Sweden: Allsvenskan

15:30 Elfsborg - Sundsvall
15:30 Kalmar - Norrkoping
15:30 Trelleborgs - Sirius
13:00 Djurgarden - AIK Stockholm
13:00 Hacken - Ostersunds
FT Dalkurd 1 - 0 Orebro
FT Malmo 2 - 1 Hammarby

Sweden: Allsvenskan - Relegation

FT Jönköpings Södra 1 - 1 Trelleborgs

Sweden: Superettan

15:30 Brage - Jönköpings Södra
13:00 AFC Eskilstuna - Falkenbergs
FT Degerfors 1 - 3 Osters
FT GAIS 3 - 1 Landskrona
FT Norrby 0 - 1 Orgryte
FT Halmstad 0 - 3 Varnamo

Sweden: Superettan - Relegation

FT Frej 0 - 0 Akropolis
ET Orgryte 3 - 1 Mjallby

Sweden: Division 1 - Norra

13:00 Syrianska - Akropolis
12:00 Skelleftea - Karlslunds
FT Arameisk Syrianska 1 - 1 Forward
FT Linkoping City 2 - 1 Assyriska
FT Team TG FF 0 - 1 Vasteras
FT Sollentuna 1 - 0 Rynninge
FT Nykopings 2 - 2 Carlstad
FT Sandvikens 0 - 2 Umea

Sweden: Division 1 - Södra

FT Åtvidaberg 1 - 2 Ängelholm
FT Oskarshamns 2 - 2 Grebbestads
FT Skovde AIK 1 - 1 Torns
FT Utsiktens 0 - 0 Tvaakers
FT Mjallby 2 - 1 Karlskrona
FT Oddevold 1 - 0 Ljungskile
FT Lunds 2 - 0 Husqvarna

Sweden: Division 2 - Norrland

FT Gaellivare Malmberget 0 - 5 Friska Viljor
FT Harnosands 2 - 5 Kramfors-Alliansen
FT Hudiksvalls 5 - 2 IFK Lulea
FT IFK Ostersund 1 - 0 Gottne IF
FT IFK Umea 2 - 2 Ytterhogdals
FT Pitea 1 - 2 Bodens
FT Taftea IK 2 - 3 Timra

Sweden: Division 2 - Norra Svealand

FT Gute 3 - 1 Upsala
FT Karlbergs 1 - 0 Norrtalje
FT Mora 0 - 4 Bollnas
FT Skiljebo 2 - 0 Valbo FF
FT Sundbybergs 2 - 2 Lidingo IFK
FT Taby 3 - 3 Stromsbergs
FT Vasalunds 2 - 0 IFK Stocksund

Sweden: Division 2 - Västra Götaland

12:00 Halmia - Olympic
12:00 Hittarps - IFK Malmo
12:00 Hogaborgs - Vinbergs
12:00 Lindome - Assyriska BK
12:00 Rosengard - Prespa Birlik
12:00 Ullareds IK - Savedalens
12:00 Varbergs GIF - Kvarnby

Sweden: Division 2 - Södra Svealand

12:00 AFK Linkopings - Enskede
12:00 Haninge - Varmbols
12:00 Huddinge - Nora
12:00 Motala - Sylvia
12:00 Newroz - Aspudden Tellus
12:00 Sleipner - Eskilstuna City
12:00 Sodertalje FK - Varmdo

Sweden: Division 2 - Norra Götaland

FT FBK Karlstad 1 - 1 Skoftebyns
FT Gauthiod 7 - 4 Hisingsbacka
FT Orebro Syr. 6 - 1 Vanersborgs FK
FT Stenungsunds 3 - 2 Vargarda IK
FT Trollhattan 1 - 3 Karlstad
FT Uddevalla 3 - 1 Torslanda
FT Vanersborgs IF 0 - 1 Nordvarmland

Sweden: Division 2 - Östra Götaland

12:00 Asarums - IFK Hassleholm
12:00 Assyriska IK - Nassjo
12:00 Hassleholms IF - Rappe GOIF
12:00 IFK Berga - Dalstorps
12:00 Nosaby IF - Osterlen FF
12:00 Raslatts - Lindsdals
12:00 Solvesborgs - Bromolla

Sweden: Division 2 - Promotion Group

FT Karlslunds 0 - 0 Rynninge
FT Eskilsminne 2 - 2 Lunds

Sweden: Svenska Cupen - Qualification

FT Akropolis 1 - 2 Orebro
FT Arameisk Syrianska 1 - 2 Frej
FT Assyriska BK 0 - 5 Varnamo
FT Brottby 0 - 10 Norrkoping
ET Enskede 1 - 2 Degerfors
ET Friska Viljor 1 - 3 Brommapojkarna
FT Gute 2 - 5 Ostersunds
FT Hisingsbacka 1 - 5 Orgryte
FT Lindome 0 - 1 Norrby
FT Sandvikens 0 - 2 AIK Stockholm
FT Skovde AIK 0 - 3 Osters
FT Smedby 0 - 3 GAIS
FT Torns 0 - 4 Goteborg
FT Vasteras 1 - 3 Brage
FT Carlstad 0 - 3 Hammarby
FT Eskilsminne 1 - 0 Helsingborg
FT Hudiksvalls 1 - 3 Jönköpings Södra
FT Karlskrona 0 - 6 Varbergs
FT Sylvia 0 - 4 Djurgarden
FT Vaxjo United 0 - 5 Hacken

Sweden: Svenska Cupen - Play Offs

FT Djurgarden 3 - 0 Malmo
FT AIK Stockholm 2 - 0 Orebro
FT Ostersunds 1 - 0 GAIS

Sweden: Svenska Cupen

FT Dalkurd 2 - 2 Gefle
FT Malmo 3 - 1 Brommapojkarna
FT Osters 2 - 1 Varbergs
FT Sirius 2 - 2 Goteborg
FT AIK Stockholm 3 - 1 Halmstad
FT Elfsborg 2 - 1 Hammarby
FT GAIS 4 - 0 Vasalunds
FT Syrianska 5 - 3 Oddevold
FT Hacken 1 - 1 Sundsvall
FT Helsingborg 3 - 0 Tvaakers
FT Norrkoping 2 - 2 Orebro
FT Varnamo 1 - 0 Norrby
FT Degerfors 3 - 1 Frej
FT Djurgarden 1 - 0 Jönköpings Södra
FT Ostersunds 3 - 0 Kalmar
FT Trelleborgs 3 - 0 Åtvidaberg

Sweden: Allsvenskan Women

13:00 Vittsjo W - Eskilstuna United W
FT Kalmar W 0 - 3 Bunkeflo W
FT Kristianstads W 1 - 5 Goteborg W
FT Vaxjo DFF W 5 - 1 Hammarby W
FT Pitea W 4 - 2 Linkopings W

Sweden: Elitettan Women

13:00 Mallbackens W - AIK W
12:00 Assi W - Vasteras W
11:00 Boljan W - Ljusdals W
11:00 Umea W - Lidkopings FK W
FT Kvarnsvedens W 5 - 1 Sundsvall W
FT Orebro W 1 - 3 Asarum W
FT Kungsbacka W 0 - 0 Uppsala W

Sweden: Svenska Cupen Women - Qualification

FT Vasteras W 1 - 2 Djurgarden W
FT Dosjobro IF W 1 - 4 Bunkeflo W
FT Asarum W 1 - 3 Vaxjo DFF W
FT Kungsbacka W 1 - 0 Kristianstads W
ET Jitex W 3 - 2 Vittsjo W
FT Norrkoping W 0 - 6 Eskilstuna United W
FT Bollstanas W 1 - 3 Hammarby W
PT Orebro W 3 - 2 Mallbackens W
FT Boljan W 1 - 4 Rosengard W
FT Mariebo W 0 - 1 Linkopings W
FT Infjardens W 0 - 10 Pitea W
FT Ljusdals W 1 - 0 Umea W
FT Lorby W 1 - 5 Kalmar W
FT IFK Taby W 0 - 6 AIK W

Sweden: Svenska Cupen Women - Play Offs

FT Rosengard W 1 - 0 Linkopings W

Sweden: Svenska Cupen Women

FT Pitea W 1 - 1 Djurgarden W
FT Hammarby W 1 - 0 Orebro W
FT Bunkeflo W 6 - 1 Lidkopings FK W
FT Linkopings W 1 - 1 Goteborg W
FT Rosengard W 3 - 2 Kristianstads W
FT Vittsjo W 8 - 0 Qviding W
FT Eskilstuna United W 2 - 0 Kvarnsvedens W
FT Uppsala W 5 - 0 Alvsjo W