Turkey: Super Lig

17:00 Fenerbahce - Ankaragucu
14:30 Kayserispor - Denizli Belediyespor
12:00 Kasimpasa - Antalyaspor
FT Goztepe 1 - 0 Konyaspor
FT Trabzonspor 2 - 2 Genclerbirligi
FT Gaziantep 3 - 2 Besiktas
FT Basaksehir 1 - 1 Sivasspor
FT Yeni Malatyaspor 2 - 3 Alanyaspor

Turkey: 1. Lig

16:00 Adana Demirspor - Bursaspor
13:30 Altay - Keciorengucu
13:30 Osmanlispor - Altinordu
11:00 Umraniyespor - Boluspor
FT Erzurum BB 2 - 1 Adanaspor
FT Istanbulspor AS 2 - 2 Balikesirspor
FT Hatayspor 0 - 0 Karagumruk
FT Menemen Bld. 0 - 1 Akhisarspor

Turkey: 1. Lig - Play Offs

PT Hatayspor 1 - 2 Gaziantep

Turkey: 2. Lig White Group

16:00 Samsunspor - Tarsus
15:00 Sanliurfaspor - Manisa
13:00 Sancaktepe - Yeni Corumspor
13:00 Sariyer - Afjet Afyonspor
12:30 1922 Konyaspor - Bak Spor
12:30 Hacettepe - Kirklarelispor
12:30 Zonguldak - Inegolspor
12:00 Gumushanespor - Pendikspor
12:00 H.Trabzon - Amed SK

Turkey: 2. Lig Red Group

16:00 Kahramanmarasspor - Etimesgut
16:00 Kardemir Karabuk - Eyupspor
13:00 Bandirmaspor - Bayburt
13:00 Bodrumspor - Van Buyuksehir Bld.
13:00 Ergene Velimese - Sivas Belediyespor
13:00 Tuzlaspor - Sakaryaspor
13:00 Utas Usakspor - Ankara Demirspor
12:30 Kirsehir Belediyespor - Elazigspor
12:30 Nigde Anadolu - Kastamonuspor

Turkey: 2. Lig Play Offs

FT Sakaryaspor 0 - 2 Karagumruk
ET Manisa 1 - 2 Tuzlaspor
ET Kastamonuspor 1 - 1 Sariyer

Turkey: 3. Lig Group 1

13:00 Catalca - Serik Belediyespor
13:00 Kizilcaboluk Spor Kulubu - Sultanbeyli
13:00 Sile Yildizspor - Cankaya FK
12:30 Aksaray Bld. - Silivrispor
12:30 Erzin - Duzcespor
12:00 24 Erzincanspor - Buca
12:00 Hopaspor - Tokatspor
12:00 Manisaspor - Karakopru
12:00 Yomraspor - Yeni Orduspor

Turkey: 3. Lig Group 2

16:00 Kocaelispor - Turgutluspor
13:00 Alemdag - Kozan
13:00 Erokspor - Belediye Derince
12:30 Erbaaspor - Karsiyaka
12:30 Kemerspor 2003 - Ofspor
12:00 Agri 1970 - Cizrespor
12:00 Elaziz Bld. - Fethiyespor
12:00 Fatsa Belediyespor - Tepecik

Turkey: 3. Lig Group 3

16:00 Diyarbakirspor - Malatya
13:00 Bayrampasa - Batman Petrolspor
13:00 Darica Genclerbirligi - Golcukspor
13:00 Karacabey Belediyespor - Nevsehirspor
13:00 Nazillispor - Yozgatspor 1959 FK
13:00 Soma Spor - Muglaspor
12:30 Altindag Bld. - Kelkit
12:30 Osmaniyespor - Modafenspor
12:00 Pazarspor - Halide E.

Turkey: Tff 3. Lig Play Offs

PT Yeni Corumspor 2 - 1 Serik Belediyespor
FT Erokspor 1 - 2 Van Buyuksehir Bld.
FT Ergene Velimese 1 - 0 Nevsehirspor

Turkey: Turkish Cup

PT Karsiyaka 0 - 1 Muglaspor
FT Sultanbeyli 0 - 1 Edirnespor
FT 24 Erzincanspor 3 - 1 Mus Menderesspor
FT Fethiyespor 3 - 2 Kizilcaboluk Spor Kulubu
PT Buca 2 - 3 Nazillispor
FT Bayrampasa 4 - 1 Bigaspor
FT Duzcespor 0 - 2 Darica Genclerbirligi
FT Maltepespor 1 - 3 Erokspor
FT Manisaspor 1 - 2 Turgutluspor
ET Sile Yildizspor 1 - 2 Karacabey Belediyespor
ET Silivrispor 2 - 0 Bursa
FT Tavsanli Linyitspor 0 - 1 Soma Spor
FT Tepecik 1 - 0 Halide E.
FT 1074 Cankirispor 5 - 2 Kastamonu
FT Altindag Bld. 1 - 2 Yozgatspor 1959 FK
FT Cankaya FK 1 - 4 Turk Metal
FT Erzin 3 - 1 Kilis Bld.
FT Kozan 0 - 3 Payasspor
FT Nevsehirspor 0 - 1 Osmaniyespor
FT Tokatspor 0 - 2 Erbaaspor

Turkey: Super Cup

FT Galatasaray 1 - 0 Akhisarspor