamoros - UA Chihuahua
00:00 Canoneros Marina - U.N.A.M.- Pumas 2
00:00 Mineros de Fresnillo - Alacranes de Durango

Mexico: Liga Premier Serie B

01:00 Cafessa - Cuautla
15:00 Dorados de Sinaloa 2 - Calor De San Pedro
21:00 Chimalhuacan - Dongu
21:00 Ciervos - La Paz
21:00 San Francisco - Zacatecas 2
21:00 Uruapan - Chapulineros
22:00 Tlayacapan - Zitacuaro

Moldova: Divizia Nationala

15:00 Milsami - Zimbru Chisinau
17:00 Sheriff Tiraspol - Sfintul

Montenegro: Prva Crnogorska Liga

15:00 Buducnost - Zeta
15:00 Grbalj - Petrovac
15:00 Iskra - Velenje
15:00 Sutjeska - FK Podgorica
15:00 Titograd - Kom Podgorica

Mozambique: Mocambola

13:00 Ferroviario Maputo - Incomati Xinavane

Netherlands: Eredivisie

16:30 Willem ll - FC Emmen
17:45 Heracles - Vitesse
18:45 Heerenveen - Twente

Netherlands: Tweede Divisie

12:30 AFC - GVVV
12:30 HFC - HHC
12:30 Jong Volendam - Excelsior Maassluis
12:30 Scheveningen - Katwijk
13:00 ASWH - Spakenburg
13:00 IJsselmeervogels - Jong Sparta Rotterdam
13:00 Kozakken Boys - TEC
13:00 Rijnsburgse Boys - De Treffers
13:30 Quick Boys - Noordwijk

Netherlands: Derde Divisie

12:30 DVS '33 Ermelo - SteDoCo
12:30 Excelsior'31 - ODIN '59
12:30 Harkemase Boys - VVOG
12:30 Hoek - Lisse
12:30 Ter Leede - VVSB
12:30 VV DOVO - GOES
13:00 Jong Almere City - ONS Sneek
13:00 Sparta Nijkerk - Barendrecht
16:00 Gemert - OSS '20
17:30 Blauw Geel - UNA

Netherlands: Eredivisie U19

13:00 Twente (U19) - AZ Alkmaar (U19)

Nicaragua: Liga Primera - Apertura

21:00 Jalapa - Chinandega

Northern Ireland: Nifl Premiership

14:00 Ballymena - Glentoran
14:00 Carrick Rangers - Cliftonville
14:00 Coleraine - Institute
14:00 Crusaders - Larne
14:00 Dungannon - Glenavon
PP Linfield - Warrenpoint

Northern Ireland: Nifl Championship

14:00 Ballinamallard - Ballyclare
14:00 Knockbreda - Ards
14:00 Loughgall - Dundela
14:00 Newry City - PSNI
14:00 Portadown - H&W Welders
14:00 Queens Univ. - Dergview

North Macedonia: 1. Mfl

15:00 Vardar - Rabotnicki

North Macedonia: 2. Mfl

15:00 Belasica - Kit Go Pehchevo
15:00 FK Korab - Skopje
15:00 Kadino Skopje - Labunishta
15:00 KF Gostivar - Drita
15:00 Kozuv Gevgelija - Tikves
15:00 Ohrid - Vellazerimi
15:00 Osogovo - Pitu Guli
15:00 Pelister - Vardari Forino
15:00 Plackovica - Bregalnica Stip
15:00 Pobeda - Sasa

Norway: Eliteserien

16:00 Rosenborg - Stabaek

Norway: Obos-Ligaen

13:30 Sandnes - Aalesund

Norway: Division 2 - Group 1

12:00 Vidar - Nardo
14:00 Sola - Bryne
14:00 Stjordals Blink - Byasen

Norway: Division 2 - Group 2

14:00 Asane - Sotra
14:00 Baerum Sportsklubb - Fram
14:00 Elverum - Kjelsas
14:00 Floro - Mjolner

Norway: Division 3 - Group 1

10:00 Molde (II) - Lorenskog
11:00 Arvoll - Traeff
12:00 Sunndal - Spjelkavik
13:00 Eidsvold - Krakeroy
14:00 Rommen SK - Nordstrand

Norway: Division 3 - Group 2

11:00 Lokomotiv Oslo - Ullern
14:00 Drobak-Frogn - Halsen
14:00 Orn Horten - Frigg

Norway: Division 3 - Group 3

11:00 Pors Grenland - Vardeneset
13:00 Donn - Flint
13:00 Flekkeroy - Viking (II)
13:00 Madla IL - Vindbjart
13:00 Staal Jorpeland - Storm BK

Norway: Division 3 - Group 4

11:00 Fjora - Stord
12:00 Fana - Vestfossen
13:00 Djerv 1919 - Lysekloster
13:00 Fyllingsdalen - Bergen Nord
14:00 Vard Haugesund - Valdres

Norway: Division 3 - Group 5

12:00 Brumunddal - Kolstad
14:00 Gjovik-Lyn - Tiller
14:00 Nybergsund - Orkla
14:00 Strindheim - Verdal

Norway: Division 3 - Group 6

11:00 Junkeren - Harstad
14:00 Finnsnes - Melbo
14:00 Skjetten - Honefoss
14:00 Tromso (II) - Gjellerasen

Norway: Junior U19

13:00 Mjondalen (U19) - Stromsgodset (U19)

Norway: Toppserien Women

11:00 Klepp W - Kolbotn W
12:00 Avaldsnes W - Roa W
12:00 Trondheims-Orn W - Fart W
13:00 Stabaek W - Sandviken W

Panama: Lpf - Apertura

20:00 Deportivo Universitario - Alianza
23:00 Plaza Amador - Independiente

Paraguay: Primera Division - Clausura

23:00 River Plate - Sportivo Luqueno
20:00 Sol de America - Dep. Capiata
22:30 Guarani - San Lorenzo

Paraguay: Division Intermedia

19:00 Ovetense FC - Guairena FC
23:00 3 de Febrero - 12 de Octubre

Peru: Liga 1 - Clausura

01:00 Melgar - Garcilaso
20:15 Binacional - Ayacucho
22:45 Sport Huancayo - Dep. Municipal

Peru: Liga 2

18:00 Juan Aurich - Sport Loreto

Philippines: Pfl

08:00 Philippine Air Force - Green Archers
11:00 Kaya - Stallion

Poland: Division 1

12:30 Podbeskidzie - Olimpia Grudziadz
17:00 Chrobry Glogow - Olsztyn
17:45 Odra Opole - Radomiak Radom

Poland: Ekstraklasa

13:00 Cracovia - Arka
15:30 Lechia - Slask
18:00 Rakow - Lech Poznan

Poland: Division 2

15:00 S. Rzeszow - Elana Torun
15:30 Garbarnia - Lech Poznan 2

Poland: Iii Liga - Group I

13:30 Grodzisk M. - Ostroda
14:00 Zambrow - Radomsko
15:00 Biala Piska - Concordia Elblag
15:00 Huragan Morag - Ursus Warszawa
15:00 Sokol Aleksandrow L. - Swit
15:00 T. Mazowiecki - Polonia Warszawa
15:00 Wasilkow - Bron Radom

Poland: Iii Liga - Group Ii

13:00 Grom Nowy Staw - Gornik Konin
13:00 Nielba Wagrowiec - Koszalin
14:00 Kotwica Kolobrzeg - Mieszko
15:00 Kleczew - B. Gdynia
15:00 Sroda - Unia Janikowo
16:00 Jarocin - Gwardia Koszalin
16:00 KKS Kalisz - Starogard Gdanski

Poland: Iii Liga - Group Iii

15:00 Bielsko-Biala - Pniowek
15:00 Foto-Higiena Gac - Starowice Dolne
15:00 Gornik Z. 2 - Polonia Bytom
15:00 Gwarek Tarnowskie Gory - Ruch Zdzieszowice
15:00 Legnica 2 - Brzeg
15:00 Piast Zmigrod - ROW Rybnik
15:00 Sleza Wroclaw - Ruch
15:30 Kluczbork - Zielona Gora

Poland: Iii Liga - Group Iv

11:00 Jutrzenka Giebultow - Hutnik Krakow
15:00 Avia Swidnik - Lublin
15:00 Biala Podlaska - Ostrowiec
15:00 Chelmianka Chelm - Orleta Radzyn
15:00 Podhale Nowy Targ - Stal Krasnik
15:00 Sandomierz - Wisloka Debica
15:00 Sokol Sieniawa - Korona Kielce 2
15:00 Wisla Pulawy - Siarka Tarnobrzeg
15:00 Wolka Pelkinska - Hetman Zamosc

Poland: Central Youth League

10:00 UKS SMS Lodz (U18) - Legia (U18)
10:00 Zaglebie (U18) - Pogon Szczecin (U18)
11:00 Arka Gdynia (U18) - Jagiellonia (U18)
12:00 Korona Kielce (U18) - Escola Warszawa (U18)

Poland: Ekstraliga Women

09:00 Olimpia Szczecin W - UJ Krakow W
10:00 GKS Katowice W - Leczna W
10:00 Medyk Konin W - AZS Wroclaw W
10:00 Mitech Zywiec W - AZS PWSZ Walbrzych W
13:00 Czarni Sosnowiec W - Biedrzychowice W
13:00 UKS SMS Lodz W - Bydgoszcz W

Portugal: Primeira Liga

18:00 Benfica - Porto
20:30 Boavista - Ferreira

Portugal: Ligapro

10:00 Academica - Chaves
15:00 Feirense - Academico Viseu
17:15 Sporting Covilha - Vilafranquense
17:15 Penafiel - CD Cova da Piedade

Portugal: Campeonato De Portugal

13:00 Sintrense - Oriental
15:00 Real SC - Loures
16:00 Berco - SC Mirandela

Portugal: Liga Revelacao U23

10:00 Leixoes (U23) - Academica (U23)
15:00 CD Cova da Piedade (U23) - Rio Ave (U23)
16:00 Portimonense (U23) - Setubal (U23)

Romania: Liga 1

12:30 Academica Clinceni - Sepsi Sf. Gheorghe
18:00 CFR Cluj - Botosani

Romania: Liga 2

08:00 Concordia - Turnu Magurele
08:00 Daco-Getica Bucuresti - CSM Resita
08:00 Miercurea Ciuc - Calarasi
08:00 Pandurii - Viitorul Tg. Jiu
08:00 Ripensia Timisoara - UTA Arad
08:00 Sportul Snagov - Metaloglobus
15:00 FC Rapid Bucuresti - Timisoara

Russia: Premier League

11:00 Tambov - Dinamo Moscow
13:30 Ufa - Zenit Petersburg
16:00 Krasnodar - Lokomotiv Moscow

Russia: Pfl - Center

10:00 Ararat Moscow - FK Strogino Moscow
14:00 Salyut-Belgorod - Khimik Novomoskovsk

Russia: Pfl - South

13:00 Legion Dynamo - FK Makhachkala
14:00 Spartak Nalchik - Mashuk
15:00 Urozhay - Spartak Vladikavkaz

Russia: Pfl - West

13:00 Kolomna - Veles Moscow

Russia: Youth League

07:30 Krasnodar (U19) - Lokomotiv Moscow (U19)
09:00 CSKA Moscow (U19) - Akhmat Grozny (U19)
11:00 Arsenal Tula (U19) - FK Orenburg (U19)
11:00 Krylya Sovetov Samara (U19) - Spartak Moscow (U19)
15:00 FK Rostov (U19) - Rubin Kazan (U19)

Saudi Arabia: Saudi Professional League

15:50 Al-Fateh - Al Shabab
16:05 Al Faisaly - Al Feiha
17:50 Al Wehda - Al Ettifaq

Scotland: Premiership

14:00 Hamilton - Motherwell
14:00 Hibernian - St. Johnstone
14:00 Kilmarnock - Aberdeen
14:00 Ross County - Livingston

Scotland: Championship

14:00 Alloa - Arbroath
14:00 Ayr United - Queen of South
14:00 Dundee - Inverness
14:00 Dunfermline - Dundee United

Scotland: League One

14:00 Clyde - Falkirk
14:00 Dumbarton - Stranraer
14:00 East Fife - Airdrieonians
14:00 Peterhead - Forfar
14:00 Raith - Montrose

Scotland: League Two

14:00 Albion Rovers - Brechin
14:00 Cowdenbeath - Annan
14:00 Queen's Park - Elgin City
14:00 Stenhousemuir - Edinburgh City
14:00 Stirling - Cove Rangers

Scotland: Lowland League

14:00 Caledonian Braves - Stirling University
14:00 Civil Service Strollers - Gala Fairydean
14:00 Dalbeattie Star - Edinburgh University
14:00 East Stirlingshire - East Kilbride
14:00 Spartans - Gretna 2008
14:00 Vale Of Leithen - Kelty Hearts

Scotland: Highland League

13:00 Fraserburgh - Fort William
14:00 Formartine Utd - Clachnacuddin
14:00 Forres Mechanics - Strathspey Thistle
14:00 Huntly - Rothes
14:00 Keith - Turriff Utd
14:00 Lossiemouth - Inverurie Loco Works
14:00 Nairn County - Brora Rangers
14:00 Wick Academy - Buckie Thistle

Serbia: Super Liga

PP FK Crvena zvezda - Cukaricki
PP Radnik - Partizan
18:00 FK Vozdovac - Mladost
18:00 Javor - Napredak
18:00 Proleter - Vojvodina
18:00 Rad Beograd - Macva

Serbia: Prva Liga

15:00 Radnicki - Smederevo
15:00 Sindjelic Beograd - Dinamo Vranje
18:00 Metalac - Backa
18:00 Trayal Krusevac - Zemun

Slovakia: 2. Liga

08:30 Slovan Bratislava B - Dubnica
14:30 FC Kosice - Zilina B
14:30 Puchov - Petrzalka
17:00 Poprad - Komarno
17:00 Skalica - Liptovsky Mikulas

Slovakia: Fortuna Liga

17:00 Michalovce - Sered
17:00 Pohronie - Trencin
17:00 Ruzomberok - Spartak Trnava

Slovakia: Divison C West

08:30 Nitra B - Marcelova
15:00 AFC Nove Mesto - Sala
15:00 FK Nove Zamky - Velke Ludince
15:00 MSK Povazska Bystrica - Myjava

Slovakia: Divison C East

14:00 FK Humenne - Šarišské Michalany
14:00 Lipany - Plavnica
14:00 Presov - B. Nova Ves
14:00 Vranov - Spisska Nova Ves

Slovakia: Divison C Central

14:00 Cadca - Namestovo
14:00 Rakytovce - Novohrad Lucenec
14:00 Zvolen - Rimavska Sobota

Slovakia: Divison C Bratislava

15:00 I. Bratislava - MSK Senec

Slovenia: Prva Liga

16:00 Domzale - Aluminij
18:15 Olimpija Ljubljana - Mura

Slovenia: 2. Snl

15:00 Beltinci - Dravograd
15:00 Brezice - Koper
15:00 Fuzinar - Radomlje
15:00 Jadran Dekani - Rogaska
15:00 Nafta - Drava
15:00 Gorica - Dob
15:00 NK Krka - Krsko

South Africa: Premier League

13:00 Black Leopards - Highlands
13:00 Golden Arrows - Chippa United
16:00 Kaizer Chiefs - Supersport United

South Africa: Gladafrica Championship

13:00 Free State Stars - Pretoria United
PP Jomo Cosmos - Royal Eagles
13:00 TS Sporting - Richards Bay
PP Uthongathi - Tshakhuma

South Africa: Multichoice Diski

08:00 Baroka (U21) - Maritzburg Utd (U21)
08:00 Cape Town City (U21) - Chippa Utd. (U21)
10:00 Bidvest Wits (U21) - Orlando Pirates (U21)

South Korea: K League 1

10:00 Jeonbuk - Seongnam
10:00 Ulsan Hyundai - Sangju Sangmu
10:30 Daegu - Gangwon

South Korea: K League 2

10:00 Bucheon FC 1995 - Jeonnam
10:00 Seoul E. - Ansan Greeners

South Korea: National League

08:00 Gyeongju KHNP - Gimhae

Spain: Laliga

15:00 Osasuna - Eibar
17:00 Real Madrid - Valladolid
19:00 Celta Vigo - Valencia
19:00 Getafe - Athletic Bilbao

Spain: Laliga2

16:00 Real Oviedo - Lugo
16:00 Santander - Almeria
17:00 Mirandes - Cadiz CF
18:00 Alcorcon - Elche
19:00 Malaga - Las Palmas

Spain: Segunda Division B - Group 1

16:45 Rayo Majadahonda - Gijon B
17:00 Marino de Luanco - Atl. Madrid B
18:30 Pontevedra - Coruxo FC

Spain: Segunda Division B - Group 2

16:00 Leioa - Guijuelo
17:30 Barakaldo - Unionistas
17:30 R. Sociedad B - Burgos
18:00 Leonesa - Amorebieta
18:30 Calahorra - Real Union

Spain: Segunda Division B - Group 3

17:00 Villarreal (B) - Levante B
17:45 Prat - Hercules

Spain: Segunda Division B - Group 4

18:30 Sevilla FC B - Yeclano
19:00 San Fernando - Huelva
19:00 Villarrobledo - Linense

Spain: Tercera Division - Group 1

16:00 Alondras - Compostela
16:30 Racing Club Villalbes - Pontes

Spain: Tercera Division - Group 2

16:00 Gijon Industrial - Llanes
17:00 Club Siero - Tuilla

Spain: Tercera Division - Group 3

15:00 Atletico Albericia - UD Samano
15:00 UC Cartes - Cayon
16:00 Tropezon - Textil Escudo
17:00 Solares - CD Barquereno

Spain: Tercera Division - Group 4

15:00 Pasaia - Santuxu
16:00 Basconia - Sodupe
16:00 Urduliz - Somorrostro
16:30 Balmaseda - Ariznabarra
16:30 Durango - Tolosa FC
17:00 Gernika - CD Vitoria

Spain: Tercera Division - Group 6

17:00 CF Intercity - Saguntino
17:00 Crevillente - Acero
17:00 Jove - Novelda CF
18:00 Recambios Colon - Villarreal C

Spain: Tercera Division - Group 7

16:00 Leganes B - Moratalaz

Spain: Tercera Division - Group 8

15:30 La Virgen - CF Salmantino 2 2
16:15 Numancia B - Burgos Promesas
16:30 Santa Marta Tormes - Bembibre
17:00 Atl. Astorga - Leonesa 2

Spain: Tercera Division - Group 9

18:00 CP Almeria - Velez Mostar
18:00 Maracena - Almeria B

Spain: Tercera Division - Group 10

18:15 Ceuta - Puente Genil

Spain: Tercera Division - Group 11

17:00 Binissalem - Manacor
17:00 Constancia - Mallorca B
17:00 Ferriolense - Platges de Calvia
17:00 Poblense - Esporles
17:30 Collerense - Santanyi
17:30 Ibiza Islas Pitiusas - Formentera

Spain: Tercera Division - Group 12

11:30 Union Viera - Tenerife B
15:00 Mensajero - La Cuadra
15:00 Panaderia Pulido San Mateo - Atl. Paso
16:00 Las Palmas C - Ibarra
16:00 Union Guimar - San Fernando
16:30 Vera - Villa Santa Brigida

Spain: Tercera Division - Group 13

17:00 Cartagena - Real Murcia B
17:30 UCAM Murcia B - Muleno
18:00 Lorca FC - EG El Palmar CF

Spain: Tercera Division - Group 15

15:00 Huarte - CD Corellano
16:00 AD San Juan - Murchante
16:00 Beti Kozkor - Beti Onak
16:00 Txantrea - Burlades
16:30 Lourdes - CD Ardoi
16:30 Pamplona - Valle Egues
17:00 Subiza - CD Baztan

Spain: Tercera Division - Group 16

14:00 Comillas - Logrones Promesas
17:00 Villegas - Oyonesa

Spain: Tercera Division - Group 18

16:30 Atl. Ibanes - Azuqueca
18:00 Tarancon - Almagro

Sweden: Allsvenskan

14:00 Sirius - Orebro

Sweden: Superettan

14:00 Syrianska - Vasteras

Sweden: Division 1 - Norra

12:00 Forward - Nykopings
13:00 Gefle - Umea
14:00 Carlstad - Bodens
14:00 Sollentuna - Karlslunds

Sweden: Division 1 - Södra

12:00 Lunds - Skovde AIK
12:00 Tvaakers - Utsiktens
14:00 tvidaberg - Eskilsminne
14:00 Kristianstads - Lindome

Sweden: Division 2 - Norrland

11:00 Pitea - Ytterhogdals
12:00 Friska Viljor - Taftea IK
12:00 IFK Lulea - IFK Ostersund
12:00 Kramfors-Alliansen - IFK Umea
12:00 Skelleftea - Sandviks
12:00 Timra - Gottne IF

Sweden: Division 2 - Norra Svealand

12:00 Karlbergs - Valbo FF
12:00 Mora - IFK Stocksund
13:00 Kungsangens - Enkopings SK
13:00 Kvarnsvedens - Skiljebo
13:00 Sundbybergs - Gute
13:00 Upsala - Taby
14:00 Lidingo IFK - Hudiksvalls

Sweden: Division 2 - Västra Götaland

11:00 Onsala - Vinbergs
11:30 Ullareds IK - Eslovs
12:00 Assyriska BK - Qviding
12:00 Prespa Birlik - ngelholm
12:00 Rosengard - Halmia

Sweden: Division 2 - Södra Svealand

12:00 Enskede - Huddinge
12:00 Motala - Haninge
12:00 Stockholm Internazionale - Varmbols
14:00 Aspudden Tellus - Arameisk Syrianska

Sweden: Division 2 - Norra Götaland

12:00 Grebbestads - Savedalens
12:00 Stenungsunds - Uddevalla
12:00 Torslanda - Tidaholm IFK
13:00 Vanersborgs IF - Nordvarmland

Sweden: Division 2 - Östra Götaland

11:00 Nassjo - Husqvarna
12:00 Almeboda/Linneryd - Nosaby IF
12:00 Karlskrona - Bromolla
13:00 Asarums - Raslatts
13:00 Dalstorps - IFK Berga
13:00 Osterlen FF - Rappe GOIF

Sweden: Allsvenskan Women

12:00 Goteborg W - Linkopings W
13:00 Kungsbacka W - Eskilstuna United W

Sweden: Elitettan Women

12:00 Hammarby W - Kvarnsvedens W
13:00 Uppsala W - Sundsvall W

Switzerland: Challenge League

15:30 Wil - Kriens
17:00 Lausanne - Aarau
17:00 Schaffhausen - Lausanne Ouchy

Switzerland: Super League

17:00 Xamax - Basel
17:00 Young Boys - Zurich

Switzerland: Promotion League

13:00 Black Stars - Yverdon
14:00 Breitenrain - Cham
14:00 Koniz - Sion (II)
14:00 YF Juventus - Bellinzona
14:00 Zurich (II) - Nyonnais
15:00 toile Carouge - Bruhl
15:00 Rapperswil - Basel (II)

Switzerland: 1.Liga Classic Group 1

15:00 Bulle - Terre Sainte
15:00 Echallens - Lancy
15:00 Oberwallis Naters - La Chaux-De-Fonds
15:30 Vevey - Meyrin
16:00 Chenois - Lausanne (II)

Switzerland: 1.Liga Classic Group 2

14:00 Luzern (II) - Wohlen
14:00 Solothurn - Delemont
15:00 Buochs - Langenthal
15:00 Muttenz - Grasshopper (II)

Switzerland: 1.Liga Classic Group 3

14:00 Balzers - Winterthur (II)
14:00 Hongg - Linth
14:00 Red Star Zurich - Dietikon
14:00 Thalwil - Kosova
14:00 Wettswil-Bonstetten - Eschen
16:00 Tuggen - St. Gallen (II)
16:30 Paradiso - Gossau

Switzerland: Nationalliga A Women

14:00 Young Boys W - Luzern W
14:30 Servette Geneve FC W - FF Lugano 1976 W
15:00 Basel W - Grasshoppers W
16:30 Zurich W - St. Gallen W

Tajikistan: Vysshaya Liga

13:00 CSKA Pomir Dushanbe - Panjsher
13:00 Istiqlol Dushanbe - Khatlon
13:00 Kuktosh - Regar-TadAZ

Thailand: Thai League 1

10:45 Buriram - Sukhothai
11:00 Trat FC - PTT Rayong
12:00 Bangkok Utd - Port MTI FC
13:00 Prachuap - Samut Prakan City

Tunisia: Ligue Professionnelle 1

15:30 Club Africain - Stade Tunisien
15:30 Kairouanaise - Slimane
15:30 US Tataouine - Esperance Tunis

Turkey: 1. Lig

13:30 Keciorengucu - Osmanlispor
18:45 Altinordu - Karagumruk
18:45 Balikesirspor - Erzurum BB

Turkey: Super Lig

16:15 Ankaragucu - Kayserispor
18:45 Alanyaspor - Kasimpasa
18:45 Basaksehir - Fenerbahce

Ukraine: Premier League

11:00 Kolos Kovalivka - Vorskla Poltava
14:00 Oleksandria - Desna
16:30 Dyn. Kyiv - Olimpik Donetsk

Ukraine: Persha Liga

14:00 Kramatorsk - Obolon Brovar Kyjev
16:00 Volyn Lutsk - Chornomorets Odessa

Ukraine: Druha Liga

14:00 Dinaz Vyshgorod - Zhytomyr
14:00 Kalush - Nyva Ternopil
14:00 Krystal - Hirnyk Kryvyi Rih
14:00 Kyiv-Sviatoshyn - Nyva Vinnytsya
14:00 Mykolaiv 2 - VPK-Agro
14:00 Nikopol - Kramatorsk 2
14:00 Nova Kakhovka - Ch. Odessa 2
14:00 Podillya Khmelnytskyi - Obolon-Brovar K. 2
14:00 Uzhhorod - Veres-Rivne

Ukraine: Youth League

12:00 Karpaty (U21) - Zorya (U21)

Uruguay: Primera Division - Torneo Intermedio

18:00 Boston River - Progreso
18:00 Plaza Colonia - Cerro Largo
18:00 Racing Montevideo - Wanderers
18:00 River Plate - Penarol

Uruguay: Segunda Division

13:05 Rentistas - Villa Espanola
18:00 Albion - Maldonado
18:00 Cerrito - Central Espanol
18:00 Sud America - CA Torque
18:00 Villa Teresa - Tacuarembo

Usa: Mls

00:00 Orlando City - Atlanta United
02:00 Portland - Seattle
23:00 New York City - New York Red Bulls
23:30 New England Revolution - Chicago
23:30 Philadelphia - DC United
23:30 Toronto FC - Montreal Impact

Usa: Usl Championship

23:00 Pittsburgh - Loudoun
02:30 Phoenix Rising - Sacramento Republic
18:00 Ottawa Fury - Saint Louis FC
19:00 Louisville City - North Carolina
21:00 Hartford Athletic - Atlanta United 2
23:30 Tampa Bay - Memphis
00:00 Nashville SC - Charleston
00:00 Swope Park - New York Red Bulls 2
00:30 Rio Grande - El Paso
00:30 San Antonio - New Mexico

Usa: Usl League One

00:00 Forward Madison - Richmond Kickers

Usa: Nwsl Women

23:00 North Carolina Courage W - Seattle Reign W
23:30 Washington Spirit W - Orlando Pride W
00:30 Houston Dash W - Sky Blue W

Venezuela: Primera Division - Clausura

15:00 Metropolitanos - Zulia
20:00 AC Lala FC - Portuguesa

Venezuela: Segunda Division - Clausura

19:00 Dynamo Puerto - Fundacion AIFI
19:30 Gran V. - Yaracuyanos
19:30 Union Local Andina - Real Frontera
19:30 Yaracuy - Petare
20:00 Titanes - Hermanos Colmenares
20:00 Urena - Atletico El Vigia

Vietnam: V.League 1

10:00 Hai Phong - The Cong
11:00 Than Quang Ninh - Binh Duong
12:00 Sai Gon FC - Thanh Hoa

Vietnam: V.League 2

09:00 Hue - Hong Linh Ha Tinh
10:00 Long An - An Do-An Giang

Wales: Faw Championship North & Mid

13:30 Buckley - Porthmadog
13:30 Conwy Borough - Bangor
13:30 Guilsfield - Llanrhaeadr
13:30 Llandudno - Gresford
13:30 Penrhyncoch - Ruthin
13:30 Rhyl - Llangefni

Wales: Faw Championship South & Mid

13:30 Caerau Ely - Afan Lido
13:30 Goytre United - Llanelli
13:30 Llantwit Major - STM Sports
13:30 Pontypridd - Haverfordwest
13:30 Undy - Cambrian & Clydach

World: Friendly International

09:00 Hungary (U18) - North Macedonia (U18)
09:00 Latvia (U18) - Slovakia (U18)
14:00 Czech Republic (U18) - Ukraine (U18)

World: Arab Club Champions Cup - Preliminary

18:00 Al Zawraa - Al Riffa
18:00 Horseed - IR Tanger

World: Club Friendly Women

14:00 Real Sociedad W - Athletic Bilbao W
15:00 Alaves W - EDF Logrono W
17:00 Sevilla FC W - Santa Teresa W

Zimbabwe: Premier Soccer League

13:00 Bulawayo Chiefs - Black Rhinos
13:00 Chapungu Utd - CAPS Utd
13:00 Ngezi Platinum FC - Hwange
13:00 Yadah - Herentals
13:00 ZPC Kariba - TelOne