1. Division: Championship Round

# Team P W D L FA PTS
1 Omonia Nicosia 23 13 7 3 34 - 13 46
2 Anorthosis 23 14 4 5 45 - 21 46
3 Apoel 23 11 7 5 36 - 16 40
4 Apollon Limassol 23 12 3 8 39 - 30 39
5 AEK 23 9 8 6 36 - 29 35
6 AEL Limassol 23 8 7 8 27 - 29 31

1. Division: Relegation Round

# Team P W D L FA PTS
1 Pafos 23 8 6 9 26 - 28 30
2 Nea Salamis 23 7 5 11 27 - 38 26
3 Olympiakos Nicosia 23 5 10 8 28 - 35 25
4 Enosis 23 5 8 10 29 - 43 23
5 Ethnikos 23 5 6 12 31 - 46 21
6 Doxa 23 3 5 15 15 - 45 14

1. Division: Regular Season

# Team P W D L FA PTS
1 Omonia Nicosia 22 12 7 3 31 - 13 43
2 Anorthosis 22 13 4 5 42 - 21 43
3 Apoel 22 11 6 5 35 - 15 39
4 Apollon Limassol 22 12 2 8 38 - 29 38
5 AEK 22 9 8 5 36 - 26 35
6 AEL Limassol 22 8 7 7 27 - 26 31
7 Pafos 22 8 6 8 26 - 26 30
8 Nea Salamis 22 7 4 11 25 - 36 25
9 Olympiakos Nicosia 22 5 9 8 27 - 34 24
10 Enosis 22 5 7 10 28 - 42 22
11 Ethnikos 22 5 5 12 29 - 44 20
12 Doxa 22 2 5 15 13 - 45 11

2. Division: Promotion Round

# Team P W D L FA PTS
1 Karmiotissa 20 15 0 5 40 - 23 30
2 Ermis 20 15 3 2 40 - 16 29
3 Aris 20 13 2 5 31 - 14 27
4 Ayia Napa 20 11 5 4 24 - 14 25
5 Onisilos 20 9 6 5 30 - 22 20
6 ASIL Lysi 20 9 5 6 27 - 19 19
7 Othellos Athienou 20 7 3 10 28 - 30 14
8 Anagennisi Deryneia 20 5 3 12 20 - 25 11

2. Division: Relegation Round

# Team P W D L FA PTS
1 Alki Oroklini 20 8 3 9 31 - 19 20
2 Xylotympou 20 6 6 8 22 - 28 18
3 Omonia Aradippou 20 6 6 8 18 - 20 18
4 Digenis Morphou 20 8 3 9 24 - 27 17
5 AE Zakakiou 20 5 6 9 16 - 31 17
6 Akritas 20 5 7 8 25 - 33 15
7 Digenis Ypsonas 20 4 5 11 14 - 32 11
8 Omonia Psevda 20 2 1 17 18 - 55 4

2. Division: Group A

# Team P W D L FA PTS
1 Karmiotissa 14 10 0 4 25 - 16 30
2 Aris 14 9 1 4 24 - 10 28
3 Ayia Napa 14 8 3 3 20 - 12 27
4 ASIL Lysi 14 8 3 3 24 - 14 27
5 Alki Oroklini 14 4 3 7 19 - 14 15
6 Omonia Aradippou 14 3 4 7 9 - 14 13
7 Digenis Ypsonas 14 3 3 8 9 - 21 12
8 Omonia Psevda 14 2 1 11 12 - 41 7

2. Division: Group B

# Team P W D L FA PTS
1 Ermis 14 12 2 0 31 - 8 38
2 Onisilos 14 7 5 2 24 - 14 26
3 Othellos Athienou 14 6 2 6 21 - 17 20
4 Anagennisi Deryneia 14 4 3 7 12 - 13 15
5 Digenis Morphou 14 5 3 6 18 - 20 15
6 Akritas 14 3 6 5 19 - 26 15
7 Xylotympou 14 3 4 7 14 - 22 13
8 AE Zakakiou 14 2 3 9 11 - 30 9

3. Division

# Team P W D L FA PTS
1 Ahironas 22 14 7 1 49 - 26 49
2 PAEEK 22 13 7 2 48 - 20 46
3 Kouris Erimi 22 13 6 3 43 - 23 45
4 EN THOI Lakatamia 22 12 5 5 39 - 23 41
5 Halkanoras 22 12 3 7 45 - 31 39
6 MEAP Nisou 22 10 7 5 47 - 31 37
7 Elpida Astromeritis 22 11 3 8 39 - 36 36
8 Elia Lythrodonta 22 8 8 6 31 - 25 32
9 Iraklis Yerolakkou 22 7 9 6 29 - 25 30
10 APONA Anagias 22 7 7 8 26 - 36 28
11 Ormideia 22 5 10 7 33 - 26 25
12 Ethnikos Assias 22 6 5 11 32 - 41 23
13 Amathous 22 3 8 11 21 - 42 17
14 O Kormakitis 22 5 2 15 20 - 45 17
15 Digenis Oroklinis 22 2 3 17 20 - 59 9
16 ENAD 22 2 2 18 18 - 51 8