Japan: J1 League

PP Urawa - Sendai
PP Tokyo - Hiroshima
PP Kashima Antlers - Tosu
PP Kawasaki Frontale - Cerezo Osaka
PP Kobe - Kashiwa
PP Oita - Gamba Osaka
PP Shimizu - Yokohama Marinos
PP Shonan - Sapporo
PP Yokohama FC - Nagoya

Japan: J1 League - Relegation

FT Shonan 1 - 1 Tokushima
FT Omiya 0 - 2 Yamagata

Japan: J2 League

PP Jubilo Iwata - Tochigi
PP Niigata - Okayama
PP Fukuoka - Machida
PP JEF United - Kitakyushu
PP Kanazawa - Ehime
PP Kusatsu - Ryukyu
PP Kyoto - Tokyo Verdy
PP Mito - Kofu
PP Yamagata - Omiya
PP Renofa Yamaguchi - Nagasaki
PP Yamaga - Tokushima

Japan: J3 League

PP FC Tokyo (U23) - Azul Claro Numazu
PP Nagano - G-Osaka (U23)
PP Fukushima Utd - Toyama
PP Imabari - C-Osaka (U23)
PP Kagoshima Utd - Kamatamare
PP Sagamihara - Gifu
PP YSCC - Tottori
PP Kumamoto - Vanraure
PP Fujieda MYFC - Grulla Morioka

Japan: Ybc Levain Cup

PP Kashima Antlers - Kawasaki Frontale
PP Cerezo Osaka - Urawa
PP Gamba Osaka - Shonan
PP Hiroshima - Tosu
PP Kashiwa - Oita
PP Yamaga - Sendai
PP Yokohama FC - Sapporo
PP Nagoya - Shimizu

Japan: Ybc Levain Cup - Play Offs

PT Sapporo 3 - 4 Kawasaki Frontale
FT Kashima Antlers 2 - 2 Urawa
FT Tokyo 2 - 1 Gamba Osaka
FT Sendai 1 - 0 Nagoya

Japan: Emperors Cup

FT Kobe 2 - 0 Kashima Antlers
FT Tosu 0 - 1 Shimizu
FT Nagasaki 2 - 1 Kofu
FT Urawa 0 - 2 Honda FC
PT Hiroshima 1 - 2 Oita
FT Cerezo Osaka 3 - 0 Renofa Yamaguchi
FT Jubilo Iwata 6 - 0 Vanraure

Japan: Super Cup

PT Yokohama Marinos 3 - 4 Kobe

Japan: J Youth Cup

FT G-Osaka (A) 0 - 4 Nagoya (A)
ET Shimizu (A) 0 - 1 Omiya Ardija (A)
FT Avispa Fukuoka (A) 2 - 1 Kashima (A)
FT Sagan Tosu (A) 1 - 3 Hiroshima (A)
ET Iwata (A) 1 - 2 Kyoto (A)

Japan: Nadeshiko League Women - Relegation

FT Parceiro Nagano W 1 - 1 C-Osaka W

Japan: Nadeshiko League Women

FT JEF United W 0 - 2 Urawa W
FT Kunoichi W 3 - 3 Inac Kobe Leonesa W
FT Nittaidai W 1 - 0 Albirex Niigata W
FT Parceiro Nagano W 2 - 1 Nojima Stella W
FT Vegalta Sendai W 0 - 4 Beleza W

Japan: Empress'S Cup Women

FT Beleza W 1 - 0 Urawa W
FT Inac Kobe Leonesa W 1 - 0 Nojima Stella W
ET Sayama W 3 - 2 Orca Kamogawa W
FT Kunoichi W 1 - 2 Vegalta Sendai W
FT Parceiro Nagano W 1 - 2 Nittaidai W
PT Ehime W 1 - 0 FC Takatsuki Speranza W
FT Setagaya Sfida FC W 0 - 1 Shizuoka Sangyo W