Africa: Wafu Cup Of Nations - 9th-16th Places

PT Guinea 0 - 0 Cape Verde

Algeria: Ligue 1

FT Belouizdad 3 - 2 Biskra
FT ASO Chlef 1 - 0 Kabylie
PP MC Alger - USM Alger
FT Saoura 1 - 0 Paradou

Algeria: Ligue 2

FT Arba 2 - 1 Tlemcen
FT El Harrach 0 - 0 ASM Oran
FT Medea 2 - 2 Relizane
FT Skikda 3 - 1 Saida
FT Annaba 1 - 0 Amal Bou Saada
FT Khroub 1 - 0 Arzew
PP MO Bejaia - Bejaia
FT Tadjenant 0 - 1 El Eulma

Algeria: U21 League

FT Saoura (U21) 2 - 0 Paradou (U21)

Angola: Girabola

FT Academica 2 - 0 Santa Rita
FT CRD Libolo 2 - 1 Caala
FT Onze Bravos 3 - 1 Primeiro de Maio
FT Petro de Luanda 3 - 1 Cubango
PP Progresso Associacao - Desportivo Huila
FT Wiliet 1 - 1 Sagrada Esperanca

Argentina: Primera Nacional

PP CA Estudiantes - Atlanta
FT Belgrano 2 - 2 Ferro

Argentina: Torneo Federal A

FT Chaco For Ever 4 - 0 Gimnasia E.R.
FT Club A. Guemes 1 - 1 Sarmiento Resistencia

Argentina: Primera D Metropolitana

FT Argentino de Rosario 0 - 0 Lugano

Argentina: Copa Argentina

FT River Plate 2 - 0 Almagro

Australia: A-League

FT WS Wanderers 2 - 1 Central Coast
FT Melbourne Victory 0 - 0 Melbourne City

Austria: Regionalliga East

FT Stripfing 2 - 1 Traiskirchen
FT Wiener Linien 0 - 0 Wiener Viktoria

Austria: Regionalliga Central

FT Ried 4 - 0 Vocklamarkt
FT Stadl Paura 1 - 0 Wels

Austria: Regionalliga West - Tyrol

FT Hall 2 - 1 SV Worgl
FT Reichenau 3 - 1 Telfs
FT SC Imst 1 - 2 Innsbruck
FT FC Zirl 0 - 6 Kitzbuhel

Austria: Regionalliga West - Salzburg

FT Wals-Grunau 1 - 1 Austria Salzburg
FT Grodig 1 - 3 SAK 1914

Austria: Regionalliga West - Vorarlberg

FT Austria Lustenau 0 - 4 RW Rankweil
FT Bregenz 2 - 2 Lauterach
FT Langenegg 2 - 1 Dornbirner S.

Austria: Bundesliga Women

FT Altenmarkt W 0 - 2 Sudburgenland W
FT St. Polten W 14 - 3 Wacker Innsbruck W
FT Horn W 1 - 5 Landhaus W

Bahrain: Bahrain Cup

FT Sitra 0 - 2 Al Riffa
FT Al-Ittifaq 0 - 2 Al Ittihad
FT Al-Shabbab 3 - 0 Al-Ahli Manama
FT East Riffa 2 - 0 Malkia
FT Qalali 0 - 1 Isa Town

Belarus: Pershaya Liga

FT Lida 2 - 0 FC Slonim
FT Belshina 2 - 1 Mikashevichi
FT Orsha 1 - 5 Smolevichi
FT Sputnik 3 - 0 Volna Pinsk
FT Rukh Brest 2 - 0 Baranovici

Belgium: Proximus League

FT KSV Roeselare 3 - 1 Leuven
FT Virton 1 - 0 Lommel SK

Belgium: First Amateur Division

FT Deinze 4 - 1 Vise
FT Dender 2 - 2 Thes Sport
FT La Louviere 3 - 3 Boom
FT Lierse K. 0 - 1 Heist
FT Patro Eisden 3 - 0 Tubize
FT RWDM 47 1 - 0 Dessel
FT Seraing 1 - 2 OC Charleroi

Belgium: Second Amateur Division Group Acff

FT Meux 3 - 3 Entente Durbuy
FT Onhaye 1 - 1 RAAL La Louviere

Belgium: Second Amateur Division Group Vfv A

FT Oudenaarde 3 - 2 Westhoek
FT Zwevezele 0 - 1 KRC Harelbeke
FT Dikkelvenne 3 - 1 KRC Gent
FT Mandel United 3 - 1 Gullegem
FT Sint Niklaas 2 - 2 Hamme
FT Temse 2 - 1 Knokke

Belgium: Second Amateur Division Group Vfv B

FT Bocholter 3 - 0 Tienen
FT ASV Geel 2 - 0 Spouwen-Mopertingen
FT Hasselt 2 - 1 Londerzeel

Belgium: Belgian Cup Women

FT Gent (II) W 4 - 1 Genk (II) W
FT RSC Anderlecht (II) W 0 - 3 St. Liege W
FT Aalst W 3 - 1 St. Liege 2 W
WO Genk W - Moldavo W
FT Tienen W 1 - 3 Leuven W
FT RSC Anderlecht W 14 - 0 Wuustwezel W
FT Femina Woluwe W 1 - 2 Leuven (II) W
FT Gent W 4 - 1 Club Brugge W

Benin: Ligue 1

FT Ayema 0 - 0 ASVO
FT Bembereke 1 - 2 Buffles du Borgou
FT JAC 2 - 1 JS Pob
FT Pantheres 2 - 1 Real Sport
FT Tonnerre 0 - 2 ASPAC
FT Upi Onm 2 - 3 USS Krake

Bolivia: Nacional B

FT Chijipata 0 - 5 Fatic
FT Mariscal Sucre 1 - 3 Santa Cruz

Bosnia And Herzegovina: Rs

FT Jedinstvo Brcko 0 - 0 Rudar Prijedor
FT Kozara 2 - 1 Modrica
FT Slavija 0 - 0 Podrinje Janja
FT Zeljeznicar Banja Luka 1 - 3 Krupa

Brazil: Serie A

FT Goias 1 - 0 CSA
FT Fluminense 2 - 0 Bahia
FT Palmeiras 1 - 0 Botafogo

Brazil: Serie B

FT Cuiaba Esporte 1 - 3 Vitoria
FT Guarani 1 - 0 CRB
FT Oeste 1 - 1 Ponte Preta
FT Bragantino 2 - 0 Parana
FT Coritiba 1 - 0 Criciuma
FT Londrina 1 - 2 Operario
FT Figueirense 2 - 1 America Mineiro

Brazil: Brasileiro U20

FT Vasco (U20) 2 - 1 Atletico-MG (U20)
FT Sport Recife (U20) 2 - 2 Cruzeiro (U20)

Burundi: Primus League

FT Atletico Olympic 1 - 2 Le Messager Ngozi
FT Aigle Noir 1 - 3 Bumamuru
FT Ngozi City 1 - 1 Kayanza
FT Olympic S. 1 - 2 Flambeau du Centre
FT LLB-S4A 0 - 0 Musongati

Canada: Canadian Premier League - Fall Season

FT York 9 4 - 0 Forge

Canada: Csl - Play Offs

ET Scarborough B. 2 - 1 CSC Mississauga
PT Vorkuta 2 - 2 Kingsman
PT Waterloo 1 - 1 Serbian White Eagles

Canada: U Sports

FT Concordia 6 - 0 Sherbrooke
FT Montreal Impact 1 - 0 UQAM
FT Windsor 0 - 0 McMaster
FT UQTR 1 - 0 McGill
FT Trinity Western 2 - 3 UFV
FT Trent 2 - 4 Laurentian
FT UOIT 5 - 1 Nipissing
FT Ryerson 3 - 1 Carleton
FT Toronto 6 - 0 RMC
FT UBC 4 - 0 Victoria
FT Thompson Rivers 2 - 1 UBC Okanagan

Chile: Primera B

FT Santiago Morning 2 - 0 Barnechea
FT Deportivo Puerto Montt 1 - 3 Melipilla
FT Copiapo 0 - 0 San Luis

Chile: Chilean Cup

FT Universidad de Chile 4 - 1 Cobresal
FT Everton 1 - 2 Colo Colo
FT Union Espanola 2 - 1 Audax Italiano
FT Universidad Catolica 2 - 0 Union La Calera

China: Yi League - 27th-30th Places

FT Guangxi Baoyun 2 - 1 Xian Daxing Chongde
FT Inner Mongolia 1 - 0 Hunan Billows

China: Yi League - Placement Play Offs

FT Hangzhou Wuyue 0 - 0 Jilin Baijia
FT Lhasa Chengtou 5 - 2 Baoding Yingli Yitong
FT Nanjing Shaye 1 - 0 Qingdao Red Lions
FT Shenzhen Pengcheng 5 - 0 Yanbian Beiguo
FT Yinchuan 0 - 2 Kunshan
FT Zhejiang Yiteng 1 - 2 Jiangsu Yancheng
FT Zibo Cuju 2 - 2 Sichuan Jiuniu

Colombia: Liga Aguila - Clausura

FT Deportivo Pasto 2 - 1 Junior
FT Deportivo Cali 0 - 0 Santa Fe
FT Petrolera 0 - 1 Deportes Tolima
FT Millonarios 1 - 2 America de Cali

Costa Rica: Primera Division - Apertura

FT Santos de Guapiles 1 - 3 San Carlos
FT Alajuelense 1 - 0 Grecia

Czech Republic: Cfl - Group A

FT Vltavin 3 - 0 Karlovy Vary
FT Kraluv Dvur 4 - 1 Benesov
FT Rakovnik 0 - 4 Motorlet Prague
FT Domazlice 3 - 2 Hostoun

Czech Republic: Cfl - Group B

FT Pardubice B 3 - 1 Velvary
PT Zbuzany 3 - 3 Bohemians 1905 B
FT Prepere 3 - 1 Mlada Boleslav B
PT Zivanice 1 - 1 Teplice B

Czech Republic: Msfl

FT Blansko 1 - 0 Frydek Mistek
FT Dolni Benesov 3 - 4 Sigma Olomouc B
FT Uhersky Brod 5 - 0 Otrokovice
FT Vrchovina 2 - 0 Slovacko B
FT Vyskov 2 - 2 Odra Petrkovice

Czech Republic: Division A

FT Ceske Budejovice B 1 - 0 Cizova
FT Marianske Lazne 2 - 4 Petrin Plzen
FT Beroun 1 - 3 Sobeslav
FT Katovice 4 - 1 Sedlcany
FT Klatovy 1 - 0 Doubravka
FT Prestice 7 - 0 Jindrichuv Hradec
PT Rokycany 2 - 2 Horovicko

Czech Republic: Division B

FT Aritma Prague 1 - 0 Slany
FT Brandys n. Labem 0 - 4 Louny
FT Kladno 0 - 1 Cesky Brod
FT Neratovice 6 - 0 Steti
FT Sous 5 - 2 Tatran Rakovnik
FT Ceska Lipa 1 - 2 Meteor Prague
FT MFK Dobris 5 - 4 Ostrov

Czech Republic: Division C

FT Kolin 6 - 0 Trutnov
FT Libis 5 - 0 Poricany
FT Velke Hamry 4 - 0 Kutna Hora
FT Letohrad 1 - 2 Horky nad Jizerou

Czech Republic: Division D

FT Havlickuv Brod 1 - 2 Zdar na Sazavou

Czech Republic: Division E

FT Vsetin 2 - 0 Vsechovice
FT HFK Olomouc 2 - 1 Sumperk
FT Prerov 2 - 1 Skastice
FT Strani 3 - 1 Hranice

Czech Republic: Division F

FT Novy Jicin 2 - 2 Valasske Mezirici
FT Detmarovice 1 - 1 Trinec B
FT Frydlant n. O. 1 - 0 Karvina B
FT Hermanice 3 - 3 Polanka
FT Rymarov 2 - 2 Opava B

Czech Republic: Prazsky Prebor

FT Vysehrad B 2 - 0 Zizkov B
FT Kolovraty 2 - 0 Olympia Radotin
FT Motorlet Prague B 1 - 1 Ujezd Prague
FT Podoli 3 - 1 Hostivar
FT Predni Kopanina 3 - 0 Kralovice

Czech Republic: Stredocesky Kp

FT Hrebec 4 - 3 SK Lhota
FT Klicany 2 - 0 Tuchlovice
FT Bohemia Podebrady 3 - 0 Lysa n. L.
FT Hvozdnice 2 - 0 FK Komarov
FT Kosor 2 - 4 Kosmonosy
FT Nespeky 1 - 1 Dobrovice
FT Vlasim B 2 - 0 Porici n. S.

Czech Republic: Jihocesky Kp

FT Cesky Krumlov 0 - 1 Protivin
FT Cimelice 3 - 0 Mas Taborsko B
FT Drazice 1 - 3 Rudolfov
FT Olesnik 4 - 1 Blatna

Czech Republic: Plzensky Kp

PT Nepomuk 1 - 1 Chotikov
FT Nyrsko 3 - 1 Plzen-Cernice
FT Rapid Plzen 0 - 4 Horni Briza
FT Sokol Lhota 5 - 1 Bolevec
FT Vejprnice 2 - 0 Zruc

Czech Republic: Karlovarsky Kp

FT Horni Slavkov 2 - 5 Karlovy Vary B
FT Zlutice 1 - 2 Kralovske Porici
PT Chodov 1 - 1 Hroznetin
FT Frantiskovy Lazne 3 - 5 FC Cheb
FT Lomnice 6 - 2 Nova Role
FT Nejdek 5 - 1 Loko K. Vary

Czech Republic: Ustecky Kp

FT Kadan 1 - 2 Litomericko
PT Mostecky FK 1 - 1 Srbice
FT Oldrichov 2 - 0 Krupka
FT Brna 1 - 2 FK Jilove
FT Lovosice 2 - 0 Modra/Hrobce
PT Modlany 3 - 3 Horni Jiretin
FT Perstejn 1 - 3 Domousice
FT Vilemov 2 - 0 Zatec

Czech Republic: Liberecky Kp

FT Frydlant 4 - 1 Desna
FT Novy Bor 0 - 1 Sedmihorky
FT Rovensko p. Tr. 1 - 3 Mseno
FT Straz p. Ralskem 1 - 2 Doksy

Czech Republic: Kralovehradecky Kp

FT Chlumec nad Cidlinou B 2 - 0 Jicin
FT Dobruska 0 - 6 Rychnov n. Kneznou
FT Kostelec n. O. 4 - 1 Trebes

Czech Republic: Pardubicky Kp

PT Ceska Trebova 2 - 2 Policka
FT Chocen 3 - 2 Litomysl
FT Holice 1 - 2 Moravany
FT Rohovladova Bela 1 - 2 Tremosnice

Czech Republic: Vysocina Kp

FT Bedrichov 0 - 0 Pribyslav
FT HFK Trebic 2 - 1 Sperice
FT Okrisky 0 - 1 Namest n. Oslavou
FT Sebkovice 0 - 2 Nova Ves

Czech Republic: Jihomoravsky Kp

FT Bohunice 2 - 1 Rousinov
FT Sparta Brno 1 - 1 Moravska Slavia
FT Kurim 0 - 1 Lisen B
FT Rajecko 0 - 5 Boskovice
FT Ratiskovice 2 - 1 SK Krumvir
FT Svratka Brno 1 - 3 Bystrc

Czech Republic: Olomoucky Kp

FT Usti 2 - 4 Mohelnice
FT Kralice na Hane 2 - 1 Zelatovice

Czech Republic: Zlinsky Kp

FT Luhacovice 8 - 0 Provodov
FT Bystrice pod Hostynem 3 - 0 Nedasov
FT Kvasice 3 - 1 Holesov
FT Morkovice 4 - 2 Nevsova
FT Velke Karlovice 3 - 2 Napajedla

Czech Republic: Moravskoslezsky Kp

FT Dolni Datyne 3 - 1 Bridlicna
FT Fulnek 2 - 0 Celadna
FT Haj ve Slezsku 5 - 1 Moravan Oldrisov
FT Petrovice 0 - 1 Hlubina

Czech Republic: U19 League

FT FC Fastav Zlin (U19) 2 - 3 Opava (U19)
FT Meteor Prague (U19) 3 - 2 Ceske Budejovice (U19)
FT Brno (U19) 2 - 1 Mlada Boleslav (U19)
FT FK Pardubice (U19) 0 - 5 Sigma Olomouc (U19)
FT Pribram (U19) 4 - 2 Karvina (U19)

Czech Republic: First League Women

FT Lok. Brno W 3 - 3 Liberec W
FT Plzen W 0 - 5 Sparta Prague W
FT Slavia Prague W 13 - 0 Dukla Prague W

Denmark: 1st Division

FT Skive 2 - 1 Hvidovre

Denmark: 2nd Division - Group 1

FT HIK 2 - 0 FA 2000
FT BK Frem 1 - 0 Hillerod
FT B93 2 - 1 Slagelse
FT Bronshoj 0 - 0 Holbaek

Denmark: 2nd Division - Group 2

FT VSK Aarhus 1 - 0 Thisted
FT Dalum IF 0 - 0 Naesby
FT Middelfart 2 - 0 Vejgaard
FT Sydvest 1 - 4 Brabrand

Denmark: Elitedivisionen Women

PP BSF W - VSK Aarhus W
FT Odense Q W 3 - 0 KoldingQ W
FT Fortuna Hjorring W 1 - 2 Farum BK W
FT Thisted FC W 2 - 7 Brondby W

England: League One

FT Blackpool 1 - 2 Rotherham
FT Bristol Rovers 1 - 0 MK Dons
PP Burton - Bolton
FT Oxford United 3 - 0 Doncaster
FT Peterborough 2 - 0 Lincoln
FT Portsmouth 0 - 0 Gillingham
FT Rochdale 2 - 1 Accrington
FT Southend 1 - 4 Wimbledon
PP Sunderland - Fleetwood

England: League Two

FT Carlisle 2 - 4 Crewe
PP Cheltenham - Newport Co
FT Crawley 2 - 1 Colchester
FT Exeter 1 - 0 Forest Green
FT Leyton Orient 3 - 1 Walsall
FT Macclesfield 2 - 1 Port Vale
FT Mansfield 6 - 1 Oldham
FT Morecambe 1 - 2 Bradford
FT Salford 1 - 0 Cambridge UTD
FT Scunthorpe 3 - 0 Northampton
FT Stevenage 2 - 1 Grimsby
FT Swindon 1 - 1 Plymouth

England: National League

PP AFC Fylde - Sutton
FT Aldershot 0 - 3 Hartlepool
FT Barnet 2 - 2 Woking
PP Barrow - Dover
FT Eastleigh 0 - 0 Chorley
FT Ebbsfleet 1 - 2 Maidenhead
FT FC Halifax 0 - 2 Boreham Wood
FT Notts Co 2 - 0 Torquay
PP Stockport - Dag & Red
FT Yeovil 1 - 2 Harrogate
FT Solihull Moors 2 - 1 Bromley

England: National League North

FT AFC Telford 1 - 1 York
FT Bradford PA 3 - 2 Hereford
FT Curzon Ashton 0 - 1 Blyth
FT Darlington 2 - 1 Boston Utd
FT Gateshead 1 - 0 Gloucester
FT Guiseley 1 - 1 Altrincham
FT Kettering 0 - 2 Spennymoor
FT King?s Lynn 2 - 2 Chester
FT Leamington 0 - 1 Alfreton
FT Southport 1 - 0 Brackley Town

England: National League South

FT Bath 1 - 1 Maidstone
FT Chelmsford 1 - 3 Wealdstone
FT Concord 0 - 1 Chippenham
FT Dorking 1 - 0 Hungerford
FT Dulwich Hamlet 2 - 2 Weymouth
FT Havant & Waterlooville 1 - 2 Hemel Hempstead
FT Oxford City 0 - 1 Dartford
FT Slough 3 - 1 Billericay
FT St. Albans 1 - 3 Eastbourne Boro
FT Tonbridge 5 - 1 Braintree
FT Welling 0 - 1 Hampton & Richmond

England: Npl Premier Division

FT FC United 7 - 0 Buxton
FT Gainsborough 0 - 2 Atherton
FT Grantham 2 - 2 Hyde
FT Lancaster 3 - 0 Ashton Utd
FT Matlock 3 - 1 Mickleover
FT Morpeth 1 - 1 Basford
FT Nantwich 0 - 1 Radcliffe
FT Scarborough 1 - 1 Stafford
FT Stalybridge 3 - 2 Bamber Bridge
FT Whitby 0 - 1 Warrington
FT Witton 3 - 1 South Shields

England: Southern League Central Division

FT AFC Rushden & Diamonds 0 - 3 Coalville
FT Barwell 5 - 0 Leiston
FT Biggleswade Town 2 - 1 Tamworth
FT Hednesford 4 - 1 Royston
FT Hitchin 2 - 2 Bromsgrove
FT Kings Langley 4 - 0 Rushall
FT Needham Market 1 - 1 Alvechurch
FT Nuneaton 3 - 0 Redditch
FT St. Ives 0 - 3 Peterborough Sports
FT Stourbridge 1 - 1 Banbury
FT Stratford 0 - 3 Lowestoft

England: Southern League South Division

FT Gosport 2 - 1 Chesham
FT Harrow 1 - 2 Truro
FT Hartley Wintney 1 - 0 Walton Casuals
FT Hendon 0 - 3 Salisbury
FT Merthyr T 2 - 0 Blackfield
PP Poole - Beaconsfield Town
FT Swindon S 3 - 2 Farnborough
FT Taunton 2 - 1 Hayes & Yeading
FT Weston-super-Mare 6 - 0 Dorchester
FT Wimborne 0 - 3 Tiverton
FT Yate Town 1 - 0 Met. Police

England: Isthmian League Premier Division

FT Bishop's Stortford 2 - 0 Horsham FC
FT Bognor Regis 0 - 4 Potters Bar
FT Brightlingsea 1 - 1 Wingate & Finchley
FT Carshalton 2 - 2 Kingstonian
FT Cheshunt 1 - 2 Worthing
FT Corinthian-Casuals 0 - 1 Folkestone
FT Cray 3 - 5 Enfield Town
FT East Thurrock 1 - 0 Lewes
FT Haringey 1 - 0 Margate
FT Hornchurch 2 - 1 Bowers & Pitsea
FT Merstham 1 - 4 Leatherhead

England: Fa Trophy - Qualification

FT Melksham 2 - 0 Wantage
FT Barking 2 - 1 Guernsey F.
FT Ashford Town 2 - 2 Canvey
FT Ashford U. 2 - 2 Witham
FT Aylesbury Utd 2 - 2 Sevenoaks
FT Barnstaple 1 - 3 Thatcham
FT Barton 4 - 2 Chichester
FT Bedworth United 3 - 1 Ilkeston
FT Belper Town 0 - 3 Stamford
FT Berkhamsted 5 - 0 Herne Bay
FT Brentwood 2 - 3 Basildon
FT Burgess Hill 0 - 2 Phoenix
FT Carlton Town 3 - 2 Bedford
FT Chasetown 3 - 0 Coleshill
FT Chipstead 2 - 1 Romania
FT Cirencester 2 - 3 Basingstoke
FT Cleethorpes 2 - 4 Mossley
FT Clitheroe 0 - 3 Prescot
FT Didcot 0 - 2 Larkhall
FT Droylsden 1 - 1 Workington
FT Dunston 3 - 2 Ossett United
FT Evesham 1 - 1 Halesowen
FT Frome 2 - 1 Bideford
FT Grays 0 - 3 Bedfont Sports
FT Great Wakering 3 - 5 Westfield
FT Hanwell Town 2 - 4 Dunstable
FT Haywards 2 - 1 Bracknell
FT Highworth 1 - 1 Cinderford
FT Histon 0 - 0 Corby
FT Hythe 1 - 2 Hastings
FT Kidsgrove 1 - 0 Wisbech
FT Maldon & Tiptree 5 - 2 Cray Valley PM
FT Marlow 1 - 0 Chertsey
FT Newcastle Town 2 - 5 Leek
FT Paulton Rovers 0 - 3 Willand
FT Pontefract 2 - 0 Glossop
FT Ramsbottom 1 - 3 Colne
FT Sholing 2 - 1 Bristol MF
FT Sittingbourne 1 - 0 South Park
FT Slimbridge 0 - 1 AFC Totton
FT Soham 3 - 0 Bury Town
FT Staines 0 - 2 Heybridge
FT Sutton Coldfield 2 - 1 Yaxley
FT Tilbury 6 - 2 Waltham Abbey
FT Trafford 0 - 3 Runcorn Linnets
FT Uxbridge 4 - 1 Northwood
FT VCD Athletic 1 - 4 Sudbury
FT Whitehawk 2 - 1 Romford
FT Whitstable Town 2 - 2 Ware
FT Whyteleafe 1 - 3 Tooting & Mitcham
FT Worksop 2 - 1 Kendal

England: Women’S Super League

FT Manchester City W 3 - 0 Birmingham W

England: Women’S Championship

FT Charlton W 0 - 4 Aston Villa W

Estonia: Estonian Cup

ET Paide (II)I 0 - 3 Nomme Kalju

Eswatini: Swazi Mtn Premier League

12:00 Denver - Young Buffaloes
12:00 Moneni Pirates - Green Mamba
13:00 Manzini Sea Birds - Tambuti
14:00 Manzini Wanderers - Royal Leopards
14:00 Mbabane Highlanders - Malanti Chiefs

Europe: Euro - Qualification

FT Georgia 0 - 0 Ireland
FT Bosnia & Herzegovina 4 - 1 Finland
FT Denmark 1 - 0 Switzerland
FT Faroe Islands 0 - 3 Romania
FT Italy 2 - 0 Greece
FT Liechtenstein 1 - 1 Armenia
FT Malta 0 - 4 Sweden
FT Norway 1 - 1 Spain

Europe: Euro U21 - Qualification

FT Sweden (U21) 5 - 0 Iceland (U21)

Europe: Euro U19 - Qualification - First Stage

FT Germany (U19) 9 - 2 Belarus (U19)
FT Scotland (U19) 2 - 0 Andorra (U19)
FT Georgia (U19) 3 - 1 Kazakhstan (U19)
FT Norway (U19) 8 - 1 San Marino (U19)
FT Czech Republic (U19) 4 - 0 Azerbaijan (U19)
FT Croatia (U19) 2 - 0 Hungary (U19)

Europe: Euro U17 - Qualification - First Stage

FT Belgium (U17) 3 - 1 North Macedonia (U17)
FT Slovenia (U17) 2 - 0 Kosovo (U17)
FT Poland (U17) 11 - 0 Liechtenstein (U17)
FT Netherlands (U17) 2 - 1 Wales (U17)

Finland: Kakkonen Group A - Winners Stage

FT Jippo 8 - 1 JaPS
FT Mikkelin 0 - 0 Viikingit

Finland: Kakkonen Group B - Winners Stage

FT KaaPo 3 - 1 Espoo

Finland: Kakkonen Group C - Winners Stage

FT SJK Akatemia 1 - 1 KuFu-98
FT Rovaniemi 2 5 - 0 JBK

Finland: Liiga Women - Championship Group

FT Jypk W 1 - 1 TiPS W
FT Aland Utd W 4 - 2 HJK W

Finland: Liiga Women - Relegation Group

FT Ilves W 5 - 1 ONS Oulu W
FT Myran W 0 - 0 TPS W

France: Division 1 Women

FT Dijon W 1 - 1 Reims W
FT Fleury 91 W 0 - 2 Paris SG W
FT Lyon W 4 - 0 Paris FC W
FT Marseille W 3 - 1 Metz W
FT Soyaux W 1 - 1 Montpellier W

Germany: Regionalliga North

FT Hamburger (A) 1 - 0 Drochtersen/Assel
FT Wolfsburg (A) 5 - 1 St. Pauli (II)
FT SC Weiche-08 5 - 1 Luneburger Hansa
FT BSV Rehden 2 - 0 Altona

Germany: Regionalliga West

FT Aachen 0 - 1 Schalke (II)
FT Dortmund (II) 1 - 2 Lippstadt
FT Dusseldorf (II) 3 - 0 Bergisch Gladbach
FT Haltern 1 - 2 Bonner
FT Lotte 4 - 2 B. Monchengladbach (II)
FT Rodinghausen 2 - 2 Wattenscheid
FT Wuppertaler 2 - 5 Verl

Germany: Regionalliga Sudwest

FT Balingen 2 - 4 Elversberg
FT Mainz (II) 1 - 0 Bahlinger
FT Saarbrucken 2 - 0 Aalen
FT TuS RW Koblenz 1 - 3 Pirmasens

Germany: Regionalliga Bayern

FT Aubstadt 2 - 0 Furth (II)
FT Augsburg (II) 2 - 3 Aschaffenburg
FT Eichstatt 2 - 1 Burghausen
FT Illertissen 2 - 1 Schalding
FT Nurnberg (A) 3 - 1 Heimstetten
FT SpVgg Bayreuth 3 - 1 Schweinfurt
FT Turkgucu Munchen 2 - 0 Rain/Lech

Germany: Oberliga Schleswig-Holstein

FT Flensburg 3 - 2 Eutin
PP Husumer - SC Weiche-08 (II)
FT Lubeck (II) 4 - 2 Frisia Risum-Lindholm
FT Neumunster 1 - 3 Preussen Reinfeld
FT Phonix Lubeck 5 - 0 Inter Turkspor Kiel
PP TSV Kropp - Eckernforder SV
FT Oldenburger 4 - 3 Todesfelde

Germany: Oberliga Hamburg

FT Meiendorfer SV 2 - 3 Teutonia Ottensen

Germany: Oberliga Bremen

FT Bremer 3 - 1 Habenhauser
FT Brinkumer 2 - 1 Werder Bremen (II)I
FT Aumund-Vegesack 2 - 1 Leher
FT Blumenthaler 2 - 4 Hemelingen

Germany: Oberliga Niedersachsen

PP Emden - Bersenbruck
FT Lupo-Martini Wolfsburg 2 - 2 Egestorf-Langreder
FT Tundern 0 - 3 Hildesheim

Germany: Oberliga Hessen

FT Fulda-Lehnerz 1 - 2 Hanau
FT Kassel 2 - 0 SV Steinbach
FT Stadtallendorf 1 - 0 Friedberg
FT Hadamar 2 - 0 Waldgirmes
FT Viktoria Griesheim 1 - 4 Baunatal

Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

FT Trier 4 - 0 Hertha Wiesbach
FT Karbach 3 - 3 Engers
FT Arminia Ludwigshafen 2 - 1 Gonsenheim
FT Eisbachtal 0 - 4 Rochling
FT Hassia Bingen 1 - 4 Koblenz
FT Kaiserslautern (A) 2 - 0 Mechtersheim
FT Worms 4 - 1 Diefflen
FT Dudenhofen 1 - 0 Schott Mainz

Germany: Oberliga Bayern Nord

FT Bamberg 3 - 3 Wurzburger FV
FT Gebenbach 1 - 3 Bayern Hof
FT Spvgg Ansbach 09 0 - 0 Eltersdorf
FT ATSV 5 - 0 Karlburg
FT Cham 3 - 1 DJK Bamberg
FT Kahl 1 - 1 Grossbardorf
FT Sand 0 - 2 Vilzing

Germany: Oberliga Bayern Süd

FT Ismaning 3 - 3 Schwabmunchen
FT Landsberg 1 - 5 Pipinsried
FT Pullach 1 - 1 Hankofen-Hailing
FT Donaustauf 1 - 1 Turkspor Augsburg
FT Kirchanschoring 1 - 1 Deisenhofen
FT Nordlingen 1 - 2 Munich 1860 (II)
FT Schwaben Augsburg 0 - 2 Kottern-St. Mang

Germany: Oberliga Baden-Württemberg

FT Bissingen 0 - 3 Reutlingen
FT Dorfmerkingen 0 - 4 Oberachern
FT Freiberg 1 - 0 Nottingen
FT Goppinger SV 1 - 2 Neckarsulmer
FT Pforzheim 0 - 1 Villingen
FT Ravensburg 3 - 2 Linx
FT Sandhausen (II) 0 - 2 Rielasingen-Arlen
FT Stuttgarter Kickers 2 - 2 TSV Ilshofen
FT Freiburger 1 - 1 Stuttgart (A)

Germany: Bundesliga Women

FT Hoffenheim W 1 - 0 Bayern Munich W

Greece: Football League

FT Aspropirgos 1 - 0 Kavala

Haiti: Championnat National - Serie De Cloture

PP Violette - Mirebalais

Honduras: Liga Nacional - Apertura

FT Marathon 3 - 2 Platense

Hungary: Nb Iii - East

FT Balassagyarmat 1 - 1 Jaszberenyi
FT Debreceni EAC 2 - 2 ESMTK Budapest
FT Debrecen (II) 2 - 0 DVTK (II)
FT Ozdi 0 - 0 Eger SE
FT Putnok 0 - 1 Gyongyosi
FT Senyo Carnifex 5 - 1 Cegled
FT Tallya 1 - 2 Fuzesgyarmati SK
FT Tiszaujvaros 1 - 2 Hatvan

Hungary: Nb Iii - Centre

FT Dabas-Gyon 1 - 1 Szekszardi
FT Honved (II) 2 - 0 FC Dabas
FT Kecskemeti TE 0 - 1 Dunaujvaros PASE
FT Monori 1 - 0 Kelen
FT Pecsi MFC 2 - 0 Ivancsa
FT Rakosmenti KSK 1 - 2 Szentlorinc
FT Szabadkikoto 2 - 1 Dunaharaszti MTK
FT Taksony 0 - 2 Kozarmisleny

Hungary: Nb Iii - West

FT Puskas Academy (II) 1 - 2 Papai Perutz
FT Bicskei 1 - 1 Sarvari
FT BKV Elore 2 - 1 Heviz
FT (II)I. Keruleti TVE 1 - 3 Erdi
FT Komaromi VSE 3 - 0 MOL Fehervar (II)
FT Lipoti 1 - 0 Menfocsanak
FT Mosonmagyarovari TE 0 - 0 Balatonlelle
FT Nagykanizsa 2 - 1 Veszprem

Indonesia: Liga 2

PP PSMS Medan - BaBel United
FT PSPS Riau 5 - 0 PSGC Ciamis

Iran: Division 1

FT Niroye Zamini 2 - 0 Elmo Adab

Italy: Serie C - Group B

FT Padova 1 - 2 Ravenna

Italy: Serie C - Group C

FT Reggina 1 - 0 Catanzaro

Italy: Serie D - Group G

FT Portici 0 - 2 Torres

Italy: Coppa Italia Primavera

FT Udinese (U19) 0 - 2 Frosinone (U19)
FT Pescara (U19) 0 - 1 Pordenone (U19)

Italy: Serie A Women

FT AS Roma W 4 - 0 Empoli W
FT Bari W 0 - 0 Verona W
FT Fiorentina W 2 - 1 Tavagnacco W
FT Orobica W 0 - 1 Sassuolo W

Japan: J2 League

FT Renofa Yamaguchi 1 - 0 Kyoto
FT Ryukyu 1 - 5 Tokyo Verdy
FT Nagasaki 0 - 2 JEF United

Japan: Nadeshiko League Women

PP Nojima Stella W - Albirex Niigata W

Latvia: 1. Liga

FT Alberts JDFS 2 - 1 FK Smiltene
FT Balvu 1 - 2 New Project
FT Tukums 2000 5 - 0 Riga/Staicele
FT Grobina 3 - 2 Rezekne

Lithuania: A Lyga

FT Palanga 0 - 4 Suduva

Lithuania: I Lyga

FT FK Minija 2 - 3 Dziugas Telsiai
FT FK Atmosfera 1 - 2 Nevezis
FT Lietava 1 - 0 Banga Gargzdai

Malawi: Super League

FT Blue Eagles 2 - 1 Civil
FT Chitipa United 3 - 3 Karonga United
FT Masters Security 2 - 1 Mlatho Mponela
PP Mighty Wanderers - Mighty Tigers
PP Moyale Barracks - Dwangwa United
PP Silver - Big Bullets

Mexico: Liga Premier Serie A

FT Tecos FC 2 - 3 Tepatitlan de Morelos
FT UA Chihuahua 2 - 0 Alacranes de Durango
FT Saltillo 2 - 0 Mineros de Fresnillo
FT Cimarrones de Sonora 2 1 - 3 Reynosa
FT Leones Negros 2 2 - 0 Atl. Bahia
FT Tlaxcala 2 - 0 Cafetaleros de Chiapas 2
FT Cruz Azul Hidalgo 4 - 0 Canoneros Marina
FT UA Zacatecas 1 - 1 Murcielagos
FT Canamy 0 - 1 Yalmakan
FT Correcaminos 2 1 - 2 Nayarit
FT Inter Playa Del Carmen 1 - 0 Atl. San Luis 2
FT Cafessa 0 - 2 U.N.A.M.- Pumas 2

Mexico: Liga Premier Serie B

FT Calor De San Pedro 2 - 2 Zacatecas 2
FT Dorados de Sinaloa 2 1 - 0 Cuautla
FT Chimalhuacan 0 - 4 Cafessa
FT Ciervos 0 - 2 Uruapan
FT Dongu 0 - 4 Chapulineros
FT San Francisco 4 - 2 Tlayacapan

Mexico: Copa Mexico

FT Cafetaleros de Chiapas 1 - 2 Monterrey

Mexico: Liga Mx Women - Apertura

FT Club America W 0 - 0 U.N.A.M.- Pumas W

Morocco: Botola Pro

PP Difaa El Jadidi - Olympique Khouribga
PP FUS Rabat - FAR Rabat
PP Hassania Agadir - Khemis Zemamra
PP IR Tanger - Mouloudia Oujda
PP Olympique Safi - Raja Casablanca
PP Rapide Oued Zem - Raja Beni Mellal
PP Wydad - Berkane
PP Youssoufia Berrechid - Moghreb Tetouan

Morocco: Botola 2

PP Chabab Atlas Khenifra - Chabab Benguerir
PP Chabab Mohammedia - Wydad Fes
PP Dcheira - Ittihad Khemisset
PP Kawkab Marrakech - Salmi
PP Maghreb Fes - RAC Casablanca
PP Sidi Kacem - KAC Kenitra
PP TAS Casablanca - Sale
PP Widad Temara - Hoceima

Namibia: Mtc Premiership

PP Life Fighters - UNAM
PP Okahandja - Tigers
PP Tura Magic - Blue Waters
PP Young Brazilians - Julinho Sporting
PP Black Africa - Mighty Gunners

Netherlands: Eerste Divisie

FT Oss 2 - 2 Telstar
FT Roda 4 - 0 Helmond

Netherlands: Tweede Divisie

FT AFC 4 - 0 ASWH
FT Noordwijk 1 - 3 Excelsior Maassluis
FT Scheveningen 0 - 1 GVVV
FT IJsselmeervogels 2 - 2 Spakenburg
FT Jong Volendam 0 - 1 De Treffers
FT HFC 1 - 0 Quick Boys
FT HHC 3 - 3 Rijnsburgse Boys
FT Jong Sparta Rotterdam 1 - 0 Kozakken Boys
FT TEC 1 - 0 Katwijk

Netherlands: Derde Divisie

FT Barendrecht 0 - 4 Hoek
FT Harkemase Boys 0 - 6 Odin'59
FT Lisse 4 - 1 ONS Sneek
FT VV DOVO 1 - 1 Ter Leede
FT GOES 0 - 4 Excelsior'31
FT Jong Almere City 5 - 1 SteDoCo
FT Sparta Nijkerk 4 - 2 Ajax
FT VVSB 2 - 2 VVOG
FT Jong Den Haag 2 - 1 HV & CV Quick

Netherlands: Eredivisie U19

FT Twente (U19) 2 - 2 Vitesse (U19)

New Zealand: National League Women

FT Capital Football W 3 - 2 Central Football W
FT Northern Football W 2 - 0 WaiBOP W
FT Auckland W 0 - 1 Canterbury United W

North & Central America: Concacaf Nations League - League A

FT USA 7 - 0 Cuba
FT Bermuda 1 - 5 Mexico

North & Central America: Concacaf Nations League - League B

FT Nicaragua 3 - 1 Dominica
FT Dominican Republic 3 - 0 Saint Lucia
FT Jamaica 2 - 0 Aruba

North & Central America: Concacaf Nations League - League C

FT Saint Martin 3 - 0 Cayman Islands
FT Anguilla 0 - 5 Guatemala
FT Barbados 1 - 0 US Virgin Islands

Northern Ireland: Nifl Premiership

FT Ballymena 1 - 1 Crusaders
FT Cliftonville 1 - 0 Larne
FT Coleraine 3 - 0 Warrenpoint
FT Dungannon 1 - 4 Linfield
PP Glenavon - Institute
FT Glentoran 3 - 1 Carrick Rangers

Northern Ireland: Nifl Championship

FT Ballyclare 2 - 0 Ballinamallard
FT Dergview 1 - 2 Loughgall
FT H&W Welders 2 - 1 Portadown
FT Knockbreda 1 - 1 PSNI
FT Newry City 5 - 1 Ards
FT Queens Univ. 5 - 2 Dundela

North Macedonia: 2. Mfl

FT FK Korab 2 - 1 Labunishta
FT KF Gostivar 2 - 2 Vardari Forino
FT Kozuv Gevgelija 6 - 1 Pitu Guli
FT Ohrid 1 - 0 Skopje
FT Pelister 2 - 0 Kadino Skopje
FT Sasa 0 - 3 Kit Go Pehchevo
FT Vellazerimi 1 - 0 Drita

Norway: Division 2 - Group 1

FT Kvik Halden 3 - 1 Byasen
FT Moss 1 - 1 Arendal

Norway: Division 2 - Group 2

FT Floro 1 - 0 Asane
FT Grorud 1 - 2 Asker
FT Kjelsas 3 - 0 Oppsal

Norway: Division 3 - Group 1

FT Eidsvold 0 - 2 Aalesund (II)
FT Lorenskog 3 - 1 Sunndal

Norway: Division 3 - Group 2

FT Lokomotiv Oslo 2 - 1 Drobak-Frogn
FT Norild 0 - 1 Mjondalen 2
FT Halsen 2 - 0 Frigg
FT Ready 0 - 2 Ullern
FT Follo 0 - 0 Valerenga (II)
FT Orn Horten 2 - 2 Grei

Norway: Division 3 - Group 3

FT Brodd 4 - 0 Pors Grenland
FT Storm BK 2 - 2 Vardeneset
FT Start (II) 2 - 2 Madla IL
FT Viking (II) 5 - 0 Donn
FT Vindbjart 4 - 0 Bryne 2
FT Staal Jorpeland 1 - 3 Flekkeroy

Norway: Division 3 - Group 4

FT Stord 1 - 1 OS TF
FT Fjora 3 - 1 Fana
FT Fyllingsdalen 1 - 1 Djerv 1919
FT Vestfossen 2 - 4 Sogndal 2
FT Bergen Nord 8 - 0 Valdres
FT Vard Haugesund 4 - 0 Stromsgodset (II)

Norway: Division 3 - Group 5

FT Brumunddal 9 - 0 Steinkjer
FT Ranheim 2 1 - 3 Tiller
FT Gjovik-Lyn 1 - 2 Rosenborg (II)
FT Melhus 2 - 2 Raufoss 2
FT Nybergsund 0 - 1 Strindheim
FT Orkla 3 - 0 Verdal

Norway: Division 3 - Group 6

FT Skjervoy 2 - 0 Lillestrom 2

Norway: Toppserien Women

FT Trondheims-Orn W 4 - 0 Kolbotn W
FT Klepp W 5 - 0 Stabaek W
FT LSK Kvinner W 2 - 1 Avaldsnes W
FT Sandviken W 2 - 0 Fart W
FT Valerenga W 1 - 1 Roa W

Panama: Lpf - Apertura

FT Plaza Amador 0 - 0 Alianza
FT Tauro 1 - 0 Miguelito

Paraguay: Division Intermedia

FT Sportivo Trinidense 0 - 2 Resistencia

Peru: Liga 1 - Clausura

FT Union Comercio 1 - 0 Alianza Huanuco
FT Ayacucho 2 - 0 Dep. Municipal
FT Carlos Mannucci 3 - 3 Sport Huancayo

Peru: Liga 2

FT Huaral 1 - 0 Sport Loreto
SP Sport Victoria - Cienciano

Philippines: Pfl

FT Kaya 3 - 1 Stallion
FT Ceres 3 - 1 Green Archers

Poland: Division 1

FT Radomiak Radom 1 - 3 Podbeskidzie
FT GKS Belchatow 1 - 0 Olimpia Grudziadz

Poland: Division 2

FT Katowice 2 - 0 Elana Torun
FT Gryf Wejherowo 1 - 2 Legionowo
FT Resovia Rzeszow 3 - 2 Lech Poznan 2
FT Bytovia Bytow 3 - 2 S. Rzeszow
FT Polkowice 3 - 0 S. Wola
FT Widzew Lodz 7 - 3 Pogon Siedlce

Poland: Iii Liga - Group I

FT Huragan Morag 1 - 3 Biala Piska
FT Radomsko 2 - 1 Concordia Elblag
FT Skierniewice 0 - 6 Ostroda
FT Ursus Warszawa 0 - 2 Sokol Aleksandrow L.
FT Wasilkow 1 - 2 Zambrow
FT Polonia Warszawa 0 - 1 Swit

Poland: Iii Liga - Group Ii

FT Unia Janikowo 0 - 3 Starogard Gdanski
FT Kleczew 1 - 2 Jarocin
FT Koszalin 1 - 4 Mieszko
FT Sroda 4 - 1 Grom Nowy Staw
FT Swit Skolwin 1 - 0 Gwardia Koszalin
FT Chemik Police 0 - 3 KKS Kalisz
FT B. Gdynia 3 - 4 Gornik Konin

Poland: Iii Liga - Group Iii

FT Zaglebie 2 4 - 0 Gwarek Tarnowskie Gory
FT Bielsko-Biala 1 - 0 Piast Zmigrod
FT Foto-Higiena Gac 3 - 3 Gornik Z. 2
FT Pniowek 5 - 2 Legnica 2
FT Ruch 2 - 2 Ruch Zdzieszowice
FT Sleza Wroclaw 2 - 3 Kluczbork
FT Starowice Dolne 1 - 1 Brzeg

Poland: Iii Liga - Group Iv

FT Jutrzenka Giebultow 0 - 0 Podhale Nowy Targ
FT Chelmianka Chelm 2 - 2 Biala Podlaska
FT Hutnik Krakow 2 - 0 Hetman Zamosc
FT Sandomierz 0 - 0 Wolka Pelkinska
FT Siarka Tarnobrzeg 1 - 2 Lublin
FT Wisla Pulawy 0 - 0 Orleta Radzyn
FT Wisloka Debica 2 - 0 Ostrowiec

Poland: Central Youth League

FT Jagiellonia (U18) 1 - 1 Pogon Szczecin (U18)
FT Slask (U18) 5 - 1 Escola Warszawa (U18)
FT Arka Gdynia (U18) 2 - 1 UKS SMS Lodz (U18)

Poland: Ekstraliga Women

FT Czarni Sosnowiec W 0 - 2 Medyk Konin W

Portugal: Ligapro

FT Chaves 2 - 0 Estoril
FT Leixoes 1 - 0 Casa Pia

Portugal: Campeonato De Portugal

FT Lusitania FC 2 - 1 Leca
FT Braga B 5 - 0 Uniao Madeira
FT Loures 1 - 1 Alverca
FT Agueda 1 - 1 Sertanense

Portugal: Liga Bpi Women

FT Estoril Praia W 0 - 7 Benfica W

Qatar: Qsl Cup

FT Al Khor 1 - 1 Al Arabi
FT Al-Duhail 2 - 2 Al-Gharafa
FT Al Sailiya 0 - 4 Qatar SC

Republic Of The Congo: Ligue 1

FT CARA Brazzaville 2 - 0 RCB
FT Etoile du Congo 0 - 2 Kondzo

Réunion: Regionale 1

FT Saint-Pauloise 1 - 3 Trois Bassins

Romania: Liga 2

PP Calarasi - FC Rapid Bucuresti
PP FC Arges - CSM Resita
FT Ripensia Timisoara 0 - 5 Mioveni
PP SCM Gloria - Timisoara
PP UTA Arad - Concordia
FT Viitorul Tg. Jiu 2 - 1 Farul Constanta
FT Metaloglobus 1 - 0 Turnu Magurele

Romania: Superliga Women

FT Fortuna Becicherecu Mic W 10 - 0 Luceafarul Filiasi W
FT Heniu Prundu Bargaului W 8 - 1 Fairplay Bucuresti W

Russia: Fnl

FT Spartak Moscow 2 2 - 3 Torpedo Moskow
FT Tomsk 0 - 0 Baltika
FT Yenisey 1 - 1 Armavir
FT FK Chimki Moskovska oblast 4 - 0 Mordovia Saransk
FT Krasnodar 2 2 - 2 SKA Khabarovsk
FT R. Volgograd 2 - 1 Nizhny Novgorod
FT Shinnik Yaroslavl 2 - 3 FK Chayka
FT Tekstilshtik 4 - 3 Luch
FT Kursk 0 - 1 Chertanovo M.
FT Neftekhimik 1 - 0 Fakel Voronezh

Russia: Pfl - Center

FT Kaluga 1 - 1 Saratov
FT Dinamo Bryansk 2 - 1 Krasnogorsk
FT Lipetsk 2 - 1 R. Volgograd 2
FT Ryazan 2 - 2 Kvant
FT Salyut-Belgorod 3 - 0 Ararat Moscow
FT Saturn Ramenskoye 2 - 2 Khimik Novomoskovsk

Russia: Pfl - South

FT Biolog 2 - 0 Spartak Nalchik
FT Dynamo Stavropol 0 - 0 Mashuk
FT Inter Cherkessk 0 - 3 Volgar-Astrakhan
FT Spartak Vladikavkaz 1 - 2 Krasnodar 3
FT FK Makhachkala 1 - 0 FK Anzi Makhackala
FT SKA Rostov 1 - 1 Legion Dynamo
FT Maykop 4 - 2 Chernomorets
FT Urozhay 1 - 4 Alania Vladikavkaz

Russia: Pfl - West

FT Kolomna 3 - 2 Leningradets
FT Veles Moscow 3 - 1 Dolgoprudny
FT Zenit 2 3 - 0 Znamya Truda
FT Zvezda St. Peterburg 1 - 4 Murom
FT Pskov 747 2 - 3 Vladimir
FT Rodina Moscow 2 - 2 Olimp Khimki
FT Luki-Energiya 1 - 2 Lokomotiv-Kazanka

Scotland: Highland League

FT Brora Rangers 0 - 1 Fraserburgh
FT Buckie Thistle 2 - 1 Nairn County
FT Clachnacuddin 0 - 0 Huntly
FT Deveronvale 3 - 2 Strathspey Thistle
PP Fort William - Lossiemouth
FT Inverurie Loco Works 4 - 0 Keith
FT Rothes 3 - 1 Wick Academy
FT Turriff Utd 1 - 4 Forres Mechanics

Scotland: Challenge Cup

FT Airdrieonians 0 - 2 Elgin City
FT Arbroath 0 - 2 Clyde
FT Inverness 3 - 0 Alloa
FT Raith 3 - 1 Glenavon
FT Wrexham 4 - 1 St. Mirren (U21)
FT Partick 2 - 0 Connah's Quay

Slovakia: 2. Liga

FT Bardejov 1 - 3 Liptovsky Mikulas
FT Dubnica 0 - 1 FC Kosice
FT Slovan Bratislava B 2 - 0 Puchov
FT Zilina B 4 - 2 Skalica

Slovakia: Divison C West

FT AFC Nove Mesto 2 - 0 Nitra B
FT Kalna n. Hronom 0 - 1 Gabcikovo
FT Povazska Bystrica 1 - 1 Trnava B
FT Sala 1 - 1 Crystal

Slovakia: Divison C East

FT Lipany 6 - 0 Poprad B

Slovakia: Divison C Central

FT MSK Martin 4 - 0 Namestovo
FT Novohrad Lucenec 2 - 1 Zvolen

Slovakia: Divison C Bratislava

PP I. Bratislava - Bernolakovo
FT Pezinok 0 - 1 Kalinkovo

Slovakia: Slovak Cup

FT Oravska Poruba 0 - 7 Slovan Bratislava

Slovenia: 2. Snl

FT Gorica 2 - 1 Radomlje
FT Dob 1 - 2 Bilje
FT Dravograd 0 - 2 Fuzinar
FT Koper 3 - 0 Rogaska
FT Nafta 2 - 2 Brda
FT NK Krka 0 - 0 Brezice

South Africa: Multichoice Diski

FT Bidvest Wits (U21) 2 - 0 Baroka (U21)
FT Chippa Utd. (U21) 3 - 6 Golden Arrows (U21)
FT Polokwane (U21) 2 - 1 Maritzburg Utd (U21)
FT Highlands (U21) 1 - 0 Black Leopards (U21)
FT Supersport Utd (U21) 2 - 0 Kaizer Chiefs (U21)

South America: Copa Libertadores Women

FT Cerro Porteno W 3 - 2 Colo-Colo W
FT Mundo Futuro W 1 - 10 Ferroviaria W
PP Corinthians W - Nanas W
PP S. Morning W - UAI Urquiza W
PP America de Cali W - Sportivo Limpeno W
PP Majes W - Ind. Medellin W

Spain: Laliga2

FT Girona 0 - 2 Elche
FT Almeria 0 - 0 Lugo
FT Sporting Gijon 1 - 3 Alcorcon
FT Extremadura 1 - 1 Ponferradina
FT Malaga 1 - 2 Cadiz CF

Spain: Segunda Division B - Group 1

FT Real Madrid (B) 2 - 1 Pontevedra

Spain: Segunda Division B - Group 2

FT Ath Bilbao B 3 - 3 Amorebieta
FT Real Union 2 - 1 Valladolid Promesas
FT Unionistas 1 - 1 Tudelano
FT Leioa 3 - 3 Calahorra
FT Logrones 4 - 0 Arenas Club

Spain: Segunda Division B - Group 3

FT Barcelona (B) 3 - 0 Orihuela
FT Llagostera 0 - 1 Sabadell
FT Valencia B 1 - 1 Gimnastic

Spain: Segunda Division B - Group 4

FT Granada CF B 1 - 0 Sanluqueno
FT Sevilla FC B 1 - 1 CF Talavera

Spain: Tercera Division - Group 1

FT Estradense 0 - 1 Alondras
FT Silva SD 0 - 1 Ourense CF
FT Arzua 2 - 3 Pontellas
FT Pontes 3 - 3 Arenteiro
FT Polvorin 2 - 4 Barco

Spain: Tercera Division - Group 3

FT Guarnizo 4 - 2 UD Samano
FT Barreda Balompie 2 - 0 Textil Escudo
FT Bezana 4 - 1 Solares
FT Selaya 1 - 0 Racing Santander B
FT Union Montanesa Escobedo 1 - 1 CD Barquereno
FT Laredo 2 - 0 UC Cartes

Spain: Tercera Division - Group 4

FT San Ignacio 3 - 0 Sodupe
FT Tolosa FC 0 - 3 Portugalete
FT Durango 0 - 0 Santuxu
FT Lagun Onak 2 - 3 SD Deusto
FT Balmaseda 2 - 0 Real Sociedad C
FT Urduliz 1 - 0 Beasain

Spain: Tercera Division - Group 6

FT Acero 3 - 0 Beniganim
FT Novelda CF 0 - 2 Alcoyano
FT Villarreal C 0 - 0 Elche CF Ilicitano B

Spain: Tercera Division - Group 8

FT Atl. Astorga 2 - 0 Bupolsa
FT Numancia B 6 - 1 La Virgen

Spain: Tercera Division - Group 10

FT Pozoblanco 0 - 2 Arcos CF

Spain: Tercera Division - Group 11

FT Santa Catalina Atletico 0 - 0 Binissalem
FT Llosetense 1 - 1 Ibiza Islas Pitiusas
FT Santanyi 0 - 0 Constancia
FT Collerense 3 - 2 San Rafael
FT Alcudia 1 - 0 Soller
FT Manacor 3 - 1 Ferriolense
FT Poblense 0 - 0 Felanitx

Spain: Tercera Division - Group 12

FT Ibarra 2 - 2 Lanzarote
FT Tamaraceite 3 - 1 CD Marino
FT Vera 3 - 2 Mensajero

Spain: Tercera Division - Group 13

FT Plus Ultra 0 - 0 Aguilas FC

Spain: Tercera Division - Group 15

FT Beti Kozkor 3 - 2 Cirbonero
FT Beti Onak 0 - 0 CD Baztan
FT Huarte 2 - 0 AD San Juan
FT Fontellas 0 - 2 Lourdes
FT Mutilvera 3 - 1 Valle Egues
FT CD Ardoi 2 - 0 Cortes

Spain: Tercera Division - Group 16

FT Oyonesa 2 - 2 River Ebro
FT Villegas 0 - 3 Comillas

Spain: Tercera Division - Group 17

FT Barbastro 1 - 0 Binefar

Spain: Primera Division Women

FT Levante W 0 - 1 Atl. Madrid W
FT Dep. La Coruna W 3 - 0 Rayo Vallecano W

Sweden: Division 1 - Norra

FT Nykopings 3 - 0 Sylvia
FT Rynninge 1 - 3 Sollentuna
FT Karlstad 2 - 0 Sandvikens

Sweden: Division 1 - Södra

FT Lindome 5 - 1 Varnamo
FT Torns 0 - 0 Trollhattan
FT Assyriska IK 2 - 2 Landskrona
FT Eskilsminne 2 - 0 Skovde AIK
FT Lunds 3 - 1 Oskarshamns
FT Utsiktens 0 - 0 Ljungskile

Sweden: Division 2 - Västra Götaland

FT ngelholm 2 - 1 Hittarps
FT IFK Malmo 4 - 2 Ullareds IK
FT Olympic 5 - 3 Halmia
FT Onsala 1 - 1 Assyriska BK
FT Prespa Birlik 3 - 2 Rosengard
FT Qviding 6 - 0 Eslovs
FT Vinbergs 2 - 1 Stafsinge

Sweden: Division 2 - Södra Svealand

FT Assyriska 5 - 1 Enskede
FT Haninge 3 - 3 Huddinge
FT Motala 3 - 0 Aspudden Tellus
FT Newroz 2 - 5 AFK Linkopings
FT Stockholm Internazionale 13 - 0 Sodertalje FK
FT Tyreso 3 - 0 Arameisk Syrianska
FT Varmbols 3 - 1 Assyriska IF

Sweden: Division 2 - Östra Götaland

FT Almeboda/Linneryd 2 - 2 Asarums
FT Dalstorps 3 - 0 Hassleholms IF
FT IFK Berga 3 - 1 Husqvarna
FT IFK Hassleholm 3 - 0 Raslatts
FT Nosaby IF 1 - 1 Bromolla
FT Osterlen FF 2 - 4 Karlskrona
FT Rappe GOIF 1 - 0 Nassjo

Sweden: Allsvenskan Women

FT Pitea W 1 - 2 Goteborg W
FT Djurgarden W 3 - 0 Kungsbacka W

Sweden: Elitettan Women

FT Asarum W 1 - 4 Kvarnsvedens W
FT Borgeby W 2 - 6 Mallbackens W
FT Uppsala W 0 - 2 Umea W
FT Hammarby W 2 - 1 AIK W
FT Sundsvall W 1 - 5 IF Brommapojkarna W

Switzerland: Promotion League

FT Black Stars 1 - 4 toile Carouge
FT Sion (II) 2 - 0 Cham
FT Bellinzona 1 - 3 Basel (II)
FT Koniz 2 - 1 Munsingen
FT YF Juventus 1 - 1 Breitenrain
FT Zurich (II) 1 - 2 Rapperswil
FT Nyonnais 5 - 1 Bruhl
FT Yverdon 2 - 2 Bavois

Switzerland: 1.Liga Classic Group 1

FT Terre Sainte 1 - 1 Meyrin
FT Bulle 3 - 1 La Chaux-De-Fonds
FT Chenois 1 - 3 Vevey
FT Echallens 2 - 2 Young Boys (II)
FT Oberwallis Naters 0 - 0 Olympique de Geneve
AW Lancy 3 - 0 Azzurri Lausanne

Switzerland: 1.Liga Classic Group 2

FT Solothurn 7 - 2 Schotz
FT Goldau 5 - 2 Luzern (II)
FT Muttenz 4 - 1 Buochs
FT Zug 2 - 2 Langenthal

Switzerland: 1.Liga Classic Group 3

FT Dietikon 2 - 0 Linth
FT Red Star Zurich 6 - 2 Kosova
FT Thalwil 0 - 2 Paradiso
FT Tuggen 5 - 1 Hongg
FT Winterthur (II) 3 - 0 Gossau

Switzerland: Nationalliga A Women

FT Luzern W 8 - 0 FF Lugano 1976 W
FT Servette Geneve FC W 2 - 2 Basel W
FT Grasshoppers W 2 - 3 St. Gallen W

Ukraine: Persha Liga

FT Kramatorsk 1 - 1 Hirnyk-Sport
FT Minaj 1 - 1 Rukh Lviv
FT Mykolaiv 0 - 2 Ahrobiznes Volochysk
FT Chornomorets Odessa 0 - 0 Metalist 1925
FT Volyn Lutsk 3 - 0 Cherkashchyna

United Arab Emirates: Arabian Gulf Cup

FT Al Fujairah 1 - 0 Hatta
FT Shabab Al-Ahli Dubai 0 - 2 Al Dhafra
FT Al Sharjah 4 - 0 Al Wasl

Uruguay: Segunda Division

SP CA Torque - Central Espanol
PP Cerrito - Albion
FT Rentistas 1 - 1 Atenas
FT Tacuarembo 4 - 0 Bella Vista
PP Villa Espanola - Maldonado
PP Villa Teresa - Sud America

Usa: Usl Championship

FT Portland 2 3 - 4 San Antonio
FT Ottawa Fury 1 - 1 Bethlehem
FT Louisville City 8 - 3 Swope Park
FT Tampa Bay 1 - 1 Indy Eleven
FT Memphis 1 - 2 Charlotte Independ.
FT Nashville SC 2 - 0 North Carolina
FT Tulsa Roughnecks 2 - 1 New Mexico
FT Saint Louis FC 0 - 1 Pittsburgh

Usa: Usl League One - Play Offs

FT Lansing 0 - 1 Greenville
FT North Texas 2 - 0 Forward Madison

Usa: Nwsl Women

FT North Carolina Courage W 3 - 2 Sky Blue W
FT Orlando Pride W 2 - 2 Seattle Reign W

Venezuela: Primera Division - Clausura

FT AC Lala FC 1 - 1 Trujillanos
FT Carabobo 0 - 2 Caracas
FT Estudiantes Caracas 0 - 6 Estudiantes Merida
FT Portuguesa 0 - 0 Zulia

Venezuela: Segunda Division - Clausura

FT El Vigia 3 - 1 Titanes
FT Hermanos Colmenares 2 - 0 Urena
FT JBL Zulia 2 - 4 Local Andina

Wales: Premier League

FT Aberystwyth 2 - 2 Cardiff Metropolitan
FT Bala Town 2 - 1 Carmarthen
PP Barry - Penybont
FT The New Saints 6 - 2 Airbus

Wales: Faw Championship North & Mid

FT Corwen 0 - 2 Colwyn Bay
FT Gresford 1 - 3 Rhyl
FT Guilsfield 4 - 2 Conwy Borough
FT Llanfair United 1 - 3 Porthmadog
FT Llanrhaeadr 2 - 3 Flint
FT Penrhyncoch 2 - 1 Buckley
FT Prestatyn 2 - 0 Llangefni
FT Ruthin 1 - 1 Bangor

Wales: Faw Championship South & Mid

FT Afan Lido 1 - 1 Cwmbran Celtic
SP Briton Ferry - Undy
FT Caerau Ely 2 - 2 Llantwit Major
FT Cambrian & Clydach 0 - 2 STM Sports
FT Haverfordwest 7 - 1 Taffs Well

Wales: Division 1

FT Aberbargoed 1 - 4 Trefelin
FT Abergavenny Town 1 - 2 Garden Village
PP Bridgend Street - Caldicot
PP Dinas Powys - Croesyceiliog
PP Llwydcoed - Goytre AFC
PP Penydarren - Ton Pentre
PP Pontardawe - Monmouth
FT Port Talbot 0 - 1 Risca

World: Club Friendly

FT Kisvarda 0 - 1 Nyiregyhaza
FT Bologna 2 - 2 Olimpija Ljubljana
FT Gyirmot 2 - 0 Sered
FT Mladost 3 - 2 Radnicki Nis
FT Radnik 1 - 1 Napredak
FT Rakow 2 - 0 Zaglebie Sosnowiec
FT Vasas 1 - 2 MOL Fehervar
FT Wisla Plock 2 - 0 LKS Lodz
FT Vitebsk 2 - 2 Naftan
FT Botev Plovdiv 3 - 1 Tsarsko Selo
FT Gaziantepspor 3 - 2 Adanaspor
FT Vitosha Bistritsa 2 - 1 CSKA 1948 Sofia
FT Lokomotiv Sofia 4 - 0 Botev Vratsa
FT Razlog 1 - 2 Levski
FT Aluminij 1 - 2 Gorica
SP Brescia - Vojvodina
FT Denizli Belediyespor 3 - 1 Altinordu
FT Goztepe 3 - 2 Menemen Bld.
FT Hartberg 2 - 1 Austria Klagenfurt
FT Lokomotiv Plovdiv 1 - 0 Hebar
FT Omonia Nicosia 2 - 0 Xylotympou
FT Udinese 1 - 1 Venezia
FT Yeni Malatyaspor 0 - 1 Basaksehir
FT Antalyaspor 2 - 1 Desna
FT Kaizer Chiefs 4 - 2 Mamelodi Sundowns
FT Karpaty 1 - 1 Kauno Zalgiris
FT Konyaspor 1 - 0 Eskisehirspor
FT Pirin Blagoevgrad 1 - 3 CSKA Sofia
FT Sibenik 1 - 2 Lokomotiv Zagreb
FT Entella 5 - 0 Chiasso
FT Rijeka 1 - 1 Zrinjski
FT Chivas 1 - 0 Club Leon

World: Friendly International

FT Uruguay 1 - 0 Peru
FT Thailand (U19) 0 - 1 Uzbekistan (U19)
FT Finland (U16) 1 - 3 Germany (U16)
FT Estonia (U19) 0 - 3 Russia (U19)
FT South Korea (U19) 2 - 1 Vietnam (U19)
FT North Macedonia (U19) 2 - 1 Cyprus (U19)
FT Belgium (U19) 2 - 4 England (U19)
FT France (U20) 1 - 0 Sweden (U20)
FT Colombia 0 - 0 Chile
FT Tunisia 0 - 0 Cameroon
FT Argentina (U23) 2 - 2 Mexico (U23)

Zambia: Super League

FT Lumwana Radiants 0 - 1 Green Eagles
FT Forest Rangers 2 - 1 Nakambala Leopards

Zimbabwe: Premier Soccer League

FT Black Rhinos 0 - 0 Chicken Inn
FT Harare City 3 - 2 Mushowani Stars
FT Ngezi Platinum 0 - 0 Dynamos
FT Platinum 3 - 1 Yadah