Russia: Premier League

16:00 Tambov - Rostov
16:00 Zenit Petersburg - Rubin Kazan
11:00 Akhmat Grozny - FK Krylya Sovetov Samara
FT Ufa 1 - 0 Spartak Moscow
FT Sochi 0 - 1 Lokomotiv Moscow
FT Arsenal Tula 1 - 2 CSKA Moscow
FT Ural 2 - 4 Krasnodar

Russia: Premier League - Relegation

FT FK Krylya Sovetov Samara 0 - 1 Nizhny Novgorod
FT Tomsk 1 - 0 Ufa

Russia: Fnl

15:00 Armavir - Luch
15:00 Baltika - R. Volgograd
15:00 Chertanovo M. - Shinnik Yaroslavl
15:00 Fakel Voronezh - FK Chimki Moskovska oblast
14:00 FK Chayka - Krasnodar 2
14:00 Mordovia Saransk - Tekstilshtik
14:00 Torpedo Moskow - Tomsk
13:00 Spartak Moscow 2 - Neftekhimik
12:00 Nizhny Novgorod - Kursk
FT SKA Khabarovsk 2 - 0 Yenisey

Russia: Pfl - Center

14:00 Saturn Ramenskoye - Dinamo Bryansk
13:00 Salyut-Belgorod - Kaluga
11:30 Saratov - Khimki 2
11:00 Ararat Moscow - Lipetsk
11:00 R. Volgograd 2 - Khimik Novomoskovsk

Russia: Pfl - East

FT Zenit Irkutsk 1 - 3 Omsk
FT Chita 3 - 0 Dynamo Barnaul
FT Sakhalin 3 - 2 FK Novosibirsk

Russia: Pfl - South

14:00 Chernomorets - Dynamo Stavropol
14:00 Krasnodar 3 - FK Makhachkala
13:30 Volgar-Astrakhan - Mashuk
13:00 Alania Vladikavkaz - Inter Cherkessk
13:00 Spartak Nalchik - Spartak Vladikavkaz
12:00 FK Anzi Makhackala - Biolog
12:00 Legion Dynamo - Maykop
12:00 SKA Rostov - Urozhay

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye

13:00 Akron Togliatti - Ural 2
11:30 Ulyanovsk - Ufa 2
11:00 Nosta - Tyumen
11:00 Zenit-Izhevsk - Zvezda Perm
10:00 Chelyabinsk - Lada Dimitrovgrad
FT Kamaz 4 - 0 Lada Togliatti

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Winners Stage

FT Kamaz 4 - 1 Nosta

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Losers Stage

FT Lada Togliatti 0 - 3 Zenit-Izhevsk

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Winners Stage

FT Ulyanovsk 1 - 3 Neftekhimik
FT FC Zvezda Perm 5 - 1 Syzran

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Losers Stage

FT Ufa 2 3 - 2 Ural 2

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Winners Stage

FT Neftekhimik 2 - 0 Kamaz
FT Syzran 2 - 1 Ulyanovsk

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Losers Stage

FT Zenit-Izhevsk 4 - 3 Chelyabinsk

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Winners Stage

FT Nosta 3 - 2 FC Zvezda Perm

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Losers Stage

FT Ural 2 6 - 1 Lada Togliatti

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Winners Stage

FT Kamaz 1 - 3 Syzran
FT Neftekhimik 5 - 1 Nosta
FT Ulyanovsk 1 - 0 FC Zvezda Perm

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Losers Stage

FT Chelyabinsk 1 - 0 Ural 2
FT Lada Togliatti 0 - 5 Ufa 2

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Winners Stage

FT Syzran 0 - 2 Neftekhimik
FT FC Zvezda Perm 0 - 0 Kamaz
FT Nosta 0 - 0 Ulyanovsk

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Losers Stage

FT Ufa 2 1 - 1 Chelyabinsk
FT Ural 2 0 - 2 Zenit-Izhevsk

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Winners Stage

FT Kamaz 3 - 1 Ulyanovsk
FT Syzran 1 - 3 Nosta

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Losers Stage

FT Chelyabinsk 4 - 0 Lada Togliatti

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Winners Stage

FT Neftekhimik 1 - 0 FC Zvezda Perm

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Losers Stage

FT Zenit-Izhevsk 2 - 2 Ufa 2

Russia: Pfl - West

16:00 Murom - Dolgoprudny
14:00 Lokomotiv-Kazanka - Veles Moscow
13:00 Pskov 747 - Kolomna
12:00 Leningradets - Zvezda St. Peterburg
11:00 Znamya Truda - Vladimir
09:00 Olimp Khimki - Zenit 2

Russia: Youth League

10:00 FK Orenburg (U19) - Lokomotiv Moscow (U19)
09:00 Dynamo Moscow (U19) - Sochi (U19)
08:30 Zenit (U19) - Rubin Kazan (U19)
FT Akhmat Grozny (U19) 3 - 1 Krylya Sovetov Samara (U19)
FT Tambov (U19) 1 - 1 FK Rostov (U19)
FT Ufa (U19) 1 - 2 Spartak Moscow (U19)
FT Ural (U19) 1 - 0 Krasnodar (U19)
FT Arsenal Tula (U19) 0 - 1 CSKA Moscow (U19)

Russia: Russian Cup

FT Tyumen 0 - 1 Yenisey
FT Omsk 0 - 2 Tomsk
FT Sakhalin 0 - 2 SKA Khabarovsk
FT FK Chimki Moskovska oblast 4 - 1 Kursk
FT Kamaz 2 - 0 Neftekhimik
FT Leningradets 1 - 2 Baltika
FT Ryazan 1 - 4 Chertanovo M.
FT Salyut-Belgorod 1 - 3 Fakel Voronezh
FT Shinnik Yaroslavl 1 - 0 Tekstilshtik
PT Akron Togliatti 1 - 2 Mordovia Saransk
FT Chernomorets 3 - 0 Armavir
FT Inter Cherkessk 2 - 5 FK Chayka
PT Veles Moscow 3 - 4 Torpedo Moskow
FT Ararat Moscow 0 - 3 Nizhny Novgorod
FT Alania Vladikavkaz 2 - 1 R. Volgograd
FT Chita 0 - 1 Luch

Russia: Super Cup

FT Zenit Petersburg 2 - 3 Lokomotiv Moscow

Russia: Supreme Division Women

FT Ryazan W 1 - 0 Zvezda 2005 W
FT FK Yenisey W 0 - 1 Kubanochka Krasnodar W
FT Torpedo Izhevsk W 1 - 4 Lokomotiv Moscow W
FT CSKA Moscow W 2 - 0 Chertanovo M. W

Russia: Fnl Cup - 9th-12th Places

PT Riga FC 3 - 2 Fakel Voronezh
PT Pyunik 2 - 3 Krasnodar 2

Russia: Fnl Cup - 13th-16th Places

FT Murom 2 - 4 Ural 2
AW Chertanovo M. 3 - 0 Levadia Tallinn

Russia: Fnl Cup - Play Offs

PT R. Volgograd 1 - 2 Kursk
FT Shinnik Yaroslavl 0 - 2 FC Tambov

Russia: Fnl Cup - 5th-8th Places

FT Tyumen 2 - 0 Spartak Moscow 2
PT Mordovia Saransk 0 - 1 FK Chimki Moskovska oblast

Russia: Fnl Cup - Play Offs

PT FC Tambov 0 - 1 Kursk

Russia: Fnl Cup - 5th-8th Places

FT FK Chimki Moskovska oblast 0 - 1 Spartak Moscow 2

Russia: Fnl Cup - 9th-12th Places

FT Krasnodar 2 0 - 1 Fakel Voronezh

Russia: Fnl Cup - 13th-16th Places

FT Ural 2 0 - 5 Levadia Tallinn

Russia: Fnl Cup - Play Offs

PT R. Volgograd 2 - 1 Shinnik Yaroslavl

Russia: Fnl Cup - 5th-8th Places

FT Mordovia Saransk 0 - 2 Tyumen

Russia: Fnl Cup - 9th-12th Places

FT Pyunik 1 - 4 Riga FC

Russia: Fnl Cup - 13th-16th Places

FT Murom 0 - 2 Chertanovo M.

Russia: Fnl Cup

FT Fakel Voronezh 2 - 1 Levadia Tallinn
FT Kursk 3 - 1 Spartak Moscow 2
FT FC Tambov 4 - 1 Ural
FT Krasnodar 2 0 - 2 FK Chimki Moskovska oblast
FT Tyumen 2 - 0 Riga FC
FT Chertanovo M. 0 - 2 Shinnik Yaroslavl
FT R. Volgograd 1 - 0 Pyunik
FT Murom 1 - 2 Mordovia Saransk