Albania: Super League

FT Flamurtari 1 - 1 Luftetari Gjirokastra
FT Tirana 0 - 2 Kukesi
AW Kamza 0 - 3 Teuta
FT Kastrioti 1 - 1 Partizani
FT Laci 1 - 0 Skenderbeu

Albania: First Division - Relegation Group

FT Pogradeci 0 - 1 Elbasani
FT Berat 1 - 4 Apolonia Fier

Albania: First Division - Promotion Group

FT Besa 3 - 1 Egnatia Rrogozhine
FT Bylis 3 - 0 Lushnja
FT Erzeni 0 - 2 Beselidhja Lezha

Albania: First Division - Relegation Group

FT FC Shenkolli 2 - 1 Burreli
FT Koplik 0 - 0 Iliria Kruja

Albania: First Division - Promotion Group

FT Vllaznia 1 - 0 Korabi Peshkopi
FT Beselidhja Lezha 1 - 0 Dinamo Tirana
FT Egnatia Rrogozhine 1 - 2 Oriku

Albania: First Division - Relegation Group

FT Cerrik 3 - 0 Elbasani
FT Koplik 3 - 1 FC Shenkolli
FT Pogradeci 2 - 1 Berat
FT Vora 2 - 0 Iliria Kruja

Albania: First Division - Promotion Group

FT Besa 0 - 1 Bylis
FT Korabi Peshkopi 0 - 1 Beselidhja Lezha
FT Lushnja 2 - 2 Egnatia Rrogozhine

Albania: First Division - Relegation Group

FT Apolonia Fier 4 - 0 Pogradeci
FT Burreli 1 - 0 Koplik
FT FC Shenkolli 1 - 1 Vora
FT Berat 0 - 2 Cerrik

Albania: First Division - Promotion Group

FT Dinamo Tirana 2 - 0 Erzeni
FT Vllaznia 4 - 0 Beselidhja Lezha

Albania: First Division - Relegation Group

FT Iliria Kruja 1 - 0 FC Shenkolli
FT Vora 1 - 0 Burreli

Albania: First Division - Promotion Group

FT Bylis 5 - 2 Egnatia Rrogozhine
FT Dinamo Tirana 3 - 1 Korabi Peshkopi
FT Oriku 1 - 1 Lushnja

Albania: First Division - Relegation Group

FT Cerrik 0 - 1 Apolonia Fier
FT Elbasani 2 - 0 Berat
FT Burreli 1 - 1 Iliria Kruja
FT Koplik 2 - 1 Vora

Albania: First Division - Promotion Group

FT Besa 3 - 1 Lushnja
FT Bylis 2 - 1 Oriku
FT Erzeni 0 - 2 Korabi Peshkopi
FT Vllaznia 1 - 0 Dinamo Tirana

Albania: First Division

FT Beselidhja Lezha 3 - 0 Korabi Peshkopi
FT Besa 2 - 0 Cerrik
FT Dinamo Tirana 0 - 1 Burreli
FT Egnatia Rrogozhine 2 - 1 Apolonia Fier
FT Erzeni 0 - 0 Vora
FT Koplik 1 - 0 FC Shenkolli
FT Oriku 0 - 1 Bylis
FT Pogradeci 1 - 0 Lushnja
FT Berat 1 - 1 Elbasani
FT Vllaznia 2 - 0 Iliria Kruja

Albania: Albanian Cup

14:00 Kukesi - Skenderbeu
14:00 Luftetari Gjirokastra - Tirana
FT Kamza 1 - 0 Vllaznia
FT Laci 3 - 0 Bylis
FT Partizani 3 - 0 Kastrioti
FT Teuta 4 - 0 Lushnja

Albania: Super Cup

FT Skenderbeu 3 - 2 Laci