Africa: African Nations Championship - Qualification

13:00 Burundi - Uganda
16:30 Senegal - Guinea
17:00 Mauritania - Mali
18:15 Algeria - Morocco
18:15 Tunisia - Libya

Albania: Superliga

14:00 Kukesi - Tirana
14:00 Partizani - Bylis
14:00 Skenderbeu - Teuta

Albania: First Division

14:00 Apolonia Fier - Lushnja
14:00 Besa - Elbasani
14:00 Devolli - Oriku
14:00 Dinamo Tirana - Shkumbini Peqin
14:00 Egnatia Rrogozhine - Burreli
14:00 Erzeni - Terbuni
14:00 Kastrioti - Beselidhja Lezha
14:00 Korabi Peshkopi - Koplik
14:00 Pogradeci - Iliria Kruja
14:00 Shenkolli - Cerrik

Algeria: Ligue 2

15:00 Amal Bou Saada - Saida
15:00 Arba - Khroub
15:00 Arzew - El Harrach
15:00 Medea - Tadjenant
15:00 Relizane - MO Bejaia
16:00 Bejaia - Skikda
16:00 El Eulma - Annaba
18:00 Tlemcen - ASM Oran

Angola: Girabola

14:00 Primeiro de Maio - Wiliet
14:00 Sagrada Esperanca - CRD Libolo
15:00 Progresso Associacao - Sporting de Cabinda

Argentina: Superliga

FT Argentinos Juniors 3 - 1 Central Cordoba
16:15 Estudiantes - Patronato
18:30 Defensa y Justicia - Huracan
20:45 San Lorenzo - Boca Juniors
23:00 Atletico Tucuman - Independiente

Argentina: Primera Nacional

FT Ferro 2 - 1 Nueva Chicago
16:05 Temperley - CA Estudiantes
18:30 All Boys - Atletico Rafaela
18:30 Almagro - Chacarita Juniors
18:30 Atlanta - Guillermo Brown
18:30 Villa Dalmine - Dep. Riestra

Argentina: Primera B Metropolitana - Apertura

16:00 San Telmo - Sacachispas
18:30 Flandria - Almirante Brown
22:00 Los Andes - Fenix

Argentina: Primera C Metropolitana - Apertura

14:00 Midland - Deportivo Merlo
18:30 Canuelas - Deportivo Espanol

Argentina: Primera D Metropolitana

14:00 Juventud Unida S. M. - Deportivo Paraguayo
14:00 Liniers - Lugano

Armenia: Premier League

12:00 Alashkert - Gandzasar
12:00 FC Yerevan - Urartu
12:00 Shirak - Ararat-Armenia

Australia: Brisbane Premier League - Play Offs

HT Toowong 0 - 0 Albany Creek

Australia: National Premier Leagues Play Offs

FT Maitland 3 - 2 Devonport
FT Wollongong Wolves 5 - 1 Canberra Olympic

Austria: Tipico Bundesliga

15:00 Admira - Polten
15:00 Mattersburg - Sturm Graz
15:00 Tirol - Rapid Wien

Austria: 2. Liga

12:30 Liefering - Innsbruck
18:00 Floridsdorfer AC - Dornbirn

Austria: Regionalliga East

14:00 Wiener Viktoria - Wiener Neustadt
16:00 Leobendorf - Stripfing

Austria: Regionalliga Central

14:00 AC Wolfsberger (A) - ATSV Wolfsberger
14:00 Ried (A) - Kalsdorf
16:00 Union Gurten - Allerheiligen

Austria: Regionalliga West - Tyrol

14:30 Kitzbuhel - Telfs

Austria: Regionalliga West - Salzburg

13:00 Kuchl - Seekirchen
13:00 USK Anif - SAK 1914

Austria: Regionalliga West - Vorarlberg

14:00 Bregenz - Wolfurt
14:00 Hohenems - Dornbirner S.
15:00 Lauterach - Langenegg

Austria: Bundesliga Women

10:30 Sturm Graz W - Wacker Innsbruck W

Azerbaijan: Premier League

13:30 SumQayit - Sabah Baku
15:45 Sabail - Gabala

Bahrain: Premier League

14:00 Al-Najma - Al-Hala
PP Al-Muharraq - Al Riffa
16:30 Busaiteen - Manama Club

Belarus: Vysshaya Liga

13:00 Slutsksakhar Slutsk - Torpedo Zhodino
15:00 Neman Grodno - Dnyapro
AW Torpedo Minsk 0 - 3 BATE Borisov
17:45 Shakhtyor Soligorsk - Vitebsk

Belarus: Pershaya Liga

12:00 Smolevichi - Volna Pinsk
12:30 Baranovici - Orsha
13:00 FC Slonim - Sputnik
13:00 Lokomotiv Gomel - Lida
13:00 Mikashevichi - Naftan
13:30 Smorgon - Rukh Brest
14:00 Chimik Svetlogorsk - Belshina

Belgium: Jupiler League

16:00 Charleroi - St. Truiden
18:00 Antwerp - Cercle Brugge KSV
18:00 Waasland Beveren - Mouscron
18:30 Genk - Oostende

Belgium: Proximus League

15:00 Virton - Beerschot VA
18:30 Westerlo - St. Gilloise

Belgium: First Amateur Division

17:30 Dessel - Lierse K.
18:00 Deinze - Seraing
18:00 Dender - La Louviere
18:00 Heist - Thes Sport
18:00 Tubize - RWDM 47

Belgium: Second Amateur Division Group Acff

18:00 Couvin-Mariembourg - Stockay-Warfusee
18:00 Entente Durbuy - Rebecquoise
18:00 Meux - Francs Borains
18:00 Namur - Onhaye
18:00 RAAL La Louviere - Givry

Belgium: Second Amateur Division Group Vfv A

17:30 Gullegem - Menen
18:00 KRC Gent - Zwevezele
18:00 Mandel United - Dikkelvenne
18:00 Ronse - Sint Niklaas
18:00 Temse - Oudenaarde

Belgium: Second Amateur Division Group Vfv B

17:30 Hades - Bocholter
18:00 ASV Geel - Hasselt
18:00 Hoogstraten - Cappellen

Bermuda: Premier League

00:00 Robin Hood - North Village Rams

Bolivia: Division Profesional - Clausura

19:00 Always Ready - The Strongest
23:30 Blooming - San Jose

Bosnia And Herzegovina: Premier League

14:30 Mladost DK - Sevojno
14:30 Tuzla City - Sarajevo
17:00 Borac Banja Luka - Siroki Brijeg
17:30 Zeljeznicar - Radnik Bijeljina

Bosnia And Herzegovina: Fbih

13:30 Banovici - TOSK Tesanj
13:30 Capljina - Hadzici
13:30 Gorazde - HNK Orasje
13:30 Zvijezda - Olimpic Sarajevo
13:30 Igman K. - Zivinice
13:30 Jedinstvo Bihac - GOSK Gabela
13:30 Metalleghe - Bratstvo Gracanica
13:30 Travnik - Kakanj

Bosnia And Herzegovina: Rs

14:00 Jedinstvo Brcko - Slavija
14:00 Tekstilac - Podrinje Janja
14:00 Zeljeznicar Banja Luka - Modrica

Botswana: Premier League

13:30 Gaborone Utd - Tafic FC
13:30 Miscellaneous - Molepolole
13:30 Prisons XI Gaborone - Orapa United
16:30 BR Highlanders - Gilport Lions

Brazil: Serie A

14:00 Botafogo - Sao Paulo
20:00 Cruzeiro - Flamengo
22:00 Corinthians - Bahia
00:00 Santos - Gremio

Brazil: Serie B

FT Sport Recife 0 - 2 America Mineiro
14:00 Guarani - Parana
19:30 Bragantino - Londrina
22:00 Coritiba - CRB
22:00 Cuiaba Esporte - Oeste

Brazil: Serie C - Play Offs

20:00 Sampaio Correa - Confianca

Brazil: Brasileiro U20

18:00 Sport Recife (U20) - Sao Paulo (U20)

Bulgaria: Parva Liga

14:30 Botev Vratsa - Dunav Ruse
17:00 Slavia Sofia - Levski

Bulgaria: Vtora Liga

14:00 Hebar - Litex Lovech
15:00 Spartak - Montana
15:00 Spartak Pleven - Pomorie
16:00 Botev Galabovo - Strumska Slava

Burkina Faso: Premier League

15:30 ASFA Yennega - Royal
15:30 Majestic - Sonabel Ouagadougou
17:45 USFA - Bobo-Dioulasso

Cambodia: C-League

08:30 Angkor Tiger - Soltilo Angkor
08:30 Electricite Du Cambodge - Kirivong Sok Sen Chey
08:30 Kompong Cham - Police Commissary

Canada: Canadian Premier League - Fall Season

17:00 HFX Wanderers - Valour
19:30 Edmonton - York 9

Canada: Csl

01:00 CSC Mississauga - Brantford Galaxy
23:00 Real Mississauga - Vorkuta
23:00 Waterloo - Ukraine United

Canada: U Sports

FT Toronto 1 - 0 Laurentian
FT Laurier 3 - 9 York
FT Laval 5 - 1 Sherbrooke
FT UQAM 1 - 1 Concordia
18:15 Mount Allison - StFX
18:15 Nipissing - Trent
18:15 UPEI - Memorial
19:00 Mount Royal - Thompson Rivers
19:15 Guelph - Algoma
19:15 Queens - Carleton
19:15 Western - Brock
19:15 Windsor - Waterloo
20:00 Saskatchewan - Trinity Western
20:15 Alberta - UNBC
20:15 Calgary - UBC Okanagan
20:15 Lethbridge - UFV
20:30 MacEwan - UBC

China: Super League

07:30 Dalian Yifang F.C. - Shenzhen
11:35 Hebei - Tianjin Teda
11:35 Shandong Luneng - Shanghai Shenhua

China: Jia League

07:30 Shaanxi Changan - Guizhou Zhicheng
08:00 Sichuan Annapurna - Nantong Zhiyun
09:30 Xinjiang Tianshan - Shanghai Shenxin
11:30 Nei Mongol - Meizhou Hakka
11:30 Zhejiang Greentown - Beijing EG

China: Yi League

07:00 Chengdu Qianbao - Suzhou Dongwu
07:00 Dalian Chanjoy - Taizhou Yuanda
07:00 Fujian Tianxin - Zhejiang Yiteng
07:00 Guangxi Baoyun - Hunan Billows
07:00 Hangzhou Wuyue - Hubei Chufeng Heli
07:00 Hebei Elite - Qingdao Jonoon
07:00 Jiangsu Yancheng - Jilin Baijia
07:00 Kunshan - Sichuan Jiuniu
07:00 Lhasa Chengtou - Shenzhen Pengcheng
07:00 Nanjing Shaye - Yunnan Kunlu
07:00 Qingdao Red Lions - Baoding Yingli Yitong
07:00 Shenyang Urban FC - Ningxia
07:00 Wuhan Three Towns - Jiangxi Liansheng
07:00 Xian Daxing Chongde - Shanxi Xindu
07:00 Yanbian Beiguo - Inner Mongolia
07:00 Zibo Cuju - Beijing Technology

Colombia: Liga Aguila - Clausura

FT Deportes Tolima 0 - 1 La Equidad
19:00 Deportivo Pasto - Atletico Nacional
21:00 Patriotas - Atletico Huila
22:00 Medellin - Millonarios
23:00 Aguilas - Once Caldas

Croatia: 1. Hnl

14:30 Slaven Belupo - Gorica
17:00 Varazdin - Dinamo Zagreb

Croatia: 2. Hnl

12:30 Cibalia - Hajduk Split 2
14:30 Dragovoljac - Kustosija
14:30 Orijent - Croatia Zmijavci
14:30 Sesvete - Sibenik
14:30 Solin - Bijelo Brdo
17:00 Medjimurje Cakovec - NK Dinamo Zagreb 2

Cyprus: First Division

15:00 Omonia Nicosia - Apollon Limassol
17:00 AEL Limassol - Doxa

Cyprus: Division 2

13:30 ASIL Lysi - Omonoia Psevda
13:30 Chloraka - Ermis
13:30 Karmiotissa - Alki Oroklini
13:30 Omonia Aradippou - Ayia Napa
13:30 Xylotympou - Dighenis
13:30 Zakakiou - Othellos Athienou

Czech Republic: 1. Liga

14:30 Opava - Liberec
14:30 Pribram - Karvina
14:30 Slovacko - Teplice
17:00 Ceske Budejovice - Plzen

Czech Republic: Division 2

08:15 Chrudim - Vlasim
08:15 Dukla Prague - Usti nad Labem
08:15 Trinec - Zizkov
14:30 Lisen - Prostejov
14:30 Varnsdorf - FK Pardubice
15:00 Hradec Kralove - Vysehrad

Czech Republic: Cfl - Group A

08:15 Benesov - Admira Prague
08:15 Motorlet Prague - Sparta Prague (B)
14:30 Domazlice - Plzen B

Czech Republic: Cfl - Group B

08:15 Jablonec B - Mlada Boleslav B
14:30 Usti nad Orlici - Zivanice
14:30 Velvary - Dukla Prague B

Czech Republic: Msfl

08:15 Odra Petrkovice - Unicov
13:30 Frydek Mistek - Uhersky Brod
13:30 Hlucin - Vrchovina
13:30 Rosice - Blansko

Czech Republic: Division A

08:15 Petrin Plzen - Katovice
08:30 Horovicko - Klatovy
14:30 Beroun - Marianske Lazne
14:30 Doubravka - Cizova
14:30 Rokycany - Ceske Budejovice B
14:30 Sobeslav - Myto
15:00 Hvezda Cheb - Prestice

Czech Republic: Division B

08:15 Kladno - Chomutov
14:30 Cesky Brod - Brandys n. Labem
14:30 Ostrov - Aritma Prague
14:30 Slany - Steti
14:30 Tatran Rakovnik - Ceska Lipa
15:00 Sous - MFK Dobris

Czech Republic: Division C

08:00 Kutna Hora - Trutnov
14:30 Nachod - Velke Hamry
14:30 Ostra - Hlinsko
14:30 Vysoke Myto - Letohrad

Czech Republic: Division D

08:15 Jihlava B - Stara Rise
13:30 Breclav - Bystrice n. Pern.
13:30 Start Brno - Tasovice

Czech Republic: Division E

13:30 Bzenec - Hodonin
13:30 HFK Olomouc - Slavicin
13:30 Hranice - Brumov
13:30 Skastice - Nove Sady

Czech Republic: Division F

13:30 Bohumin - Rymarov

Czech Republic: U19 League

09:00 Hradec Kralove (U19) - Pribram (U19)
09:00 Slovacko (U19) - Mlada Boleslav (U19)
10:00 Ceske Budejovice (U19) - Brno (U19)
10:00 Ostrava (U19) - Meteor Prague (U19)
11:30 FC Fastav Zlin (U19) - Sparta Prague (U19)

Denmark: 2nd Division - Group 1

12:00 BK Frem - Vanlose
12:00 Hillerod - HIK
13:00 Skovshoved - FA 2000

Denmark: 2nd Division - Group 2

10:00 Vejgaard - Aarhus Fremad
11:30 VSK Aarhus - Sydvest
12:00 Middelfart - Brabrand
12:00 Naesby - Thisted

Dr Congo: Ligue 1

14:30 Dauphins Noirs - Lubumbashi Sport

Ecuador: Liga Pro

FT Tecnico U. 4 - 4 Guayaquil City
20:15 America de Quito - Emelec
22:30 Macara - Delfin

Ecuador: Serie B

FT Ldu Loja 0 - 0 Atl. Porteno
16:00 Orense - Ind. Juniors

Egypt: Premier League

13:00 El Gaish - Arab Contractors
15:30 El Gounah - Ismaily
18:00 Pyramids - Enppi

El Salvador: Primera Division - Apertura

00:30 Chalatenango - Jocoro

England: Premier League

11:30 Leicester - Tottenham
14:00 Burnley - Norwich
14:00 Everton - Sheffield Utd
14:00 Manchester City - Watford
16:30 Newcastle - Brighton

England: Championship

11:30 Leeds - Derby
14:00 Birmingham - Preston
14:00 Brentford - Stoke
14:00 Bristol City - Swansea
14:00 Cardiff - Middlesbrough
14:00 Luton - Hull City
14:00 Millwall - QPR
14:00 Nottingham - Barnsley
14:00 Reading - Blackburn
14:00 Sheffield Wednesday - Fulham
14:00 Wigan - Charlton

England: League One

14:00 Accrington - Blackpool
14:00 Wimbledon - Bristol Rovers
14:00 Bolton - Sunderland
14:00 Doncaster - Peterborough
14:00 Fleetwood - Rochdale
14:00 Gillingham - Ipswich
14:00 Lincoln - Oxford United
14:00 MK Dons - Southend
14:00 Rotherham - Shrewsbury
14:00 Tranmere - Burton
14:00 Wycombe - Portsmouth

England: League Two

14:00 Bradford - Carlisle
14:00 Cambridge UTD - Swindon
14:00 Colchester - Leyton Orient
14:00 Crewe - Salford
14:00 Forest Green - Stevenage
14:00 Grimsby - Macclesfield
14:00 Newport Co - Exeter
14:00 Northampton - Crawley
14:00 Oldham - Morecambe
14:00 Plymouth - Cheltenham
14:00 Port Vale - Mansfield
14:00 Walsall - Scunthorpe

England: National League

14:00 Aldershot - Wrexham
14:00 Boreham Wood - Stockport
14:00 Bromley - Notts Co
14:00 Chorley - Woking
14:00 Ebbsfleet - Barrow
14:00 FC Halifax - Barnet
14:00 Hartlepool - Dover
14:00 Maidenhead - Harrogate
14:00 Solihull Moors - Yeovil
14:00 Sutton - Chesterfield
14:00 Torquay - Dag & Red
16:20 AFC Fylde - Eastleigh

England: Npl Premier Division

14:00 Atherton - Mickleover
14:00 Grantham - Bamber Bridge
14:00 South Shields - Basford
14:00 Stalybridge - Radcliffe

England: Southern League Central Division

14:00 Nuneaton - Alvechurch

England: Southern League South Division

14:00 Yate Town - Walton Casuals

England: Isthmian League Premier Division

14:00 East Thurrock - Brightlingsea

England: Fa Cup - Qualification

11:30 Irlam - York
14:00 1874 Northwich - Whitby
14:00 AFC Telford - Nantwich
14:00 Alfreton - King’s Lynn
14:00 Ashton Utd - Pontefract
14:00 Badshot - Hayes & Yeading
14:00 Balham - Royston
14:00 Barton - Hitchin
14:00 Beaconsfield Town - Hemel Hempstead
14:00 Belper Town - Witton
14:00 Biggleswade Town - Ware
14:00 Billericay - Basildon
14:00 Bishop's Stortford - Peterborough Sports
14:00 Blackfield - Dorchester
14:00 Boston Town - Leek
14:00 Brackley Town - Cinderford
14:00 Bradford PA - Morpeth
14:00 Buxton - Corby
14:00 Chesham - Hampton & Richmond
14:00 Chester - Altrincham
14:00 Cirencester - Chippenham
14:00 Coalville - Stourbridge
14:00 Colne - Ossett United
14:00 Corinthian-Casuals - Chelmsford
14:00 Curzon Ashton - Blyth
14:00 Dulwich Hamlet - Bognor Regis
14:00 Enfield Town - Braintree
14:00 Farnborough - Wealdstone
14:00 FC United - Warrington
14:00 Flackwell - Slough
14:00 Gateshead - Ramsbottom
14:00 Guiseley AFC - Stockton
14:00 Hadley - Ramsgate
14:00 Halesowen - Stratford
14:00 Haringey - Staines
14:00 Harrow - Carshalton
14:00 Hartley Wintney - Chichester
14:00 Havant & Waterlooville - Taunton
14:00 Hednesford - Barwell
14:00 Hendon - Deeping
14:00 Hereford - Truro
14:00 Horsham FC - Dartford
14:00 Kettering - Sutton Coldfield
14:00 Kidderminster - Stafford
14:00 Kidlington - Gloucester
14:00 Kings Langley - Folkestone
14:00 Lancaster - Spennymoor
14:00 Leamington - Chasetown
14:00 Lewes - Bowers & Pitsea
14:00 Loughborough Dyn. - Tamworth
14:00 Lowestoft - Needham Market
14:00 Maidstone - Cheshunt
14:00 Maldon & Tiptree - Wingate & Finchley
14:00 Margate - Concord
14:00 Marine - Dunston
14:00 Matlock - Kidsgrove
14:00 Moneyfields - Whyteleafe
14:00 Oxford City - North Leigh
14:00 Poole - Hungerford
14:00 Portland United - Salisbury
14:00 Potters Bar - Hornchurch
14:00 Runcorn Town - Farsley
14:00 Rushall - Gainsborough
14:00 Sholing - Weymouth
14:00 Southport - Scarborough
14:00 St. Albans - Worthing
14:00 Stamford - Boston Utd
14:00 St. Ives - Canvey
14:00 Swindon S - Bath
14:00 Tavistock - Highworth
14:00 Tiverton - Bristol MF
14:00 Tonbridge - Eastbourne Boro
14:00 Tooting & Mitcham - Dorking
14:00 Trafford - Darlington
14:00 Walthamstow - Abbey Rangers
14:00 Welling - Chipstead
14:00 Weston-super-Mare - Merthyr T

England: Premier League 2

12:00 Derby (U23) - Manchester City (U23)
14:00 Southampton (U23) - Chelsea (U23)

England: Premier League U18

10:00 Blackburn (U18) - Manchester City (U18)
10:00 Chelsea (U18) - Reading (U18)
10:00 Manchester Utd (U18) - Everton (U18)
10:00 Stoke City (U18) - Derby (U18)
10:00 Sunderland (U18) - Newcastle Utd (U18)
10:00 Swansea (U18) - Leicester (U18)
10:00 Wolverhampton (U18) - West Brom (U18)
10:30 Southampton (U18) - Tottenham (U18)
11:00 Arsenal (U18) - Brighton (U18)
11:00 Aston Villa (U18) - Fulham (U18)
11:00 West Ham (U18) - Norwich (U18)
11:30 Liverpool (U18) - Middlesbrough (U18)

Estonia: Meistriliiga

10:00 Nomme Kalju - Tallinna Kalev
10:00 Paide Linnameeskond - Tulevik
13:00 Levadia Tallinn - Narva

Europe: Euro U17 Women - Qualification - First Stage

11:00 Iceland (U17) W - France (U17) W
11:00 Malta (U17) W - Belarus (U17) W

Europe: Premier League (Crimea)

13:00 Kafa - Ocean Kerch
13:30 Kyzyltash - Krymteplytsia
14:00 SKCHF Sevastopol - Inkomport
14:00 Yevpatoriya - TSK Simferopol

Faroe Islands: Faroe Islands Cup

19:00 Vikingur - HB Torshavn

Finland: Veikkausliiga - Championship Group

10:00 Honka - HJK Helsinki

Finland: Veikkausliiga - Relegation Group

12:00 KPV Kokkola - RoPS
15:00 HIFK - SJK

Finland: Ykkonen

12:00 Jaro - TPV
12:00 MuSa - Oulu
12:00 MyPa - KTP
14:00 AC Kajaani - Ekenas

Finland: Kakkonen Group A

12:00 JaPS - Lahden Reipas
12:00 NJS - Mikkelin
12:00 Viikingit - Klubi 04

Finland: Kakkonen Group B

12:00 Espoo - Ilves 2
12:00 Gnistan - Jazz Pori
12:00 P-Iirot Rauma - KaPa
12:00 SalPa - GrIFK
12:00 Tampere Utd - EPS

Finland: Kakkonen Group C

12:00 Vaajakoski - VIFK
12:00 VPS 2 - Kajaanin Haka

France: Ligue 1

15:30 Marseille - Montpellier
18:00 Bordeaux - Brest
18:00 Metz - Amiens
18:00 Nice - Dijon
18:00 Nimes - Toulouse
18:00 Reims - Monaco

France: Ligue 2

13:00 Caen - Lens

France: National 2 - Group A

13:00 Schiltigheim - Mulhouse
14:00 Bobigny - Lille (II)
14:00 Epinal - Haguenau
16:00 Lens (II) - Reims (II)
16:00 Lusitanos - Sedan
16:00 Sainte-Genevieve - ASM Belfort
16:00 St Quentin - IC Croix
17:00 Bastia - JA Drancy

France: National 2 - Group B

15:00 Mantes - Chartres
16:00 Angers (II) - Fleury-Merogis
16:00 Granville - Guingamp (II)
16:00 Oissel - Vitre
16:00 Saint-Malo - Rouen
16:30 Gobelins - Stade Briochin
16:30 Vannes - Poissy
17:00 Lorient (II) - Sannois

France: National 2 - Group C

15:00 Andrezieux - Montpellier (II)
16:00 Bergerac - Stade Bordelais
16:00 Bourges - Nantes (II)
16:00 Colomiers - Blois
PP Romorantin - Angouleme CFC
16:00 Saint-Pryve - St Etienne (II)
16:00 Sete - Trelissac
17:00 Chamalieres - Les Herbiers

France: National 2 - Group D

14:00 Frejus Saint Raphael - Lyon (II)
16:00 Grasse - Saint Priest
16:00 Jura Sud - Annecy
16:00 Marseille Endoume - Nimes (II)
16:00 Martigues - Louhans Cuiseaux
16:00 Monaco (II) - Marignane
16:00 Monts - Marseille (II)
16:00 Moulins-Yzeure - Hyeres

Georgia: Crystalbet Erovnuli Liga

12:00 Chikhura - Dinamo Tbilisi
14:00 WIT Georgia - Dila Gori

Germany: Bundesliga

13:30 Leverkusen - Union Berlin
13:30 Bayern Munich - FC Koln
13:30 Freiburg - Augsburg
13:30 Hertha Berlin - Paderborn
16:30 Werder Bremen - Leipzig

Germany: Bundesliga II

11:00 Nurnberg - Karlsruher
11:00 Sandhausen - Bochum
11:00 Stuttgart - Greuther Furth
11:00 Wehen - Bielefeld

Germany: Bundesliga III

12:00 Chemnitzer - Jena
12:00 Duisburg - Munich 1860
12:00 Hallescher - Preussen Munster
12:00 Kaiserslautern - Magdeburg
12:00 Unterhaching - Grossaspach
12:00 Viktoria Koln - Braunschweig

Germany: Regionalliga North

12:00 Heider SV - St. Pauli (II)
14:00 Jeddeloh - Hannoverscher SC

Germany: Regionalliga Nordost

11:30 Bischofswerdaer - Lichtenberg
11:30 Chemie Leipzig - Hertha Berlin (II)
11:30 Viktoria Berlin - Rathenow

Germany: Regionalliga West

12:00 Aachen - Oberhausen
12:00 Dortmund (II) - Rodinghausen
12:00 Haltern - Wattenscheid
12:00 Homberg - Koln (A)
12:00 Lotte - Lippstadt

Germany: Regionalliga Sudwest

12:00 Aalen - Balingen
12:00 Alzenau - Hoffenheim (A)
12:00 Bahlinger - FSV Frankfurt
12:00 Elversberg - Steinbach Haiger
12:00 Giessen - Saarbrucken
12:00 Offenbach - TuS RW Koblenz

Germany: Regionalliga Bayern

12:00 Aschaffenburg - Garching
12:00 Aubstadt - Turkgucu Munchen
12:00 Eichstatt - Rosenheim
12:00 Furth (II) - SpVgg Bayreuth
12:00 Heimstetten - Buchbach
12:00 Rain/Lech - Illertissen
12:00 Schalding - Memmingen
12:00 Schweinfurt - Augsburg (II)

Germany: Oberliga Nofv-Nord

11:00 Hertha Zehlendorf - Brandenburger

Germany: Oberliga Nofv- Süd

11:30 Hohenstein-Ernstthal - Halle
12:00 FC Merseburg - Martinroda
12:00 Jena (II) - Nordhausen (II)
12:00 Oberlausitz - Askania Bernburg
12:00 Plauen - Sandersdorf

Germany: Oberliga Schleswig-Holstein

12:00 Bordesholm - TSV Kropp
12:00 Eichede - Eutin
14:00 Inter Turkspor Kiel - Frisia Risum-Lindholm
14:00 Oldenburger - Husumer
14:15 SC Weiche-08 (II) - Phonix Lubeck

Germany: Oberliga Hamburg

11:00 Dassendorf - Hamm United
12:00 Meiendorfer SV - TSV Buchholz 08

Germany: Oberliga Bremen

11:00 Bremer - Leher
12:00 Brinkumer - Hemelingen
13:00 Blumenthaler - Habenhauser

Germany: Oberliga Niedersachsen

14:00 Tundern - Eintracht Northeim
15:00 Eintracht Celle - Arminia Hannover

Germany: Oberliga Hessen

12:00 Kassel - TUS Dietkirchen
13:00 Friedberg - RW Walldorf
13:00 Hanau - Eddersheim
13:00 Stadtallendorf - Neuhof
14:30 Waldgirmes - Fulda-Lehnerz
16:00 Hessen Dreieich - SV Steinbach

Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

12:00 Koblenz - Elversberg (II)
13:00 Rochling - Gonsenheim
13:30 Diefflen - Schott Mainz
13:30 Engers - Worms
13:30 Hassia Bingen - Karbach
13:30 Hertha Wiesbach - Arminia Ludwigshafen
13:30 Mechtersheim - Trier
13:30 Pfeddersheim - Eisbachtal

Germany: Oberliga Bayern Nord

12:00 Bamberg - ATSV
13:00 Bayern Hof - Abtswind
13:00 Sand - DJK Bamberg
13:00 Wurzburger FV - Cham
14:00 Kahl - Ammerthal
14:00 Karlburg - Spvgg Ansbach 09

Germany: Oberliga Bayern Süd

12:00 Ingolstadt (A) - Kottern-St. Mang
13:00 Deisenhofen - Hankofen-Hailing
13:30 Turkspor Augsburg - Nordlingen

Germany: Oberliga Baden-Württemberg

11:00 Dorfmerkingen - Goppinger SV
12:00 Reutlingen - Neckarsulmer
12:00 TSV Ilshofen - Bissingen
13:30 Oberachern - Sandhausen (II)
16:30 Villingen - Freiburger

Germany: Oberliga Niederrhein

14:00 Union Nettetal - TVD Velbert

Germany: Junioren Bundesliga North

09:00 Chemnitzer FC (U19) - Bremen (U19)
09:00 Niendorfer TSV (U19) - Dresden (U19)
10:00 Holstein Kiel (U19) - Hamburger SV (U19)
11:00 Magdeburg (U19) - Hertha (U19)

Germany: Junioren Bundesliga South

09:00 Augsburg (U19) - Eintracht Frankfurt (U19)
09:00 Mainz (U19) - Ingolstadt (U19)
10:00 Karlsruher (U19) - Stuttgart (U19)
11:00 Hoffenheim (U19) - Freiburg (U19)
12:00 Heidenheim (U19) - Furth (U19)
15:00 Ulm (U19) - Bayern (U19)

Germany: Junioren Bundesliga West

09:00 Bochum (U19) - B. Monchengladbach (U19)
09:00 Dusseldorf (U19) - Viktoria Koln (U19)
09:00 Wuppertaler (U19) - Koln (U19)
13:00 Alemannia Aachen (U19) - Bielefeld (U19)

Germany: Bundesliga Women

11:00 Potsdam W - Wolfsburg W

Greece: Super League

14:15 Volos NFC - OFI Crete
16:30 Asteras Tripolis - Atromitos
17:00 Panetolikos - AEK Athens FC

Guatemala: Liga Nacional - Apertura

21:00 Municipal - Siquinala

Haiti: Championnat National - Serie De Cloture

22:00 Capoise - Ouanaminthe

Hong Kong: Senior Shield

35 Happy Valley 0 - 0 Pegasus
09:30 Yuen Long - Lee Man Warriors

Hungary: Hungarian Cup

09:45 Eger SE - MOL Fehervar
13:00 Ajka Kristaly - Balkanyi
13:00 Andrashida - Kecskemeti TE
13:00 Balassagyarmat - Dorogi
13:00 Balatoni Vasas - Kecskemeti LC
13:00 Balatonlelle - FC Dabas
13:00 Berettyoujfalui - Szajol
13:00 Berkenye - Ozdi
13:00 Bogacs - (II)I. Keruleti TVE
13:00 Bonyhad - Puskas Academy
13:00 Cegled - Papai Perutz
13:00 Csornai - Tatabanya
13:00 Dunaharaszti MTK - Honved
13:00 Edeleny - Siofok
13:00 Egerszalok - Pecsi MFC
13:00 Erdi - Diosgyor
13:00 Hajduszoboszloi SE - Vep VSE
13:00 Hatvan - Ujpest
13:00 Hevesi - Fuzesgyarmati SK
13:00 Heviz - Mezokovesd Zsory
13:00 Hodmezovasarhely FC - Budaorsi
13:00 Kelen - Vac
13:00 Kinizsi SK - Dabas-Gyon
13:00 Korosladany MSK - Bekescsaba
13:00 Maglodi - MVSC
13:00 Nagyecsed - Nagybajom
13:00 Nagykanizsa - Veszprem
13:00 Petervasara - Menfocsanak
13:00 Putnok - Paks
13:00 Sarvari - Debrecen
13:00 SBTC - Szolnoki MAV
13:00 SC Sopron - Kecsked
13:00 Soltvadkerti - Kaposvari Rakoczi
13:00 Szegedi - Bicskei
13:00 Szekszardi - Lipoti
13:00 Szentlorinc - Gyirmot
13:00 Tamasi - Tihanyi
13:00 Ujfeherto - Ajka
13:00 Unione - MTK Budapest
13:00 Velence - Szeged
13:00 Villanyi - Tiszaujvaros
16:00 Mori SE - Kozarmisleny
17:00 Debreceni EAC - Csakvari

Iceland: Inkasso-Deildin

14:00 Grotta - Haukar
14:00 Keflavik - Fjolnir
14:00 Leiknir - Fram
14:00 Olafsvik - Njardvik
14:00 Thor Akureyri - Magni
14:00 Throttur - Afturelding

Iceland: Division 2

14:00 Fjardabyggd - Leiknir F.
14:00 IR Reykjavik - KFG Gardabaer
14:00 Kari - Selfoss
14:00 Vestri - Tindastoll
14:00 Vidir - Dalvik/Reynir
14:00 Volsungur - Throttur Vogar

India: Calcutta Premier Division A

09:00 Calcutta Customs - George Telegrapher

Indonesia: Liga 2

08:30 BaBel United - PSPS Riau
08:30 Sriwijaya - Persibat Batang

Iran: Division 1

12:00 Fajr Sepasi - Arman Gohar
12:15 Navad Urmia - Qashqai Shiraz
12:30 Gol Reyhan Alborz - Damash
12:30 Mes Kerman - Malavan
12:30 Mes Rafsanjan - Elmo Adab
12:45 Baderan Tehran - Sorkhpooshan Pakdasht
12:45 Khooshe Talaee - Rayka Babol
13:00 Sepidrood Rasht - Aluminium Arak
14:15 Esteghlal Khuzestan - Niroye Zamini

Ireland: Division 1

18:45 Athlone - Galway
18:45 Bray - Drogheda
18:45 Cobh Ramblers - Longford
18:45 Shelbourne - Limerick
18:45 Wexford - Cabinteely

Israel: Ligat Ha'Al

15:00 Maccabi Netanya - Hapoel Kfar Saba
16:00 Sektzia Nes Tziona - Bnei Yehuda
17:30 Maccabi Tel Aviv - Maccabi Haifa
17:30 Hapoel Shmona - Beitar Jerusalem

Israel: Liga Alef North

18:00 Daburiya Osama - Ironi Baka

Israel: Liga Alef South

18:00 M. Ironi Ashdod - Holon Yermiyahu

Italy: Serie A

13:00 Udinese - Brescia
16:00 Juventus - Verona
18:45 Milan - Inter

Italy: Serie B

13:00 Benevento - Cosenza
13:00 Cremonese - Crotone
13:00 Empoli - Cittadella
13:00 Juve Stabia - Ascoli
13:00 Livorno - Pordenone
13:00 Pescara - Entella
13:00 Spezia - Perugia
16:00 Chievo - Pisa

Italy: Serie C - Group A

13:00 Pro Vercelli - Gozzano
18:45 Pistoiese - Como

Italy: Serie C - Group B

13:00 Arzignano - Sudtirol
15:30 Carpi - Rimini
16:30 Ravenna - Imolese
18:45 Cesena - Piacenza
18:45 Modena - Feralpisalo

Italy: Serie C - Group C

14:00 Rende - Teramo

Italy: Serie D - Group A

13:30 Chieri - Seravezza Pozzi

Italy: Serie D - Group B

13:30 Villa Alme - Virtus Bolzano

Italy: Serie D - Group C

13:00 Chions - Feltre

Italy: Serie D - Group D

13:00 Lentigione - Fanfulla

Italy: Serie D - Group E

13:00 Grosseto - Ponsacco
13:00 San Donato - Scandicci

Italy: Serie D - Group F

13:00 Fiuggi - Matelica

Italy: Primavera 1

09:00 Bologna (U19) - Napoli (U19)
11:00 Inter (U19) - Fiorentina (U19)
13:00 Lazio (U19) - Pescara (U19)
15:00 Genoa (U19) - Sassuolo (U19)

Italy: Primavera 2

08:00 Trapani (U19) - Frosinone (U19)
09:00 Ascoli (U19) - Lecce (U19)
09:00 Benevento (U19) - Perugia (U19)
09:00 Pordenone (U19) - AC Milan (U19)
09:00 Salernitana (U19) - Livorno (U19)
11:00 Pisa (U19) - Cosenza (U19)
13:00 Brescia (U19) - Entella (U19)
13:00 Cittadella (U19) - Venezia (U19)
13:00 Parma (U19) - Udinese (U19)

Italy: Serie A Women

13:00 AC Milan W - Orobica W
13:00 Empoli W - Inter W
13:00 Sassuolo W - Juventus W
13:00 Tavagnacco W - Bari W
13:00 Verona W - Florentia W

Japan: J2 League

2 Fukuoka 0 - 0 Okayama
09:00 Kofu - Niigata
09:00 Nagasaki - Kyoto
10:00 Kanazawa - Renofa Yamaguchi
PP Ryukyu - Yamagata

Kazakhstan: Premier League

09:00 Okzhetpes - Ertis Pavlodar
12:00 Kaisar - Kairat Almaty
12:00 Taraz - Atyrau

Kenya: Premier League

11:00 Mathare Utd. - Ulinzi Stars
12:00 Kisumu All-Stars - Nzoia Sugar
12:00 Wazito - Leopards

Kuwait: Premier League

16:35 Al Qadisiya - Al Arabi

Kyrgyzstan: Premier Liga

10:00 Akademiy Futbola - Dordoi Bishkek
10:00 Alay Osh - Kara Balta

Latvia: Optibet Virsliga

11:00 Jelgava - RFS
12:00 Spartaks - FK Liepaja

Latvia: 1. Liga

11:00 Balvu - Alberts JDFS
12:00 New Project - Tukums 2000
12:00 Rezekne - Super Nova
13:00 FK Smiltene - Riga/Staicele

Lebanon: Premier League

12:30 Tadamon - Shabab El Bourj SC
13:00 Safa - Al Akhaa Al Ahli

Lesotho: Premier League

13:00 Likhopo - Lifofane
13:00 Linare - Defence Force
13:00 Sefotha-Fotha - Lijabatho

Lithuania: A Lyga

10:00 Riteriai - Zalgiris
12:00 Kauno Zalgiris - Suduva
AW Atlantas 3 - 0 Stumbras

Lithuania: I Lyga

13:00 Siauliai FA - FK Minija
15:00 Vilniaus Vytis - Nevezis

Luxembourg: Luxembourg Cup

17:00 Schifflange - Differdange

Malawi: Super League

12:30 Chitipa United - Big Bullets
12:30 Dwangwa United - Ntopwa
12:30 Masters Security - Kamuzu Barracks
12:30 Mighty Tigers - Silver
12:30 Mlatho Mponela - Moyale Barracks

Malaysia: Malaysia Cup - Play Offs

13:00 Terengganu - Johor DT

Malta: Premier League

16:00 Hamrun - Sirens
16:00 Hibernians - Senglea Athletics
18:00 Balzan - Valletta
18:15 Sliema - Gudja

Malta: Division 1

16:00 Qormi - Fgura
18:15 Naxxar Lions - Pieta Hotspurs

Mexico: Liga Mx - Apertura

FT Atlas 0 - 1 Toluca
FT Monarcas Morelia 1 - 0 Chivas
22:00 Atl. San Luis - Santos Laguna
22:00 Monterrey - Puebla
22:00 Necaxa - Club Leon
00:00 Pachuca - Tijuana

Mexico: Ascenso Mx - Apertura

FT Dorados de Sinaloa 2 - 0 Cafetaleros de Chiapas
FT Loros 0 - 1 Atlante
FT Tampico Madero 1 - 0 Leones Negros
FT Venados 0 - 0 Alebrijes Oaxaca
22:00 Zacatepec - Correcaminos

Moldova: Divizia Nationala

13:00 Codru Lozova - Dinamo Auto
16:00 Speranta Nisporeni - Sheriff Tiraspol

Morocco: Botola Pro

15:00 Mouloudia Oujda - FUS Rabat

Morocco: Botola 2

15:00 Ittihad Khemisset - Chabab Benguerir
15:00 KAC Kenitra - Chabab Atlas Khenifra
15:00 Kawkab Marrakech - TAS Casablanca
15:00 RAC Casablanca - Sale
15:00 Salmi - Maghreb Fes
15:00 Wydad Fes - Dcheira

Mozambique: Mocambola

13:00 ENH Vilankulo - Ferroviario Beira
13:00 Ferroviario Maputo - Desportivo Maputo
13:00 Textil do Pungue - Baia de Pemba

Namibia: Mtc Premiership

PP Black Africa - Life Fighters
PP Blue Waters - Tigers
PP Okahandja - Mighty Gunners
PP Young Brazilians - UNAM
PP Citizens - Julinho Sporting

Netherlands: Eredivisie

16:30 Sparta Rotterdam - Waalwijk
17:45 Groningen - Zwolle
17:45 Willem ll - Venlo
18:45 Vitesse - Fortuna Sittard

Netherlands: Eerste Divisie

17:45 Helmond - Oss

Netherlands: Tweede Divisie

10:30 Katwijk - Quick Boys
12:30 GVVV - Excelsior Maassluis
13:00 ASWH - IJsselmeervogels
13:00 Rijnsburgse Boys - Jong Volendam
13:00 Spakenburg - Jong Sparta Rotterdam
13:30 Kozakken Boys - HHC
16:00 De Treffers - Scheveningen
16:00 TEC - Noordwijk

Netherlands: Derde Divisie

12:30 Ajax (A) - Barendrecht
12:30 DVS '33 Ermelo - VV DOVO
12:30 Excelsior'31 - Harkemase Boys
12:30 Hoek - GOES
12:30 Lisse - VVSB
12:30 ODIN '59 - Jong Almere City
12:30 SteDoCo - VVOG
13:00 ONS Sneek - Ter Leede
16:00 Westlandia - Lienden
17:30 Groene Ster - EVV
17:30 UNA - OSS '20

Nicaragua: Liga Primera - Apertura

22:00 Juventus Managua - Ocotal

Northern Ireland: Nifl Premiership

14:00 Cliftonville - Institute
14:00 Coleraine - Crusaders
14:00 Glenavon - Ballymena
14:00 Glentoran - Warrenpoint
14:00 Larne - Dungannon

Northern Ireland: Nifl Championship

14:00 Ballinamallard - Dundela
14:00 Ballyclare - Knockbreda
14:00 Dergview - Portadown
14:00 H&W Welders - PSNI
14:00 Loughgall - Ards
14:00 Queens Univ. - Newry City

North Macedonia: 1. Mfl

13:00 Borec - Rabotnicki

North Macedonia: 2. Mfl

13:30 FK Korab - Vellazerimi
13:30 Kadino Skopje - Ohrid
13:30 Kozuv Gevgelija - Sasa
13:30 Labunishta - Drita
13:30 Osogovo - Pobeda
13:30 Pelister - KF Gostivar
13:30 Pitu Guli - Kit Go Pehchevo
13:30 Plackovica - Belasica
13:30 Vardari Forino - Skopje

Norway: Eliteserien

16:00 Brann - Haugesund

Norway: Obos-Ligaen

13:30 Kongsvinger - Ullensaker Kisa

Norway: Division 2 - Group 1

12:00 Vidar - Kvik Halden
14:00 Levanger - Nardo

Norway: Division 2 - Group 2

14:00 Baerum Sportsklubb - Elverum
14:00 Fram - Oppsal

Norway: Division 3 - Group 1

11:00 Nordstrand - Herd
12:00 Arvoll - Spjelkavik
12:00 Rommen SK - Sunndal
13:30 Aalesund (II) - Lorenskog

Norway: Division 3 - Group 2

12:00 Frigg - Drobak-Frogn
12:00 Grei - Ready
12:00 Halsen - Lokomotiv Oslo
12:00 Tonsberg - Follo

Norway: Division 3 - Group 3

12:00 Donn - Brodd
12:00 Flekkeroy - Storm BK
12:00 Pors Grenland - Flint
13:00 Bryne 2 - Mandalskameratene
14:00 Staal Jorpeland - Vindbjart

Norway: Division 3 - Group 4

11:00 Stromsgodset (II) - Fjora
11:00 Vestfossen - Stord
14:00 Fana - Lysekloster
14:00 Vard Haugesund - Fyllingsdalen

Norway: Division 3 - Group 5

14:00 Gjovik-Lyn - Nybergsund
14:00 Ranheim 2 - Brumunddal
14:00 Strindheim - Orkla
14:00 Verdal - Tiller

Norway: Division 3 - Group 6

12:00 Skjervoy - Leknes

Norway: Junior U19

10:30 Mjondalen (U19) - Start (U19)

Oman: Professional League

13:40 Mirbat - Sohar
15:40 Fanja SC - Seeb
16:00 Saham - Oman Club

Panama: Lpf - Apertura

23:00 Independiente - Miguelito
23:00 Plaza Amador - Costa del Este

Paraguay: Primera Division - Clausura

FT San Lorenzo 0 - 3 Nacional Asuncion
20:30 Deportivo Santani - Libertad
23:00 Guarani - Olimpia

Paraguay: Division Intermedia

14:00 12 de Octubre - Fernando de la Mora
19:30 Resistencia - Independiente
21:00 3 de Febrero - Sportivo Iteno

Peru: Liga 1 - Clausura

FT Cesar Vallejo 3 - 1 Dep. Municipal
18:15 Union Comercio - AD Cantolao
22:45 Sport Boys - Cajamarca

Peru: Liga 2

18:30 Grau - Santa Rosa
SP Sport Victoria - Santos FC
20:30 Juan Aurich - Deportivo Coopsol

Poland: Ekstraklasa

13:00 LKS Lodz - Arka
15:30 Lechia - Korona
18:00 Slask - Zaglebie

Poland: Division 1

15:00 Stal Mielec - GKS Belchatow
16:00 Chojniczanka - Radomiak Radom
16:00 Chrobry Glogow - Odra Opole
16:00 Zaglebie Sosnowiec - GKS Jastrzebie
17:10 Sandecja - Warta
18:00 Termalica B-B. - Legnica

Poland: Division 2

13:30 Garbarnia - Katowice
14:00 Legionowo - S. Wola
14:00 Pogon Siedlce - Blekitni Stargard
14:00 Skra - Pruszkow
15:00 Lech Poznan 2 - Widzew Lodz
17:00 Elblag - Bytovia Bytow
17:00 Polkowice - Elana Torun

Poland: Iii Liga - Group I

12:00 Biala Piska - Polonia Warszawa
13:30 Grodzisk M. - Ursus Warszawa
14:00 Sokol Aleksandrow L. - Radomsko
14:00 Zambrow - Legia (II)

Poland: Iii Liga - Group Ii

09:00 Pogon Szczecin (II) - Stezyca
11:00 Grom Nowy Staw - Chemik Police
13:00 Nielba Wagrowiec - Kleczew
13:00 Sroda - B. Gdynia
14:00 Kotwica Kolobrzeg - Unia Janikowo
14:00 Starogard Gdanski - Gornik Konin
15:00 Gwardia Koszalin - Mieszko
15:00 Jarocin - Swit Skolwin
16:00 KKS Kalisz - Koszalin

Poland: Iii Liga - Group Iii

14:00 Brzeg - Polonia Bytom
14:00 Gornik Z. 2 - Pniowek
14:00 Legnica 2 - Zielona Gora
14:00 Piast Zmigrod - Starowice Dolne
15:30 Kluczbork - Zaglebie 2

Poland: Iii Liga - Group Iv

10:00 Jutrzenka Giebultow - Lublin
11:00 Hetman Zamosc - Wisla Pulawy
13:00 Chelmianka Chelm - Hutnik Krakow
14:00 Avia Swidnik - Biala Podlaska
14:00 Orleta Radzyn - Sandomierz
14:00 Wisloka Debica - Korona Kielce 2

Portugal: Primeira Liga

17:00 Belenenses - Rio Ave
19:30 Moreirense - Benfica

Portugal: Ligapro

10:00 Oliveirense - FC Porto B
15:00 Academico Viseu - SC Farense
15:00 Chaves - Sporting Covilha
15:00 Nacional - Penafiel

Portugal: Campeonato De Portugal

14:00 Braga B - Cerveira
15:00 AD Fafe - Guimaraes B
15:00 Pedras Salgadas - Uniao Madeira

Portugal: Liga Revelacao U23

10:00 Benfica (U23) - Academica (U23)
10:00 Portimonense (U23) - Maritimo (U23)
13:00 Feirense (U23) - Setubal (U23)

Qatar: Qsl

13:50 Al Rayyan - Al Khor
16:00 Al Wakra - Al-Duhail

Romania: Liga 1

12:00 FC Voluntari - Academica Clinceni
14:30 Sepsi Sf. Gheorghe - FC Hermannstadt
17:30 Astra - Dinamo Bucharest

Romania: Liga 2

08:00 Daco-Getica Bucuresti - Metaloglobus
08:00 Mioveni - Calarasi
08:00 Pandurii - UTA Arad
08:00 Sportul Snagov - Csikszereda M. Ciuc
08:00 Turnu Magurele - Viitorul Tg. Jiu
09:30 Concordia - FC Arges
13:30 Timisoara - CSM Resita

Russia: Premier League

11:00 Akhmat Grozny - FK Krylya Sovetov Samara
16:00 Tambov - Rostov
16:00 Zenit Petersburg - Rubin Kazan

Russia: Fnl

12:00 Nizhny Novgorod - Kursk
13:00 Spartak Moscow 2 - Neftekhimik
14:00 FK Chayka - Krasnodar 2
14:00 Mordovia Saransk - Tekstilshtik
14:00 Torpedo Moskow - Tomsk
15:00 Armavir - Luch
15:00 Baltika - R. Volgograd
15:00 Chertanovo M. - Shinnik Yaroslavl
15:00 Fakel Voronezh - FK Chimki Moskovska oblast

Russia: Pfl - Center

11:00 Ararat Moscow - Lipetsk
11:00 R. Volgograd 2 - Khimik Novomoskovsk
11:30 Saratov - Khimki 2
13:00 Salyut-Belgorod - Kaluga
14:00 Saturn Ramenskoye - Dinamo Bryansk

Russia: Pfl - South

12:00 FK Anzi Makhackala - Biolog
12:00 Legion Dynamo - Maykop
12:00 SKA Rostov - Urozhay
13:00 Alania Vladikavkaz - Inter Cherkessk
13:00 Spartak Nalchik - Spartak Vladikavkaz
13:30 Volgar-Astrakhan - Mashuk
14:00 Chernomorets - Dynamo Stavropol
14:00 Krasnodar 3 - FK Makhachkala

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye

10:00 Chelyabinsk - Lada Dimitrovgrad
11:00 Nosta - Tyumen
11:00 Zenit-Izhevsk - Zvezda Perm
11:30 Ulyanovsk - Ufa 2
13:00 Akron Togliatti - Ural 2

Russia: Pfl - West

09:00 Olimp Khimki - Zenit 2
11:00 Znamya Truda - Vladimir
12:00 Leningradets - Zvezda St. Peterburg
13:00 Pskov 747 - Kolomna
14:00 Lokomotiv-Kazanka - Veles Moscow
16:00 Murom - Dolgoprudny

Russia: Youth League

08:30 Zenit (U19) - Rubin Kazan (U19)
09:00 Dynamo Moscow (U19) - Sochi (U19)
10:00 FK Orenburg (U19) - Lokomotiv Moscow (U19)

San Marino: Campionato Sammarinese - First Stage

13:00 Domagnano - Murata
13:00 Pennarossa - Juvenes/Dogana
13:00 Tre Fiori - Faetano

Saudi Arabia: Saudi Professional League

15:15 Al Ettifaq - Al Faisaly
15:20 Al-Fateh - Al Ahli SC
17:20 Al-Ittihad FC - Al Hilal

Scotland: Premiership

14:00 Livingston - Aberdeen
14:00 Motherwell - Ross County
14:00 St. Mirren - Hamilton

Scotland: Championship

14:00 Alloa - Ayr United
14:00 Dundee United - Arbroath
14:00 Inverness - Queen of South
14:00 Morton - Dundee
14:00 Partick - Dunfermline

Scotland: League One

14:00 Airdrieonians - Raith
14:00 East Fife - Dumbarton
14:00 Forfar - Montrose
14:00 Peterhead - Clyde
14:00 Stranraer - Falkirk

Scotland: League Two

14:00 Albion Rovers - Edinburgh City
14:00 Annan - Stirling
14:00 Elgin City - Cove Rangers
14:00 Queen's Park - Cowdenbeath
14:00 Stenhousemuir - Brechin

Scotland: Lowland League

14:00 East Kilbride - Berwick

Scotland: Scottish Cup

14:00 Broxburn Athletic - East Stirlingshire
14:00 Buckie Thistle - Civil Service Strollers
14:00 Caledonian Braves - Rothes
14:00 Cumbernauld Colts - Penicuik
14:00 Dalbeattie Star - Gala Fairydean
14:00 Edinburgh University - Lochee United
14:00 Forres Mechanics - Banks O' Dee
14:00 Fort William - Vale Of Leithen
14:00 Fraserburgh - Bonnyrigg Rose
14:00 Gretna 2008 - Hill Of Beath
14:00 Inverurie Loco Works - Wick Academy
14:00 Keith - Stirling University
14:00 Linlithgow Rose - Huntly
14:00 Nairn County - Clachnacuddin
14:00 Spartans - Deveronvale
14:00 Strathspey Thistle - Lossiemouth
14:00 Turriff Utd - Formartine Utd

Serbia: Super Liga

14:00 FK Indjija - Radnicki Nis
16:00 Cukaricki - Mladost
16:00 Napredak - Backa Topola
16:00 Rad Beograd - Radnik
16:00 Spartak Subotica - Javor
18:00 Macva - Proleter
18:00 Vojvodina - FK Vozdovac

Serbia: Prva Liga

14:00 Dinamo Vranje - Buducnost Dobanovci
14:00 Radnicki - Trayal Krusevac
14:00 Radnicki Pirot - Novi Pazar
14:00 Smederevo - Zemun
16:30 Backa - Kolubara
16:30 Metalac - Zarkovo

Singapore: Premier League

09:30 Home United - Geylang

Slovakia: Fortuna Liga

15:00 Dunajska Streda - Ruzomberok
17:00 Nitra - Michalovce
17:00 Sered - Zlate Moravce
17:00 Zilina - Pohronie

Slovakia: 2. Liga

13:30 Komarno - Banska Bystrica
13:30 Liptovsky Mikulas - Dubnica
13:30 Puchov - Samorin
13:30 Slovan Bratislava B - Zilina B

Slovakia: Divison C West

13:30 FK Nove Zamky - Myjava
13:30 Povazska Bystrica - Belusa

Slovakia: Divison C East

13:00 FK Humenne - Plavnica
13:00 Lipany - 1.FK Svidnik
13:00 Presov - Krompachy
13:00 Spisska Nova Ves - Stropkov
13:00 Vranov - Giraltovce

Slovakia: Divison C Central

13:00 Rakytovce - Zarnovica
13:00 Rimavska Sobota - Kalinovo
13:00 Zvolen - MSK Martin

Slovakia: Divison C Bratislava

14:00 Bahon - I. Bratislava

Slovenia: Prva Liga

16:00 Aluminij - Tabor Sezana

Slovenia: 2. Snl

12:00 Brezice - Krsko
14:00 Beltinci - Bilje
14:00 Dravograd - Dob
14:00 Fuzinar - Gorica
14:00 Nafta - Rogaska
14:00 NK Krka - Radomlje

South Africa: Premier League

13:00 Chippa United - Bloemfontein Celtic
13:00 Polokwane - Supersport United
13:00 Stellenbosch - Black Leopards
16:00 Mamelodi Sundowns - Maritzburg United
18:15 Wits University - Orlando Pirates

South Africa: Gladafrica Championship

13:00 JDR Stars - Cape Umoya United
13:00 Royal Eagles - Real Kings
13:00 TS Sporting - Mbombela

South Korea: K League 1

08:00 Jeju United - Seongnam
08:00 Pohang - Seoul
10:00 Suwon - Sangju Sangmu

South Korea: K League 2

10:00 Suwon City - Daejeon

South Korea: National League

50 Busan Kyotong 0 - 0 Daejeon Korail
49 Gyeongju KHNP 0 - 0 Mokpo

Spain: Laliga

11:00 Villarreal - Valladolid
14:00 Levante - Eibar
16:30 Atletico Madrid - Celta Vigo
19:00 Granada - Barcelona

Spain: Laliga2

14:00 Cadiz CF - La Coruna
16:00 Zaragoza - Lugo
18:00 Rayo Vallecano - Almeria
18:30 Albacete - Malaga

Spain: Segunda Division B - Group 1

10:00 Coruxo FC - UD Ibiza-Eivissa
16:00 Langreo - Getafe B

Spain: Segunda Division B - Group 2

14:30 Osasuna B - Real Union

Spain: Segunda Division B - Group 3

15:00 Villarreal (B) - Barcelona (B)
17:00 Levante B - Llagostera

Spain: Segunda Division B - Group 4

16:30 UCAM Murcia - Granada CF B
17:00 Cordoba - CD Badajoz

Spain: Tercera Division - Group 1

17:00 Ourense CF - UD Ourense

Spain: Tercera Division - Group 2

15:30 Real Aviles - EI San Martin
15:45 Llanera - SD Navarro CF
16:30 Club Siero - Union Club Ceares

Spain: Tercera Division - Group 3

14:00 Ribamontan al Mar - Union Montanesa Escobedo
14:30 Solares - UC Cartes
15:00 Atletico Albericia - Tropezon
15:00 Barreda Balompie - Siete Villas
15:30 UD Samano - Bezana

Spain: Tercera Division - Group 4

14:30 Pasaia - Basconia

Spain: Tercera Division - Group 5

16:00 Santfeliuenc - L'Hospitalet

Spain: Tercera Division - Group 6

16:00 Beniganim - Vilamarxant
16:00 Saguntino - Atzeneta
17:00 Jove - Olimpic Xativa

Spain: Tercera Division - Group 8

15:00 Salamanca B - Cristo Atletico
16:00 Leonesa B - La Virgen

Spain: Tercera Division - Group 10

16:30 Conil - CD Utrera

Spain: Tercera Division - Group 11

14:00 Ibiza Islas Pitiusas - Santanyi
16:30 Andratx - Santa Catalina Atletico
16:45 Felanitx - Manacor

Spain: Tercera Division - Group 12

11:30 Union Viera - La Cuadra
15:00 CD Buzanada - SD Tenisca
15:30 Vera - Union Guimar
16:00 Las Palmas C - Tacoronte

Spain: Tercera Division - Group 13

16:30 Muleno - Pulpileno

Spain: Tercera Division - Group 15

14:30 Beti Kozkor - Huarte
15:00 CD Baztan - Murchante
15:00 Subiza - CD Ardoi
15:00 Txantrea - Fontellas
15:00 Valle Egues - Cortes
15:30 Lourdes - CD Corellano
16:00 Pamplona - Mutilvera

Spain: Primera Division Women

14:00 Barcelona W - Atl. Madrid W
15:00 Madrid C. W - Espanyol W

Sweden: Allsvenskan

11:30 Falkenbergs - Ostersunds
14:00 Kalmar - Hacken
14:00 Norrkoping - Orebro
16:00 Goteborg - Sirius

Sweden: Superettan

11:30 Varbergs - Syrianska
14:00 Dalkurd - Osters
14:00 Jnkpings Sdra - Norrby

Sweden: Division 1 - Norra

13:00 Karlstad - Sylvia
13:00 Nykopings - Rynninge

Sweden: Division 1 - Södra

11:00 Lindome - Ljungskile
13:00 Tvaakers - tvidaberg
14:00 Assyriska IK - Utsiktens
14:00 Torns - Eskilsminne

Sweden: Division 2 - Norrland

11:00 Gottne IF - IFK Lulea
12:00 Anundsjo - Friska Viljor
12:00 IFK Umea - Taftea IK
12:00 Kramfors-Alliansen - Timra
12:00 Ytterhogdals - Skelleftea
13:00 Pitea - Umea
13:00 Sandviks - IFK Ostersund

Sweden: Division 2 - Norra Svealand

12:00 Enkopings SK - Lidingo IFK
12:00 Karlbergs - Kvarnsvedens
12:00 Skiljebo - Mora
12:00 Taby - Sundbybergs
13:00 Upsala - Kungsangens
13:00 Valbo FF - Hudiksvalls

Sweden: Division 2 - Västra Götaland

10:00 Qviding - Hittarps
12:00 IFK Malmo - Assyriska BK
12:00 Olympic - Eslovs
12:00 Prespa Birlik - Onsala
13:00 Halmia - Stafsinge
14:00 ngelholm - Rosengard

Sweden: Division 2 - Södra Svealand

12:00 Haninge - Arameisk Syrianska
12:00 Huddinge - Assyriska IF
12:00 Motala - Sodertalje FK
12:00 Tyreso - AFK Linkopings

Sweden: Division 2 - Norra Götaland

12:00 Amal - Torslanda
12:00 Stenungsunds - Gauthiod
13:00 Nordvarmland - Grebbestads
13:00 Vanersborgs FK - Tidaholm IFK
14:00 Lidkopings FK - Orebro Syr.
14:00 Uddevalla - Savedalens

Sweden: Division 2 - Östra Götaland

12:00 Almeboda/Linneryd - Hassleholms IF
12:00 Bromolla - Husqvarna
12:00 IFK Berga - Asarums
12:00 IFK Hassleholm - Nassjo
12:00 Nosaby IF - Raslatts
13:00 Osterlen FF - Dalstorps
13:00 Rappe GOIF - Karlskrona

Sweden: Allsvenskan Women

13:00 Bunkeflo W - Kristianstads W
13:00 Djurgarden W - Goteborg W

Switzerland: Super League

17:00 St. Gallen - Servette
17:00 Xamax - Sion

Switzerland: Challenge League

15:00 Lausanne Ouchy - Chiasso
16:00 Winterthur - Wil
17:00 Aarau - Schaffhausen

Switzerland: Promotion League

14:00 Bavois - Cham
14:00 Breitenrain - Koniz
14:00 Bruhl - Basel (II)
14:00 Munsingen - Bellinzona
14:00 YF Juventus - Black Stars
14:00 Zurich (II) - Sion (II)
15:00 toile Carouge - Nyonnais
15:00 Rapperswil - Yverdon

Switzerland: 1.Liga Classic Group 1

14:30 Terre Sainte - Azzurri Lausanne
15:00 Bulle - Martigny
15:00 Echallens - La Chaux-De-Fonds
15:00 Oberwallis Naters - Young Boys (II)
15:30 Chenois - Meyrin

Switzerland: 1.Liga Classic Group 2

14:00 Schotz - Luzern (II)
14:00 Solothurn - Buochs
15:00 Muttenz - Delemont
16:00 Bassecourt - Langenthal
16:00 Goldau - Wohlen

Switzerland: 1.Liga Classic Group 3

14:00 Balzers - Kosova
14:00 Dietikon - Gossau
14:00 Red Star Zurich - Eschen
14:00 Thalwil - Wettswil-Bonstetten
16:30 Paradiso - Hongg

Tajikistan: Vysshaya Liga

11:00 CSKA Pomir Dushanbe - Kuktosh
11:00 Khatlon - Panjsher

Tanzania: Ligi Kuu Bara

13:00 Alliance - Biashara Mara United
13:00 Coastal Union - Azam
13:00 JKT Tanzania - Mtibwa Sugar
13:00 Namungo - Mwadui
13:00 Ndanda - Singida United
13:00 Polisi Tanzania - Kinondoni MC
13:00 Tanzania Prisons - Young Africans

Thailand: Thai League 1

11:00 Sukhothai - Muang Thong
12:00 Suphanburi - Ratchaburi
13:00 Bangkok Utd - Chiangrai United

Tunisia: Ligue Professionnelle 1

PP Esperance Tunis - Bizertin

Tunisia: Ligue 2

14:00 Gabes - Sbikha
14:00 Msaken - Sfax Railways
14:00 Olympique Beja - Ariana
14:00 Sidi Bouzid - Menzel Bourguiba
14:00 Sporting Ben Arous - CO Medenine
14:00 Zarzis - Rades

Turkey: Super Lig

12:00 Kasimpasa - Antalyaspor
14:30 Kayserispor - Denizli Belediyespor
17:00 Fenerbahce - Ankaragucu

Turkey: 1. Lig

11:00 Umraniyespor - Boluspor
13:30 Altay - Keciorengucu
13:30 Osmanlispor - Altinordu
16:00 Adana Demirspor - Bursaspor

Turkey: 2. Lig White Group

12:00 Gumushanespor - Pendikspor
12:00 H.Trabzon - Amed SK
12:30 1922 Konyaspor - Bak Spor
12:30 Hacettepe - Kirklarelispor
12:30 Zonguldak - Inegolspor
13:00 Sancaktepe - Yeni Corumspor
13:00 Sariyer - Afjet Afyonspor
15:00 Sanliurfaspor - Manisa
16:00 Samsunspor - Tarsus

Turkey: 2. Lig Red Group

12:30 Kirsehir Belediyespor - Elazigspor
12:30 Nigde Anadolu - Kastamonuspor
13:00 Bandirmaspor - Bayburt
13:00 Bodrumspor - Van Buyuksehir Bld.
13:00 Ergene Velimese - Sivas Belediyespor
13:00 Tuzlaspor - Sakaryaspor
13:00 Utas Usakspor - Ankara Demirspor
16:00 Kahramanmarasspor - Etimesgut
16:00 Kardemir Karabuk - Eyupspor

Turkey: 3. Lig Group 1

12:00 24 Erzincanspor - Buca
12:00 Hopaspor - Tokatspor
12:00 Manisaspor - Karakopru
12:00 Yomraspor - Yeni Orduspor
12:30 Aksaray Bld. - Silivrispor
12:30 Erzin - Duzcespor
13:00 Catalca - Serik Belediyespor
13:00 Kizilcaboluk Spor Kulubu - Sultanbeyli
13:00 Sile Yildizspor - Cankaya FK

Turkey: 3. Lig Group 2

12:00 Agri 1970 - Cizrespor
12:00 Elaziz Bld. - Fethiyespor
12:00 Fatsa Belediyespor - Tepecik
12:30 Erbaaspor - Karsiyaka
12:30 Kemerspor 2003 - Ofspor
13:00 Alemdag - Kozan
13:00 Erokspor - Belediye Derince
16:00 Kocaelispor - Turgutluspor

Turkey: 3. Lig Group 3

12:00 Pazarspor - Halide E.
12:30 Altindag Bld. - Kelkit
12:30 Osmaniyespor - Modafenspor
13:00 Bayrampasa - Batman Petrolspor
13:00 Darica Genclerbirligi - Golcukspor
13:00 Karacabey Belediyespor - Nevsehirspor
13:00 Nazillispor - Yozgatspor 1959 FK
13:00 Soma Spor - Muglaspor
16:00 Diyarbakirspor - Malatya

Turkmenistan: Yokary Liga

12:00 Energetik - Balkan
12:00 Sagadam - Ahal
12:30 Kopetdag Asgabat - FC Asgabat

Ukraine: Premier League

11:00 Lviv - Olimpik Donetsk
14:00 FK Zorya Luhansk - Mariupol

Ukraine: Persha Liga

12:00 Cherkashchyna - Hirnyk-Sport
13:00 Kremin - Chornomorets Odessa
13:30 Balkany - Prykarpattya
14:00 Rukh Lviv - Obolon Brovar Kyjev
16:00 Metalist 1925 - Volyn Lutsk

Ukraine: Druha Liga

13:00 Nyva Vinnytsya - Bukovyna

Ukraine: Youth League

11:00 Kolos Kovalivka (U21) - Oleksandriya (U21)
11:00 Vorskla Poltava (U21) - Dynamo Kiev (U21)
12:00 Desna (U21) - Shakhtar Donetsk (U21)

Uruguay: Primera Division - Clausura

19:00 Juventud - Penarol
23:00 Defensor Sporting - Rampla Juniors

Uruguay: Segunda Division

13:00 Villa Espanola - CA Torque
18:30 Rentistas - Maldonado
18:30 Tacuarembo - Central Espanol
18:30 Villa Teresa - Albion

Usa: Mls

19:30 Atlanta United - San Jose Earthquakes
21:00 Whitecaps - Columbus
23:30 FC Cincinnati - Chicago
23:30 New England Revolution - Salt Lake
00:30 Houston - Orlando City
00:30 Sporting Kansas City - Colorado

Usa: Usl Championship

FT Birmingham 1 - 0 Indy Eleven
FT New Mexico 1 - 3 Reno
FT LA Galaxy 2 1 - 1 San Antonio
FT Portland 2 6 - 3 Tacoma Defiance
23:00 Charlotte Independ. - Swope Park
23:00 Louisville City - New York Red Bulls 2
23:30 Tampa Bay - Bethlehem
00:00 Memphis - Saint Louis FC
00:00 Nashville SC - Pittsburgh
00:00 Tulsa Roughnecks - Orange County SC
00:30 Rio Grande - Real Monarchs

Usa: Usl League One

FT Greenville 3 - 1 Toronto FC (II)
23:00 Chattanooga - Orlando City B
23:00 Lansing - Tormenta

Usa: Nwsl Women

00:00 Chicago W - Washington Spirit W

Uzbekistan: Super League

13:00 Metallurg Bekabad - Pakhtakor
13:00 Sogdiyona Jizzax - Navbahor

Venezuela: Primera Division - Clausura

20:00 AC Lala FC - Zamora
20:00 Carabobo - Aragua
20:00 Portuguesa - Deportivo Tachira
21:00 Estudiantes Caracas - Puerto Cabello

Venezuela: Segunda Division - Clausura

19:30 Hermanos Colmenares - Frontera
19:30 Universidad Central - Angostura
20:00 Titanes - Local Andina
20:00 Urena - JBL Zulia

Vietnam: V.League 1

10:00 Da Nang - Thanh Hoa
12:00 Khanh Hoa - Nam Dinh

Wales: Premier League

13:30 Bala Town - Cardiff Metropolitan
13:30 Carmarthen - The New Saints
13:30 Penybont - Airbus

Wales: Faw Championship North & Mid

13:30 Bangor - Llandudno
13:30 Buckley - Llanrhaeadr
13:30 Colwyn Bay - Llanfair United
13:30 Conwy Borough - Ruthin
13:30 Flint - Llangefni
13:30 Gresford - Guilsfield
13:30 Porthmadog - Prestatyn
13:30 Rhyl - Penrhyncoch

Wales: Faw Championship South & Mid

13:30 Cambrian & Clydach - Haverfordwest
13:30 Cwmbran Celtic - Goytre United
13:30 STM Sports - Llanelli
13:30 Swansea University - Undy

Wales: Division 1

PP Aberbargoed - Penydarren
PP Abergavenny Town - Trefelin
PP Bridgend Street - Risca
13:30 Dinas Powys - Garden Village
PP Llwydcoed - Caldicot
PP Monmouth - Ton Pentre
PP Port Talbot - Pontardawe

World: Club Friendly

FT Melbourne Victory 2 - 0 Perth
FT Newcastle 0 - 0 Sydney

World: Arab Club Champions Cup

17:00 Nouadhibou - Al Jaish

World: Friendly International Women

FT Paraguay (U19) W 9 - 0 Peru (U19) W
FT Venezuela (U19) W 2 - 0 Colombia (U19) W

Zambia: Super League

11:00 Buildcon - Forest Rangers
11:00 Nkwazi - Zanaco
13:00 Green Eagles - Nakambala Leopards
13:00 Kansanshi - Green Buffaloes FC
13:00 Kysa - Kabwe
13:00 Red Arrows - Power Dynamos
13:00 ZESCO - Lumwana Radiants

Zimbabwe: Premier Soccer League

13:00 Platinum - Mushowani Stars