Germany: Bundesliga

16:00 Monchengladbach - Mainz
13:30 Hertha Berlin - Freiburg
FT Schalke 04 0 - 2 Werder Bremen
FT Augsburg 0 - 0 Leipzig
FT Leverkusen 2 - 2 Hannover
FT Nurnberg 1 - 3 Hoffenheim
FT Stuttgart 0 - 4 Dortmund
FT Wolfsburg 1 - 3 Bayern Munich
FT Eintracht Frankfurt 7 - 1 Dusseldorf

Germany: Bundesliga - Relegation

FT Kiel 0 - 1 Wolfsburg

Germany: Bundesliga II

11:30 Hamburger - Bochum
11:30 Paderborn - Union Berlin
11:30 Regensburg - Darmstadt
FT Bielefeld 2 - 3 Greuther Furth
FT Heidenheim 3 - 0 Magdeburg
FT Kiel 1 - 1 FC Koln
FT Sandhausen 4 - 0 Ingolstadt
FT SG Dynamo Dresden 1 - 1 Aue

Germany: 2. Bundesliga - Relegation

FT Aue 3 - 1 Karlsruher

Germany: Bundesliga III

12:00 Karlsruher - Wehen
12:00 Preussen Munster - Wurzburger Kickers
11:00 Zwickau - Hansa Rostock
FT Fortuna Koln 3 - 1 Cottbus
FT Grossaspach 1 - 0 Meppen
FT Hallescher 1 - 1 Unterhaching
FT Kaiserslautern 2 - 0 Uerdingen
FT Lotte 0 - 0 Osnabruck
FT Munich 1860 2 - 0 Braunschweig
FT Jena 0 - 0 Aalen

Germany: Regionalliga North

13:00 Drochtersen/Assel - SC Weiche-08
13:00 Holstein Kiel (II) - Egestorf-Langreder
13:00 Luneburger Hansa - Oldenburg
13:00 VfL Oldenburg - BSV Rehden
12:00 Norderstedt - St. Pauli (II)
12:00 Havelse - Jeddeloh
FT Hamburger (A) 1 - 1 Lupo-Martini Wolfsburg
FT Wolfsburg (A) 1 - 0 Hannover (II)
FT Lubeck 3 - 1 SV Werder Bremen (II)

Germany: Regionalliga Nordost

11:30 Altglienicke - Lokomotive Leipzig
11:30 Furstenwalde - Babelsberg
11:30 Meuselwitz - Auerbach
11:30 Nordhausen - Berliner AK 07
FT Bischofswerdaer 0 - 6 BFC Dynamo
FT Hertha Berlin (II) 1 - 3 Chemnitzer
FT Oberlausitz 0 - 0 Halberstadt
FT Rathenow 4 - 1 Bautzen
FT Viktoria Berlin 0 - 1 Erfurt

Germany: Regionalliga West

12:00 Wattenscheid - RW Essen
FT Aachen 4 - 0 Straelen
FT Dortmund (II) 1 - 2 Verl
FT Dusseldorf (II) 1 - 1 Kaan-Marienborn
FT Oberhausen 4 - 0 TV Herkenrath
FT Wiedenbruck 0 - 3 Koln (A)
FT B. Monchengladbach (II) 0 - 1 Bonner
FT Rodinghausen 1 - 2 Wuppertaler
FT Viktoria Koln 1 - 0 Lippstadt

Germany: Regionalliga Sudwest

12:00 Freiburg (A) - Ulm
FT Balingen 2 - 0 Worms
FT Hessen Dreieich 2 - 1 Stuttgart (A)
FT Mannheim 5 - 1 Homburg
FT Saarbrucken 3 - 2 Mainz (II)
FT Stadtallendorf 1 - 4 Walldorf
FT Steinbach Haiger 3 - 0 Elversberg
FT Pirmasens 1 - 1 Offenbach
FT FSV Frankfurt 2 - 3 Hoffenheim (A)

Germany: Regionalliga Bayern

FT Burghausen 2 - 2 Eichstatt
FT Heimstetten 2 - 2 Pipinsried
FT Rosenheim 0 - 1 Schalding
FT Schweinfurt 4 - 1 Ingolstadt (A)
FT Nurnberg (A) 1 - 2 Aschaffenburg
FT Memmingen 6 - 2 Illertissen
FT Augsburg (II) 1 - 1 Garching
FT Buchbach 0 - 3 SpVgg Bayreuth
FT Furth (II) 0 - 0 Bayern (II)

Germany: Regionalliga Bayern - Relegation

FT Memmingen 2 - 0 Rain/Lech
FT SpVgg Bayreuth 1 - 1 Aubstadt

Germany: Regionalliga Play Offs

FT Cottbus 0 - 0 SC Weiche-08
AW Mannheim 0 - 2 Uerdingen
FT Munich 1860 2 - 2 Saarbrucken

Germany: Oberliga Nofv-Nord

12:00 Altludersdorf - Staaken
12:00 Zehlendorf - Stendal
11:30 Lichtenberg - Blau Weiss Berlin
11:30 Neustrelitz - CFC Hertha
FT Brandenburger 1 - 2 TB Berlin
FT Hansa Rostock (II) 4 - 1 Strausberg
FT Torgelower Greif 1 - 0 Greifswald
FT Wismar 2 - 0 Malchower

Germany: Oberliga Nofv- Süd

12:00 Eilenburg - Jena (II)
FT Blau-Weiss Zorbau 1 - 2 Einheit Rudolstadt
FT Chemie Leipzig 2 - 1 Krieschow
FT Inter Leipzig 2 - 0 Askania Bernburg
FT Wismut Gera 0 - 2 Nordhausen (II)
FT Hohenstein-Ernstthal 1 - 4 Halle
FT Sandersdorf 2 - 0 FC Ludwigsfelder
FT Luckenwalde 2 - 0 Plauen

Germany: Oberliga Schleswig-Holstein

13:00 Frisia Risum-Lindholm - NTSV Strand 08
12:00 Eichede - Lubeck (II)
12:00 TSV Lagerdorf - Bordesholm
12:00 VfR Neumunster - Schilksee
FT Eutin 4 - 0 Inter Turkspor Kiel
FT Flensburg 3 - 3 Todesfelde
FT TSV Kropp 1 - 2 Heider SV
FT SC Weiche-08 (II) 0 - 5 Neumunster

Germany: Oberliga Hamburg

13:00 Pinneberg - Wedeler TSV
12:00 Altona - TSV Buchholz 08
12:00 Niendorfer TSV - Condor Hamburg
08:45 HEBC Hamburg - Teutonia Ottensen
FT Dassendorf 0 - 0 Meiendorfer SV
FT Suderelbe 1 - 4 Sasel
FT Victoria Hamburg 3 - 0 Rugenbergen
FT TuS Osdorf 2 - 0 Curslack-Neuengamme
FT Wandsbeker Concordia 1 - 1 Barmbek-Uhlenhorst

Germany: Oberliga Bremen

13:30 SFL Bremerhaven - Werder Bremen (II)I
13:00 Borgfeld - Blumenthaler
FT Aumund-Vegesack 2 - 1 BTS Neustadt
FT Bremer 7 - 1 Geestemunde
FT Habenhauser 2 - 3 Hastedt
FT Oberneuland 6 - 0 OSC Bremerhaven
FT Vatan Bremen 0 - 3 Schwachhausen
FT Brinkumer 5 - 3 Leher

Germany: Oberliga Niedersachsen

13:00 Arminia Hannover - Bersenbruck
13:00 Gifhorn - Hildesheim
13:00 Hagen/Uthlede - Wolfenbuttel
13:00 Hannoverscher SC - Eintracht Northeim
13:00 Spelle-Venhaus - Wunstorf
FT Uphusen 0 - 1 Oythe
FT Braunschweig (II) 4 - 1 Delmenhorst
FT Cloppenburg 1 - 0 Heeslinger

Germany: Oberliga Westfalen

13:15 Westfalia Herne - FC Gutersloh
13:00 ASC 09 Dortmund - Ahlen
13:00 Eintracht Rheine - Holzwickeder SC
13:00 Ennepetal - Sprockhovel
13:00 Gievenbeck - Westfalia Rhynern
13:00 Schalke (II) - Schermbeck
13:00 TuS Haltern - Erndtebruck
11:30 Paderborn (II) - Siegen
FT Hammer SpVgg. 3 - 0 Brunninghausen

Germany: Oberliga Hessen

13:00 Ginsheim - Eddersheim
FT Alzenau 5 - 1 Hunfelder
FT Friedberg 2 - 2 Giessen
FT Fulda-Lehnerz 4 - 2 Flieden
FT Hadamar 9 - 0 Neu-Isenburg
FT Waldgirmes 1 - 1 Kassel
FT Bad Vilbel 5 - 0 Ederbergland
FT Baunatal 0 - 3 Lohfelden

Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

FT Trier 1 - 1 Rochling
FT Koblenz 0 - 0 Hertha Wiesbach
FT Diefflen 2 - 1 Hassia Bingen
FT Idar-Oberstein 4 - 1 VFB Dillingen
FT Jagersburg 1 - 1 Engers
FT Karbach 1 - 1 Kaiserslautern (A)
FT Mechtersheim 1 - 2 Emmelshausen
FT Pfeddersheim 2 - 2 TuS RW Koblenz
FT Schott Mainz 1 - 1 Arminia Ludwigshafen

Germany: Oberliga Bayern Nord

13:00 DJK Bamberg - Ammerthal
13:00 Vach - ATSV
FT Gebenbach 1 - 5 Wurzburger FV
FT Grossbardorf 2 - 1 Abtswind
FT Sand 0 - 3 Aubstadt
FT Erlangen 1 - 4 Seligenporten
FT Jahn Forchheim 1 - 2 Wurzburger Kickers (II)
FT Spvgg Ansbach 09 5 - 1 Neumarkt
FT Eltersdorf 3 - 0 Bayern Hof

Germany: Oberliga Bayern Süd

15:00 SV Turkgucu Ataspor - Unterfohring
13:00 Schwabmunchen - Ismaning
FT Hankofen-Hailing 2 - 2 Dachau
FT Sonthofen 0 - 3 Vilzing
FT Regensburg (II) 4 - 2 Pullach
FT Schwaben Augsburg 1 - 1 Kottern-St. Mang
FT Kirchanschoring 1 - 1 Nordlingen
FT Rain/Lech 1 - 1 Munich 1860 (II)

Germany: Oberliga Baden-Württemberg

FT Bahlinger 2 - 0 Spielberg
FT Neckarsulmer 1 - 1 Ravensburg
FT Oberachern 3 - 0 Bissingen
FT TSV Ilshofen 2 - 0 Linx
FT Goppinger SV 2 - 0 Reutlingen
FT Normannia Gmund 1 - 2 Villingen
FT Pforzheim 1 - 0 Backnang
FT Stuttgarter Kickers 2 - 4 Freiberg
FT Nottingen 4 - 1 Ger. Friedrichstal

Germany: Oberliga Mittelrhein

13:00 Bergisch Gladbach - Friesdorf
FT Siegburger 1 - 1 Hennef
FT VfL Vichttal 3 - 1 Duren
FT Alfter 2 - 2 Frechen
FT FC Viktoria 08 1 - 3 Freialdenhoven
FT Wegberg-Beeck 1 - 0 Breinig

Germany: Oberliga Niederrhein

13:30 FSV Duisburg - Kleve
13:00 Baumberg - Schonnebeck
13:00 Germania Ratingen - Meerbusch
13:00 Speldorf - Jahn Hiesfeld
13:00 SW Essen - FC Monheim
13:00 Union Nettetal - TuRU Dusseldorf
11:00 Dusseldorf-West - SSVg Velbert
FT Homberg 3 - 3 Hilden
FT SC Velbert 0 - 3 Bocholt

Germany: Oberliga Play Offs - Play Offs

FT Pirmasens 2 - 0 Villingen

Germany: Oberliga Play Offs

FT Brinkumer 0 - 4 VfL Oldenburg
FT Teutonia Ottensen 2 - 4 Holstein Kiel (II)

Germany: Dfb Pokal

ET Greuther Furth 1 - 2 Dortmund
FT Braunschweig 1 - 2 Hertha Berlin
PT Cottbus 2 - 3 Freiburg
FT Paderborn 2 - 1 Ingolstadt
FT Hastedt 1 - 11 Monchengladbach
FT Jena 2 - 4 Union Berlin
FT Munich 1860 1 - 3 Kiel
FT BFC Dynamo 1 - 9 FC Koln
FT Chemie Leipzig 2 - 1 Regensburg
FT Jeddeloh 2 - 5 Heidenheim
FT Karlsruher 0 - 6 Hannover
FT SC Weiche-08 1 - 0 Bochum
FT Steinbach Haiger 1 - 2 Augsburg
FT Stendal 0 - 5 Bielefeld
FT TuS RW Koblenz 0 - 5 Dusseldorf
FT Viktoria Koln 1 - 3 Leipzig
FT Hansa Rostock 2 - 0 Stuttgart
FT Aue 1 - 3 Mainz
FT Erndtebruck 3 - 5 Hamburger
FT Oberhausen 0 - 6 Sandhausen

Germany: Super Cup

FT Eintracht Frankfurt 0 - 5 Bayern Munich

Germany: Junioren Bundesliga North

11:00 Bremen (U19) - TSV Havelse (U19)
11:00 Hamburger SV (U19) - Hertha (U19)
FT Niendorfer TSV (U19) 6 - 2 Osnabruck (U19)
FT Dresden (U19) 3 - 2 Union Berlin (U19)
FT Magdeburg (U19) 2 - 1 Jena (U19)
FT St. Pauli (U19) 1 - 4 Wolfsburg (U19)
FT RB Leipzig (U19) 2 - 0 Hannover (U19)

Germany: Junioren Bundesliga South

11:00 FSV Frankfurt (U19) - Nurnberg (U19)
11:00 Kaiserslautern (U19) - Freiburg (U19)
09:00 Mainz (U19) - Augsburg (U19)
FT Ingolstadt (U19) 0 - 1 Stuttgart (U19)
FT Bayern (U19) 1 - 1 Stuttgarter Kickers (U19)
FT Eintracht Frankfurt (U19) 2 - 0 Heidenheim (U19)
FT Karlsruher (U19) 1 - 2 Hoffenheim (U19)

Germany: Junioren Bundesliga West

11:00 Paderborn (U19) - Duisburg (U19)
09:00 Oberhausen (U19) - Dusseldorf (U19)
09:00 Rodinghausen (U19) - Dortmund (U19)
09:00 Schalke (U19) - Leverkusen (U19)
FT Preussen Munster (U19) 0 - 1 RW Essen (U19)
FT Bochum (U19) 3 - 0 Alemannia Aachen (U19)
FT Koln (U19) 0 - 1 B. Monchengladbach (U19)

Germany: Junioren Bundesliga Play Offs

FT Schalke (U19) 1 - 3 Hertha (U19)

Germany: Dfb Junioren Pokal

FT Hertha (U19) 0 - 3 St. Pauli (U19)
FT Schalke (U19) 1 - 2 RB Leipzig (U19)
FT Wuppertaler (U19) 1 - 0 Sandhausen (U19)
FT Bayern (U19) 1 - 3 Stuttgart (U19)
FT Bochum (U19) 0 - 1 Wolfsburg (U19)
FT Dortmund (U19) 2 - 0 Augsburg (U19)
FT Paderborn (U19) 2 - 4 Freiburg (U19)
FT Magdeburg (U19) 2 - 1 Bremen (U19)

Germany: Bundesliga Women

13:00 Potsdam W - Bayern Munich W
12:00 Duisburg W - B. Monchengladbach W
12:00 Sand W - Bayer Leverkusen W
11:00 Wolfsburg W - Freiburg W
09:00 Frankfurt W - SGS Essen W
09:00 Hoffenheim W - Werder Bremen W

Germany: Dfb Pokal Women

FT Koln W 0 - 5 Hoffenheim W
FT Arminia Bielefeld W 1 - 0 Gutersloh W
FT Calden W 1 - 4 Werder Bremen W
FT Cloppenburg W 3 - 4 B. Monchengladbach W
FT Delmenhorst W 1 - 3 Herforder W
FT Hegauer W 0 - 5 Saarbrucken W
FT Jena W 0 - 3 Bayern Munich W
FT Meppen W 0 - 6 Potsdam W
ET Weinberg W 1 - 2 Sand W
FT Neubrandenburg W 0 - 14 Duisburg W
FT FFC Niederkirchen W 1 - 3 Forstern W
FT Henstedt-Ulzburg W 0 - 14 SGS Essen W
FT Hessen Wetzlar W 0 - 1 Frankfurt W
FT Vorwarts Koln W 0 - 12 Freiburg W
FT Alberweiler W 0 - 4 Bayer Leverkusen W
FT Hannover W 0 - 11 Wolfsburg W