Poland: Ekstraklasa

FT Wisla Krakow 3 - 2 Cracovia
FT Piast 2 - 1 Legnica
FT Zaglebie 0 - 0 Arka
FT Legia Warszawa 1 - 0 Slask
FT Zaglebie Sosnowiec 0 - 1 Lechia
FT Jagiellonia 1 - 3 Korona
FT Lech Poznan 0 - 3 Gornik Zabrze
FT Wisla Plock 0 - 2 Pogon Szczecin

Poland: Ekstraklasa - Championship Group

FT Gornik Zabrze 2 - 0 Wisla Krakow
FT Jagiellonia 2 - 1 Wisla Plock
FT Korona 0 - 2 Zaglebie
AW Lech Poznan 0 - 3 Legia Warszawa

Poland: Ekstraklasa - Relegation Group

FT Arka 0 - 1 Slask
FT Cracovia 1 - 4 Pogon Szczecin
FT Lechia 1 - 1 Sandecja
FT Piast 4 - 0 Termalica B-B.

Poland: Ekstraklasa - Championship Group

FT Legia Warszawa 2 - 0 Gornik Zabrze
FT Wisla Plock 4 - 1 Korona
FT Wisla Krakow 1 - 1 Lech Poznan
FT Zaglebie 1 - 2 Jagiellonia

Poland: Ekstraklasa - Relegation Group

FT Pogon Szczecin 1 - 1 Lechia
FT Sandecja 0 - 1 Cracovia
FT Slask 3 - 1 Piast
FT Termalica B-B. 2 - 1 Arka

Poland: Ekstraklasa - Championship Group

FT Lech Poznan 0 - 2 Jagiellonia
FT Wisla Krakow 3 - 0 Zaglebie
FT Gornik Zabrze 2 - 2 Korona
FT Legia Warszawa 3 - 2 Wisla Plock

Poland: Ekstraklasa - Relegation Group

FT Arka 2 - 0 Cracovia
FT Slask 2 - 0 Pogon Szczecin
FT Piast 0 - 2 Lechia
FT Termalica B-B. 1 - 1 Sandecja

Poland: Ekstraklasa - Championship Group

FT Jagiellonia 0 - 0 Legia Warszawa
FT Korona 0 - 3 Wisla Krakow
FT Zaglebie 0 - 2 Gornik Zabrze
FT Wisla Plock 0 - 0 Lech Poznan

Poland: Ekstraklasa - Relegation Group

FT Pogon Szczecin 3 - 2 Arka
FT Sandecja 2 - 1 Piast
FT Lechia 0 - 1 Termalica B-B.
FT Cracovia 3 - 3 Slask

Poland: Ekstraklasa - Championship Group

FT Jagiellonia 0 - 1 Wisla Krakow

Poland: Ekstraklasa - Relegation Group

FT Cracovia 4 - 2 Termalica B-B.

Poland: Ekstraklasa - Championship Group

FT Lech Poznan 2 - 4 Gornik Zabrze

Poland: Ekstraklasa - Relegation Group

FT Pogon Szczecin 2 - 0 Sandecja

Poland: Ekstraklasa - Championship Group

FT Wisla Plock 1 - 2 Zaglebie
FT Legia Warszawa 3 - 1 Korona

Poland: Ekstraklasa - Relegation Group

FT Arka 1 - 5 Piast

Poland: Division 1

FT Warta 1 - 1 Tychy
FT Garbarnia 0 - 0 Suwalki
FT Olsztyn 1 - 1 Rakow
FT Puszcza 0 - 0 Odra Opole
FT Podbeskidzie 3 - 1 Bytovia Bytow
FT Chojniczanka 1 - 2 Chrobry Glogow
FT GKS Jastrzebie 1 - 2 Katowice

Poland: Division 1 - Relegation

FT Pogon Siedlce 1 - 2 Garbarnia

Poland: Division 2

FT Ruch 1 - 1 Rozwoj Katowice
FT Widzew Lodz 1 - 1 Elana Torun
FT GKS Belchatow 1 - 1 Elblag
FT Olimpia Grudziadz 6 - 1 Leczna
FT Pogon Siedlce 2 - 2 ROW Rybnik
FT Siarka Tarnobrzeg 3 - 0 Gryf Wejherowo
FT Skra 2 - 4 Pruszkow
FT Radomiak Radom 1 - 0 S. Wola
FT Blekitni Stargard 1 - 1 Resovia Rzeszow

Poland: Iii Liga - Group I

FT W. Mazowieckie 1 - 1 Ursus Warszawa
FT Bron Radom 3 - 1 T. Mazowiecki
FT Pelikan 0 - 1 Sulejowek
FT Ostroda 3 - 2 Huragan Morag
FT Biala Piska 2 - 1 Swit
FT LKS Lomza 1 - 4 Legionowo
FT Sokol Aleksandrow L. 0 - 3 Skierniewice
FT Zambrow 4 - 2 Mazur Elk

Poland: Iii Liga - Group Ii

FT Sroda 2 - 4 Mieszko
FT KKS Kalisz 4 - 3 Kleczew
AW Wierzyca 3 - 0 Wda Swiecie
FT Gwardia Koszalin 1 - 2 Koszalin
FT Gornik Konin 2 - 3 Kotwica Kolobrzeg
FT Jarocin 1 - 1 Swit Skolwin
FT Chemik Bydgoszcz 2 - 1 Stezyca
FT Lech Poznan 2 2 - 1 KP Starogard Gdanski

Poland: Iii Liga - Group Iii

FT Legnica 2 3 - 1 Lechia Dzierzoniow
FT Kluczbork 2 - 0 Radzionkow
FT Brzeg 1 - 1 Sleza Wroclaw
FT Gornik Z. 2 0 - 1 Foto-Higiena Gac
FT Gwarek Tarnowskie Gory 3 - 3 KS Polkowice
FT Pniowek 2 - 1 Piast Zmigrod
FT Stilon Gorzow 4 - 2 LZS Agroplon Gluszyna
FT Bielsko-Biala 2 - 1 Warta Gorzow
FT Zaglebie 2 1 - 1 Ruch Zdzieszowice

Poland: Iii Liga - Group Iv

FT Sandomierz 2 - 1 Czarni Polaniec
FT Sola Oswiecim 0 - 1 Lublin
FT Avia Swidnik 2 - 2 Ostrowiec
FT Orleta Radzyn 0 - 5 S. Rzeszow
FT Spartakus Daleszyce 0 - 0 Stal Krasnik
FT Wislanie Jaskowice 0 - 0 Chelmianka Chelm
FT Wisla Pulawy 2 - 0 Hutnik Krakow
FT Wolka Pelkinska 0 - 1 NKP Podhale Nowy Targ
FT Biala Podlaska 0 - 0 Sokol Sieniawa

Poland: Polish Cup

FT Puszcza 0 - 1 Legnica
ET Rakow 2 - 1 Legia Warszawa
FT Odra Opole 0 - 2 Jagiellonia
FT Gornik Zabrze 1 - 2 Lechia
FT Suwalki 3 - 2 Olsztyn
FT Olimpia Grudziadz 2 - 7 Wisla Plock
FT Wisla Pulawy 0 - 1 Rozwoj Katowice
FT Termalica B-B. 2 - 0 Cracovia

Poland: Super Cup

FT Legia Warszawa 2 - 3 Arka

Poland: Central Youth League

FT Motor Lublin (U18) 2 - 1 Slask (U18)
FT Zaglebie (U18) 2 - 2 Korona Kielce (U18)
FT Legia (U18) 1 - 1 Lech Poznan (U18)
FT Cracovia (U18) 1 - 1 GKS Belchatow (U18)
FT Arka Gdynia (U18) 3 - 3 Ruch Chorzow (U18)
FT Escola Warszawa (U18) 0 - 1 Jagiellonia (U18)
FT Torun (U18) 1 - 3 Wisla (U18)

Poland: Central Youth League - Play Offs

FT Lech Poznan (U19) 2 - 0 Cracovia (U19)

Poland: Ekstraliga Women

FT AZS PWSZ Walbrzych W 4 - 1 UJ Krakow W
FT AZS Wroclaw W 0 - 5 Biala Podlaska W
FT Medyk Konin W 2 - 0 Mitech Zywiec W
FT Olimpia Szczecin W 2 - 6 Czarni Sosnowiec W
FT UKS SMS Lodz W 8 - 0 Polonia W

Poland: Polish Cup Women

FT Bydgoszcz W 0 - 3 Czarni Sosnowiec W
FT Leczna W 2 - 1 UJ Krakow W
FT UKS SMS Lodz W 3 - 1 AZS PWSZ Walbrzych W
FT Medyk Konin W 6 - 0 Mitech Zywiec W