Asia: World Cup - Qualification - Third Stage
March 28
17:30 Saudi Arabia - Iraq
13:00 Uzbekistan - Qatar
12:00 Iran - China
11:00 South Korea - Syria
10:35 Japan - Thailand
09:00 Australia - United Arab Emirates
Australia & Oceania: World Cup - Qualification - Third Stage
March 28
06:35 New Zealand - Fiji
Europe: World Cup - Qualification
March 26
FT Malta 1 - 3 Slovakia
FT Montenegro 1 - 2 Poland
FT Northern Ireland 2 - 0 Norway
FT Romania 0 - 0 Denmark
FT Scotland 1 - 0 Slovenia
FT Armenia 2 - 0 Kazakhstan
FT Azerbaijan 1 - 4 Germany
FT England 2 - 0 Lithuania
FT San Marino 0 - 6 Czech Republic
FT Belgium 1 - 1 Greece
FT Bulgaria 2 - 0 Netherlands
FT Luxembourg 1 - 3 France
FT Portugal 3 - 0 Hungary
FT Andorra 0 - 0 Faroe Islands
FT Bosnia & Herzegovina 5 - 0 Gibraltar
FT Cyprus 0 - 0 Estonia
FT Sweden 4 - 0 Belarus
FT Switzerland 1 - 0 Latvia
North & Central America: World Cup - Qualification - Fifth Stage
March 25
FT USA 6 - 0 Honduras
FT Mexico 2 - 0 Costa Rica
Australia & Oceania: World Cup - Qualification - Third Stage
March 25
FT Fiji 0 - 2 New Zealand
North & Central America: World Cup - Qualification - Fifth Stage
March 24
FT Trinidad & Tobago 1 - 0 Panama
Europe: World Cup - Qualification
March 24
FT Ireland 0 - 0 Wales
FT Italy 2 - 0 Albania
Asia: World Cup - Qualification - Third Stage
March 23
FT Qatar 0 - 1 Iran
FT United Arab Emirates 0 - 2 Japan
FT Iraq 1 - 1 Australia
FT Syria 1 - 0 Uzbekistan
FT Thailand 0 - 3 Saudi Arabia
FT China 1 - 0 South Korea
Australia & Oceania: World Cup - Qualification - Third Stage
March 23
FT Papua New Guinea 1 - 3 Tahiti
North & Central America: World Cup - Qualification - Fifth Stage
November 16
FT Costa Rica 4 - 0 USA
FT Panama 0 - 0 Mexico
FT Honduras 3 - 1 Trinidad & Tobago
Asia: World Cup - Qualification - Third Stage
November 15
FT United Arab Emirates 2 - 0 Iraq
FT Syria 0 - 0 Iran
FT Thailand 2 - 2 Australia
FT China 0 - 0 Qatar
FT South Korea 2 - 1 Uzbekistan
North & Central America: World Cup - Qualification - Fifth Stage
November 12
FT USA 1 - 2 Mexico
FT Trinidad & Tobago 0 - 2 Costa Rica
FT Honduras 0 - 1 Panama
North & Central America: World Cup - Qualification - Fourth Stage
September 07
FT Canada 3 - 1 El Salvador
FT Mexico 0 - 0 Honduras
FT Costa Rica 3 - 1 Panama
FT Jamaica 0 - 2 Haiti
FT Guatemala 9 - 3 Saint Vincent & Grenadines
FT USA 4 - 0 Trinidad & Tobago
Asia: World Cup - Qualification - Second Stage
March 29
FT Maldives 4 - 2 Bhutan
FT United Arab Emirates 1 - 1 Saudi Arabia
FT Iran 2 - 0 Oman
FT Iraq 1 - 0 Vietnam
FT Palestine 7 - 0 East Timor
FT Tajikistan 0 - 1 Kyrgyzstan
FT Uzbekistan 1 - 0 Bahrain
FT India 1 - 2 Turkmenistan
FT China 2 - 0 Qatar
FT Lebanon 1 - 1 Myanmar
FT Philippines 3 - 2 North Korea
AW' South Korea 3 - 0 Kuwait
FT Japan 5 - 0 Syria
FT Afghanistan 2 - 1 Singapore
FT Australia 5 - 1 Jordan
World: Fifa Club World Cup
December 18
ET Real Madrid 4 - 2 Kashima Antlers
PT Club America 2 - 3 Atletico Nacional
FT Jeonbuk 4 - 1 Mamelodi Sundowns
World: Olympic Games - Play Offs
August 20
PT Brazil Ol. 2 - 1 Germany Ol.
FT Honduras Ol. 2 - 3 Nigeria Ol.
World: Olympic Games
August 11
FT Denmark Ol. 0 - 4 Brazil Ol.
FT South Africa Ol. 1 - 1 Iraq Ol.
FT Colombia Ol. 2 - 0 Nigeria Ol.
FT Japan Ol. 1 - 0 Sweden Ol.
FT Germany Ol. 10 - 0 Fiji Ol.
FT South Korea Ol. 1 - 0 Mexico Ol.
FT Algeria Ol. 1 - 1 Portugal Ol.
FT Argentina Ol. 1 - 1 Honduras Ol.
World: Olympic Games - Qualification
March 30
FT USA (U23) 1 - 2 Colombia (U23)
World: Kirin Cup (Japan)
June 07
FT Japan 1 - 2 Bosnia & Herzegovina
FT Denmark 4 - 0 Bulgaria
World: Kings Cup (Thailand)
June 05
FT Jordan 0 - 2 Thailand
FT United Arab Emirates 0 - 1 Syria
World: Suruga Bank Championship
August 10
FT Kashima Antlers 0 - 1 Santa Fe
World: Toulon Tournament - Play Offs
May 29
FT France (U20) 1 - 2 England (U21)
PT Czech Republic (U20) 1 - 2 Portugal (U20)
World: Toulon Tournament
May 27
FT Portugal (U20) 3 - 0 Paraguay (U23)
FT Japan (U23) 0 - 1 England (U21)
FT France (U20) 2 - 0 Czech Republic (U20)
FT Mali (U23) 3 - 1 Bulgaria (U21)
World: Viareggio Cup - Play Offs
March 27
FT Empoli (U19) 3 - 0 Club Brugge (U19)
PT Torino (U19) 0 - 1 Sassuolo (U19)
FT Atalanta (U19) 4 - 0 Perugia (U19)
FT Belgrano (U19) 1 - 2 Spal (U19)
FT Bologna (U19) 1 - 2 Napoli (U19)
FT Inter (U19) 4 - 0 Cagliari (U19)
World: Viareggio Cup
March 19
FT AC Milan (U19) 3 - 1 Spezia (U19)
FT Belgrano (U19) 1 - 0 Ujana (U19)
FT C.A.I (U19) 1 - 1 Garden City (U19)
FT Club Brugge (U19) 3 - 1 Cagliari (U19)
FT Deportivo Camioneros (U19) 2 - 0 Serie D team (U19)
FT Fiorentina (U19) 2 - 1 Perugia (U19)
FT Genoa (U19) 4 - 0 Parma (U19)
FT Napoli (U19) 2 - 1 Bari (U19)
FT Rijeka (U19) 1 - 1 Cortulua (U19)
FT Torino (U19) 2 - 0 Reggiana (U19)
FT Atalanta (U19) 8 - 0 Ancona (U19)
FT Bologna (U19) 2 - 0 Pisa (U19)
FT Dukla Prague (U19) 4 - 2 Toronto FC (U19)
FT Empoli (U19) 1 - 1 Ascoli (U19)
FT GE Osasco (U19) 1 - 0 Abuja (U19)
FT Giannina (U19) 4 - 0 L.I.A.C. New York (U19)
FT Inter (U19) 1 - 1 Spal (U19)
FT Juventus (U19) 4 - 1 Maceratese (U19)
FT PSV (U19) 0 - 3 Sassuolo (U19)
FT Zenit Petersburg (U19) 8 - 0 Athletic Union (U19)
World: Viareggio Cup - Play Offs
March 30
FT Juventus (U19) 3 - 2 Palermo (U19)
World: Trofeo Colombino
August 10
FT Huelva 0 - 0 Betis
North & Central America: International Champions Cup
August 13
FT Inter 2 - 0 Celtic
FT Liverpool 4 - 0 Barcelona
FT Milan 1 - 3 Chelsea
FT Bayern Munich 0 - 1 Real Madrid
FT Paris SG 4 - 0 Leicester
Australia & Oceania: International Champions Cup
July 29
FT Tottenham 0 - 1 Atletico Madrid
Asia: International Champions Cup
July 28
PT Dortmund 1 - 2 Manchester City
North & Central America: International Champions Cup
July 28
FT Chelsea 1 - 0 Liverpool
PT Bayern Munich 3 - 4 Milan
FT Real Madrid 1 - 3 Paris SG
Australia & Oceania: International Champions Cup
July 26
FT Juventus 2 - 1 Tottenham
Asia: International Champions Cup
July 25
SP' Manchester City - Manchester UTD
North & Central America: International Champions Cup
July 24
FT Inter 1 - 3 Paris SG
PT Celtic 1 - 2 Leicester
Australia & Oceania: International Champions Cup
July 23
PT Melbourne Victory 2 - 1 Juventus
World: Desert Diamond Cup - Play Offs
February 26
FT Colorado 0 - 2 Houston
FT New York City 1 - 0 Sporting Kansas City
FT New England Revolution 2 - 0 New York Red Bulls
World: Desert Diamond Cup
February 23
FT Colorado 1 - 0 New York City
FT New York Red Bulls 2 - 2 Houston
FT New England Revolution 6 - 2 Sporting Kansas City
World: Valentin Granatkin Memorial - Play Offs
January 21
FT Kazakhstan (U18) 0 - 1 Russia (U18)
FT Greece (U18) 2 - 4 Zenit Petersburg (U18)
World: Valentin Granatkin Memorial - 5th-8th Places
January 21
FT Latvia (U18) 0 - 2 Slovakia (U18)
FT Slovenia (U18) 3 - 0 Bulgaria (U18)
World: Valentin Granatkin Memorial - 9th-16th Places
January 20
PT Belarus (U18) 1 - 2 Azerbaijan (U18)
FT Moldova (U18) 1 - 0 Estonia (U18)
World: Valentin Granatkin Memorial - 13th-16th Places
January 20
FT Lithuania (U18) 3 - 1 Iran (U18)
FT Tajikistan (U18) 1 - 0 India (U18)
World: Valentin Granatkin Memorial - Play Offs
January 18
FT Russia (U18) 4 - 1 Zenit Petersburg (U18)
FT Greece (U18) 1 - 2 Kazakhstan (U18)
World: Valentin Granatkin Memorial - 5th-8th Places
January 18
FT Bulgaria (U18) 1 - 3 Slovakia (U18)
FT Latvia (U18) 2 - 1 Slovenia (U18)
World: Valentin Granatkin Memorial - 9th-16th Places
January 17
FT Estonia (U18) 0 - 3 Azerbaijan (U18)
FT Belarus (U18) 4 - 0 Moldova (U18)
World: Valentin Granatkin Memorial - 13th-16th Places
January 17
FT India (U18) 0 - 1 Iran (U18)
PT Tajikistan (U18) 0 - 1 Lithuania (U18)
World: Valentin Granatkin Memorial - Play Offs
January 16
PT Zenit Petersburg (U18) 2 - 1 Slovakia (U18)
FT Kazakhstan (U18) 2 - 0 Slovenia (U18)
FT Russia (U18) 3 - 0 Bulgaria (U18)
PT Greece (U18) 1 - 0 Latvia (U18)
World: Valentin Granatkin Memorial - 9th-16th Places
January 15
FT Iran (U18) 0 - 1 Azerbaijan (U18)
PT Lithuania (U18) 2 - 3 Moldova (U18)
FT India (U18) 1 - 2 Estonia (U18)
PT Tajikistan (U18) 0 - 1 Belarus (U18)
World: Valentin Granatkin Memorial
January 13
FT Slovenia (U18) 3 - 0 Zenit Petersburg (U18)
FT Moldova (U18) 0 - 5 Iran (U18)
FT Azerbaijan (U18) 0 - 1 Slovakia (U18)
FT Lithuania (U18) 0 - 2 Kazakhstan (U18)
FT Belarus (U18) 0 - 3 Russia (U18)
FT Latvia (U18) 4 - 1 India (U18)
FT Greece (U18) 4 - 0 Bulgaria (U18)
FT Tajikistan (U18) 1 - 1 Estonia (U18)
World: Olympic Games Women - Play Offs
August 19
FT Sweden W 1 - 2 Germany W
FT Brazil W 1 - 2 Canada W
World: Olympic Games Women
August 10
FT China W 0 - 0 Sweden W
FT South Africa W 0 - 0 Brazil W
FT Colombia W 2 - 2 USA W
FT New Zealand W 0 - 3 France W
FT Australia W 6 - 1 Zimbabwe W
FT Germany W 1 - 2 Canada W
World: Friendly International Women
March 08
FT Serbia (U19) W 4 - 3 Slovakia (U19) W
FT Norway (U19) W 0 - 1 Denmark (U19) W
FT USA (U19) W 2 - 0 France (U19) W
FT Sweden (U19) W 1 - 1 Netherlands (U19) W
FT England (U19) W 4 - 0 Italy (U19) W
FT Germany (U19) W 3 - 0 Scotland (U19) W
FT Georgia W 1 - 1 Moldova W
FT Northern Ireland (U19) W 1 - 1 Turkey (U19) W
FT Canada W 3 - 2 Mexico W
FT England W 0 - 0 Sweden W
FT Russia W 0 - 4 Netherlands W
FT China W 5 - 0 Ukraine W
FT Thailand W 3 - 0 Myanmar W
FT Romania W 2 - 0 Slovakia W
FT Denmark W 1 - 1 Scotland W
FT France W 2 - 0 South Africa W
FT Montenegro W 0 - 1 Croatia W
World: Club Friendly Women
February 12
FT Hoffenheim W 2 - 0 Frankfurt W
FT Bayer Leverkusen W 5 - 3 Koln W
FT Arsenal W 1 - 3 Bayern Munich W
World: Club Friendly Women
August 02
FT Wolfsburg W 1 - 0 Twente W
World: International Tournament (Cyprus) Women - Placement Play Offs
March 08
FT Switzerland W 1 - 0 South Korea W
PT Belgium W 2 - 1 Austria W
FT North Korea W 2 - 0 Ireland W
PT Scotland W 1 - 0 Wales W
FT Italy W 6 - 2 Czech Republic W
FT New Zealand W 3 - 1 Hungary W
World: International Tournament (Cyprus) Women
March 06
FT Austria W 1 - 3 Scotland W
FT Czech Republic W 1 - 2 Hungary W
FT New Zealand W 0 - 2 South Korea W
FT Ireland W 1 - 0 Wales W
FT Italy W 0 - 6 Switzerland W
FT North Korea W 4 - 1 Belgium W
World: Algarve Cup Women - Placement Play Offs
March 08
FT Iceland W 2 - 1 China W
FT Spain W 1 - 0 Canada W
FT Sweden W 4 - 0 Russia W
PT Australia W 1 - 2 Denmark W
FT Japan W 2 - 3 Netherlands W
FT Norway W 2 - 0 Portugal W
World: Algarve Cup Women
March 06
FT Portugal W 0 - 0 Canada W
FT Russia W 1 - 6 Denmark W
FT China W 1 - 2 Australia W
FT Sweden W 0 - 1 Netherlands W
FT Iceland W 0 - 0 Spain W
FT Norway W 0 - 2 Japan W
World: World Cup Women U20 - Play Offs
December 03
FT North Korea (U20) W 3 - 1 France (U20) W
FT USA (U20) W 0 - 1 Japan (U20) W
World: World Cup Women U20
November 21
FT South Korea (U20) W 0 - 2 Germany (U20) W
FT Venezuela (U20) W 2 - 3 Mexico (U20) W
FT New Zealand (U20) W 0 - 2 France (U20) W
FT USA (U20) W 1 - 1 Ghana (U20) W
FT Brazil (U20) W 1 - 1 Sweden (U20) W
FT North Korea (U20) W 7 - 1 Papua New Guinea (U20) W
FT Canada (U20) W 0 - 5 Japan (U20) W
FT Nigeria (U20) W 2 - 1 Spain (U20) W
World: Istria Cup Women - Placement Play Offs
March 08
FT Bosnia & Herzegovina W 0 - 2 Slovakia W
FT Northern Ireland W 0 - 1 France B W
FT Hungary B W 0 - 1 Chinese Taipei W
FT Slovenia W 1 - 3 Croatia W
World: Shebelieves Cup
March 08
FT USA W 0 - 3 France W
FT Germany W 1 - 0 England W
World: Istria Cup Women
March 06
FT Croatia W 0 - 0 Bosnia & Herzegovina W
FT Northern Ireland W 4 - 4 Slovenia W
FT France B W 6 - 0 Hungary B W
FT Slovakia W 1 - 0 Chinese Taipei W
World: Shebelieves Cup
March 04
FT USA W 0 - 1 England W
FT France W 0 - 0 Germany W
World: Istria Cup Women
March 03
FT Bosnia & Herzegovina W 2 - 0 Hungary B W
FT Northern Ireland W 8 - 0 Chinese Taipei W
FT Croatia W 0 - 2 France B W
FT Slovenia W 1 - 2 Slovakia W
World: Shebelieves Cup
March 02
FT USA W 1 - 0 Germany W
FT England W 1 - 2 France W
World: Istria Cup Women
March 01
FT Chinese Taipei W 1 - 5 Slovenia W
FT Hungary B W 0 - 3 Croatia W
FT France B W 0 - 2 Bosnia & Herzegovina W
FT Slovakia W 0 - 0 Northern Ireland W
World: World Cup Women U17 - Play Offs
October 21
PT North Korea (U17) W 1 - 0 Japan (U17) W
FT Venezuela (U17) W 0 - 4 Spain (U17) W
World: World Cup Women U17
October 08
FT Japan (U17) W 3 - 2 USA (U17) W
FT Paraguay (U17) W 0 - 1 Ghana (U17) W
FT Brazil (U17) W 1 - 2 England (U17) W
FT North Korea (U17) W 3 - 0 Nigeria (U17) W
FT Canada (U17) W 0 - 2 Venezuela (U17) W
FT Germany (U17) W 2 - 0 Cameroon (U17) W
FT New Zealand (U17) W 5 - 0 Jordan (U17) W
FT Spain (U17) W 1 - 1 Mexico (U17) W
World: Nordic Tournament U17 - Placement Group
August 09
FT Denmark (U17) 2 - 0 Iceland (U17)
FT Finland (U17) 0 - 1 Sweden (U17)
FT Norway (U17) 3 - 0 Montenegro (U17)
FT Cyprus (U17) 1 - 0 Faroe Islands (U17)
World: Nordic Tournament U17
August 07
FT Denmark (U17) 1 - 2 Finland (U17)
FT Faroe Islands (U17) 1 - 1 Montenegro (U17)
FT Iceland (U17) 2 - 1 Sweden (U17)
FT Norway (U17) 5 - 1 Cyprus (U17)
World: Cotif Tournament - Play Offs
August 04
ET Spain (U20) 3 - 1 Argentina (U20)
World: Nordic Tournament U17
August 03
FT Montenegro (U17) 1 - 0 Iceland (U17)
FT Finland (U17) 0 - 2 Norway (U17)
FT Sweden (U17) 2 - 1 Faroe Islands (U17)
FT Denmark (U17) 4 - 1 Cyprus (U17)
World: Cotif Tournament - Play Offs
August 02
FT Argentina (U20) 2 - 1 Venezuela (U20)
FT Spain (U20) 2 - 0 Qatar (U20)
World: Cotif Tournament
August 01
FT Qatar (U20) 2 - 0 Costa Rica (U20)
FT USA (U20) 1 - 3 Bahrain (U20)
AW' Mexico (U20) 3 - 0 Morocco (U20)
FT Spain (U20) 2 - 1 Venezuela (U20)
World: Slovakia Cup - Placement Play Offs
April 29
FT USA (U18) 2 - 1 Russia (U18)
FT Georgia (U18) 3 - 4 Norway (U18)
FT Slovakia (U18) 0 - 1 Czech Republic (U18)
FT Ukraine (U18) 0 - 1 FYR Macedonia (U18)
World: Slovakia Cup
April 28
FT FYR Macedonia (U18) 1 - 2 Czech Republic (U18)
FT Georgia (U18) 0 - 0 Ukraine (U18)
FT Norway (U18) 0 - 2 Russia (U18)
FT USA (U18) 1 - 3 Slovakia (U18)