Spain: Laliga

18:45 Betis - Valladolid
16:30 Huesca - Espanyol
14:15 Eibar - Athletic Bilbao
10:00 Rayo Vallecano - Getafe
FT Barcelona 4 - 2 Sevilla
FT Villarreal 1 - 1 Atletico Madrid
FT Valencia 1 - 1 Leganes
FT Real Madrid 1 - 2 Levante
FT Celta Vigo 0 - 1 Alaves

Spain: Laliga2

18:30 Cadiz CF - Sporting Gijon
18:00 Zaragoza - Tenerife
16:00 Albacete - Almeria
16:00 Reus Deportiu - Rayo Majadahonda
14:00 Lugo - Gimnastic
10:00 Mallorca - Extremadura
FT Cordoba 1 - 1 La Coruna
FT Alcorcon 1 - 0 Granada
FT Las Palmas 3 - 0 Numancia
FT Real Oviedo 2 - 1 Osasuna
FT Elche 2 - 0 Malaga

Spain: Laliga2 - Promotion - Play Offs

FT Valladolid 1 - 1 Numancia

Spain: Segunda Division B - Group 1

16:00 Guijuelo - Coruxo FC
15:00 Burgos - Pontevedra
15:00 Dep. La Coruna B - San Sebastian Reyes
15:00 Salmantino - Rapido de Bouzas
10:00 Celta Vigo B - Real Madrid (B)
10:00 Fuenlabrada - Atl. Madrid B
10:00 Internacional de Madrid - Unionistas
10:00 Union Adarve - Navalcarnero
09:00 Ponferradina - Las Palmas B
FT Valladolid B 0 - 0 Leonesa

Spain: Segunda Division B - Group 2

15:00 Calahorra - Izarra
15:00 Langreo - Durango
15:00 Real Union - Arenas Club
15:00 Torrelavega - Logrones
14:30 Tudelano - R. Sociedad B
10:00 Gijon B - Santander
FT Leioa 1 - 1 Gernika
FT Ath Bilbao B 1 - 3 Mirandes
FT Amorebieta 1 - 2 R. Oviedo B
FT CD Vitoria 0 - 1 Barakaldo

Spain: Segunda Division B - Group 3

17:00 Hercules - Badalona
15:30 Olot - Lleida
15:00 Alcoyano - Levante B
15:00 Castellon - Valencia B
15:00 Ejea - Cornella
15:00 Sabadell - Teruel
10:00 Baleares - Ontinyent
10:00 Conquense - Espanyol B
10:00 Peralada - Ebro
FT Barcelona (B) 1 - 1 Villarreal (B)

Spain: Segunda Division B - Group 4

16:30 Huelva - Almeria B
16:30 Sanluqueno - Don Benito
16:00 CD Badajoz - Linense
16:00 Real Murcia - CF Talavera
16:00 Villanovense - Granada CF B
15:00 El Ejido - San Fernando
10:00 Malaga B - Jumilla
10:00 Melilla - UCAM Murcia
10:00 UD Ibiza-Eivissa - Marbella
09:30 Sevilla FC B - Cartagena

Spain: Segunda Division B Winners Play Offs

FT Rayo Majadahonda 0 - 1 Mallorca

Spain: Segunda Division B Losers Play Offs

FT Cartagena 0 - 0 Extremadura
FT Villarreal (B) 2 - 1 Elche
PT Marbella 2 - 1 Celta Vigo B
FT Gijon B 2 - 0 Cornella
ET R. Sociedad B 1 - 1 Fuenlabrada

Spain: Segunda Division B Play Out

FT Izarra 1 - 0 Llagostera
FT Coruxo FC 0 - 0 Merida AD

Spain: Tercera Division - Group 1

16:00 Arosa SC - Ferrol
15:30 Bergantinos - Ribadumia
15:30 Celtiga - CD Choco
15:30 Paiosaco - Porrino Industrial
15:30 Somozas - Racing Club Villalbes
15:00 Alondras - Boiro
10:15 Silva SD - Barco
10:00 Compostela - UD Ourense
10:00 Ourense CF - Laracha
10:00 Polvorin - Arenteiro

Spain: Tercera Division - Group 2

15:00 Gijon Industrial - Covadonga
15:00 L'Entregu - Caudal Deportivo
14:45 La Madalena - CD Colunga
14:45 Llanera - Mosconia
14:45 Llanes - Club Siero
10:00 Condal - Praviano
10:00 Real Aviles - Tuilla
10:00 Universidad Oviedo - San Claudio
FT Lealtad 2 - 1 El San Martin
FT Union Club Ceares 0 - 1 Marino de Luanco

Spain: Tercera Division - Group 3

15:30 Textil Escudo - Barreda Balompie
15:00 Velarde - Atletico Albericia
14:45 Torina - Vimenor
14:30 Santander B - Laredo
09:45 Revilla - Rinconeda Polanco
09:45 Siete Villas - Solares
FT Guarnizo 1 - 2 Bezana
FT Union Montanesa Escobedo 1 - 1 UD Samano
FT Ribamontan al Mar 2 - 2 Tropezon
FT Cayon 4 - 0 Naval Reinosa

Spain: Tercera Division - Group 4

16:15 Sodupe - Ordizia
09:30 Alaves B - SD Deusto
09:15 Santurtzi - Basconia
FT Balmaseda 3 - 0 Sestao
FT SD San Pedro 0 - 1 Santuxu
FT Real Sociedad C 3 - 3 Somorrostro
FT Amurrio Club 0 - 0 San Ignacio
FT Beasain 4 - 1 Lagun Onak
FT Bermeo 2 - 0 Pasaia
FT Zamudio 0 - 4 Portugalete

Spain: Tercera Division - Group 5

16:00 Sant Andreu - Pobla Mafumet
15:00 UE Figueres - Llagostera Costa Brava
10:00 Castelldefels - Santfeliuenc
10:00 CE Europa - FE Grama
10:00 Cerdanyola - UE Sants
10:00 Horta - Asco
10:00 Martinenc - Granollers
10:00 Prat - Terrassa
10:00 Santboia - Reus Deportiu B
10:00 Vilafranca - L'Hospitalet

Spain: Tercera Division - Group 6

16:00 Roda - Torre Levante
15:30 Crevillente - Olimpic Xativa
15:30 Saguntino - Orihuela
15:00 Novelda CF - Eldense
15:00 Silla CF - La Nucia
10:00 Paterna - Rayo Ibense
17:00 Vilamarxant - Alzira
PP Acero - Elche CF Ilicitano
PP Atzeneta - Paiporta
PP Jove - Villarreal C

Spain: Tercera Division - Group 7

10:00 Alcobendas - Getafe B
10:00 Canillas - Atletico Pinto
10:00 San Agustin - Rayo Vallecano B
10:00 Santa Ana - Las Rozas
09:30 Alcorcon B - Leganes B
09:30 Parla - San Fernando
09:30 RSD Alcala - Trival Valderas
09:30 SR Villaverde Boetticher - CD Mostoles
09:30 Tres Cantos - Carabanchel
09:30 Vicalvaro - Pozuelo de Alarcon

Spain: Tercera Division - Group 8

15:30 Zamora - Arandina
15:00 Atl. Tordesillas - Almazan
15:00 Cristo Atletico - Leonesa 2
15:00 G. Segoviana - Atl. Astorga
15:00 La Baneza - Cebrerena
14:30 Briviesca - Sporting Uxama
14:15 Bupolsa - La Granja
FT Bembibre 1 - 1 Real Avila
FT La Virgen 1 - 0 Santa Marta Tormes
FT Numancia B 3 - 0 Burgos Promesas

Spain: Tercera Division - Group 9

17:00 Torredonjimeno - Jaen
16:00 CD Torreperogil - UD San Pedro
16:00 El Palo - Alhaurin
16:00 Huetor Tajar - Linares
16:00 Motril - Juventud Torremolinos
15:00 Martos - Guadix
11:15 CP Almeria - Antequera
10:15 CD Alhaurino - Huetor Vega
10:00 Mancha - Loja
10:00 Velez Mostar - Rincon
FT Atarfe Industrial 2 - 1 River Melilla

Spain: Tercera Division - Group 10

17:00 Xerez D.F.C. - Cordoba B
16:00 San Roque - Betis B
15:30 Los Barrios - Ceuta
15:00 Ecija - Cadiz CF B
10:00 Arcos CF - Puente Genil
10:00 CD Utrera - Conil
10:00 Guadalcacin - Algeciras
10:00 Lebrijana - Ciudad de Lucena
10:00 Sevilla FC C - Atletico Espeleno
09:30 Cabecense - Coria C.F.
09:30 CD Gerena - Xerez CD

Spain: Tercera Division - Group 11

10:30 Constancia - Pena Deportina
10:30 Formentera - Santa Catalina Atletico
10:00 San Rafael - Binissalem
FT Murense 0 - 0 Llosetense
FT Felanitx 1 - 1 Manacor
FT Poblense 5 - 0 Son Cladera
FT Alcudia 2 - 1 Mallorca B
FT Esporles 1 - 1 Platges de Calvia
FT Ibiza Islas Pitiusas 4 - 0 Soller
FT Santanyi 0 - 1 Ferriolense

Spain: Tercera Division - Group 12

11:45 El Cotillo - Santa Ursula
11:00 CD Marino - La Cuadra
11:00 Club Atletico Tacoronte - Villa Santa Brigida
11:00 Lanzarote - CD Buzanada
11:00 Las Zocas - San Fernando
11:00 Mensajero - Yaiza
FT Atletico Union Guimar 2 - 0 Tamaraceite
FT Panaderia Pulido San Mateo 2 - 2 Tenerife B
FT Las Palmas C 1 - 0 SD Tenisca
FT Union Viera 1 - 0 Ibarra

Spain: Tercera Division - Group 13

16:00 CA Pulpileno - Club Olimpico de Totana
16:00 CD Algar - Minerva
16:00 Lorca Deportiva - Yeclano
16:00 Mazarron CF - La Union
16:00 UD Los Garres - UCAM Murcia B
15:30 Muleno - Ciudad Cieza
15:00 Aguilas FC - EDMF Churra
15:00 Ciudad de Murcia - Lorca FC
14:45 Cartagena B - Estudiantes de Murcia
14:00 Real Murcia B - Mar Menor
16:00 Huercal-Overa - Deportiva Minera

Spain: Tercera Division - Group 14

16:00 Aceuchal - Moralo
16:00 RCP Valverdeno - Arroyo
16:00 Valdelacalzada - Diocesano
15:30 CD Coria - UP Plasencia
15:00 Merida AD - Valdivia
15:00 Pueblonuevo - Castuera
14:30 Extremadura UD B - AD Llerenense
10:00 CD Calamonte - Jerez CF
10:00 Montijo - Azuaga
10:00 Olivenza - Cacereno

Spain: Tercera Division - Group 15

15:00 Cirbonero - Osasuna B
15:00 Mutilvera - Ezcabarte
14:30 CD Cantolagua - CD Ardoi
14:00 Beti Kozkor - CD Corellano
FT Alesves 3 - 2 Pamplona
FT AD San Juan 2 - 0 Valle Egues
FT Beti Onak 0 - 3 Pena
FT CD Baztan 1 - 1 Burlades
FT Txantrea 2 - 2 Subiza
FT Cortes 0 - 1 Huarte

Spain: Tercera Division - Group 16

15:15 Autol - Oyonesa
15:00 CDFC Calzada - Arnedo
15:00 Pradejon - Calasancio
15:00 River Ebro - Haro Deportivo
15:00 SD Logrones - Naxara
15:00 Vianes - Varea
14:30 Anguiano - Alfaro
10:00 Berceo - Logrones Promesas
FT Yague 1 - 1 Agoncillo
FT CF Rapid 4 - 2 CCD Alberite

Spain: Tercera Division - Group 17

15:00 Tamarite - Calamocha
15:00 Utebo FC - Sarinena
14:30 Atletico Monzon - Belchite 97
14:30 Borja - UD Casetas
14:30 Brea - Binefar
14:30 Villanueva - CF Illueca
10:00 Sabinanigo - Tarazona
10:00 San Lorenzo Flumen - Robres
09:30 San Juan Zaragoza - La Almunia
09:30 Zaragoza B - Almudevar

Spain: Tercera Division - Group 18

16:00 Villarrobledo - Toledo
16:00 Villarrubia - Puertollano C.F.
15:30 Madridejos - Mora CF
15:30 Quintanar - Tarancon
15:00 Atl. Ibanes - Marchamalo
15:00 La Roda - La Solana
14:00 Chivas - Tomelloso CF
10:00 Azuqueca - Almagro
FT Ciudad Real 1 - 0 Albacete B
FT Villacanas 0 - 3 Socuellamos

Spain: Tercera Division - Play Offs

FT Don Benito 1 - 0 Unionistas de Salamanca
FT Yeclano 1 - 1 Malagueno
FT Teruel 0 - 0 Cadiz CF B
FT Tenerife B 1 - 1 Internacional
FT Conquense 0 - 0 SCD Durango
FT Espanyol B 4 - 2 Compostela
PT Levante B 1 - 3 Calahorra
FT Mallorca B 2 - 2 Torrelavega
FT R. Oviedo B 3 - 1 Mutilvera

Spain: Tercera Division - Promotion Play Offs

FT Castellon 1 - 0 Portugalete
FT Compostela 0 - 1 Salmantino
FT Yeclano 2 - 3 Sanluqueno
FT Langreo 1 - 0 Orihuela
FT Cadiz CF B 2 - 2 Ejea
FT SCD Durango 2 - 0 San Fernando
FT Almeria B 2 - 0 Villarrobledo
PT Levante B 2 - 0 UD Ibiza-Eivissa
FT Unionistas de Salamanca 3 - 1 Socuellamos
FT Unionistas 2 - 0 Tarazona

Spain: Copa Del Rey

FT Almeria 3 - 1 Reus Deportiu
PT Rayo Majadahonda 1 - 2 Sporting Gijon
FT Zaragoza 0 - 1 Cadiz CF
FT Lorca FC 0 - 3 Leonesa
FT Melilla 2 - 0 Ontinyent
FT Santander 1 - 0 Logrones
ET Sant Andreu 1 - 0 Calahorra
FT Mutilvera 1 - 3 Villanovense
FT Lugo 1 - 0 Alcorcon
FT Ebro 2 - 1 Lleida
FT Elche 1 - 4 Cordoba

Spain: Copa Federacion

FT Pontevedra 0 - 0 Ontinyent
FT SD Logrones 2 - 1 Vilafranca
FT Saguntino 0 - 1 UP Plasencia
FT Villanovense 2 - 1 Betis B
FT Union Montanesa Escobedo 1 - 2 Langreo

Spain: Super Cup

SP Sevilla - Barcelona

Spain: Primera Division Women

16:00 Atl. Madrid W - Madrid C. W
11:00 Huelva W - Barcelona W
10:00 Betis W - Athletic Bilbao W
10:00 EDF Logrono W - Malaga W
10:00 Espanyol W - Tenerife W
10:00 Real Sociedad W - Levante W
FT Rayo Vallecano W 2 - 0 Albacete W
PP Valencia W - Sevilla FC W

Spain: Copa De La Reina Women

ET Barcelona W 1 - 0 Atl. Madrid W
FT Tenerife W 2 - 1 Betis W
FT Athletic Bilbao W 2 - 1 Real Sociedad W