Austria: Tipico Bundesliga

FT Rapid Wien 0 - 1 Austria Wien
FT AC Wolfsberger 3 - 1 Innsbruck
FT Mattersburg 1 - 3 LASK Linz
FT Admira 2 - 3 Sturm Graz
FT Hartberg 2 - 1 Altach
FT Polten 1 - 3 Salzburg

Austria: Tipico Bundesliga - Relegation

FT Polten 1 - 1 Wiener Neustadt

Austria: 2. Liga

17:10 Austria Klagenfurt - Wiener Neustadt
17:10 Amstetten - Horn
17:10 Kapfenberg - BW Linz
17:10 Ried - FK Austria Vienna (A)
17:10 Vorwarts Steyr - Wattens
17:10 Innsbruck (A) - Floridsdorfer AC
FT Austria Lustenau 1 - 0 Liefering

Austria: Regionalliga East

17:30 Ebreichsdorf - Wiener Sportklub
17:30 Marchfeld - Leobendorf
17:30 Schwechat - Traiskirchen
17:00 Parndorf - Mauerwerk
FT SK Rapid Vienna (A) 3 - 0 Wiener Linien
FT Admira (A) 2 - 2 Mattersburg (A)

Austria: Regionalliga Central

17:00 Allerheiligen - AC Wolfsberger (A)
17:00 Gleisdorf - Lendorf
17:00 Kalsdorf - Bad Gleichenberg
17:00 Vocklamarkt - Stadl Paura
17:00 Volkermarkt - Sturm Graz (A)
17:00 Wels - Deutschlandsberger

Austria: Regionalliga West

17:30 Grodig - SV Worgl
17:00 Bischofshofen - Schwaz
17:00 Johann - Saalfelden
17:00 Seekirchen - Kitzbuhel
FT Kufstein 2 - 0 Wals-Grunau
FT USK Anif 4 - 0 Altach (A)
FT Langenegg 1 - 2 Dornbirn

Austria: Ofb Cup

ET Stadlau 2 - 1 Gleisdorf
FT Asko Oedt 0 - 6 Salzburg
FT Parndorf 0 - 3 Altach
FT A X(II)-Auhof Center 0 - 4 Austria Wien
FT Lendorf 0 - 2 Bruck Leitha
FT Saalfelden 4 - 0 Strasswalchen
FT Grazer 6 - 0 SC M.
FT Traiskirchen 0 - 2 Austria Klagenfurt
FT Union Gurten 1 - 2 AC Wolfsberger
FT Hohenems 2 - 5 FAC Wien
PT Stadl Paura 2 - 1 BW Linz
FT Warth 0 - 4 Austria Lustenau
FT Wiener Linien 2 - 3 Innsbruck
FT ASV Siegendorf 0 - 2 Sturm Graz
ET Kitzbuhel 2 - 4 Lafnitz
FT USK Anif 0 - 3 Wattens
FT Vocklamarkt 4 - 0 Alberschwende
FT Dornbirner S. 0 - 6 Ried
FT Kufstein 0 - 5 Rapid Wien
FT Mauerwerk 0 - 2 Wiener Neustadt

Austria: Bundesliga Women

17:30 Neulengbach W - St. Polten W
FT Bergheim W 0 - 2 Landhaus W
FT Wacker Innsbruck W 8 - 1 Sudburgenland W
FT Sturm Graz W 3 - 1 Kleinmunchen W