Good afternoon, dear Visitor.

Italy: Serie A

19:45 Inter - Atalanta
14:00 Benevento - Sassuolo
14:00 Sampdoria - Juventus
14:00 Spal - Fiorentina
14:00 Torino - Chievo
14:00 Udinese - Cagliari
11:30 Crotone - Genoa
FT Napoli 2 - 1 Milan
FT Roma 2 - 1 Lazio

Italy: Serie B

16:30 Salernitana - Cremonese
FT Brescia 1 - 1 Spezia
FT Empoli 5 - 3 Cesena
FT Entella 0 - 0 Venezia
FT Foggia 1 - 1 Ternana
FT Novara 1 - 2 Bari
FT Parma 4 - 0 Ascoli
FT Perugia 5 - 0 Carpi
FT Pescara 3 - 1 Pro Vercelli
FT Frosinone 1 - 1 Avellino

Italy: Serie B - Play Offs

FT Benevento 1 - 0 Carpi

Italy: Serie C - Group A

17:30 Gavorrano - Carrarese
15:30 Giana Erminio - Prato
15:30 Livorno - Olbia
15:30 Pistoiese - Piacenza
15:30 Pontedera - Monza
13:30 Alessandria - Viterbese
13:30 Arezzo - Cuneo
FT Arzachena 1 - 2 Lucchese

Italy: Serie C - Group A - Play Out

FT Carrarese 1 - 0 Lupa Roma
FT Prato 0 - 0 Tuttocuoio

Italy: Serie C - Group B

17:30 Feralpisalo - Albinoleffe
17:30 Gubbio - Fermana
17:30 Reggiana - Ravenna
13:30 Fano - Sudtirol
SP Modena - Pordenone
13:30 Renate - Teramo
13:30 Sambenedettese - Bassano
13:30 Vicenza - Mestre
FT Padova 2 - 1 Triestina

Italy: Serie C - Group B - Play Out

FT Fano 2 - 0 Forli
FT Teramo 0 - 0 Lumezzane

Italy: Serie C - Group C

13:30 Catanzaro - Cosenza
FT Bisceglie 2 - 1 Monopoli
FT Lecce 3 - 2 Reggina 1914
FT Rende 2 - 0 Matera
FT Akragas 1 - 5 Andria
FT Juve Stabia 0 - 1 Catania
FT Paganese 2 - 2 Fondi
FT Sicula Leonzio 1 - 1 Casertana
FT Trapani 3 - 1 Virtus Francavilla

Italy: Serie C - Group C - Play Out

FT Vibonese 1 - 1 Catanzaro
FT Akragas 1 - 1 Melfi

Italy: Lega Pro - Promotion - Play Offs

FT Parma 2 - 0 Alessandria
FT Cosenza 0 - 0 Pordenone
ET Reggiana 2 - 2 Livorno
FT Albinoleffe 0 - 0 Lucchese
FT Lecce 0 - 0 Sambenedettese

Italy: Serie D - Group A

13:30 Arconatese - Inveruno
13:30 Borgosesia - Chieri
13:30 Calcio Derthona - OltrepoVoghera
13:30 Caronnese - Casale
13:30 Como - Bra
13:30 Folgore Caratese - Varese
13:30 Pavia - Borgaro
13:30 Pro Sesto - Gozzano
13:30 Seregno - Castellazzo
13:30 Varesina - Olginatese

Italy: Serie D - Group B

13:30 Ciliverghe Mazzano - Rezzato
13:30 Ciserano - Pontisola
13:30 Darfo Boario - Lecco
13:30 Levico Terme - Calcio Romanese
13:30 Lumezzane - Virtus Bergamo
13:30 Milano City - Crema
13:30 Pergolettese - Pro Patria
13:30 Scanzorosciate - Dro
13:30 Trento - Grumellese

Italy: Serie D - Group C

13:30 Adriese - Delta Rovigo
13:30 Ambrosiana - Belluno
13:30 Campodarsego - Mantova
13:30 Cjarlins Muzane - Abano
13:30 Clodiense - Legnago Salus
13:30 Este - Calvi Noale
13:30 Feltre - Liventina
13:30 Tamai - ArzignanoChiampo
13:30 Virtus Verona - Montebelluna

Italy: Serie D - Group D

13:30 Castelvetro - Imolese
13:30 Correggese - Montevarchi Calcio
13:30 Fiorenzuola - Romagna Centro
13:30 Forli - Lentigione
13:30 Pianese - Mezzolara
13:30 Rimini - Trestina
13:30 Sangiovannese - Sammaurese
13:30 Sasso Marconi - Colligiana
13:30 Villabiagio - Vigor Carpaneto
FT Vivi Altotevere 1 - 2 Tuttocuoio

Italy: Serie D - Group E

14:00 Unione Sanremo - Finale
13:30 Albissola - Savona
13:30 Ghivizzano Borgo - Lavagnese
13:30 Ligorna - Seravezza Pozzi
13:30 San Donato - Ponsacco
13:30 Scandicci - Rignanese
13:30 Sestri Levante - SSD Argentina
13:30 Valdinievole Montecatini - Real Forte Querceta
13:30 Viareggio - Massese

Italy: Serie D - Group F

13:30 ASD Pineto Calcio - Campobasso
13:30 Avezzano - San Nicolo
13:30 Jesina - ASD Francavilla
13:30 Matelica - L'Aquila
13:30 Monticelli - Fabriano Cerreto
13:30 Sangiustese - Nerostellati Pratola
13:30 San Marino - Recanatese
13:30 Vastese - Castelfidardo
13:30 Vis Pesaro - Agnonese

Italy: Serie D - Group G

13:30 Albalonga - San Teodoro
13:30 Budoni - Lupa Roma
13:30 Cassino - Trastevere Calcio
13:30 Flaminia - SFF Atletico
13:30 Latina - Lanusei Calcio
13:30 Latte Dolce - Aprilia
13:30 Ostia Mare - Monterosi FC
13:30 Rieti - Nuorese
13:30 Tortoli - Anzio Calcio 1924

Italy: Serie D - Group H

17:00 Audace Cerignola - San Severo
14:00 Potenza - Gravina
13:30 Altamura - Picerno
13:30 Aversa - Francavilla
13:30 Cavese - Taranto
13:30 Gragnano - Nerostellati Frattese
13:30 Manfredonia - Fulgor Molfetta
13:30 Sarnese - Pomigliano
13:30 Turris - Nardo

Italy: Serie D - Group I

13:30 AS Acireale - Nocerina
13:30 Cittanovese - Portici 1906
13:30 Gela - Palazzolo
13:30 Gelbison Cilento - Paceco
13:30 Messina - Ebolitana
13:30 Roccella - Sancataldese
13:30 Troina - Isola Capo Rizzuto
13:30 Vesuvio Ercolanese - Igea Virtus
13:30 Vibonese - US Palmese

Italy: Serie D - Play Offs

FT Ciliverghe Mazzano 2 - 1 Virtus Bergamo
FT Imolese 1 - 0 Delta Rovigo
FT Massese 2 - 1 Savona
FT Rende 2 - 1 Cavese
FT Rieti 4 - 1 L'Aquila
FT Trastevere Calcio 0 - 2 Nocerina
ET Triestina 1 - 1 Virtus Verona
FT Varese 0 - 2 Gozzano
ET Vis Pesaro 1 - 1 Agnonese

Italy: Serie D - Winners Stage - Play Offs

FT Monza 2 - 1 Ravenna

Italy: Serie D - Winners Stage

FT Bisceglie 1 - 1 Sicula Leonzio
FT Monza 3 - 1 Mestre
FT Ravenna 1 - 1 Gavorrano

Italy: Serie D - Play Out

FT Adriese 3 - 1 Ribelle
FT Alfonsine 0 - 1 Castelfidardo
ET Calvi Noale 0 - 0 Vigasio
FT Colligiana 2 - 1 Sangiovannese
FT Fezzanese 1 - 2 Viareggio
FT Bustese Roncalli 3 - 0 Legnano
ET Montemurlo 0 - 2 Ghivizzano Borgo
FT Olginatese 2 - 3 Lecco
FT Roccella 0 - 1 Sarnese
ET San Teodoro 2 - 2 Muravera
ET Scanzorosciate 1 - 1 Levico Terme
FT Tamai 1 - 0 Cordenons
ET Varesina 2 - 1 Verbania
FT Vultur Rionero 0 - 1 Madrepietra

Italy: Coppa Italia

FT Verona 3 - 1 Avellino
ET Genoa 2 - 1 Cesena
PT Cagliari 2 - 1 Palermo
FT Bari 2 - 1 Cremonese
FT Chievo 2 - 1 Ascoli
FT Crotone 2 - 1 Piacenza
FT Sampdoria 3 - 0 Foggia
FT Sassuolo 2 - 0 Spezia
FT Udinese 3 - 2 Frosinone
FT Benevento 0 - 4 Perugia
FT Brescia 1 - 3 Pescara
PT Carpi 4 - 3 Salernitana
FT Pordenone 3 - 2 Lecce
FT Spal 1 - 0 Renate
FT Bologna 0 - 3 Cittadella
FT Torino 7 - 1 Trapani

Italy: Super Cup

FT Juventus 2 - 3 Lazio

Italy: Super Cup (Serie C)

FT Venezia 2 - 4 Foggia

Italy: Coppa Italia Serie C - Play Offs

FT Albinoleffe 2 - 0 Pro Piacenza
FT Gubbio 1 - 3 Sambenedettese
FT Vicenza 2 - 1 Pordenone
FT Ravenna 0 - 2 Reggiana
FT Pisa 0 - 1 Pontedera
FT Bisceglie 2 - 0 Virtus Francavilla

Italy: Coppa Italia Serie C

FT Rende 0 - 2 Reggina 1914
FT Viterbese 2 - 2 Olbia
FT Akragas 0 - 6 Catania
FT Triestina 4 - 0 Mestre
FT Fano 0 - 0 Ravenna
FT Pistoiese 0 - 1 Pontedera
FT Monopoli 1 - 0 Andria
FT Gavorrano 0 - 1 Prato
FT Carrarese 2 - 2 Cuneo
FT Fondi 3 - 1 Fermana

Italy: Coppa Italia Serie C - Play Offs

FT Venezia 3 - 1 Matera
PT Teramo 1 - 2 Ancona
FT Tuttocuoio 0 - 1 Padova
FT Taranto 1 - 0 Messina

Italy: Primavera 1

FT Atalanta (U19) 3 - 0 Lazio (U19)
FT Fiorentina (U19) 4 - 1 Napoli (U19)
FT Genoa (U19) 2 - 1 Chievo (U19)
FT Sassuolo (U19) 1 - 1 Bologna (U19)
FT Torino (U19) 7 - 1 Udinese (U19)
FT Verona (U19) 0 - 2 Sampdoria (U19)
FT AC Milan (U19) 0 - 1 Juventus (U19)
FT AS Roma (U19) 1 - 2 Inter (U19)

Italy: Primavera 2

FT Ascoli (U19) 2 - 0 Pescara (U19)
FT Avellino (U19) 1 - 2 Benevento (U19)
FT Brescia (U19) 0 - 2 Venezia (U19)
FT Cagliari (U19) 3 - 1 Foggia (U19)
FT Carpi (U19) 1 - 1 Entella (U19)
FT Cremonese (U19) 0 - 0 Spal (U19)
FT Empoli (U19) 2 - 0 Cittadella (U19)
FT Frosinone (U19) 1 - 0 Salernitana (U19)
FT Novara (U19) 1 - 1 Cesena (U19)
FT Spezia (U19) 2 - 0 Parma (U19)
FT Palermo (U19) 1 - 0 Crotone (U19)

Italy: Primavera - Group A

FT AC Milan (U19) 1 - 2 Cesena (U19)
FT Fiorentina (U19) 12 - 1 Brescia (U19)
FT Latina (U19) 0 - 1 Sampdoria (U19)
FT Verona (U19) 1 - 0 Napoli (U19)
FT Spal (U19) 4 - 3 Lazio (U19)
FT Spezia (U19) 3 - 4 Perugia (U19)
FT Trapani (U19) 1 - 2 Vicenza (U19)

Italy: Primavera - Group B

FT Ascoli (U19) 4 - 0 Benevento (U19)
FT Carpi (U19) 3 - 0 Chievo (U19)
FT Empoli (U19) 3 - 0 Juventus (U19)
FT Pescara (U19) 0 - 4 Pro Vercelli (U19)
FT Sassuolo (U19) 4 - 2 Udinese (U19)
FT Torino (U19) 2 - 1 Cittadella (U19)
FT Avellino (U19) 1 - 3 Bari (U19)

Italy: Primavera - Group C

FT Atalanta (U19) 7 - 0 Salernitana (U19)
FT Bologna (U19) 4 - 0 Pisa (U19)
FT Frosinone (U19) 0 - 1 Entella (U19)
FT Genoa (U19) 3 - 1 Inter (U19)
FT Ternana (U19) 1 - 1 AS Roma (U19)
FT Crotone (U19) 2 - 1 Cagliari (U19)
FT Palermo (U19) 3 - 1 Novara (U19)

Italy: Primavera - Final Stage - Play Offs

FT Fiorentina (U19) 1 - 2 Inter (U19)
FT AS Roma (U19) 5 - 0 Lazio (U19)
FT Juventus (U19) 1 - 0 Sampdoria (U19)

Italy: Primavera - Final Stage - Qualification

ET Sampdoria (U19) 4 - 1 Torino (U19)
FT AS Roma (U19) 2 - 1 Genoa (U19)

Italy: Coppa Italia Primavera

FT AC Milan (U19) 2 - 1 Empoli (U19)
PT Bari (U19) 1 - 0 Crotone (U19)
FT Novara (U19) 5 - 3 Cremonese (U19)
FT Torino (U19) 4 - 0 Spezia (U19)
PT Udinese (U19) 3 - 2 Bologna (U19)
FT Perugia (U19) 3 - 1 Cittadella (U19)
FT Genoa (U19) 2 - 1 Ternana (U19)
FT Palermo (U19) 5 - 3 Benevento (U19)

Italy: Serie A Women

17:00 Fimauto Valpolicella W - Brescia W
FT ASD Res Roma W 3 - 0 ASD Verona W
FT Juventus W 2 - 0 Sassuolo W
FT Mozzanica W 4 - 0 Bari W
FT Ravenna W 0 - 0 Fiorentina W
FT Tavagnacco W 4 - 1 Empoli W