England: Premier League
August 31
FT Leicester 1 - 1 Arsenal
FT Aston Villa 2 - 1 Hull City
FT Tottenham 0 - 3 Liverpool
FT Everton 3 - 6 Chelsea
FT Manchester City 0 - 1 Stoke
FT Newcastle Utd 3 - 3 Crystal Palace
FT QPR 1 - 0 Sunderland
FT Swansea 3 - 0 West Bromwich
FT West Ham 1 - 3 Southampton
FT Burnley 0 - 0 Manchester UTD
England: Championship
August 30
FT Brighton 2 - 2 Charlton
FT Derby 1 - 1 Ipswich
FT Fulham 1 - 1 Cardiff
FT Leeds 1 - 0 Bolton
FT Middlesbrough 0 - 1 Reading
FT Millwall 2 - 1 Blackpool
FT Norwich 1 - 1 Bournemouth
FT Rotherham 0 - 2 Brentford
FT Watford 4 - 2 Huddersfield
FT Wigan 4 - 0 Birmingham
FT Wolves 3 - 1 Blackburn
FT Sheffield Wednesday 0 - 1 Nottingham
England: Championship - Play Offs
May 24
FT Derby 0 - 1 QPR
England: League One
August 31
FT Notts County 1 - 2 Bristol City
FT Colchester 1 - 3 Peterborough
FT Doncaster 0 - 2 Oldham
FT Fleetwood 1 - 1 Leyton Orient
FT Gillingham FC 2 - 0 Crewe
FT Milton Keynes 2 - 0 Crawley
FT Port Vale 1 - 2 Chesterfield
FT Preston 1 - 1 Sheffield Utd
FT Rochdale 0 - 2 Bradford
FT Scunthorpe 2 - 1 Walsall
FT Swindon 1 - 1 Coventry
FT Yeovil 1 - 1 Barnsley
England: League One - Play Offs
May 25
PT Leyton Orient 2 - 2 Rotherham
England: League Two
August 30
FT Wimbledon 2 - 3 Stevenage
FT Bury 2 - 1 Accrington
FT Cambridge UTD 5 - 0 Carlisle
FT Cheltenham 1 - 0 Hartlepool
FT Mansfield 1 - 2 Burton
FT Northampton 1 - 0 Exeter
FT Oxford United 3 - 3 Dagenham & Redbridge
FT Plymouth 2 - 0 Southend
FT Portsmouth 0 - 1 Newport
FT Shrewsbury 2 - 0 Luton
FT Tranmere 2 - 1 Morecambe
FT York 0 - 0 Wycombe
England: League Two - Play Offs
May 26
FT Burton 0 - 1 Fleetwood
England: Conference Premier
August 30
FT Aldershot 2 - 1 Grimsby
FT Alfreton 0 - 2 Braintree
FT Bristol Rovers 2 - 1 Halifax
FT Dartford 2 - 1 Telford
FT Dover Athletic 0 - 1 Kidderminster
FT Gateshead 2 - 1 Chester
FT Lincoln 1 - 3 Torquay
FT Macclesfield 2 - 0 Eastleigh
FT Nuneaton 2 - 1 Altrincham
FT Southport 0 - 2 Barnet
FT Welling 1 - 1 Forest Green
FT Wrexham 1 - 2 Woking
England: Conference Premier - Play Offs
May 18
FT Cambridge UTD 2 - 1 Gateshead
England: Conference North
August 30
FT Boston 1 - 1 Stalybridge
FT Chorley 2 - 1 Brackley
FT Fylde 3 - 1 Hednesford
FT Gainsborough 1 - 0 Bradford PA
FT Guiseley 1 - 4 Gloucester City
FT Harrogate 1 - 0 Oxford City
FT Hyde 2 - 2 Tamworth
FT Leamington 0 - 3 Colwyn Bay
FT Solihull 3 - 4 Barrow
FT Stockport 3 - 0 Lowestoft
FT Worcester 2 - 1 North Ferriby
England: Conference North - Play Offs
May 10
ET Altrincham 2 - 1 Guiseley
England: Conference South
August 30
FT Basingstoke 1 - 0 Ebbsfleet
FT Boreham Wood 1 - 2 Bath City
FT Chelmsford 1 - 3 Staines
FT Concord 0 - 0 Gosport
FT Havant & Waterlooville 0 - 1 Stortford
FT Maidenhead 0 - 0 Eastbourne
FT St. Albans 2 - 4 Sutton
FT Wealdstone 0 - 4 Bromley
FT Weston 2 - 2 Hayes & Yeading
FT Whitehawk 1 - 1 Farnborough
England: Conference South - Play Offs
May 10
FT Ebbsfleet 0 - 1 Dover Athletic
England: Premier League U21
August 31
FT Manchester City (U21) 1 - 1 West Ham (U21)
FT Stoke City (U21) 2 - 1 Derby (U21)
FT Arsenal (U21) 4 - 2 West Brom (U21)
FT Wolves (U21) 1 - 0 Bolton (U21)
FT Middlesbrough (U21) 2 - 1 Brighton (U21)
FT Blackburn (U21) 1 - 1 Aston Villa (U21)
FT Fulham (U21) 2 - 1 Everton (U21)
FT Newcastle Utd (U21) 5 - 2 Reading (U21)
FT Chelsea (U21) 3 - 1 Norwich (U21)
FT Liverpool (U21) 1 - 1 Manchester United (U21)
England: Premier League U21 - Play Offs
May 14
FT Manchester United (U21) 1 - 2 Chelsea (U21)
England: Fa Cup - Qualification
September 02
18:45 Bedford - AFC Rushden
18:45 Bedworth - Coventry Sphinx
18:45 Bournemouth FC - Bemerton
18:45 Bromsgrove - Coleshill
18:45 Chasetown - Newcastle Town
18:45 Daventry - Ashford Town
18:45 Folkestone - Erith & Belvedere
18:45 Goole - Runcorn Town
18:45 Holmer Green - Hayes
18:45 Kendal - Newcastle Benfield
18:45 Kings Langley - Northwood
18:45 Mossley - Burscough
18:45 North Greenford Utd. - Hanworth
18:45 Prescot - 1874 Northwich
18:45 Raynes Park Vale - East Grinstead
18:45 Sheffield FC - Basford
18:45 Three Bridges - Tooting Mitcham
18:45 Tilbury - Codicote
18:45 Tividale - Shawbury
18:45 Whitstable Town - Walton Casuals
England: Fa Cup
May 17
ET Arsenal 3 - 2 Hull City
FT Manchester City 1 - 2 Wigan
FT Sheffield Utd 2 - 0 Charlton
FT Everton 3 - 1 Swansea
FT Sunderland 1 - 0 Southampton
FT Preston 0 - 2 Nottingham
FT Chelsea 1 - 0 Stoke
England: Capital One Cup
August 27
FT Aston Villa 0 - 1 Leyton Orient
FT Birmingham 0 - 3 Sunderland
FT Bradford 2 - 1 Leeds
FT Burton 1 - 0 QPR
FT Stoke 3 - 0 Portsmouth
FT Milton Keynes 4 - 0 Manchester UTD
PT West Bromwich 1 - 1 Oxford United
FT Bournemouth 3 - 0 Northampton
FT Brentford 0 - 1 Fulham
ET Crewe 2 - 3 Bolton
FT Derby 1 - 0 Charlton
FT Gillingham FC 0 - 1 Newcastle Utd
FT Huddersfield 0 - 2 Nottingham
FT Leicester 0 - 1 Shrewsbury
FT Middlesbrough 3 - 1 Preston
FT Millwall 0 - 2 Southampton
FT Norwich 3 - 1 Crawley
FT Port Vale 2 - 3 Cardiff
FT Scunthorpe 0 - 1 Reading
FT Walsall 0 - 3 Crystal Palace
England: Fa Community Shield
August 10
FT Arsenal 3 - 0 Manchester City
England: Fa Trophy - Qualification
November 12
FT Sheffield FC 1 - 0 Buxton
FT Witton 1 - 2 Leek
FT Cambridge City 1 - 2 Scarborough Athletic
FT Whitstable Town 2 - 1 Hythe
FT Arlesey 3 - 2 Poole Town
PT Billericay 2 - 2 St. Albans
FT Daventry 3 - 1 Wingate & Finchley
PT Hungerford 1 - 1 Folkestone
FT Maidstone 1 - 0 Wealdstone
FT Hendon 1 - 0 Bideford
FT Bury Town 2 - 1 Chatham
FT Coalville 5 - 0 Marine
FT Hastings 0 - 1 Sudbury
FT Hemel 9 - 1 North Greenford Utd.
FT Redditch 5 - 0 Brigg Town
FT Soham 1 - 2 Chorley
FT St Ives 1 - 4 Nantwich
England: Johnstones Paint Trophy
September 02
18:45 Accrington - Carlisle
18:45 Wimbledon - Southend
18:45 Barnsley - York
18:45 Cheltenham - Oxford United
18:45 Crawley - Cambridge UTD
18:45 Fleetwood - Morecambe
18:45 Notts County - Mansfield
18:45 Peterborough - Leyton Orient
18:45 Preston - Shrewsbury
18:45 Scunthorpe - Chesterfield
18:45 Stevenage - Gillingham FC
18:45 Wycombe - Coventry
18:45 Yeovil - Portsmouth
18:30 Crewe - Rochdale
18:30 Oldham - Bradford
England: Johnstones Paint Trophy
March 30
FT Chesterfield 1 - 3 Peterborough
England: Premier League U18 - First Stage
August 30
FT Sunderland (U18) 2 - 2 Wolverhampton (U18)
FT Middlesbrough (U18) 6 - 0 Bolton (U18)
FT Aston Villa (U18) 3 - 2 Arsenal (U18)
FT Derby (U18) 0 - 0 Blackburn (U18)
FT Leicester (U18) 0 - 1 Chelsea (U18)
FT West Brom (U18) 2 - 1 Southampton (U18)
FT Fulham (U18) 3 - 1 Reading (U18)
FT Liverpool (U18) 3 - 0 Manchester United (U18)
FT Manchester City (U18) 2 - 0 Everton (U18)
FT Stoke (U18) 1 - 1 Newcastle (U18)
FT West Ham (U18) 2 - 3 Tottenham (U18)
FT Brighton (U18) 2 - 0 Norwich (U18)
England: Premier League U18 - Play Offs
May 17
FT Everton (U18) 1 - 0 Manchester City (U18)
England: Fa Cup - Qualification
September 02
18:45 Ardley - Hartley Wintney
18:45 Bedford - AFC Rushden
18:45 Bedworth - Coventry Sphinx
18:45 Bournemouth FC - Bemerton
18:45 Bromsgrove - Coleshill
18:45 Chasetown - Newcastle Town
18:45 Chessington & Hook - Deal
18:45 Daventry - Ashford Town
18:45 Folkestone - Erith & Belvedere
18:45 Goole - Runcorn Town
18:45 Holmer Green - Hayes
18:45 Hythe - Lordswood
18:45 Kendal - Newcastle Benfield
18:45 Kings Langley - Northwood
18:45 Mossley - Burscough
18:45 North Greenford Utd. - Hanworth
18:45 Prescot - 1874 Northwich
18:45 Raynes Park Vale - East Grinstead
18:45 Salford - Congleton
18:45 Sheffield FC - Basford
18:45 St Ives - Dereham
18:45 Sudbury - Redbridge
18:45 Three Bridges - Tooting Mitcham
18:45 Tilbury - Codicote
18:45 Tividale - Shawbury
18:45 Whitstable Town - Walton Casuals
18:30 Brocton - Sutton Coldfield
18:30 Roofing - Bishop Auckland